• Herri

  Bude mi fachat řazení, když mám páky Campa 10sp, přehazku Campa 10sp a 10ti kolečko Shimano?

  0 0
  • kubad  

   Jo ale blbe. Proc tam chces shimano kazetu? Dalsi otazka jaky mas orech na kolech kazety campa a shimano nejdou zamenit.

   0 0
  • alinceb  

   Někde (tady) sem četl, že bezproblémově kompatibilní je jen 8sp. Sám sem jezdil Campa EP1 8sp/šaltr Campa/kazeta SRAM a docela to chodilo. S 8sp kazetou Campa to ale samozřejmě chodí lépěji…:) Jediná nevýhoda Campy jsou dražší kazety. Každopádně pořád nechápu, proč nutně potřebuješ 10sp místo 9sp…:)

   U těch kazet SRAM je to možné, ale záleží na tvaru drážkování. Když sem skládál svoji kazetu z jedné silniční a jedné MTB, tak měla každá jiné drážkování (tam silniční je možná fakt pod obojí), ale to je spíš řešení, když chceš použít kola s Campou na Shimano řazení, jinak to bude průšvih.

   Pokud se nepletu, tak by se to mohlo dát řešit kazetou od Miche – ty mají myslím rozteče jako Campa, ale měly by se dělat v provedení na ořech Shimano i na Campu (nemám ověřené, je to doměnka)…

   0 0
  • Herri  

   teď jsem to byl přeměřit šuplérou: Kazeta SRAM 9s má celk. šířku 37,5mm a kazeta Veloce 9s má skoro 39mm. Pak je jasný proč se mi to nepodařilo nikdy dokonale seštelovat…Z toho plyne, že ořech Campa je delší než SH a jakákoliv kazeta urřená pro ořech SH nebude nikdy dobře fachat s řazením Campa. Pouhá výměna mezikroužků Campa za Sramy nelze nebo jejich výroba naráží na problém, že to bude moc široký na ořech SH a kocovej pastorek bude mimo drážky. Prostě jsem tenkrát dal na informaci ve Velu…uaaaa

   0 0
   • alinceb  

    Ve Velu nekecali – SRAM je kompatibilni s obojím, ale jen ořechem. Rozteče má jako Shimano…

    0 0
    • Herri  

     no jo, ale to je trochu rozdíl v použitelnosti…

     0 0
     • alinceb  

      Jak sem psal vyse – podle me to udelane tak, aby sla pouzit kola s Campa orechem se zbytkem Shimano sady. Chtelo by to promerit roztec pastorku na Campe (stred-stred) a pokud bude mensi nez roztec shimana, tak staci kazetu rozebrat, podlozky lehce obrousit smirglem a znova slozit. a pak by to melo chodit. Pokud by byly vetsi,tak asi cesta neni…jedine to „nejak“ postelovat…:)

      0 0
  • biker007  

   Letos sem zkousel pujcit pritulce moje kola (ksyrium sl prem.) s desitkovou kazetou dura 7900 (12–25). ona mela na kole centaur 10sp rezeni, saltr i kazetu 12–25 na ksyriich elite 2007. fungovalo to tak na 95% bez jakehokoliv serizovani saltru, dorazu, atd..jen asi mezi dvema pastorky pri razeni nahoru to chtelo neparne vic zabrat, jinak opacny smer a vsechny dalsi pastorky behaly na 100%. pocitam ze po jemnem doladeni by to behalo na 100pro vsude.

   0 0
   • Herri  

    Ok díky za informaci, každá zkušenost se hodí. Teď se budu snažit seštelovat 9ti kolo Sram s pákama a přehazkou Campa.

    0 0
   • nooski  

    Asi má každý jiné představy o 100% funkčnosti řazení. Zkousnout to mohlo, ale rozhodně to nebude ani zdaleka ideální. Taky jsem jezdíval s lidmi, co tvrdili, že to zkombinovat jde a že je to skoro ideální, ale realita byla vždycky mizerná.

    0 0
    • kubad  

     přesně tak, ono to nějak funguje, občas musíš dotáhnout občas neskočí, někomu to stačí, mě teda rozhodně ne :-)

     0 0
     • nooski  

      Táák! Jsem rád, že to někdo vidí stejně :-)

      0 0
      • Herri  

       se stim tady seru a 6 až 7 koleček z 9 fachá dobře. Ty dvě nejmenší se furt serou – uvidíme.

       0 0
  • Mikikuba  

   Ahoj,já na této kombinaci jela půlku RACE AROUND AUSTRIA.Pokud umíš dobře vyladit tak bez problémů chodí.

   0 0
   • Herri  

    Pokud jsme došli k závěru, že kazeta Campa je o cca 2mm širší než kazeta Shimano/Sram a tudíž pastorky těchto výrobců mají rozdílnou osovou vzdálenost, je teoreticky nemožné naladit řazení tak, aby bylo ok VE VŠECH polohách. A prakticky to taky nejde, seštelovaní je kompromisní-buďto mi to bude dobře fungovat na 7 koleček po sobě a pak se to rozhodí (nasčítají se rozdíly kroků), nebo naladím dobře střed a krajní polohy budou nečisté. Mluvím o případě, kdy jsou řadící páky a přehazka Campa a kazeta Shimano/Sram. Každý výrobce má prostě jiný index. U těch, kteří tvrdí že to vyladit jde, je otázka pojmu „fungující řazení“ a spokojenosti s daným stavem, které tu někdo výše nakousl.

    0 0
    • Mikikuba  

     každý kdo mne zná ti řekne že já jsem háklivá hodně:)tvrdím, že je to o mechanikovi:)ne­nutím tě ale aby sis dal na kolo.já mám také jinak komplet campu. jen říkám, že bez problémů chodí i když jsem také nevěřila…chodilo mi všech 10 pastorků bez závad

     0 0
     • Herri  

      jaký máš přesně páky, přehazku a kazetu ?

      0 0
      • Mikikuba  

       centaur 2007 cili je trochu jeté:) přehazka má najeto -+20tis páky nové 2010

       kazeta se vubec neměnila

       0 0
     • kubad  

      otázka je jestli mechanik který tomu očividně rozumí, nepoladil mezery na kazetě a tím problém v podstatě vyřešil, aniž bys o tom věděla.

      Takové řešení je tu popsané a funguje.

      0 0
      • jecnak  

       Byla to 105ka s napevno snytovanymi castmi na unasecich, takze nejspis ne.

       0 0
       • Herri  

        a tato kazeta si plně rozumí s indexem a přehazkou od Campy ??? revoluční objev – bariéra mezi dvěma primáty je zbořena

        0 0
       • kubad  

        tak tom je mě záhadou :-)těchle pokusů sem taky několik absolvoval.

        0 0
        • jecnak  

         Ja to neserizoval, takze nevim, jen jsem dodal kazetu. Ale uz jsem to videl vickrat a pry bez problemu. Vlastni zkusenost nemam.

         0 0
        • Singlespeed  

         Čím je vyvaklanější horní kladka přehazovačky a vůbec, celá přehazovačka, tím je řazení méně citlivé na různé odchylky, takže sežere v pohodě různě široké kazety, dva milimetry sem-tam žádný problém.

         0 0
         • Herri  

          já tam mam přehazku Veloce s orig. shitovejma kladkama v pouzdrech a přesto mi to neschroupne. Je pravda, že přehazka je sotva měsíc zajetá (1500km).

          0 0
        • R-A-D-I-U-S  

         ..existujou hacky jak to provést skrze nestandardní uchycení lanka na šaltru (změní se tím převodový poměr).

         0 0
         • Herri  

          tak tenhle háček bych nutně potřeboval znát, sestavil jsem kolegovi z práce silničku (kazeta Sram 9, šatr a řazení campa) a nemůžu se za Boha prorvat s tim 2mm rozdílem Campa vs.Shimano. Pastorky jsou vypodložené na maximum co to jde (aby vůbec šla utáhnout matice), vyzkoušel jsem i užší (10s) řetěz a prostě ten rozdíl indexů těch dvou značek nenaladim. Už se s tim trápim tejden a začínám to vzdávat. Ať mi někdo zkusí ještě namluvit, že mu běhá bez problémů řazení campa na kazetě snimano. Je to lež, víc jak 7 poloh nejde naladit (pak už je nasčítaný rozdíl tak velký, že se poloha neudrží). uááááá to nasere, co teď s tim. Poslední co mě napadá je zkusit šaltr shimano, jestli nemá příznivější geometrii…

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.