Garmin Edge 1030 - ulomená ušiska držáku na těle přístroje

16 nepřečtených
  • kordinaz

    Dojde na všechny.Nevěřil jsem,ale stalo se,a sice po 3 letech velmi častého používání.Na silničce,jarní klasika a 300m kostek,dvacet nad nulou,takže teplo.Jel jsem tudy tolikrát a vždycky vydržel.Až teď,poslední metry a jakoby explodoval.Děsná rána.Fakt.Boční výstupky na otočné základně držáku přístroje se ulomily a gumička omotaná okolo bowdenu zachránila přístroj před demolicí o zem.Vždycky gumičku totiž omotávám okolo představce na MTB nebo okolo bowdenu a předsazeného držáku na silničce.Co s tím?Česká podpora Garminu mi nabídla velkoryse nový přístroj pouze za 9450,– s DPH výměnou za poškozený.Neofiko servis Garmin v Praze je zahlcen a nepřijímá žádné objednávky.Měnit spodní část těla jsem nechal až jako poslední možnost.Takže teď budu testovat 2 typy mezikusů z 3D tiskány od kamaráda,cena opravy tudíž „zatím“ 100kč.Líbila by se mi cnc výroba,nechce se do toho někdo v CZ pusit?Dám 500,–/kus a je tam navěky,přilepíme epoxidem a rázem bude z nejslabšího místa nejsilnější..­....Kolik je „nás“, co už nemá na těle Edge ušiska?A jak jste opravili?

    0 0
    • jenda95  

      Nebo vlepit do drzaku a sundavat z riditek cely drzak.

      Jo, je to opruz!

      (jinak mi teda packy drzi od doby, kdy se 1030 objevila na trhu vcetne hodne tisic km na MTB)

      0 1
    • MTBIKER doporučuje

    • petyn  

      Ja jsem koupil toto : https://www.dogearsgps.com/ za 5 dní to bylo doma.

      2 0
      • jmaselnik  

        to vypadá jako super řešení, díky za odkaz, neznal jsem.

        0 0
      • Glum  

        Jo, psí uši to řeší! Hned to poslali (cca 24 USD), nalepeno epoxidem (ty šroubky jsem ani nepoužil), drží to perfektně, jedině teď už nemůžu použít přídavnou baterku (kterou ale stejně nemám a nepotřebuji).

        Packy Edge1030 vydržely tři roky (mix bike a silnice 1:1, cca 46 000 km), já mám navíc ten pratyp, kde nejde vyměnit spodní kryt. Packy se postupně ošupovaly, hůř snášejí mrazy, ale finální ránu dostaly po pádu.

        Servis garmin to označil za neopravitelné a nabídl mi slevu 3000 Kč na edge1030plus s tím, že jim odevzdám ten svůj olámaný (leč plně funkční). No, lepší než opravovat je asi prodávat…

        Asi by to šlo dělat cnc i tady, nebo možná by to mohl někdo dovážet sem a prodávat, je to šikovná věcička.

        0 0
        • Glum  

          Update: vlepený díl z dogears drží perfektně, od jara najeto asi 8000 km, bezchybně funguje na pěti různých držácích

          0 0
    • Pikaču  

      Ja teda za cvaklej displej edge830 od garminu dostal novy pristroj za 2500 tisic.

      Takze nechapu jejich nabidku za 9 litru.

      0 0
    • kordinaz  

      Ať žije 3D tisk !

      0 0
    • koko0925  

      kordinaz, ten držák máš origo?

      Co já pozoruji, tak do mého origo předsazenýho držáku jde 1030 hodně ztuha, oproti předchozím modelům, které šli otočit mnohem volněji.

      0 1

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.