• petr99

  Tak jsem tu zas, tentokrát s divnýma zvukama ve vidlici. Děje se to poté, co jsem pouze seskočil z vysokýho obrubníku. Řidítka jsem měl natočený směr pravo, ale seskakoval jsem doleva, takže kolo nebylo rovnoběžně se směrem síly dopadu, ale tu sílu křížilo. Po dopadu při největší kompresi ve vidlici něco jakoby prasklo a od tý doby se děje to, co je na videích. Nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti ? V jednom starým vlákně jsem našel týpka, kterej taky seskočil z obrubníku, ale zvuky mu to nedělá při stlačení, ale když ta vidlice zase vyjede zpět

  Takže zase servis :( ? Díky za rady.

  video za jízdy

  na místě

  EDIT: Jo, a zdá se mi, že se vidlice rychlejc vrací, trochu kope.

  • petr99  

   Opravdu nikdo nevíte ?

   • kyl  

    Nemáš něco s odskokem,ta vidle se vrací nějak moc rychle.

  • kubad  

   Vanila je pružinová pokud se nepletu

   bez rozborky to těžko zjistíš, typl bych na problém pružinou , buď cvaká o stěnu, nebo praskla negativka

   • TJK  

    no tohle mi presne delal durolux.. tak jsem zvedav co na to milan rekne..

  • Honik  

   No vypada ze moc netlumi, to muze byt potiz s olejem a ta rana na konec, to je jak praskla negativni pruzina. Ale bez rozborky jen odhady.

  • petr99  

   Díky za názory. Nebyl by tu někdo, kdo by si s tím poradil :D ?

  • petr99  

   Ahoj, chtěl bych zase požádat o radu a nemyslím si, že bude nutný otvírat nový vlákno.

   Vidlice přišla, pohoda, chodí, akorát… Chtěl jsem tam vyměnit pružinu za tvrdší (modrá, i kvůli budoucímu majiteli – 78kg) a říkal jsem si, že pro mě (68kg) to bude na tvrdší zacházení pohoda, ale když jsem jí zkusil, nějak se nemůžu zbavit pocitu, že mi tam dali tu samou pružinu a ta nová je ta, kterou mi dali mimo, nebo že koupili stejnou jako tu starou. Takže, nevíte někdo, jestli jsou ty pružiny barevně označený, jako modrá tvrdost, modrý fleky. Protože ta údajně stará, kterou mi dali mimo, na sobě má místy modrý fleky. Takže nevíte, jestli se na ty pružiny matlá barva podle tvrdosti ? Mě to teda logický, ale pak nastává otázka, pro mi hoši napsali, že instalovali novou pružinu a přitom je mimo.

   A ještě bych se chtěl zeptat, k čemu je ten gumovej bazmek na pružině (viz. foto) ? To je něco jako doraz ? Případně v jaký pozici by měl bejt (uprostře, dole na pružině) ?

   Díky za rady.

   fotka s tím gumovým zmetkem

   • Honik  

    Ta guma nebo plast ma byt uprostred a snizi to hlucnost te pruziny, nemlati o vnitrni nohy kov na kov, ale guma na kov.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse