Haibike Edition RX (2012) vs. Haibike Light SL (2011)

16 nepřečtených
  • haklicek

    Vybíran nový bike a uz mi z toho trosku i hrabe. Hledal jsem tady na foru dost, ale prakticky nic jsem nenasel.

    180cm/70kg – terén:silnice (70:30) – klasicke vyjizdky, treninky a obcasne zavody – najezdim kolem 5'000km/rok

    Vybiral jsem hlavne z Haibiků..

    • Haibike Edition RX (2012) / http://www.shop-sport.cz/…tion-rx.html /

    • pro mě hlavní plus – vidlice Magura, komplet Deore XT
    • menší mínus – o 0,6kg navíc oproti druhému zminovanemu (da seprezit)
    • rám hliník (pro mě možná i plus – z carbonu mám strach) –nemám zkušenosti

    ps. mám nabídku ceny za 28'000,–Kč

    • Haibike Light SL (2011) / http://www.pepebike.cz/…sl-2011.html /

    • lehčí
    • „pouze“ SLX
    • vidlice – je Magura lepší ??
    • cena tak přibližne stejná

    Můj názor:

    V první fázi jsem byl rozhodnut pro Light SL, ale když vezmu v potaz stejnou cenu, tak na hliníkovém rámu se prostě a jednoduše kolo postaví o lepší výbavě než na carbonu… zase na druhou stranu model 2012 kupovat je možná ted i prehnane brzo…

    0 0
    • Neunzikger  

      Ty rámy mají odlišnou geometrii. Nejdříve si ujasni, která geo lépe vyhovuje tvým potřebám, jízdnímu stylu, posedu.

      0 0
    • Azmir  

      CO takhle skloubit ten carbon a XT dohromady? ;-)

      0 0
      • haklicek  

        na tenhle bike jsem se taky dival ;) ty penize uz jsou ale fakt na hrane, spíš i víc než bych mohl dát :( proto jsem hledal nejaky jiny reseni… nebyl jsem si jistej jestli fakt carbon nebo klasiku hliník… z carbonu mam i trochu strach..

        a co ta vidla?? podle me je ta nova magura (durin x) celkem solidni, mozna i lepsi nez ten „pouzivanejsi“ Rock Shox Reba SL… zase na druhou stranu na tech lepsich kolech je ten Rock Shox…

        0 0
        • Azmir  

          Jestli najezdíš 5000km ročně, tak si myslím že nějaké 4000 investovat navíc by pro tebe neměl být problém, protože víš že to využiješ. Durin bude určitě dobrá vidlice stejně jako Reba, durina moc lidí nejezdí, tak referencí je málo. Já bych každopádně vzal to kolo z mého odkazu, vychází jednoznačně nejlíp. Druhá věc je že ten tvůj první odkaz má 10kové XT a ten druhý 9kové SLX.

          0 0
          • haklicek  

            no jeste popremyslim… urcite light RC by byl zlatej stred… uvidim jak jeste pujdou ceny, pak se rozhodnu, zatím urcite díky ;)

            0 0
    • jonti  

      Bral bych ten karbon. Vidlice bude dobra Reba i Magura, brzdy bych bral spis Avid a karbon na ramu jede lip. Vozim Haibike v karbonu a ram to neni spatny(Sleek SL).

      0 0
    • siafu  

      z těchto dvou karbon – SLX vs. XT je minimální rozdíl, navíc z vyšší sady má funkčně nejvíc cenu právě řazení, takže tam nejlépe XTR xD

      jinak Reba, Avid a DT Swiss kola /náby/ by mohly být v pohodě

      0 0
      • haklicek  

        SLX vs. XT → kazdý rika neco jineho :/ :D zase komplet XT vs. komplet SLX na totoznym kole je cca 2–3 tisic rozdíl, tak by se to melo nekde vyrazneji ukazat… a to XTR jsem teda aspon na Haibicích snad ani nevidel, vetsinou prejdou z XT hned na Sramy…

        0 0
    • Kamikaze 591  

      Nevíte někdo, jestli se měnila geometrie haibiku light sl na rok 2012? Co jsem viděl, tak ve velikosti 49 má efektivní délku 605mm, což ne na mě na HT hodně.

      Z toho usuzuje, že by mi teoreticka na 176cm měla sednout 44cm velikost?

      0 0
    • pee.tr  

      Mně se u toho druhýho hlavně nelíbí ty kliky. ;-) Nechápu, proč dneska všude tyhlety Deore cpou i na drahý kola. Já se vloni zamiloval do designu SLX. :-)I když teda moc tvrdý nejsou ani kliky ani převodníky. Počítám, že je po 10ti tisících budu muset vyhodit.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.