Giant Trance X2 2011 vs. Lapierre X-Control 410 2011

25 nepřečtených
  • swinx

    Zdravím,

    mám děsné dilema… které z těchto kol si vybrat?!?!

    Přece jen je to pálka, tak chci vybrat dobře, poraďte pls.

    Jezdím lehčí až střední terén, občas malý sjezdík, ale žádné jumpy ;-) většinou pohodové jízdy. Ráda bych zkusila i nějaký maraton nebo xc závod, ale žádné silné ambice – hlavně ne poslední :-D

    Takže hledám něco pohodového ale i hbitého.

    Giant Trance X2 2011

    Lapierre X-Control 410 2011

    Předem díky za rady.

    Anketa: Giant Trance X2 2011 vs. Lapierre X-Control 410 2011

    0 0
    • Twister  

      Co jsem měl možnost zkusit, tak Lapierre je víc jezdivej a Trance víc hravej. Je na tobě, co preferuješ. Kola jsou to obě skvělý.

      0 0
    • gard  

      Ooops, hlasoval jsem omylem pro Lapierre. Osobně jsem jel pouze testovačku Trance X2 2010 a ten mi sedl moc. Jezdím spíš ten lehčí terén, občas nějaký ten sjezd si užiju, ale taky se hodně přesunuji po asfaltu a vůbec rovinaté Hané. Systém odpružení Maestro u Giantu je na toto prostě super. Lapierre nemůžu posoudit, ale zase je hezčí :-)

      0 0
    • beavis  

      Jezdim od letosniho kvetna Lapierra X-Control 410. Po prechodu od HTecek je to velice prijemna zmena. Kolo je krasne hrave, velice rychle (jak po asfaltu, tak i v terenu!), i pres velikost 46 ma dobrou stoupavost, zadni stavba se tahem retezu slusne zamyka, staci jit na lehci prevody do stupacek a citis jak ti pod prdeli zadek krasne vytuhne a najednou prijemne vystreli dopredu. V podstate jen sama pozitiva. Jako negativa bych videl alespon pro me kratsi 90 mm predstavec (chystam se vyzkouset 100 mm) a nekdy mozna alespon pro me az moc aktivni zadni stavbu. Obcas se setkam i s kick pedalem, ale neni to nic tak hrozneho, jako je tu nekdy prezentovano. V podstate si toho clovek temer ani nevsimne. Brzdy od Formule mi sice trosku piskaji, ale i presto brzdi na 1. Takze na mojeho prvniho fulla, kdy jezdim jak kratke presuny po asfaltu, tak temer vse od lehkeho terenu az po tezky vc. technickych pasazi a sjezdiku jsem nevybral spatne. Kolo mi kazdopadne okamzite sedlo do ruky, takze min. Lapikovi davam za 1:-)

      0 0
    • rock  

      Tak, jak jsem měl možnost je vyzkoušet, mi jako konkurence pro X-Control přišel spíš Anthem než Trance. X-Control je laděný spíš do sportovna, Trance je pohodovější.

      A pokud bych měl volit … X-Control mi (v rámci TestFestu, takže 10–15km s každým) sedl víc, než Gianty.

      0 0
    • beavis  

      Kazdopadne bych si minimalne uvedeny kola vyzkousel at posoudis jak se na nich jede;-) Priznam se ze jsem nikdy Trancika nejel, ale nekolik jinych kol jsem vyzkousel a posledni hodinova testovacka na 410tce to rozhodla:-) Ale bylo to velice tezky rozhodovani co koupit:-(

      0 0
      • swinx  

        No, Lapierra mám možnost testovat do sytosti, ale netuším kde blízko Ostravy otestovat Gianta.

        Testcentra uvedená na off. webu snad ani nejsou testcentra, nikde nic nemají.

        0 0
        • beavis  

          Tak zkus najit prodejce Giantu (pokud u vas nejaky je) a toho pozadej jestli nema na pujceni testovacku. Me uz se treba stalo ze mi v jeden prodejce u nas na severu dokonce nabizel na otestovani svojeho Spesla Enduro. Slusne sem byl prekvapenej:-)

          0 0
        • pitos  

          Gianty můžeš testnout v Havířově(team sport)

          0 0
          • 9700  

            Gianty maji v cykloworldu, takže nejblíž je tuším Staré město.

            0 0
            • jara111  

              testování bylo ukončeno a navíc 400kč/1 den testování a vrátí ti to jen když si kolo koupíš od nich.

