Epixon - tuning na olej a 120mm svépomocí

376 nepřečtených
  • ScottAspect

    Zdravím,

    budu dělat rozborku proslulé vidle SR Epixon. Chtěl bych ji předělat na olejové mazání a zvýšit zdvih na 110 nebo 120mm (to musím ještě pořešit, jestli to snese rám, riskovat nechci). Problémem je ale vůle. Možná jsem to tu už řešil, nevím, ale dostal jsem se do takové prekérní situace.

    V létě jsem se už do toho chtěl obout, ale vůle ve futrech byla masivní, takže skončila na reklamaci. Do toho jsem narazil na TT Milana Slance a rozhodl se pořídit u něj vidli novou (jednak jsem nějakou potřeboval a chtěl jsem mít po problémech s vůlí). Bohužel 26" už nebyla k dispozici. Koupil jsem tedy znova Epixona jinde s tím, že bych ji pak dal do rukou p. Slancovi, ale s tím mě vyfakoval. Nevím proč a je to škoda. Argumentoval jsem a žadonil s tím, že mám 26" kola a on už epixona pro 26" nemá a jinak bych si ji klidně koupil, ale prostě ne. Teď je ta situace, že mám nového epixona v sériovce a potřeboval bych ho poladit.

    Má někdo podobnou zkušenost s TT, případně alternativu, komu vidli dát? Po pravdě nemám tušení, jak mám vymezit vůli v nalisovaných alu futrech epixona.

    Díky za typy, rady.

    0 0
    • roman 3D  

      uživatel onuce má zkušeností s TT

      0 0
    • Vilém  

      A u toho znova koupeneho mas taky vuli?

      Jinak ale nevim, kdyz vzpomenu na tva vlakna a neresitelne problemy, zda by ses do toho mel poustet.

      0 0
      • ScottAspect  

        Jj, malá tam je, pravděpodobně to tak má každý epixon, ale docela věřím tomu, že za nedlouho bude nesnesitelně větší.

        Sériovku už nechci. Chtěl jsem ji svěřit odborníkovi, ale ten odmítl vidli koupenou jinde.

        Boha, zas tohle :D Kupodivu na té reklamované se potvrdilo moje tvrzení o boční vůli. Snad že bylo futro v jedné noze vadné a tak se dodrbalo i to druhé a vaklalo to do všech stran, mám to někde v lejstru od nich.

        To bude v klidu, ale musím trochu vědět, co mám dělat. S tím olejem si poradím, těch vláken o tom je tu hafo. Zdvih je také v pohodě, ale s tou vůli fakt netuším.

        0 0
    • MlokCZ  

      Stačí to tu číst, to bys pak věděl (psalo se to tu opravdu mnohokrát), že vidlice koupené jinde Milan neupravuje.

      Mohl jsi vzít 27,5" upraveného Axona/Epixona, výška se o tolik zase neliší od 26" verze, takže není problé použít.

      0 0
      • ScottAspect  

        Já jsem četl dost vláken, ale asi ne všechny, tak sory.

        Nechci zase na kolo, které je pro mě primární na ježdění, něco blastit. Když bych dal 27,5 a ještě ji vytáhl na 120mm, tak už by to asi bylo příliš znát.

        Jinak, já měl info, že minimálně dříve s tím neměl problém. Ani nevím, proč s tím má problém teď. I kdyby tu 26" objednal sám, aby měl jistotu, že je fakt nová, tak bych taky bral, ale překvapilo mě, jak rychle se mnou byl hotov.

        Ve výsledku by mi pomohlo, když by mi někdo řekl, co s těmi futry mám dělat, ať ta vidle vydrží. Až na tu vůli má totiž velice příjemný chod a není jí co vytknout.

        0 0
        • Vilém  

          Co se Suntouru tyce, mel s tim problem vzdy.

          0 0
        • MlokCZ  

          Suntoury koupené jinde neupravoval nikdy. Před mnoha lety se šlo domluvit na úpravě vidlic koupených jinde, které neměl v nabídce (tzn. jiné značky než Suntour), ale ani tohle už dlouho není možné díky chování některých tupců (včetně věcí jako posílání ČOI), můžeš si pohledat v historii.

          0 0
          • Archer  

            Jsem stihl ještě té dobré časy, kdy doladil Talase a opravil Marzocchi XC 700 :)

            0 0
          • ScottAspect  

            Njn, to chápu, že si to hlídá, ale zase nejsem dement, klidně bych za ním přijel, probral možnosti, ukázal vidli, zacvaknul zálohu nebo nevím, co ještě. Vy se znáte osobně? Já ho neznám, jen mám známého, který ho zná a prý si to hodně hlídá.

            Nevím, co, jak, kdy dělal, ale tohle je info, které mám od známého, že kdysi upravil jeho ženě Epicona. Možná to bylo trochu ze známosti, nevím.

            0 0
            • MlokCZ  

              Osobně se tu s ním zná spousta lidí (včetně mě), jak z osobní návštěvy nebo z testování vidlic. Já se mu ani trochu nedivím, že to nenabízí po těch všech aférách.

              Rešil jsem s ním spoustu speciálních věcí, ale Suntourku koupenou jinde mu posílat na úpravou by mi tedy ani nenapadlo (jiných než Suntour vidlic jsem od jezdil upravených opravdu hodně, aktuálně mám doma na všech kolech jen upravené Suntoury, všechny kupované již hotové upravené).

              0 0
              • ScottAspect  

                Nabízet nemusí, ale po domluvě, proč ne? Co je na tom, posílat mu vidli koupenou jinde?

                Říkám, rád bych si u něj tu 26" koupil, když by měl. Ušetřilo by mi to čas a možná i prachy, protože samo nevím, jak dopadne moje vidle ať už proto, že nevím, jak zvládnu zmenšit vůli, ale nepřehnat to nebo zkrátka, že nemám zkušenosti. Tady by evidentně byla záruka, že bude fungovat na základě zpětných vazeb.

                Za každou cenu ji sám dávat dohromady nepotřebuji. Potřebuji jistotu, že bude makat a nebude při brždění cloumat.

                0 0
                • RomanH  

                  Kdyz se podivas do historie, pochopis, ze komunikace s Milanem je hodne slozita.

                  0 0
                  • ScottAspect  

                    Já jsem si s ním vyměnil X mailů, tak vím. Ale tak snad není jediný, kdo dokáže dobře překopat Suntoura.

                    0 0
                  • Nikovlas  

                    Potvrzuji.

                    0 0
                • roman 3D  

                  Co tě tak u toho polomrtvého rozměru 26 drží?

                  0 0
                  • ScottAspect  

                    Co je na něm polomrtvého? Je to pouze marketingový tah, jak vylámat z lidí prachy. Pak se mele, že to je dětský rozměr, přičemž větší dítě může jezdit na XS 27,5" rámu. Jsi to asi neprohlédl ;-)

                    Navíc i když bych přistoupil na obchodní hrátky, tak bych šel do 27,5 a to znamená nové kolo nebo nablastit výplety do 26" a proč to dělat, když v praxi není znát rozdíl?

                    0 0
                    • Vilém  

                      Pravda, neni polomrtvej, ale uplne mrtvej.

                      0 0
                      • Goob  

                        Za pár let moudré hlavy přijdou na to, že na dětská kola pořád dobrý. A to už nebudou záplety, gumy ani vidle, a starý kvalitní materiál se bude plotit zlotem.

                        0 0
                        • MlokCZ  

                          I pro děti není problém přejít z 24" na 27,5". Ten rozdíl u 27,5" je prostě malý.

                          0 0
                          • Hrabex1  

                            to uz zavani militantni nenavisti k 26" :-)

                            Pouzivat jakykoli rozmer, jen se tomuhle vyhnout.

                            Kdyz je ten rozdil maly, proc teda 27.5" vubec vzniklo?

                            0 0
                            • Goob  

                              Dolary, šéfe, dolary.

