HD Videozáznam z helmy Muldy 2009

129 nepřečtených
  • 4fitness

    Ahoj, doufám, že potěším nejednoho příznivce Muldy a především ty kteří jste tam byli

    http://www.youtube.com/watch…

    zapni si HD!

    http://www.youtube.com/watch…

    http://www.youtube.com/watch…

    0 0
    • JSt  

      chapu to jako reklamu na tebou prodavany kamery. spatna reklama ;-). k cemu je mi hd, kdyz se obraz strasne vlni…

      0 0
      • mr.antik  

        no na hračku 4–5 tisíc to jde

        0 0
        • mr.antik  

          No za 7,5 by to mohlo bejt lepší, ale možná je to taky kompresí na flv

          0 0
      • Smazaný účet  

        že to háže v terénu bych pochopil, ale co to vlnění v klidu vstoje?

        0 0
        • 4fitness  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
          0 0
      • 4fitness  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
    • Ricci  

      Pekne videjka, super!

      0 0
    • 4fitness  

      Nemáte tak chlastat, Pak by se vám obraz nevlinil :-)

      ne ale teď vážně. To dělá to flv na youtobu + jsem to dlouhé video musel rozřezat a znovu uložit. Origo video je prostě HD.

      Tímto zdravím Ondru a děkuji, že kamerku vzal.

      0 0
      • JSt  

        proc se jina hd videa na youtube nevlni? ;-)

        0 0
        • castro  

          ja teda nevím jak vám, ale mě to jede naprosto v pohodě

          0 0
          • jIrI___  

            Taky nesleduju žádná vlnění.

            0 0
            • zichis  

              ani já. Protože takové drobné chybičky hrubě přebíjí neostrost obrazu na pravý straně :-!

              0 0
              • 4fitness  

                Já chápu tvoje rozčarování ze zkreslení krajů 135° videa. Ale nikdo to dosud neumí líp při takovém úhlu. Na výběr jsou 2 možnosti – úhel bude menší, takže neuvidíš v těch místech nic = obraz tam bude končit. nebo tam uvidíš alespoň neostrý záběr, který ti pomůže zvětšit scénu a záběr se stane přehlednějším. Musíme si počkat leda na další generaci kamerek o které zatím jen slyším jak nebude k dostání, úzkoprofilové zboží etc. etc.

                0 0
        • 4fitness  

          Tak mi sem dej prosím ty ostatní HD videa co se nevlní. Ale 1. ať jsou z terénu minikamerkou (filmy, seriály prosím ne)

          2. ať mají srovnatelné rozlišení = aby kamera byla použitelná

          3. nesmí to být reklamní propagačka na výrobek, protože taková videa jsou vždycky super :)

          4. a když to bude ve srovnatelné ceně, tak jedině super

          Teprve teď se ukáže tvoje kvalita jako kritika. Ne jenom, že tady něco odmítneš. Ale dokážeš si to také obhájit. A třeba sem i něco hodnotného přineseš.

          PS: mě se originál syrové video opravdu nevlní. dělá to až ta rekomprese v kombinaci s rychlými otřesy. Asi to Contour nějak kompenzuje, ale Youtube už si s tím neporadí.

          0 0
          • Blade  

            Normálně se na ty prudiče-vlniče vyser:) Až tady někdo z nich ukáže lepší video v lepší kvalitě, pak se může diskutovat. Já říkám dobrý ;-)

            0 0
          • CraObs  

            ved upni priamo video na rapid a podobne bez youtube kompresii..

            0 0
            • 4fitness  

              Máš pravdu asi to udělám až přijdu domů. Ale zádrhel :( celé video má 2GB. To mi rapid nesežere. Nemáte tam někdo účet?

              0 0
          • JSt  

            treba od dijcka ;-)

            1. ať jsou z terénu minikamerkou (filmy, seriály prosím ne) proc nutne minikamera? jde snad o hd zaznam z helmy a jeho kvalitu. to, ze minikamera pokulhava je vec druha.

            jeste pridam par pripominek k tvym podminkam…

            2. ať mají srovnatelné rozlišení = aby kamera byla použitelná nesmysl. je nesrovnatelne prijemnejsi na divani kvalitnich 720×576 nez roztrepane a rozvlnene 1080i

            3. nesmí to být reklamní propagačka na výrobek, protože taková videa jsou vždycky super :) taky nesmysl. z hovna bic neupletes ;-).

            4. a když to bude ve srovnatelné ceně, tak jedině super nevim, cim je to malino brdo tocene. asi to bude drazsim pristrojem. ale to nic nemeni na tom, ze to tve video neni dvakrat divatelne.

            0 0
            • Bumerangista  

              Nedá se než souhlasit. To natáčení ze sjezdu je moc pěkné a v o řád ve vyšší kvalitě, než ostatní.

