Formula The One propadá se páka

14 nepřečtených
 • kejmi

  Čau bikeři, prosím o radu ohledně problému s brzdou The One. Při razantním krátkém zmáčknutí páky je vše je OK. (páka je tvrdá, krátký chod a perfektní brzdný účinek) Pokud přibržďuji lehkým stiskem (páka stisknutá cca 5 vteřin) dochází k pomalému propadání páky a za dalších 5 vteřin je úplně na gripu. Když ji povolím a znovu stisknu, vše se chová jak jsem psal (rychlé razantní stisknutí = vše OK, delší přibržďování = propadání páky).

  Odvzdušňovací sadu mám, několikrát jsem odvzdušňoval tyto brzdy na mém druhém kole a vždy úspěšně. Brzda s popisovaným problémem je na mém druhém kole, které jsem koupil z druhé ruky – neznám historii brzd. Problém se mi nedaří vyřešit odvzdušněním… Předpokládám, že mnou popisovaný problém by mohlo být poškozené těsnění v páce?

  Díky moc za Vaše rady, co vyzkoušet, kde případně koupit vhodné těsnění…

  Lukáš

  • kubad  

   pokud nikde kapalina neuniká bude asi problém v páce, těsnění seženeš u dovozce Bartoníček, osobně si myslím že tyhle staré modely se nevyplatí resuscitovat,

   • kejmi  

    Nikde nic netece… Docela me to mrzi, brzdy na druhem kole brzdi perfektne. Kouknu u bartonicka… Da se to vymenit v domacich podminkach?

  • kejmi  

   .

  • Zdyn  

   Podle popisu to vypadá na špatné těsnění na pístku v páce. Začal bych rozebráním páky a kontrolou, které těsnění to je. Nejspíš to bude O-kroužek, který koupíš v prodejně s těsněním za pár korun. Jen to to musí být ze směsi, která odolává použité brzdové kapalině, tedy materiál EPDM. Se sadou od Bartoníčkach bych počkal.

   • kubad  

    po zkušenostech s Formulama, budou v brzdě v háji komplet všechna těsnění a pěkný bordel uvnitř. Ve finále možná bude muset měnit i tešnění v brzdiči, ale uvidíme

    • kejmi  

     V tydnu to rozeberu a uvidim. Hodil by se nejaky part list. Bohuzel jsem nenasel. :-(

    • Zdyn  

     Formulí mám doma taky dost :)

     Dle popisu ve třmenu problém nebude. To by mu tekl. A celkově tam moc těsnění není. Podle popisu to vypadá, že mu kapalina prolíná přes těsnění na pístku do expanzky.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse