HORSKÉ KOLO 29" XC 940 LTD ČERNÉ ROCKRIDER

4 nepřečtené
  • Deadlift

Ahoj,

narazil jsem na stránkách Decathlonu na XC raketu za 58999 Kč: https://www.decathlon.cz/…8595247.html

Popis:

RÁM

Karbonový rám ROCKRIDER CROSS COUNTRY 29". Zadní osa 148 × 12 mm. Boost. Středové složení Press fit 92. Sedlovka o průměru 27,2 mm. Kompatibilní s dvěma držáky na láhev.

Hmotnost ve vel. M je 1100 g.

PŘEDNÍ ODPRUŽENÍ

Vidlice 100 mm Rock Shox Sid Select AIR Blokace odpružení na řídítkách díky systému COMBO LOCK 2. Pozice zablokováno a odblokováno.

PŘEVODY

Převodník: SRAM Truvativ STYLO Carbone Dub 34 zubů kazeta SRAM GX1275 EAGLE s 12 pastorky: 10/50 zubů,

ŘÍDÍTKA / PŘEDSTAVEC / HLAVOVÉ SLOŽENÍ / GRIPY

Řídítka ROCKRIDER Comp Flat o šířce 720 mm zjišťují lepší ovládání 29" kol.

Představec Rockrider COMP s délkou přizpůsobenou velikosti kola (mm u vel. S, 70 mm u vel. M, 80 mm u vel. L a 90 mm u vel. XL). Polointegrované hlavové složení se zapouzdřenými ložisky.

Lehké gripy ROCKRIDER 900 typu Lock-on (šroubovací systém).

SEDLO/SEDLOVKA

Kolo XC 940 je vybaveno karbonovou sedlovkou o průměru 27,2 mm – Sedlovka dlouhá 400 mm.

(350 mm ve velikosti M)

Nové sedlo ROCKRIDER XC/AM se systémem Ergofit poskytuje pohodlí při záběru do pedálů.

Sedlo váží pouze 265 g.

BRZDY: SRAM Level TL zajišťují účinné brzdění. 160mm kotouč vpředu i vzadu.

KOLA: Velmi lehká a dynamická 29' karbonová kola.

Kola REYNOLDS TR 249 C s 15 mm vpředu a 12 mm vzadu formátu BOOST.

Asymetrické karbonové ráfky pro lepší rozprostření tlaku. Vnitřní šířka ráfku: 25 mm. Pásky Tubeless Reynolds v ráfcích.

Ventilky tubeless v balení.

Ořech XD.

Rozměry ETRTO: 622 × 25TSS.

Zapouzdřená ložiska.

Hmotnost obou kol bez plášťů: 1,590 Kg.

Doživotní záruka (viz podmínky na stránkách Reynolds).

PLÁŠTĚ

Pláště HUTCHINSON SKELETON Tan Wall Racing Lab 29" × 2,15 Tubeless Re­ady.

PEDÁLY

Kolo je v prodeji s plochými pedály BTWIN Flat Pro. Pro lepší přenos energie při šlapání doporučujeme pedály vyměnit za nášlapné (v prodeji zvlášť).

HMOTNOST

9,8 kg ve velikosti M (bez pedálů). 10 kg ve velikosti L (bez pedálů).

10,1 kg ve velikosti XL bez pedálů. Hmotnost včetně duší. Hmotnost se může lišit z důvodu tolerované hmotnostní odchylky jednotlivých dílů.

Celková hmotnost (kolo + cyklista s výbavou) by neměla překročit 120 kg.

DRŽÁK NA CYKLOPOČÍTAČ/GPS

Horské kolo ROCKRIDER XC 940 je vybaveno držákem na cyklopočítač:

tento držák je kompatibilní s cyklopočítači/GPS značky Garmin nebo Sigma.

No, je to vyšší cenový level, tedy na Decathlon, ale zase hezky osazeno a také design je podle mě povedený.

Zvažovali jste někdo tohle kolo?

(zkoušel jsem hledat, zda tu toto téma není a nenašel jsem, pokud je to tu, tak pardon:o)

edit: zkráceno

• Smazaný účet  

Mám jejich limitku z léta a není si na co stěžovat. Oproti tvé verzi je ochuzena o karbon kola a brzdy jsou obyč Tčka.

Výbavou je to na super úrovni. Stačí přehodit na bezduse. Rychlá dieta se dá vyřešit výměnou kokpitu za karbon. Brzdy se zajedou. Za mě neni nutné měnit.

Připrav se, že kol je fakt málo a zájem enormní

• novas752  

Osazenim je to top. Brzdy bych osobně vyměnil ale jinak neni co řešit.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.