Garbaruk Melon vs Absoluteblack Oval

11 nepřečtených
 • oo.viper.oo

  Má někdo nějakou osobní zkušenost s oběma ovály a dovedl by je porovnat a vysvětlit, proč jeden z nich preferuje, pokud to tak je?

  Chci zkusit ovál na E13 kliky, kde je výběr výrobců relativně omezen a nechci pavoukový systém jako má OneUp nebo Wolftooth, chci direct mount. Z toho mi více méně vyšly pouze dvě zmíněné značky. Absoluteblack vypadá jako masovka, beru ji jako etalon. Garbaruk má trochu jiný design, trochu jinou ovalitu, delší zuby, trochu jinou chain line v závislosti na počtu zubů. Teoreticky o rozdílech můžeme debatovat věky, proto mě zajímá, zda náhodou někomu neprošly rukama a potažmo nohama obě značky a nepodělil by se o zkušenost. Díky.

  • TJK  

   imho tak specificky produkt a dotaz ze tady najdes max 1 uzivatele a otazka jestli si tohodle vlakna vsimne… uprime myslim ze ti nikdo neodpovi a budes se muset rozhodnout sam…

  • Jarda636  

   Vozil jsem Absolut, teď mám Garbaruk.

   Absolute vydržel skoro sezónu, pak už byly obroušeny zuby a i přes vodítko z něj padal řetěz.

   Garbaruk má o dost větší zuby a po celé letošní sezóně není patrné vůbec žádné známky opotřebení.

   • oo.viper.oo  

    Úžasný, super, díky za sdílení zkušenosti. On AB dokonce v popisu těch 12 měsíců zmiňuje „Unique Patent Pending narrow-wide teeth profiles to keep your chain in place for minimum 12 months!“, sice jako minimum, ale pochopitelně dešifrováno z marketingového jazyka to znamená že negarantuje víc než 12. Takže to jste se zrovna potkali hezky. Mají oba ovály pocitově nějaký jiný charakter? Nezmiňuješ, takže předpokládám, že asi ne.

    • Jarda636  

     Co se týká ovalu myslím že byly úplně stejný. A pocitově rozdíl žádný.

     Co se týká padání tak mi to padalo hlavně při závodech nebo v té nejmíň vhodné chvíli. Není to žádná tragédie, že by to padalo na každém km, ale občas jo.

    • Zdendyš  

     Nemas pocit, ze nezalezi na casovem useku ale na najetych km ? ;).

   • rosomak204  

    Absoluteblack při prvním řetezu to nespadlo ani jednou při druhém dvakrát takže AB max tak na dva rětězy na strákách snad píšou jen jeden jestli si to dobře pamatuju

    • Vyry  

     Mam ted na AB ctvrtej retez KMC na 11sp a je to uplne v pohode.

    • jaja01  

     AB treti retez, presny najezd bohuzel nevim, bez padani retezu, zadny problem nepozoruji

     • rosomak204  

      Jako za tech 2400km co tam byl druhý řetěz to spadlo dvakrat dohromady nějakých 4700km skoro celá sezona

  • paportnak  

   nazdar.Garbaruk melon najazdene 3100 km ani raz nespadla,skor hodilo retaz po pastorkoch na kazete a v prevodniku zostala ako zaseknuta na tych velkych zuboch.vymenena 4 retaz.AB nemam odskusany.

  • tomaschek  

   Vozím Garbaruk na bajku už 2 sezony bez vodítka, cca 12 závodů a 5 tkm ročně na bajku, ani jednou nespadl řetěz.

   Předtím Wolftooth a Blackspire, cca 1–3× za sezonu řetěz bez vodítka spadl. Ale myslím, že ve 2 případech to bylo způsobeno špatným snýtováním řetězu – pin držel jen na jedné straně a následně se v závodě řetěz přetrhl.

   Absolute Black vozí kamarádi a sem tam jim řetěz bez vodítka spadne.

   Ty zuby na Garbaruku jsou fakt super, jejich výška supluje vodítko. Teď jsem koupil 44z na silnici ke kazetě 9–36, čím dosáhnu stejného rozsahu převodů jako na klasické dvojplacce.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.