• FMC

  Zdravím,

  Mám ve sklepě velmi staré nepojízdné trekingové kolo, do kterého už se nevyplatí investovat, proto přemýšlím nad koupí nového.

  Jsem sportovně poměrně aktivní a chtěl bych kolo opět zařadit do běžného vyžití vedle běhu, posilovny. Zároveň i pro výlety, kde bych ho využíval pro jízdu po silnici, lesních, polních cestách, atd.

  Je mi 27 let, měřím 190 cm, vážím 88 Kg.

  Přemýšlel jsem nad těmito dvěma modely (budget do cca 16.000,– Kč), ale jako naprostý lajk nepoznám rozdíl jiný, než vizuální (téměř). :)

  Rozhoduji se mezi:

  FELT QX80 2018 – https://www.mojekolo.cz/…matna-cerna/ – cenově přijatelnější volba. Vzhledově mi vyhovuje a i komponenty by snad neměly být z nejhorších (což bych raději slyšel z úst někoho zkušenějšího).

  a

  Specialized Crosstrail Hydro Disc 2019 – https://www.velo-centrum.cz/…lective.html – četl jsem, že značna Specialized je poměrně kvalitní. Ale obávám se, jestli zde nebudu připlácet za značku a nejnovější model r. 2019. Navíc ke zde použitým komponentům nevím v podstatě nic.

  Za jakoukoliv přínosnou radu či názor zkušenějších budu vděčný. Předem díky.

  FMC

  • milan.v  

   Pohledej zde…

  • hatchet  

   Já bych volil toho Felta, hlavně kvůli brzdám, že zkušenosti lepší low end od shimana než promax. Jinak když to bude seřízený, běhat to bude. Ale jestli můžu, někde se na těch kolech napřed projeď, nekupuj po netu bez vyzkoušení. Leccos (představec např.) se dá vyměnit, ale s pro Tebe nevhodnou geometrií toho už moc neuděláš.

   • FMC  

    Ok, díky za radu. Taky se mi více zamlouval na první pohled Felt. Mají u nás prodejnu, tak se s nimi zkusím domluvit na vyzkoušení. Nevím tedy konkrétně, co bych měl očekávat od geometrie, ale ještě pohledám tady nebo na googlu.

    Díky.

    • hatchet  

     Čekej jen to, že se Ti na tom bude příjemně sedět a nebude to na první dobrou moc krátký, dlouhý. Prostě padne. Jako když si jdeš koupit gatě – taky poznáš, jestli padnou nebo ne… Personál by Ti měl poradit ve výběru velikosti, každý rám je jiný. Věci jako sedlo, řídítka, představec…se dají vyměnit..

  • palo7  

   Obě kola jsou dost slabo osazená. Vezmi v ceně do 16tis. raději bazar a nebo stavbu. Bude to o několik tříd lepší kolo nez ty z odkazu

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.