              Ale na druhou stranu ta natočená Mulda mi také udělala radost (stejně jako Medunka jsem kvůli nachlazení nemohl jet, tak alespoň virtuálně).

              0 0
            • speedy gonzales  

              nechci vam zasahovat do vaseho osobniho sporu, ale tak trochu se tu zacinaji michat hrusky s jabkama.

              rozhodujici vliv na trepani obrazu nema ani tak samotna kamera a jeji kvalita, ale daleko vic ostatni podminky: trail, jak a kde je kamera upnuta, atd. v tomto pripade je sakra rozdil mezi upnutim na xc helme a na tezke a stabilni fullface. stejne tak mezi jizdou na relativne hladkem malinu brdu na vysokozdvihovych fullech a na rozbitych pasazich na xc ziletce…

              0 0
              • JSt  

                urcite mas pravdu, ze umisteni kamery dela moc. idealni je slepica :-)) ale ten rozvlneny (nebo rozplavany, jak rika milan) obraz je dany kamerou.

                0 0
                • 4fitness  

                  Rozumím. Od tedka budu na kole vozit slepici. A kamera bude upevněná na její hlavě. :-)

                  0 0
            • CraObs  

              no tak to video pokial viem natacal matheos a ten nepouziva minikamerky..

              http://www.matheos.sk/…0007.JPG.jpg

              0 0
            • 4fitness  

              je prostý fakt, že asi málokdo může vozit na hlavě rouru omotanou lepící páskou na helmě. Klasická helma omotaná izolepou by nevětrala. Navíc by mi váha té kamery nejspíš otočila helmu až na bradu. Kdo vozí integrálku, proč ne..

              speedy gonzales má pravdu. Jezdíte to na fulech a není tam vysoká frekvence mezi nerovnostmi, nýbrž velké muldy.

              Řekl bych že i tou velikou kamerou točené video má na youtobu vypadlé řádky, tearing a občas zadrhnutí. I když se video netřese. Takžeby youtube cosi s kvalitou obrazu dělalo?

              Pro další diskuzi jsou pro mě směrodatná opravdu pouze HD videa, protože JST napsal " proč se jiná hd na youtube nevlní" 2GB opravdu nemám kam nahrát, takže posílám syrové video někdy ze září. Je na něm rychýlý sjezd na hardtailu se 100mm vidlicí. To co se zdá jako rovinka v lese je 30kmh, dál místama v houští 55kmh. A když už něco, tak obraz vibruje a rozmazává se při přejezdech přes kořeny. Co je vlnění, to mi stále uniká http://leteckaposta.cz/562877964

              0 0
              • milan1  

                Zabývám se filmováním zaměřeným na funkci odpružení ale zatím mě nenapadlo dávat to sem a předvádět, jak je filmování dokonalé, právě proto, že znám již dobře jeho úskalí.

                Nadzvedlo mě tvé vyzvání, ať někdo předloží něco lepšího a následně hanění bez smyslu nalézt nějaké východisko.

                Dobře, udělám to za tebe.

                HD video z jízdy je opravdu působivé a použití na silničním kole musí být super. Kolo je velice dobrý nosič kamery.

                Kdo by si však chtěl nahrávat jakákoliv teréní videa musí si ujasnit jak a kam kameru namontuje a zda jeho stroj umožní kvalitní záběry. Nezáleží totiž vůbec na kemaře, ty v odpovídajících cenových realcích odvádí svojí práci plus mínu stejně ale rozhodující vliv má pevnost uchycení a to kdekoliv s cílem eliminovat vibarce kamery. Tohle je to rozhodující. Kdyby někdo, koho zajímá takovéto řešení měl zájem, musí se svými závěry směřovat právě sem a nikolv ke kamerám samotným.

                No a na těch detailech jsem chtěl jenom ukázat, že menší rozlišení a jistější a přesnější pohyb kemery bez otřesů může přinášet dokonce lepší detaily, než větší rozlišení na nejistém základu.

                Každý zájemce ať si zodpoví sám, za sebe, zda má předpoklady natáčet video, které bude mít odpovídající výsledky, protože zklamání může přijít a nebude to kamerou.

                0 0
                • milan1  

                  Zařadil jsem špatně, přímo pod tvé video ale správně mělo být dole, pokračování pod mým videem.

                  0 0
    • deverers  

      Chvilku sem se na ty záznamy díval a musím říct, že kvalita mě moc neohromila. V klidu jsou záběry solidní ale jakmile se šlápne do pedálů tak nic moc. Hlavně třepání obrazu je nepříjemné na oči. Skoro mě z toho rozbolela hlava.

      0 0
      • mr.antik  

        Taky jsem si toho všim. Ten začátek před startem, to jsem na tu kvalitu koukal z otevřenou pusou, no a za jízdy nic standardní šeď, hrozně rozklepaný, jako by se jel světověj pohár ve sjezdu

        0 0
        • fousek  

          Za to muze zavodni nastaveni vidlice a tlumice (i kdyz ten asi neni pritomen) nejen kamera:-)

          0 0
    • zbartos  

      Sice mi to část přehrává compl trhaně a závěr Hada to nestihlo slušně sejmout, ale jinak pěkné. Díky vám oběma za novou formu přiblížení Muldy neznalé veřejnosti.

      0 0
      • 4fitness  

        Není zač Zdeňku :) to se prostě muselo natočit. Mulda je srdcová záležitost. Pamatuješ jak jsem jako z prvních začal jezdit obě tratě M15 i M30? je to někde v historii. To proto, že Muldy se nenabažíš. ( po závodě člověk říká něco jiného, ale to je z nadměrné euforie.) a jeto jen jednou do roka..

        Vlničům: Ondra věděl, že to video má být akční (pro vás) tak sebou škubal co to šlo :p

        Jinak to byla úplná placka a onic nešlo. Ti kluci si tam jen větrali..

        Většina lidí na kamerku koukala s netajeným zájmem (některá s pootevřenou pusou), ale máte recht. Příště nebudem šetřit a vezmem sérii stabilizovaných helmových kamer (které se ještě nevyrábí), záložní zdroj a převaděč spojitosti, aby to mělo šťávu podle vás.

        Těším se, že každý z vás předloží záběry mnohem vyšší kvality, na terénu. A neroztřesené! Ale prosím vážne. neostýchejte se, očekávám je tady. Tak nazdar!

        0 0
        • milan1  

          Díky mlokovi sem dávám odkaz k němu na tohle, je to 32 MB.

          http://video.mlok.net/gopro.avi

          Je to stará GO-pro

          0 0
          • Alibaba  

            Nojo, co dodat. Proti tomuhle je to „luxusní“ HDčko opravdu brutální mořská nemoc.

            Jestli to néni tím, že zvolená HD kamera prostě příliš dynamické scény nezvládá…

            0 0
          • 4fitness  

            Ježíšmarja vždyť to není vůbec video pro srovnání. Tenhle záběr je ze 75 % statický. Vidíme tam hlavně kolo. Kolo s kamerou tvoří jeden celek a tak se i pohybuje, resp. pracují spolu. Neuvěřím dokud sem nehodíš video, kde kamera bude snímat otevřený a i vzdálený prostor. Plus ta kamera musí být rozkmitána. Video z muldy je na hardtailu. Tohle bylo celopéro :)

            Přimhouřil bych oko, že ani nesplňuje podmínku vysokého rozlišení 1280×720 nebo větší. Malinké okénko s videem 512×384 už leckomu nestačí. Někdo s ním může být spokojený, tomu to neberu. Ale podívej se jak dopadlo hlasování o kamerách. Vysoce nadpoloviční většina upřednostnila kameru s nejvyšším rozlišením a tedy i obrazem.

            0 0
            • mr.antik  

              urcite je to krok lepsimu, ale vyvoj minikamerek je v tomhle smeru pozadu (coz docela chapu, neni to masovka), takze ja si jeste nejakej rok pockam, z tohodle me boli hlava

              0 0
            • Bumerangista  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
              0 0
            • milan1  

              Nezlob se ale ty o kamerách a filmování snad nic nevíš.

              Rozplavaný záběr nerozeznáš a házíš to na komprese videa.

              Tvé jsou dle tebe dokonalé.

              Když tady máš nerozplavaný obraz, dokonce jak by měl vypadat a jak jsi požadoval, tak to taky nerozeznáš a házíš to zase na malé rozlišení a dokonce si to dovolíš nazvat statickým záběrem. Daleké výhledy si tam najdeš také a doporučím ti k pozornosti třeba detaily trávy a podobně, není to rozplavaná zelená skvrna, jako u tebe. Že by tohle bvylo tím malým rozlišením?

              Udělej si v tom sám jasno a potom tady poučuj o svých pozantcíh.

              Jsi velmi nepřesvědčivý.

              0 0
              • 4fitness  

                Já tady celou dobu odmítám vlnění. Vlna se má z podstaty názvu vlnit. Nic takového na originále nevidím.

                Copak píšu, že je video dokonalé? To mi vkládáš ty.

                Mám oči a vidím, že se třese při přejezdech na kořenech i že se rozmazává dál od středu – při rychlých pohybech.

                btw. ten obraz byl statický. A na malém rozlišení se ti schovají drobnější nedostatky. Uvidiš jen ty největší krpy.

                A když se budeš pekelně soustředit na pravý rožek obrazu, kde je dálka, tak uvidíš třepání obrazu (možná i to tvoje vlnění:)

                K jakým rozkmitům dojde při pohledu na 50cm blízkou trávu. K jakým rozkmitům obrazu dojde při pohledu z helmy jezdce na 2–5m vzdálené objekdy?

                0 0
            • fousek  

              Nevim na co davat do kamery hires chip kdyz ma objektiv ze 2 clenu v jedny skupine. I Vio POV ma mizernej objektiv a DVD rozliseni to odhali. Vysledny videa z hires sportovni kamery nema kvalitu ani normalniho handycamu akorat to zabira nesrovnatelne vic mista. Proste objektiv nenahradis nicim ani Mpix ani procesorem. Poradnej objektiv proste vzdycky bude velkej a tezkej a je jedno jestli je na fotaku nebo na kamere (u ty kamery muze bejt ten objektiv horsi, protoze zaznamenava kontinualne, ale i na kamere je videt aberace a soudkovitost)

              0 0
              • MlokCZ  

                Přesně tak, ono i u filmů, kde neřeší problém rozstřesení za jízdy na kole (což je jak správně uvedl Milan hlavní problém vide natáčeného za jízdy na kole) a kde mají mnohem dražší vybavení se slušnou optikou vídám u HD materiálu, že na to rozlišení ta kamera nestačila a výsledek stojí za prd (koukám z 1,5–2 na 46tku úhlopříčku, takže každý detail je hned vidět).

                A co se týká online přenosů natáčených v HD, tak se můžeme zase vrátit k cyklistice a přenosům na Eurosportu HD.

                A tam také většinou jim technika (a to mají slušné drahé vybavení) zcela nestačí na to, aby to dalo optimální výsledek. Teď nemyslím roztřesení (tohle mají z motorek pořešené slušně a moc se jim to neklepe), ale že mají nedostatečnou kvalitu pro HD rozlišení. Bylo dobré srovnání z více přenosů. Třeba z TdF to bylo pořád vidět, že je co zlepšovat na kvalitě pro HD rozlišení (ale už to bylo velmi slušné). A přitom to jde, jestli si to dobře pamatuju, tak letošní Paříš->Roubaix bylo také nativně v HD a kvalita byla excelentení (o třídu lepší než z TdF).

                Ale samozřejmě pořád lepší než ty závody, které nejsou natáčené ani HD kamerou a kterých je pořád dost (i některé ty největší etapáky), tak ty jsou na tom ještě mnohem hůře.

                0 0
              • mr.antik  

                Jojo, obraz, resp. rozmazaný obraz, který se zachytí místo na jeden px rovnou na 4px. Když to neudálá „kvalita“ optiky, tak to udělá stabilizace.

                Mě tyhle nedokonalosti od nákupu podobných hraček odrazujou (to nemyslim zrovna tuhle kameru z reklamy)…

                0 0
                • zichis  

                  BTW, když jsi to nakousnul … víte že 8Mpix CCD foťák/kamera nemá 8M pixlů, nýbrž jenom 8M subpixelů? 4M zelenejch, 2M modrejch a 2M červenejch buněk. Výsledný soubor sice má rozměr jakože 8Mpix obrázek, ale je to do toho rozlišení dointerpolovaný.

                  0 0
    • teepeex  

      fajn, dik

      0 0
    • novcze  

      super, su sice z brna, ale na muldě jsem ještě nebyl, tak si udělám aspoň představu o trati (i když je jasné, že kamera zkresluje)

      0 0
    • Blaze  

      Pěkné video,obraz.Žádné vlnění obrazu.

      0 0
      • Splinter  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
      • Radek Broz  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
    • Radek Broz  

      A přesně proto je to v terénu nepoužitelný.

      0 0
    • Kawka  

      Pěkný.. :)

      0 0
    • 4fitness  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Splinter  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • daldrum  

      Jak už někdo napsal, na rovný povrchy docela dobrý, dokážu si představit, že bych si třeba natočil oblíbený silniční kopce na zpestření času na trenažéru:), ale tyhle videa točený v terénu jsou pro mě po chvíli nekoukatelný, kdybych měl něco takovýho sledovat třeba půl hodiny, tak mi z toho bude blbě, ale možná jsem moc citlivej.

      Problém nevidím ani tak v kvalitě obrazu, ale v uchycení, chtělo by to něco jako Steadicam.

      0 0
    • CraObs  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • 4fitness  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • 4fitness  

      tak se mi kamerka vrátila z Lanzarote. Měl ji tam kamarád na výletě. Pohled na moře:

      http://www.youtube.com/watch…

      kamarád nelenil a zaráz točil + fotil :))

      Pokus o panorama: http://www.youtube.com/watch…

      je vidět jak na blízko zakřivuje např. zdi:

      http://www.youtube.com/watch…

      Bohužel moc s tím neuměl ani jsem mu nestihl vysvětlit jak se ovládá, takže točil dost zem…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse