Ghost Nivolet 4.8 vs Cube Agree GTC pro 2016

18 nepřečtených
  • tomo_111

    Ahoj,

    zvazuju 2 kola (obe full shimano 105, zakladni kola myslim)

    https://www.ghost-bikes.com/…volet-48-lc/

    cca 40k, velikost XXL

    8.3kg s plast pedalama

    https://www.cube.eu/…onnred-2016/

    cca 32k, velikost 60

    8.6kg bez pedalu

    Z geometrie se mi Cube zda ponekud vyssi, na obou se sedi docela pohodlne, Ghost se mi libi vic, snazim se oduvodnit rozdil v cene jinak nez 300–400g vahy a ‚libi se mi‘.

    Co by jste volili – prip dokoupil na ten Cube apod?

    Dekuji

    0 0
    • blue.sun  

      No, rozdíl v ceně dělá třeba to, že ten Cube je ročník 2016, tedy o dva roky starší model. Nový Attain GTC stojí 42 tisíc.

      0 0
    • Idas  

      Ja bych koupil Ghost, ale ja bych si koupil Nivolet X, ma kotoucovy brzdy.

      https://www.absoluts24.de/…eon-red.html

      Ta velikost XXL je spravne.

      0 0
      • tomo_111  

        dik vsem, zavodit se skutecne nechystam, trpim pro radost :)

        kotoucovky jsem nechtel ad 1 kvuli vaze (ehm) a ad 2 kvuli cene

        velikost jsem snad trefil na 195, i kdyz ghost tabulky jsou prave do 195 a od 195 pro XL a XXL, z CC mereni mi vysli hausnumera, musim se jeste premerit..na pocit byly oba velikostne asi ok..

        jeste se zapojilo toto (cenu v linku ignorovat)

        http://www.mojekolo.cz/…t-tour-lc-2/

        ten samy ram jako nivolet 4.8 ale starsi, neni plne na 105 (gossamer), ale zase ma fullcrum 5. Zaroven jsem se s nima dostal asi bliz cene cube (teda niz).

        EDIT:

        zajimave, ze ten 5.8 (s kotoucovkama) je jenom do velikosti XL

        https://www.ghost-bikes.cz/…greyred/1150

        ackoliv geometrie je navlas podobne 4.8 a teda ekvivalent XXL neni…?

        0 0
        • tomo_111  

          zkousel jsem nivolet XL (6.8) a XXL (4.8), mela by to byt stejna geo.. Vyskladal jsem se na obe, to XL ale bylo uz spise ale asi hodne kratke (pocitove), ramena dost blizko riditkum, takze asi to asi ne-e :)

          0 0
          • blue.sun  

            Řekl bych „zkus ještě nějakou jinou značku, která dělá větší kola“, ale se silničkama nemám v tomhle ohledu zkušenost, jsem vcelku prcek.

            0 0
          • tomo_111  

            Pridavam jeste CC mereni/vysledek, mohli by jste prosim na to mrknout vs ten Ghost XXL? Diky

            (sebemereni- muze obsahovat chyby :)

            Inseam: 92

            Trunk: 66

            Forearm: 35

            Arm: 73

            Thigh: 63

            Lower Leg: 63

            Sternal Notch 161

            Height: 195

            Eddy fit

            Top Tube: 58–58.4

            Seat Tube CC : 60.8–61.3

            Seat Tube CT: 62.6–63.1

            Stem: 10.8–11.4

            BB saddle: 89.5–91.5

            saddle handlebarl: 57.3–57.9

            saddle setback 6.3–6.7

            French fit

            Top Tube: 59.2–59.6

            Seat Tube CC : 62.5–63

            Seat Tube CT: 64.3–64.8

            Stem: 11–11.6

            BB saddle: 87.8–89.8

            saddle handlebarl: 59–59.6

            saddle setback 5.8–6.2

            0 0
            • tomo_111  

              prosim o pomoc, fakt nevim ktere koupit a prodejci to ctou zda se z tabulky/toho co maji skladem ‚jo jo je vam to dobry…‘ a jednou XL a jednou XXL..fakt nerad bych si koupil spatnou velikost. Dik moc

              0 0
            • ˘Ö˘ Krab  

              Měření máš skutečně nejspíš s chybami, které zásadně ovlivňují navrženou polohu sedla.

              Naměřil sis extrémně krátká stehna a dlouhé holeně, takový poměr segmentů mi přijde velmi nepravděpodobný. Přitom celková délka paží i nohou mi přijde v pořádku.

              Takže nevěř kalkulované CC hodnotě saddle setback ani výšce sedla. A tím pádem vůbec ničemu.

              Jak vysoko máš sedlo teď? Pocitově, pokud jsi na silničce nejezdil, poznáš málo, „ramena blízko k řídítkům“ může být velmi zavádějící dojem.

              Podívej se na TdF, vyšší jezdci mají při šlapání kolena mezi lokty a ramena (s trochou přehánění) až nad hlavovou trubkou. A zrovna u nich bych se nebál, že sedí příliš rekreačně a nesilničkově.

              0 0
              • tomo_111  

                Ahoj, zkusim se promerit. Na silnicce jezdim kratce, vysku sedla od klik mam myslim kolem 81–2 cm, taky promerim.

                Z foto videt ze mas pravdu s tim pomerem dolni koncetiny :)

                Foto je Merida scultura 59/XL, top tube effective je presne 590mm, seat tube c/t pokud spravme chapu geo grafe je taky 590. Head tube 215.

                XXL u ghostu ma TT 590, XL 575..

                Diky

                edit:

                jinak hledam spise pohodli ne zavod :)

                0 0
                • ˘Ö˘ Krab  

                  81,5 odpovídá u mě inseam cca 90–91 cm, pak bys mohl mít saddle setback někde kolem 75 mm (odhadem, mám cca 70). Končetiny máš celkem obstojně dlouhé, takže bys s tím, že nenajdeš dost dlouhý rám, neměl mít problém.

                  P.S. Máš hodně divnou polohu pák, která Ti držení a tím i celý posed deformuje. Zkusil bych vyhodit podložky pod představcem a řídítka srovnat nahoře do vodorovna, páky by měly být (na takovýchto kompaktech) svou horní plochou ‚před rohem‘ jen dopředným prodloužením, směřování dopředu je nesmysl. Tak, jak to máš Ty, se dávaly páky na řídítka před třiceti lety a je to použitelné tak na hluboké oblouky (které správně, vzhledem k dropu vůči sedlu a délce paží nemáš). Ještě si ujasni šířku řídítek, udělá na silnici hodně.

                  0 0
                  • tomo_111  

                    Dekuji za perfektni informace! Paky jsou nastaveny tak, jak jsem v bazaru koupil a doted jsem po tom nepatral, meli by tedy byt spise ‚dohora‘ a ne dopredu, tzn bych byl min natazenej? (na tomhle konkretnim kole je to pro mne tak-tak).

                    Z toho co pises mi teda vychazi, ze tohle kolo mi neni velke (?), tzn ten ghost XXL (ktery ma velice obdobne hodnoty, trosku jine uhly a mirne kratsi reach), by mel byt fajn? (sedel jsem na obou ale nedokazal jsem to rozhodnout)

                    cemu se chci vyhnout: koupit prilis male/velke kolo ktere pak na me pujde stezi seridit. Z geo porovnani (nevim uplne jak funguji ty uhly) mi vychazi XXL podobne jako ta merida, trosku kratsi, XL o hodne kratsi (a pri zkouseni pusobilo trosku ‚male‘, ale jak rikas ty, mozna to tak ma byt, ja porovnavam jen s tim, co mam a malo zkusenosti).

                    edit:

                    s tema pakama myslis treba tohle pokud to spravne chapu

                    https://keyassets.timeincuk.net/…-630x420.jpg

                    skoda to jsem si mohl zjistit nez jsem dnes dal udelat novou omotavku :)

                    Jeste jednou moc dekuji

                    0 0
                    • ˘Ö˘ Krab  

                      Pokud máš sedlo v intencích běžných pouček (propnutí, poloha kolene vůči pedálu v přední úvrati), tak se podle toho dá celkem ověřit věrohodnost kalkulace CC a Tvých měření – nemělo by se Ti příliš rozcházet aktuální nastavení od jejich kalkulace. Pak by měl i sedět vypočtený dosah na řídítka, s kompaktními řídítky vždycky i dosah na páky.

                      Jestli Ti není líto času a práce s omotávkou, zkus polepšit řídítka, jak jsem Ti psal. Pak na kole chvíli jezdi, případně pohýbej s polohami (postupně; všeho) či vyměň představec za jinou délku. Máš na čem jezdit, jakmile si posed doladíš na tomto kole (za pár korun), tak si ho změříš (sedlo výška & posun, dosah na řídítka, jejich drop) a nové kolo se pak dá koupit tak, abys hned od začátku seděl na milimetr stejně a věděl, že máš rezervy v jemném nastavení na obě strany.

                      Z kalkulace CC jsou podstatné poloha sedla a dosah na řídítka, Ty konkrétně se orientuj na Eddy Fit a možná spíš ještě směrem k Comp Fitu (krátký posed a řídítka přirozeně hodně pod sedlem – máš dlouhé paže), určitě ne na French Fit. Nějaké úhly jsou Ti k ničemu, délka rámu spíš orientačně, podle délky nohou bys byl schopen jezdit teoreticky skoro na čemkoliv od vel. 56, jen by ses špatně trefoval do délky představců a výšky řídítek.

                      Velikosti cca 58 budou v pohodě, 59 a větší mohou mít výhodu v delší hlavové trubce a menší potřebě podložek pod představec. Takže Nivolet vypadá spíš na XXL TTh stejná s Meridou, reach o 4 mm kratší, hlavová trubka lae také.

                      0 0
                      • tomo_111  

                        jeste jednou moc diky, zkusim si o poloze tech riditek atd neco nacist a zkusim se s tim pohrat. K french fit jsem tak nak inklinoval protoze jsem hledal ‚pohodli‘, je ale docela mozne ze tou spatnou pozici pak se mi to zda prilis daleko a jak rikas deformuje to posed, zacnu tam.

                        Nivolet XL s 57.5 horni trubkou se mi uz zdal malo, pokud na te meride na prvni pohlad si to nevyhodnotil, ze mi je hrozne velka, mel by ten XXL byt teda fajn.

                        Hezky den!

                        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.