              0 0
          • swinx  

            Bohužel jsem si vzpomněla pozdě, už taky nemají žádného vhodného testbika.

            Jsem to ale blbka, no jo… kdo pozdě chodí… grrr :-)

            0 0
        • drsnej márvin  

          zkus si vybrat http://www.giant-bicycles.com/cs-CZ/page/441/

          Jinak na Trancíkovi mám letos najeto 2700 a spokojenost veliká … snad sem i rád, že mi nevyšel Anthem, ten vyšší zdvih je pohodovější … jinak Lapierra sem měl možnost na jaře taky projet a rozdíl mezi ním a giantem sem nějak nenašel … obě kola mají podle mě super vyřešené odpružení … narozdíl od jinch :-) … oba byly mými favority a ve finále rozhodla cena …

          0 0
    • tom_777  

      Lapierre bych ted vzal radši model 2010 – za míň peněz uplně stejný – jen jiný barvy

      třeba 310 + za zbylý peníze dát jiný ráfky, kotouče… mám 710 a předtím jsem pár týdnů testoval 310 a tak velkej rozdíl jako je v ceně v těch kolech není navíc je stejně potřeba ladit posed, pneu atd…

      0 0
    • hctr  

      wau prvni zenska co nechce kolo podle vzhledu?:D

      0 0
      • swinx  

        :-D První určo ne.

        Mi se obě uvedená kola hodně libí, takže dizajn taky nenechávám stranou ;-) Třeba ta modrá Foxa… hmm :-) U LP je zase krásný tvar rámu… těžko vybírat po vzhledové stránce.

        Funkčně se trochu přikláním k Giantu kvůli zdvihu, jen mám trochu obavy, aby šel dobře do kopce. Měla jsem Konu Kikapu 07, byla super, ale do kopce líná mrcha :-D

        0 0
        • fousek  

          S Trancem zkusenost nemam, ale myslim ze to nevadi, s Kikapu zkusenosti mam a Gianty jedou oproti tyhle Kone nesrovnatelne lip, takze pokud si jezdila na Kikapu tak te Trance muz jen prijemne prekvapit

          0 0
        • drsnej márvin  

          po rozbitém do kopce maže líp jak pevňák, protože kpíruje velké nerovnosti … a po rovnějším stačí zamčít předek :-)

          0 0
    • Sodík  

      Sakra, taky bych měl dilema )

      0 0
    • Corbett  

      Proč né Lapierre X-CONTROL 310 LADY?

      0 0
      • swinx  

        I když nejsem nijak vysoká, u dámských modelů(odzkoušeno i když ne přímo LP) mi nesedí geometrie – kratší posed.

        Dobře se mi jezdí při výšce 169cm na 17'' rámu.

        I když oba výrobci Giant i LP mají sudé velikosti, tak to spíše vypadá na 16'', proto vždycky 100% pánský rám – můžu si dovolit menší rám a posed(delší než u LADY) akorát pro mě ;-)

        0 0
    • ALEX007  

      ja hlasuju roznodne pro lapierre pripadne Anthem…mel jsem dve, bohuzel slabe, sezony Trance a teda nemyslim ze je nejak extra hrave.. mne vadila divna geoska to kolo je vysazeny jakoby nahoru..no a teda do kopce lezlo divne a zvedalo predek jako kun, mozna mam blbou techniku, ale anhem mi slape do kopce jako kamzik… trance cloveka jakoby vystrci nahoru, kolo jede opravdu dobre jenom z kopce alespon mne to tak prislo…je taky dost tezky, i kdyz jsem mel x3

      • v jestli ukoncili testovani v cykloworld, zkusil bych alepon projetu prodejny, no a v praze progress cycle tj importer jeste urcite ma testovacikola u tech prachu bych uz investoval do cesty
      0 0
      • Robin Hood  

        Mam 184 cm, kolo trance X ram L, sedlo Gobi a predstavec 100mm (RF Deus) bez dist. krouzku (tzn. na doraz). A musim rict, ze do kopce se mi s nim stoupa bajecne…a protoze je to kolo hodne stabilni, zadny problem :)

        0 0
    • tom xtr  

      Je to teda hodně detail, ale u toho Gianta by mi vadil ten dělený bovden přehazky. Po letošních kilometrech v blátě jsem určitě rád za vedení bovdenu vcelku jak to má LP.

      0 0
      • majer  

        mám trance ještě s bovdenem v jednom kuse a je to super,bahno nebahno řadí to stále na 1* , samo na tom má podíl i sram…tedy já bych jezdil giant… :-))

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.