                              0 0
                            • MlokCZ  

                              Úplně zbytečně to vzniklo. Nejsem příznivce 27,5" , ale když už byla na trh protlačena, tak prostě nahradila 26".

                              0 0
                            • maajkee  

                              Protože lidi jsou větší než před lety a na 26" vypadají obzvlášťě chlapi srandovně, na 27,5" je to o chlup lepší. 26" byla jak se ví prostě znouzectnost, dneska když je možný vyrobit cokoliv tak proč ještě jezdit na 26.

                              0 0
                              • ScottAspect  

                                To budiž, ale že to byla znouzectnost, navíc, jak se ví, jo? Já mám za to, ze to nikdo neví. Pořád je to jenom marketing…

                                0 0
                                • maajkee  

                                  Tak si prostuduj historii MTB, tam najdeš i odpověď na to proč se začaly používat 26" kola. Staci googlit ale i tady na fóru už se to určitě psalo stokrát.

                                  0 0
                                  • ScottAspect  

                                    Tak to nevím, nehledal jsem nic o tom a nechci se tu přít. Jednoduše je to o tom, že když já jsem si kupoval kolo, tak byly tak z 80% 26" a 20% 29". Šlo by nastínit, proč tedy tomu tak bylo? Každopádně už to bude asi dost dávno. Vždyť MTB v 90. letech byly převážně 26".

                                    0 0
                                    • RomanH  

                                      U 29'' se docela dlouho ladila geometrie, aby se dostaly tam, kde jsou dnes.

                                      Ja 29'' taky az do lonska odmital. Jsem relativne malej, 177cm. Praskl mi 26'' full a ja stal pred volbou, co dale. Kdyz jsem u kamaradu videl pruchodnost a obratnost 29, sel jsem do toho, a mohu potvrdit, ze je to oproti 26 fakt jinde.

                                      27.5'' je proste umele vytvorenej rozmer, aby se trh hybal a byli na nej nuceni prejit odpurci 29. Resit dneska neco noveho na 26 podle me nema smysl, byt je stejne dobra jako 27.5''

                                      0 0
                                    • Petr L2  

                                      Zkus si přečíst něco o vzniku MTB a zjistíš, že jako základ si tenkrát hoši brali městská kola kvůli tlustým plášťům a ty byly 26" tak to nějak přirozeně zůstalo a chvíli trvalo, než se v sotva usazené kategorii někdo odhodlal dělat tak zásadní změny, především proto, že to chtělo dost laborovat s geo.

                                      0 0
                                  • Hrabex1  

                                    jasne, vedeli to hned, ale trvalo to 30 let do realizace.

                                    0 0
                        • Vilém  

                          To by mne vubec neprekvapilo.

                          0 0
                      • ScottAspect  

                        Na čem jsi lital v devadesátkách? 26" bylo v pohodě a teď najednou není. Proč?

                        Jasně z hlediska obchodu souhlas, ale je to jen business, jak prodat více kol. Nejdříve nalákat a pak vnutit. 29 už je rozdíl a na XC bych ji asi zkousnul, ale třeba na traily ne. 26 mi vyhovuje a nemám potřebu ji měnit za 27,5, protože necitim zásadní rozdíl. Do rychlosti ji rozdupu v pohodě, brzdí (teď už :D) srovnatelně a je hravější ;-)

                        0 0
                        • Vilém  

                          Nerikam lepsi / horsi, jen je proste momentalne mrtvej.

                          0 0
                        • obda  

                          Až neseženeš novou vidlici (nebo třeba pláště), tak tu potřebu mít začneš ;) Smiř se s tím, 26" je mrtvých a nic s tím nenaděláš.

                          0 0
                          • ScottAspect  

                            Já s tím jsem už nechtíc smířen delší dobu a moc mě to netěší. Už nemůžu vozit své oblíbené RocketRony s bílými pruhy, protože zmizely z obchodů pro 26". Jojo, musí se pakovat výrobci.

                            0 0
                            • nksh  

                              Na druhou stranu Maxxis nabízí pro 26" i třeba WT verze plastu, takze v tomhle ohledu je stále solidni vyber.

                              0 0
                            • danielh  

                              Rocket rony koupis porad na 26'' ale bez pruhu no.

                              0 0
                    • Hrabex1  

                      ve vsem s tebou souhlasim, jen se bojim, jak to bude za par let s dostupnosti lepsich plastu nebo kol pro 26".

                      Podle me musi nechat tento standard zemrit, aby se mohl pozdeji znovu narodit.

                      0 0
                      • ScottAspect  

                        Samozřejmě, historie se opakuje. Tak už to ostatně bylo třeba s kotoučovkama. O ty díly se také bojím.

                        0 0
                        • Vilém  

                          Jak to bylo s kotoucovkama? Tam naprosto netipuju, ze by se melo neco vracet a znovuobjevovat.

                          0 0
                          • ScottAspect  

                            Nevědělo se, kam nacpat „mrtvé“ mechaniky, tak našli místo na gravlech.

                            0 0
                            • Vilém  

                              Ajo takhle:) To spis semihydrauliky, to stalo za hovno uz pred lety.

                              0 0
                            • Hrabex1  

                              Celej gravel je taky produkt kvalitniho marketingu. Nerikam, ze je to blbost, nebo ze to neni dobry, ale nevidim nakej zasadni rozdil proti cyklokrosu a nevidim duvod vysokych cen techto kol.

                              0 0
                              • novas752  

                                Duvodem vysokych cen je to ze jsou Gravely moderni stejne jako fatbiky pred par lety.

                                0 0
                                • ScottAspect  

                                  Jj, souhlas. A stejně tak půjdou do ústraní.

                                  0 0
                              • maajkee  

                                Cx je sportovní, gravel je na pohodu :)

                                0 0
                              • Petr L2  

                                A jel jsi na gravelu? pokud ano tak mě fakt zajímà, jak je možné, že ten tozdíl v geo jsi nezaznamenal.

                                0 0
                                • kubad  

                                  záleží na jakém gravelu, ty geometrie jsou dost rozdílné, od skoro silnice, po skoro CX jen na širší gumy.

                                  a tím i ty rozdíly nemusí být prakticky žádné

                                  0 0
                  • novas752  

                    Spis uplne mrtveho, nove lepsi dily se na to uz nevyrabi a starsi jsou skoro vyprodane.

                    0 0
                    • ScottAspect  

                      Myšleno tedy ráfky, vidle, pláště?

                      Začíná to být bída s plášti. Ráfky mi vydrží, ale vidle sakra hoří.

                      0 0
    • oddie  

      Vůle se vymezí tak, že se futra srazí o kousíček dolů. Díra v nohách je kónická, právě kvůli tomu. I tenhle fígl už tu byl kdysi popsán. Kompletní předělání na olej taky.

      0 0
      • ScottAspect  

        Aha, díky za info, tak jdu ještě pátrat do historie. Vím, že co se týče oleje, tak se tu snad nikdo zatím neshodl.

        0 0
      •  

        Presne tak, futra lehce sklepni dolu v radech po desetinach a lad jednu nohu a potom druhou. Stejne tak je to mozne u RS a Fox ale treba u DT uz ne. Lepsi je ta pouzdra posouvat lisem ale jde to i citlivym poklepem.

        Je to jedno z tech servisnich magickych zasahu :) lidi kolem kol co chteji vydelavat na levych rukou zakazniku. To celkem chapu, jeden umi druhy ne ale ze nevyjde vstric s vidli zakoupenou jinde to uz povazuju za zbytecnou vzpupnost a nekorektni obchodni jednani. Tot muj nazor.

        0 0
        • Čipera  

          Vžij se do toho prodejce, koupí vidlici z který má nějaký penize + ještě za úpravu. Když udělá vidlici, kterou si přinese sam jednomu pak to budou chtít všichni. Řekl bych že další věcí je reklamace, kterou jemu určitě uznají. Když to když si zákazník přinese vlastní záruka pada a on pak bude muset řešit problém sám V žádným servise nechtějí tolerovat když si zákazník nosí vlastní díly.

          0 0
          •  

            V bikelive.cz no problem a to se jedna o v podstate legendarni firmu s cyklistickym kreditem.

            0 0
          • novas752  

            Jo ale kdyz uz 26" v nabidce nema. Chtel vyuzit jeho sluzby ale nemel jinou moznost nez kouoit neupravenou jinde. Upravena 27,5 by sice byla fajn ale nebylo by to ono.

            0 0
        • obda  

          Co je to za blbost? Jaká zbytečná zpupnost a nekorektní obchodní jednání? Zcela jasně a korektně deklaruje, že vidlice koupené jinde neupravuje. Co nabízí, je prodej jím upravených vidlic a jejich následný servis. Ber, nebo nech být a jdi jinam.

          Co ti dává právo určovat, jaké služby/produkty má někdo jiný nabízet?! Pokud ti to nevyhovuje, vol peněženkou, a neosočuj ostatní.

          0 0
          •  

            Napsal jsem svuj nazor a nic neurcuji, coz jsi zjevne nepochopil a ty agresivni hlupoty co z tebe vypadly jsem ti jiz odpustil.

            0 0
          • orm  

            Na to by se dalo napsat, ze co ti dava pravo jinym rikat, co si maji myslet, ze maji jini nabizet :-).

            0 0
            • obda  

              Ještě jednou a pomalu. Podnikatel M nabízí jediný produkt – jím upravené nové vidlice a jako službu servis těchto (jím upravených) vidlic. K tomu navíc jasně deklaruje, že vidlice zakoupené jinde neupravuje. Diskutující S tento přístup hodnotí jako „zbytečnou zpupnost a nekorektní obchodní jednání“. Přijde ti toto hodnocení v pořádku?

              0 0
              • orm  

                Ano, prijde mne v poradku, ze nekdo vyjadri nazor na podnikani nekoho jineho. Kdyz se lide vyjadruji na adresu nasich mobilnich operatoru, tak to take povazujes za nekorektni? Kazdy ma pravo se vyjadrit a kazdy ma pravo si myslet o tom vyjadreni co chce, treba ze je to kokotina.

                0 0
    • Čipera  

      Kdyby si koupil vidlici co je rovnou mazaná olejem jako třeba rock shox mohl sis tyhle všechny problémy ušetřit a ještě by si možná ušetřil. :-)

      0 0
      • Sinpa  

        Třeba Rebu co přijde jako nová totálně suchá :-D

        0 0
        • ScottAspect  

          Rebu bych bral na 26" hned, když by nebyla na sportovnidum.cz za 12k… (jinde jsem ji nenašel)

          0 0
          • oddie  

            Na ebay se jich pár najde…

            0 0
          • freerider159  

            Tak kup 27,5 rebu za 6800kč. vždyť je to jedno…

            0 0
            • ScottAspect  

              Co geometrie? Chtěl jsem zdvih prekopat aspoň na 110mm, protože 100mm se zanoří max tak na 80.

              0 0
              • freerider159  

                Tak na epixonu stejně máš buď 100mm nebo 120mm. Jedině že by se vrtla dírka mezi. Reba se dělá taky 100 nebo 120 ale 110 udělat jde – 120 bych v poho nechal. Do te 27,5 vidle dáš 26" kolo v poho a ani to nepůjde moc poznat. Geometrii to ovlivní úplně minimálně, nic se s tím nestane. Vídávám to tak často vyřešené.

                0 0
                • Petr L2  

                  Nkteré vidle v 26" mají pod podkovou tak málo místa, že 27,5" vidle je pro širší pláště vlastně skoro nutnost.

                  0 0
                  • kyl  

                    Třeba Epicon + mini blatníček a plášť 2.4"

                    0 0
                    • Petr L2  

                      Recon je na tom stejně a problém je už i s 2,1. Vědět to předem, tak tu 26" vidli nikdy nekoupím.

                      0 0
                      • kyl  

                        Přemýšlím že tam dám vidlu na 27,5" a uberu 20mm zdvihu.Posledně jsem jen trošku najel do blata a kolo se zablokovalo a lehl jsem.Musel jsem ten blatníček sundat.

                        0 0
          • oddie  

            Schválně koukám, co jde v 26" koupit. Namátkou Markhor 220eur, Reba 320eur, Circus 350eur…

            0 0
      • kocers  

        Jj, RS mazaná olejem sice je, ale až po tom, co si ho tam po koupi doleješ sám a nebo servis ;-)

        0 0
        • ScottAspect  

          Tak je to se vším. Misky středu, náby, vidle…

          0 0
      • onuce  

        O tom teď uvažuji, chtěl bych celočernou vidlici na 29", ale i to je problém. Totiž aby byla kvalitní a zároveň bezproblémová. Co třeba tato?

        https://www.axit.cz/…mm-2016.html

        Jen se vůbec nevyznám v tom, zda bude pasovat můj stávající náboj kola, tedy aby měla nová vidlice stejnou osu, jako má SunTour Aion…

        0 0
        • petyn  

          Pasovat bude má osu 15×100 jako má Aion. Hlavně nesmíš vzít boost vidlu 15×110.

          0 0
          • onuce  

            Výborně, děkuji. A je to dobrá vidlice? Že je tak zlevněná… :)

            0 0
            • petyn  

              Jj. Radi se mezi lepsi prumer.

              0 0
              • onuce  

                Tak asi objednám tu. Píší otevřená lázeň, to by mělo být bez problému. Jen zda ještě budou ND…

                0 0
              • onuce  

                Objednáno, jsem zvědav na srovnání chodu Reby s Auronem… Chodem Auron nasadil laťku vysoko.

                0 0
        • Goob  

          Dobrá celočerná vidlice, kvalitní a bezproblémová, je třeba DVO Diamond.

          0 0
          • onuce  

            No ale mně stačí zdvih 100mm.

            0 0
        • Sinpa  

          Celo-černé jsou i Manitou :-)

          https://eshop.progresscycle.cz/…m-1-5t-mblk/

          0 0
          • onuce  

            Děkuji. Nicméně pravda je taková, že mám strach. Nevím, jakou vidlici vybrat. Musí se sejít více faktorů najednou, totiž aby vidle byla trochu funkční, citlivá a zároveň bez cvakání a pazvuků za chodu, a aby také chvíli a něco vydržela… Tím chci říci, že ani u 29" není situace jednoduchá.

            0 0
            • Sinpa  

              On už zase Aion dělá neplechu, nebo jen barevně neladí?

              0 0
              • onuce  

                Ač je to s jinou patronou mnohem lepší, přec jen po chvíli drncavé jízdy vznikne uvnitř ta známá bublina a zbytek cesty to pak cvaká kov na kov. Přistihl jsem se, že kvůli tomu objíždím kořeny, kameny apod. Prostě podvědomě volím cestu tak, abych vidli „nerozcinkal“ Ono se to dá vydržet, ale zas kolik let na kole mi ještě zbývá?

                0 0
                • oddie  

                  Nechceš starou dobrou Rebu Dual Air? :) Kolik let vydrží nevím, ale má tolik možností různého nastavení a nafoukání, že by to tutově vydalo aspoň na 2000 příspěvků :D

                  0 0
                  • onuce  

                    No asi ano. SZ

                    0 0
                  • MlokCZ  

                    Jestli máš navíc dual air Rebu, tak bych si ji nechal, to se může ještě hodit. Ale hlavně mít odvahu mu ji prodat…

                    0 0
                    • oddie  

                      Tak nepotřebuju ji prodat za každou cenu, hodit se klidně ještě může, na druhou stranu mi tu celkem zbytečně leží…

                      0 0
                  • Sinpa  

                    Stará Reba Dual je celočerná a má osu?

                    0 0
                  • ScottAspect  

                    Nedala by se preblastit na 26"? Dual air, to je ještě hezký kousek ;-)

                    0 0
                    • oddie  

                      Už jsem psal, na ebay jich pár vždycky najdeš, stačí si počkat…

                      0 0
                      • obda  

                        I nových? Který ebay používáš – UK nebo DE?

                        0 0
                        • oddie  

                          Ne, jetých. Dual Air je přeci jen poněkud starší záležitost… Používám oboje, a v D i v UK přeposílací adresy, často nechtěj posílat mimo.

                          0 0
                          • Nikovlas  

                            To mě přivádí k otázce – kdo dnes ještě nabízí dual-air vidlice (nové)? CC Helm Air, Formula Selva R… ne že by to bly alternativy k Rebě – spíš jen tak pro zajímavost… Co dál?

                            0 0
                          • obda  

                            Njn. Nechce se mi kupovat vidlici z druhé ruky bez toho, abych si ji pořádně prohlídnul. Jinak na obou EBayich nakupuju taky (byť ne věci na kolo), jen mne zajímalo, kde je lepší nabídka.

                            0 0
                            • oddie  

                              To je o tom to odhadnout, risknout a počítat se servisem. Vidle se třeba nutně kupovat nemusí, dá se tady, ale třeba dětská kola mám komplet z UK, nebo Dahony, to se tady v inzerci vůbec nevyskytuje. Akorát je z UK horší doprava, z D je celkem za pakatel.

                              0 0
                • mirorek2  

                  nové vlákno: proč je vidlice reba tak měkká a kroutí se pod 120 kg

                  0 0
                • Vilém  

                  Jen aby pak nenastala dalsi serie narikani, ze je to malo tuhe, ze tam zapomneli dat olej atd.

                  Ale tak alespon to budou narky na anonymni obchod a nebudes to hazet na konkretni osobu.

                  0 0
                  • roman 3D  

                    Pokud je známo tak konkrétní osoba od toho dala ruce pryč a pomohl až dovozce

                    0 0
                    • MlokCZ  

                      Jako, že je teď onuce s vidlicí spokojený a vůbec tedy nehledá novou?

                      0 0
                      • onuce  

                        S chodem jsem teď spokojený i cvakání je minimální. Přec jen však, když jedu na Meridě s vidlí RST F1, tak to necinkání je návykové. Chtěl bych tedy zkusit něco nového, abych si ještě udělal radost.

                        0 0
                        • Sinpa  

                          Tak ber RST a máš klid, černá je taky :-D

                          http://www.rstmtb.cz/…345194/48040

                          0 0
                          • onuce  

                            Asi ano, jen mám obavy, zda se také již u RST nezhoršili… dvakrát nevstoupíš do stejné řeky. Nemáte někdo s tímto modelem zkušenost? Děkuji.

                            0 0
                            • blue.sun  

                              U RST se už opravdu zhoršit nemohou…

                              0 0
                              • onuce  

                                Po přečtení zdejšího vlákna o Rebě ji zruším a zkusím asi tu RST. Toužím po jednoduché bezproblémové vidli. A hlavně již nechci lock na řidítkách.

                                0 0
                                • RomanH  

                                  Kup si karbonku, nic neresis a jezdis

                                  0 0
                                  • onuce  

                                    Na fulla?

                                    0 0
                                    • RomanH  

                                      A jo, ja myslel, ze to resis na svoji oblibenou Meridu :-)

                                      0 0
                                      • Sinpa  

                                        Na Meridě je geniální RST, tam netřeba nic řešit.

                                        0 0
                                    • oddie  

                                      No jasně, na fulla jedině dopředu karbonku :D

                                      0 0
                                • ScottAspect  

                                  Co je s Rebou? Pokud vím, tak i mechanici ji chválí, co jsem se zatím ptal po shopech, když byla příležitost.

                                  0 0
                                  • onuce  

                                    Zde jsem ztratil nadšení…

                                    https://www.bike-forum.cz/…reby-soloair

                                    0 0
                                    • ScottAspect  

                                      Co se týče chodu, tak progresivita je u vzduchu normální. Já zase nejsem tak moc náročný a po pravdě mi nevadí, že na začátku je vidle méně citlivá a pak se spíš propadá (vozím větší tlak, než výrobce doporučuje pro 75kg). Když už tam nejde dát token, tak jsem tu v historii načetl, že se to dá pořešit vypravením hustého tlumičáku do patrony – nevím, jaká je praxe.

                                      Co se týče úniku vzduchu, tak jsem tady už toho také načetl více a nejen tady. Jak vidno, tak u sólovky se to asi sem tam děje.

                                      Já řeším především futra. Epixon je od výrobce na vazelíně a to je asi největší problém, ale RST je na tom stejně. Mám takovou trasu (dle mě úplně normální – i na krosce by se dala dost svižně projet v lese), kde jsem dal Epixonu poprvé napít a vůle je cítit. Ne moc, ale nechci, aby se zvětšila. Dle dodavatele je to normální stav. Známý má Recona a občas to dost prasí a je bez vůle. Tak proto bych bral Rebu ⇒ mazání olejem, lepší zpětná vazba než na Epixon.

                                      Jinak pořád jinak beru Epixona jako slušnou vidli srovnatelnou s Reconem, ale to mazání…

                                      0 0
                                      • Smazaný účet  

                                        Proč furt naříkáš nad tím mazáním? Vždyť předělat Epixona na mazání olejem je práce na pár minut a žádné speciální nářadí k tomu nepotřebuješ.

                                        0 0
                                        • ScottAspect  

                                          Protože je to blbost jak mraky a je to zásadní. Vazelína = rovnou vůle. Vůle na začátku = exponenciálně zvětšující se vůle v důsledku rázů. Vazelína dělá akorát bordel a v zimě ani nemluvě. Když do ní hrábnu přijdu o záruku. Stačí, že ji budu muset nechat vyčištit, aby to bylo legální. Je to druhý Epixon a na prvním jsem už prodělal, tak nějak mi vidlice z produkce Suntouru stačí. Jdu do Reby.

                                          0 0
                                          • maajkee  

                                            Předěláním na olej o záruku rozhodně neprichazis a můžeš ji na reklamaci poslat klidně i s tím olejem.

                                            Vule se vyskytuje u určitého procenta vidlic. Vule se objevuje třeba i u vidlic Fox, stejně tak RS.

                                            0 0
                                            • ScottAspect  

                                              Když bych vlastnoručně překopal vidlu na olej, tak by mi pak nesdělili, že problém nastal po neodborném zásahu? Hmm, tak to bych chtěl vidět.

                                              Neříkám, že ne, ale u Epixonu a dalších vidlí SR, neupravených, je ta vůle v podstatě hned. Měl jsem celkem 6 těchto vidlí a vždycky byl nástup vůle stejný. U Reby jsem to od nikoho neslyšel. Nehledě na to, že ty 26" komponenty prostě nebudou a pak už půjde sehnat akorát RST, takže se chci pojistit, byť vypláznu docela balík.

                                              0 0
                                              •  

                                                Mam SR Werx, cca najeto 10.000 km smiseneho terenu a vule nikde. Po cca 3 000km rozebiram a mazu Fox Fluid.

                                                U posledni RS Sid jsem musel ladit futra po tisicovce…

                                                0 0
                                              • Smazaný účet  

                                                Vidle od RS jsem zatím jezdil cca 4ks s ani po dvou sezónách docela nešetrného zacházení se mi ani na jedné nepovedlo vyrobit pozorovatelnou vůli. Asi něco dělám špatně.

                                                0 0
                                                •  

                                                  Spis je to o tom jak se sejdou tolerance. A kdyz se nesejdou tak citelne vuli dnesni odbornici rikaji provozni vule nebo vlastnost ;)

                                                  0 0
                                              • oddie  

                                                Nechápu, co furt máš s tím nebudou, nebudou, už jsem ti vypisoval, co za aktuální 26" vidle jde normálně koupit, Manitou Markhor QR i 15mm, Circus Expert dokonce v 20×110, RS 30 Gold nebo Reba v QR i 15×100, Sektor Gold, Relevation, SID, Pike – všechno je normálně dostupné, většina jsou modely 2018 – 2019.

                                                0 0
                                                • ScottAspect  

                                                  Mám klasiku 9mm osu. Na českém trhu však nacházím jen samé RST a základní SR. Všechno je to teď aktuálně. Vzhledem k tomu, že se 26" komponenty postupně vytlačují, tak ano, mám za to, že nastane doba, kdy nebudou kvalitní komponenty na 26". To, že nějaké shity budou pořád, o tom žádná.

                                                  Jinak zase nechci, aby vážila půl tuny. Ta Reba je ideál. Měl jsem ji pořídit už onehdá po pružině.

                                                  0 0
                                                  • maajkee  

                                                    Kdyžtak seženeš cokoliv v 27,5. Případně preplist přední náboj na pevnou osu je otázka pár stovek.

                                                    0 0
                                                  • oddie  

                                                    Aha, na českém trhu. No to je jak si stěžovat, že u nás v cukrárně nemají ani to… Neexistuje žádný rozumný důvod řídit se podle nějakého omezeného trhu v slzavém údolí, když existuje řada obchodů okolo. Výše uvedený výčet je z namátkového pohledu na jeden jediný z nich – bike24.de, u dalších by se tutově našlo i něco dalšího. Objednávka bez problémů, doručení též, vyzkoušeno x-krát, odsud, z dalších německých i anglických kšeftů.

                                                    0 0
                                                  • ScottAspect  

                                                    Však jo, koukal jsem minimálně v Německu (bike24.de, bike-discount.de) na shopy a cena je srovnatelná, jako u nás. Když by byla levnější o 1k a víc, asi bych to řešil. Navíc je to jednodušší s reklamacemi.

                                                    0 0
                                              • maajkee  

                                                Mazání olejem uvádí i sám výrobce jako tip.

                                                Reba zase trpí vystřelováním gufer, což jsem ještě u SR nezažil. Velmi často se lidem začne snižovat zdvih, díky ucpanemu prepoustecimu kanálku. Je to z bláta do louže.

                                                0 0
                                                • onuce  

                                                  Je tedy zlatou střední cestou RST?

                                                  0 0
                                                  • oddie  

                                                    Ano, ta kombinuje nevýhody těch ostatních :D

                                                    0 0
                                                  • mirorek2  

                                                    muhehe

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    To rozhodně ne. Naposledy co jsem mě rozebranou First Air tak jsem se až lekl jak je vevnitř úplně všechno z plastu. Nejradši i pružinu by udělali plastovou :)

                                                    Po předělání na olej se objevila vůle hned a chod byl prazvláštní, takže po týdnu jsem to vrátil zpátky na vazelínu a po dalším týdnu jsem dal na ten bike radši pevnou karbonku.

                                                    Samotný chod byl za tu cenu ale překvapivě dobrej.

                                                    Pokud bych chtěl vidlici na delší dobu s tím že dost jezdím tak RST urco ne.

                                                    0 0
                                                  • onuce  

                                                    Děkuji!

                                                    „Samotný chod byl za tu cenu ale překvapivě dobrej“

                                                    Stejný pocit mám z té svojí osm let staré RST FirstAir, jen již mám na ní najeto jistě hodně přes deset tisíc a stále bezproblémová.

                                                    0 0
                                                  • Sinpa  

                                                    Plastovou pružinu má až nejvyšší řada.

                                                    https://www.biketo.com/…t/27201.html

                                                    Ta cvakat nebude :-)

                                                    0 0
                                                  • onuce  

                                                    Plast, slast.

                                                    0 0
                                                • ScottAspect  

                                                  To možná, ale je zapotřebí navštívit servisní středisko SR (cyklo, kde dělají SR) a tam si to nechat udělat. Včetně malého servisu to vyjde na cca 1,5k. Co se týče Reby, tak oproti SR na ni převážně slyším chválu, na SR naopak. Ale pořád je to o tom, že Epixon má jinak dobrý chod. Jak tu zaznělo, je to kus od kusu, ale s tím, že jsem ještě Rebu neviděl v servisu se závažným problémem.

                                                  Nechci posuzovat dílčí závady, ale celkově srovnat kvalitu. Podle mě je na tom RS o chlup lépe.

                                                  0 0
                                                  • bruco  

                                                    Rebu (a vseobecne RS) v servisoch nevidno najma preto, ze vzhladom na dostupnost servisnych manualov (ci uz pdf alebo videi) a nahradnych dielov, nie je problem urobit si komplet servis doma.

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    To by mě zajímalo co to je za servis, co tam budou dělat za 1500,– ?

                                                    Já tedy dělám třeba servis reby včetně výměny těsnění a kapalin kolem 6 stovek, u suntouru podobně.

                                                    0 0
                                                  • kubad  

                                                    I stiraky?

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    Však rs dělá komplet pytlík s těsněním a stirakama. Na netu kolem tří stovek, velkoobchodne ještě o něco míň a pak je to práce do hodiny času.

                                                    0 0
                                                  • ScottAspect  

                                                    Mám u nosu ShockTherapy. Dělají jen vidle a tlumiče. Jednalo by se dle jejich nabídky prý o velký servis + oprava futer. Já jsem si to nevymyslel.

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    Tak jasan, já jsem malej garaznik, co to dělá víceméně jako hobby, převážně pro známý a stálou klientelu :)

                                                    0 0
                                                  • ScottAspect  

                                                    Což je také fajn. Někomu takovému bych rád vidlí svěřil. Na jednu stranu se do toho minimálně na poprvé nech srat sám a na druhou stranu za se nějaký „nóbl“ servis netřeba.

                                                    0 0
                                                • ScottAspect  

                                                  Teď jste mě tu nakousli, to musím uznat. Jde o to, jestli se vyřeší vůle. Když bude Epixon s vůli na oleji, tak bude vůle ještě větší. Když se vymezí, tak jaká je záruka, že po jedné jízdě zase nebude? U SR by to pro mě bylo levnější, ale nemám záruku, že to bude v pohodě. Vidlice je zajetá, půjdou vůbec vůle vymezit, když futra nejsou nová?

                                                  Jinak, co se Reby týče, jak je na tom s úprovou zdvihu – jde překopat stejně jako u Epixonu?

                                                  0 0
                                                  • allrose  

                                                    SA -výměna pístnice

                                                    0 0
                                                  • kyl  

                                                    Do futer jsem se ještě moc nešťoural(není potřeba) ale pokud jdou vytáhnout,tak co jsem jen tak kouknul,možná za pár korun půjdou nahradit.Epicona už mám celkem prolezlího a vím co od něj čekat a co s ním jde vše udělat.Naopak nic od RS mi domů nesmí.Nechci řešit nějaký prochcaný olej v tlumení,vys­třelené stíráky a podobně.Těsnění vzduchového pístu O kroužky je blbost.Ty se nejlépe hodí jako statické těsnění ale na pohyblivé je nejlepší manžeta nebo když tak X kroužek.

                                                    Reklamaci vidlic jsem nikdy neřešil.Dřív než přišla na kolo už byla nějak upravená.

                                                    https://www.bike-forum.cz/…ir-2012.html

                                                    0 0
                                                  • Lišák  

                                                    Je dobré si uvědomit, že ty nejsi standardní uživatel vidlic. Pokud vím, tak si z každé vidlice uděláš vidlici úplně jinou a svými úpravami z ní dostaneš maximum, co lze dostat.

                                                    Klobouk dolů. Bohože – jsi ve výrazné menšině. Naprostá většina si ve vidlici nevymění ani olej.

                                                    0 0
                                                  • kyl  

                                                    Je pravda že mě tyto věci zajímají víc po technické stránce.Kolo jako takové už používám rok od roku stále méně.

                                                    0 0
                                  • Sinpa  

                                    Asi očekává tohle :-D

                                    https://www.youtube.com/watch?…

                                    0 0
                              • kyl  

                                Já byl s RST Omega SL spokojený.Předělal jsem si ji na vzduch,olejové mazání + otevřená patrona tlumení se zamykáním z řidítek.Upravená zamykací páčka sloužila k plynulému štelování odskoku + zamknutí a jedna poloha byla pro funkci kdy vidlice byla zamknutá a odemykala se automaticky při nájezdu na nerovnost.

                                0 0
                                • onuce  

                                  Děkuji! Ale ta Omega již asi není dostupná…

                                  0 0
                                  • kyl  

                                    To asi ne

                                    0 0
                                  • Sinpa  

                                    Omegu nemáš celou černou a má 2,5kg..

                                    0 0
                                    • onuce  

                                      Ta Vámi odkazovaná vypadá přesně dle mých představ. Ach jen kdybych věděl, jak chodí…

                                      0 0
                                      • Sinpa  

                                        Těžko říct https://youtu.be/EfCNKqyL53w

                                        Většina jezdí Suntour, RS, Fox.

                                        0 0
                                        • onuce  

                                          Moc děkuji za odkaz na testovací video, ale nerozumím jim ani slovo. Chválí tu vidli, nebo odsuzují?

                                          Jinak jsem změnil objednávku z Reby na:

                                          https://www.axit.cz/…9-taper.html

                                          0 0
                                          • Metrick  

                                            Ještě existuje varianta téhož v polštině :o) https://www.youtube.com/watch?…

                                            Pak napiš zkušenosti, designově vypadá super na low cost.

                                            0 0
                                            • Goob  

                                              Podle recenzí první, co bude dělat, bude rozborka-sborka a hrátky s vazelínou/olejem. Dočkáme se další diskuse s tématem „proč se vidlice přidrháva“ ft. Nikovlas (nebo jak se jmenoval).

                                              0 0
                                              • Metrick  

                                                Ta recenze tomu nasvědčuje, ale třeba bude mít štěstí a bude spokojený.

                                                0 0
                                              • Sinpa  

                                                Tak s Rebou je to stejný a stojí 2× tolik = ušetřil.

                                                0 0
                                              • Sinpa  

                                                Rozborka je komplet tady

                                                https://www.youtube.com/watch?…

                                                Ale to už se do vlákna Epixon moc nepatří.

                                                Už by Onuce mohl založit nové pro RST ;-)

                                                0 0
                                                • onuce  

                                                  Skvělé, moc děkuji za odkaz na instruktážní video!

                                                  0 0
                                            • onuce  

                                              Děkuji, ale polákům nevěřím ani slovo, vždyť jsou to všechno katolíci!

                                              A ano, vypadá hezky… a volal jsem do značkového servisu, zda má ještě otevřenou lázeň a má!

                                              A prý je to moc dobrá a bezproblémová vidlice. Tedy se RST nezhoršilo.

                                              0 0
                                              •  

                                                O polaky bych si neoprel ani kolo. S tou Rst cos jako objednal, chybu neudelas tedy v pomeru cena – vykon – a tva skromnost. ;).

                                                Znam cloveka, co na Rst velmi dustojne absolvoval 3× TransAlp.

                                                0 0
                    • Vilém  

                      Ono kdyz je pro Onuci velky problem komunikovat, dela si sam zavery podle sveho uvazeni, tak se ani nedivim.

                      Uz se tesim na neresitelne problemy se zaslanim baliku atd.

                      0 0
                      • ScottAspect  

                        Tebe vůbec přitahují neřešitelné problémy :D

                        0 0
                        • Vilém  

                          To mas pravdu, protoze tyto „neresitelne“ problemy vidim ze sveho uhlu pohledu jako banality, at uz u tebe nebo onuce.

                          0 0
                          • ScottAspect  

                            Když bys byl z Prahy nebo Plzně, býval bych ti vidli s bočním vaklem mile rád představil :-) Nebo cinkajici náboj, který ale nedrhnul a nejevil se jako vydřený, ale patrně byl. Kónusy nové, kule nové – nic. Musel jsem oba vyměnit po 500km. Fakt to takhle vypadá jednoduše, ale z popisu. V reálu je to občas komplikovanější.

                            0 0
                  • onuce  

                    Já na konkrétní osobu házel jen to, že to nechce řešit.

                    0 0
          • oddie  

            Jo jo, Marvel je super, a vlákno o tom, jak hlasitě čvachtá, by mohlo taky trhnout rekord v počtu příspěvků :D

            0 0
    • ScottAspect  

      Ještě jsem zkoumal svého Epixona a zjistil, že vůle je jen na jedné noze. Na té, kde je vzduchová komora, u tlumiče v podstatě není. Mám teď 3 možnosti.

      1. Protože mám blbou zkušenost se SR, tak vyměnit za Rebu
      2. Poslat Epixona na reklamaci
      3. Nechat si vymezit jetá futra v Epixonu

      Jednak řeším cenu, ale pak funkci. Prostě bych rád, aby už vidle fungovala stabilně, aspoň do dalšího servisu.

      Jaké jsou návrhy?

      Děkuji a tím už to rozseknu, nemá smysl to tady více protahovat, protože je to tu už pel mel a málo kvěci původního dotazu.

      0 0
      • onuce  

        Zbývá Vám tedy také jít do RST F1. Levná, jednoduchá, bezproblémová a funkční vidlice.

        0 0
        • Sinpa  

          Už je doma?

          0 0
          • onuce  

            Až v pondělí budou doručovat, ach jo.

            0 0
            • Sinpa  

              Tak dorazila spása?

              0 0
              • onuce  

                Ano, již začínám přehazovat. Čeká mě zas ten krk… Děkuji.

                0 0
        • ScottAspect  

          Ne, to vůbec nechci.

          Zkusím tu reklamaci. Když (to by bylo nejlepší) vymění monoblok – tzn. budou s tím nová futra, tak to hned překopu na olej. Bude nejlevnější, byť nebudu mít chvíli primární kolo.

          Nejhorší je, že jsou prostě dvě skupiny uživatelů. Jedna vyzdvihuje RS, druhá zase RS dost odporuje. Těžko si pak já mám poradit. Vidle a tlumiče jsou pro mě pořád docela neznámá a nejsem schopen si vybrat správně, nemám zkušenost, to se musím přiznat.

          0 0
          • onuce  

            A co prosím máte proti RST? Děkuji.

            0 0
            • maajkee  

              Oproti SR lehce pokulhává kvalita jak materiálu, tak zpracování. Cena tady odpovídá kvalitě.

              0 0
              • onuce  

                A co ta moje mnohaletá veskrze positivní zkušenost?

                0 0
                • maajkee  

                  Nevím. Já to beru z objektivního hlediska, protože jsem všechny vidlice viděl zevnitř a několikrát servisoval.

                  0 0
                  • onuce  

                    A co myslíte konkrétně tou pokulhávající kvalitou materiálu? Děkuji.

                    0 0
                    • maajkee  

                      Jak jsem psal. Vnitřnosti jsou převážně plast. Mechanická odolnost není příliš vysoká. Pak takový detail jako třeba pistek že vzduchové komory dosedající kov na kov bez jakéhokoliv vybraní, ale to chce vidět na živo, blbě se to popisuje.

                      0 0
                • oddie  

                  Ta je spíš varováním :D

                  0 0
                • Goob  

                  No ona je otázka, jestli's měl srovnání s něčím, co funguje lépe. Samozřejmě chápu hodnotu poměru cena/výkon, ale třeba tvé nadšení pro vidli, ke které sis přečetl jednu recenzi a líbí se ti, že je černá, mi připadá poněkud šílené.

                  0 0
                  • onuce  

                    Měl jsem ku srovnání Aiona z TT a teď vlastně Aurona. Pocitově chodí o něco lépe, než ta stará firstka, jenže ta je zas absolutně tichá a bezproblémová. Navíc ač třicítky nohy, tak perfektně tuhá. No a pak nějakou základní vzduchovku SunTour, což je vlastně jen tupé prkno, tedy tu nepočítám. Ale třeba Dartka byla výborná.

                    0 0
              • ScottAspect  

                Asi tak nějak. Viděl jsem Rebu a RST First. Ani ten Epixon snad není tak ušetřený.

                0 0
                • onuce  

                  Pane ScotteAspecte, s klidným svědomím Vám mohu Firstku od RST doporučit. Tedy nemusíte mít obavu, že na 26" zbude právě jen RST, ba naopak. Je to jednoduchá, ale funkční, citlivá a přitom tuhá vidlice. A vzhledem k osmileté zkušenosti s tou mojí Firstkou na Meridě i dlouhodobě spolehlivá. Střídal jsem teď dva roky na fullu buď základní Suntourku, což je tupé prkno, nebo Aiona, který je sic funkční, ale bohužel s projevem šicího stroje. Takovou úlevu jakou jsem teď s erestéčkem zažil nemožno ani popsat. Lahoda, konečně opravdu relaxační jízda. Je to jen předsudek, že jednoduchá vidlice je špatná. Naopak, však vidno, kam vede překomplikovanost moderních vidlic. RST je taková Popelka, ale v tom nejlepším slova smyslu.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Jednoducha vidlice nemusi byt spatna, pokud od ni necekas nejake sofistikovanejsi tlumeni. Ta tvoje prekomplikovanost je individualni. Mobilni telefon mas taky a pritom je vzhledem k pevne lince taky zbytecne prekomplikovany…

                    0 0
                    • onuce  

                      Ano, jenže ta Firstka má sofistikovaný projev!

                      0 0
                      • maajkee  

                        No, na nějaký šudlání a cykloturistiku je to asi OK. Ale nemůžeš ji radit někomu kdo tomu trochu nakládá.

                        0 0
                        • Goob  

                          Nikdo takový se, doufám, podobnými diskusemi při výběru neřídí :D.

                          0 0
                          • kubad  

                            by ses divil

                            0 0
                          •  

                            :))). Dekuji.

                            0 0
                        • onuce  

                          Mám tu Firstku ve 26" mnoho let, hmotnost jezdce kolem 110kg, plus často velice těžká bagáž. Ježděno v Brdech, na Šumavě… kameny, kořeny… horko, mráz… Dodnes je jako nová.

                          0 0
                          • kubad  

                            :D

                            0 0
                          • maajkee  

                            Zajímavý jak se někdo dokáže takhle něco vsugerovat :)

                            0 0
                    • MlokCZ  

                      Hlavně v podstatě nic, co o té vidlici píše, není pravda a jsou to jen jeho výmysly.

                      Tuhá není v žádném případě, naopak je opravdu hodně měkká. Mám tu ještě staré testy bike-magazinu, kde je nějaká RST first změřená. Je o hodně měkčí než třeba 32mm RS nebo Suntourky (o srovnání s 34mm vidlicemi nemůže být ani řeč). Pokud prohlásí o takhle staré RST first, že je tuhá, tak se jeho postřehům nedá věřit vůbec nic.

                      Citlivost možná nebude tak špatná, zvlášť jestli už má i nějaký vakl. Tady jeho dojmy nejspíš dělá hlavně hlavový úhel. Na dálku nelze posoudit, protože vše závisí na tom, v jakém stavu ta vidlice je a to těžko říct.

                      A průběh + tlumení je pak úplný základ, který nějak funguje, ale žádný zázrak to není (ani na Raidona v originál stavu se to nechytá).

                      Současná RST first s tapered krkem, pevnou osou a 32 nohy na tom bude s tuhostí už určitě o hodně lépe (k té měření nemám). Chod je úplný základ. Pokud někdo musí opravdu na vidlici šetřit, tak by se o ní možná dalo uvažovat, i když přeplatit pár korun na Raidona bude daleko lepší volba (a to i neupraveného).

                      0 0
                      • maajkee  

                        Na druhou stranu musím říct, letos na jaře jsem zkoušel Firstku 29 a kupodivu v základu chodila líp než Raidon v základu. Co jsem hned pocítil, bylo jak je měkká, ale citlivost byla určitě vyšší, druhá věc, že byla děsně lineární a děsně se propadal pod brzdou. Celkem dobrá věc bylo nastavení útlumu v několika krocích.

                        0 0
                        • MlokCZ  

                          Ta stará Firstka co má bude ale ještě nesrovnatelně měkčí. K té současné měření nemám, ale když už má 32mm nohy, tapered krk a pevnou osu, tak to nemusí být ještě tak špatné s tuhostí jako ta tolik let stará (ke které mám měření). Zase je ale delší, jak je 29".

                          Citlivost se pak u vidlic v originál stavu hodně blbě srovnává, protože se to vždy hodně liší kus od kusu a v jakém je aktuálně stavu (tím nemyslím jen dlouho bez servisu, ale naopak i nová ještě nezajetá, atd.).

                          0 0
                      • onuce  

                        Vy tu vidlici máte pane Mloku? A pardon, chcete zpochybnit moje praktické a reálné zkušenosti? To právě vůbec není možné. Ale ať si, tímto na toto téma končím, opět se zde rozjíždí osobní osočování. Omlouvat se ale tentokráte nebudu, neboť Vy mi alespoň nepřipadáte psychicky nemocný.

                        0 0
                        • MlokCZ  

                          Ne, takovou mr.ku bych si opravdu nikdy nepořídil. Ale mám měření bike-magazinu z té doby, které je zcela jednoznačné ohledně tuhosti a jen ukazuje, jak jsou tvoje zkušenosti zcestné. Tvrdit o super měkké vidlice, že je tuhá je opravdu už dost..

                          A pak jsem měl na vyzkoušení nějaké kusy v ruce, právě ještě 26tkové kousky.

                          0 0
                        • Goob  

                          Tos Mloka nepochopil, pane Onuce. Otázka je jednoduchá: s jakou nejlepší… ne, to je blbě. S jakou nejdražší vidlicí ses kdy projel? Protože pokud nemáš srovnání s opravdu kvalitní vidlí, nemáš představu, co je tuhost atp.

                          0 0
                          • MlokCZ  

                            On ale srovnání má, protože má i Aiona, který je na tom s tuhostí velmi dobře. Tím to jen ukazuje, jak nepozná vůbec nic.

                            0 0
                        • Bubaaak  

                          Mám doma dvě cca 3 roky, každá z nich byla dvakrát na reklamaci a teď jsem jednu z nich zase musel rozhodit…

                          Jednu jezdí žena, druhou mám já, vážím kolem 80kg a na f1rst mám najeto do 3000km, žena asi 1000km… A ta rozhodně nejezdí rozbiječky…

                          Když vidlice omylem funguje, pak jsou nohy měkči jak carbonova vidle s palcovým sloupkem. Tlumení je celkem citlivé, ale ne nejcitlivější, jak někdo psal chod je plně lineární, což na kořenech, kamenech je někdy dost na škodu… Už bych ten krám nikdy nekoupil

                          0 0
                  • ScottAspect  

                    Já děkuji za doporučení, ale zvolil jsem jinak.

                    0 0
                    • onuce  

                      Jistě, a není zač. Jen jsem z nadšení přidal svoje praktické zkušenosti. Ale je zde uváděna i přesně opačná praktická zkušenost, což je samozřejmě moc dobře.

                      0 0
                      •  

                        Pan Onuce se aspon snazi predat prakticke zkusenosti s neobchodnim podtextem coz se tady o nekterych rici neda ;)).

                        0 0
            • ScottAspect  

              Na kolo do města bych si ho ale dal.

              0 0
      • Sinpa  

        Přečti si to tady

        https://www.bike-forum.cz/…lice-na-miru

        0 0
        • ScottAspect  

          Zajímalo by mě, kolik na tom nalítal, než se mu vakl udělal a jak nakládal vidlici ;-) Pořád si myslím, že i XCT shitka by neměla mít po 500km vakl.

          0 0
    • ScottAspect  

      Po otevření stránek TT si můžete přečíst: „Tuning vidlice je vždy vyšší forma servisu a jde objednat i na jiné vidlice, které zde nejsou nabízené. Tuningem se rozumí zlepšení citlivosti vidlice odpovídající možnostem daného typu a přizpůsobení vidlice konkrétní váze jezdce pro optimální využívání zdvihu.“

      Takže já nejsem blázen, ale vy, kdo píšete, že každý ví, že Milan nedělá vidle odjinud. Má v tom trochu bordel.

      0 0
      • kubad  

        to se ale týká jen modelů vidlic které neprodává.

        0 0
        • oddie  

          To, co dělá nebo nedělá se řídí spíš podle ksichtu a nálady :)

          0 0
          • kubad  

            i to je jeho právo :D

            0 0
            •  

              To je to korektni chovani obchodnika jak jsem zde uz psal :))

              0 0
              • kubad  

                víš o tom hovno, ale píšeš, to je to korektní chování?

                0 0
                •  

                  Tak zakladatel temy chtel upravit vidlici kterou ony neprodava. Pritom co upravuje a neupravuje pise na svych strankach, citat o par prispevku zpet.

                  0 0
                  • kubad  

                    víš o tom hovno, ale píšeš, to je to korektní chování?

                    0 0
                    •  

                      Tak psat na svem webu jedno a v praxi delat druhe je nekorektni jednani, tedy aspon pro mne.

                      0 0
                      • kubad  

                        uff

                        takže už je to podle tebe nekorektní?

                        na základě čeho?

                        0 0
          • maajkee  

            No a co? To je přeci jeho věc. Vždycky mě serou lidi co po mě něco chtějí a mají pocit, že je moje povinnost jim vyhovět.

            0 0
            • kubad  

              +1

              0 0
              • maajkee  

                To mi jednou takhle volal týpek, kterýho jsem díky jeho nesmyslnýmu chování chladil, že jestli mu to kolo nepostavím, tak za mnou přijede a dá mi do držky, občas je to výživný :)

                0 0
            • oddie  

              No vždyť to taky píšu spíš jako vysvětlení pro ty, co to furt nechápou… ;)

              0 0
        • ScottAspect  

          Jo takhle. No ale stejně by to mohl mít jasně napsané, takto to zní tak jako „kup si vidli a až půjdeš na servis, tak pojď klidně ke mně“.

          0 0
      • PENE  

        A co, podle tebe, znamena tohle? „…jde objednat i na jiné vidlice, které zde nejsou nabízené.“

        0 0
        • ScottAspect  

          Kromě vidlic nakoupených u mě si můžete přinést i vidlici odjinud a nechat si ji tu vytunit. ⇒ Myslím, že není třeba více než průměrné inteligence pro pochopení toho sousloví.

          Tzn. nenabízí 26" epixona, měl by ho bez problémů vzít na servis. Spojka „i“ je slučovací, ne vylučovací nebo odporovací. Můžu tedy přijít úplně s jakou chci vidlí a on v úvodu píše se facto „jasně, není problém, takovou klidně také vytuním“ ;-)

          0 0
          • PENE  

            Sry, mela to byt reakce na kubada. Chapu to stejne jak ty, takze nevim, proc by ti tu vidlici nemohl vzit na tuning, kdyz ji uz neprodava.

            0 0
          • kubad  

            je to slovíčkaření :D

            jeho vidlice v nabídce je i když jen v jiném rozměru, a jak je na stránkách TT uveden jde především o problém se zárukou

            viz stránky TT

            Je možný i tuning jiných značek než zde nabízených?

            Ano, je možné objednat servis mnoha značek a typů vidlic s výjimkou těch, které jsou zde nabízeny jako edice Tuning-test.Tento postup má však svá úskalí, na která je třeba upozornit. Tuning samozřejmě naruší záruční podmínky a provedením tuningu na sebe nemůžeme převzít zodpovědnost za původní materiál. Není proto vhodné požadovat tuning na nové, téměř neježděné vidlici. Vždy je vhodné vidlici nejprve řádně ověřit a zjistit, zda nenastává nějaký problém, který by měl být řešen v záruce.

            0 0
            • PENE  

              Pokud je vidlice v jinem rozmeru, tak je to jiny model, nebo ne? A to, ze prijde nekdo o zaruku, je spis na nem, nez na tom, ktery provadi upravu. Pokud toho ma na upravu hodne, a nema cas, tak je jasne, ze dalsi vidlice nebere. Pokud ne, tak by ji vzit mohl, ale je to jeho podnik a on si rozhodne, co bude delat a co ne.

              0 0
              • kubad  

                není to jiný model :D jen jiný rozměr

                jinak si klidně kolega mohl vzít 650B vidlici se zdvihem o 10mm menším takže by byl výškově stejně.

                ale to neudělal

                0 0
          • milan1  

            Není třeba žádné zvláštní inteligence, jenom je třeba umět číst a pochopit nejzákladnější vztahy a přitom nevytrhávat text ze souviuslostí, tak, jak se komu hodí.

            Můj text na stránkách je jasný- bod 2 objednávky tuningu

            "2. Vidlice střední třídy jsou již vhodné a z těch je právě tvořena nabídka edice tuning-test.

            Edice tuning-test jde objednat pouze jako vidlice nové, již upravené.

            Tato edice představuje výběr nejvhodnějších vidlic od značek Suntour a RST. Výběr je vlastně i ukázkou, jaké vidlice od těchto značek jsou vhodné k úpravám. Jiné typy vidlice od uvedených značek nejsou tolik vhodné a není možné objednávat jejich úpravy samostatně.

            Vidlice této řady mají tu výhodu, že je možné u mich zajistit záruku na vše, jak na tuning samotný, tak na materiál. Edice tuning-test je proto samostatná kategorie nabízená zde v e shopu."

            A teď se ještě pozastavím, nad tvým vnímáním záruky. Z předchzích tvých vyjádření vidím, že rozumíš, že když si sám zasáhneš do vidlice, tak se bojíš o ztrátu záruky. Ale dát upravit vidlici považuješ za vhodné, dokonce nutné. Proč neřešíš, jak na tom budeš se zárukou po úpravě? Záruku za původní materiál ti totiž vždy ručí prodejce a nepřechází na servis. Svému prodejci jsi dal důvěru u něho jsi si koupil služby i ty spojené se zárukou, tedy správně i servis.

            O nic jiného nejde. Chceš evidentně reklamovat svojí současnou vidlici, tedy reklamuj a představ si co by nastalo, kdybys vidlici nechal upravit. Tak právě o takovéhle problémy nestojím a podmínky mám nastaveny tak abych tomuto stavu předcházel.

            Poprosím tě už více nepřekrucuj zde na fóru informace a hlavně řeš nyní vše, tak jak náleží tvé vidlici spolu se svým prodejcem.

            0 0
            • roman 3D  

              to už raději pevnou

              0 0
            • onuce  

              Tak Vás tady po dlouhé době vítám! Škoda, že jste se také nevyjadřoval, když jsem řešil problémy vidlice od Vás. Posílal jsem Vám odkaz na to vlákno. No a shodou náhody jsem právě převzal od dopravní služby novou vidlici RST, jako náhradu za tu u Vás před necelými dvěma lety koupenou…

              0 0
              • milan1  

                Pomluv od tohoto nicku tady je habaděj ale že by se mě představil jako reálný člověk a oslovil mě správně ne přes bike-forum to nevím.

                0 0
                • onuce  

                  Což jsem Vám nevolal a nepsal mailem?

                  0 0
                  • milan1  

                    kdože mě psal mailem? Jak mám poznat reálné jmnéno a anonymní nick?

                    0 0
                    • onuce  

                      Tak tedy se neptám, ale sděluji. Ano, volal jsem Vám i psal mailem. Nevím, zda vzpomenete, jak jste to rázně přehodil na mne, že jsem si vidlici úmyslně zavzdušnil… Ani bych na Vás zde nereagoval, ale velice mě rozpumpovalo, jak zde píšete o případném problematickém řešení reklamací, když se netrápíte ani s reklamací vidlice koupené se vším všudy u Vás…

                      0 0
                      • milan1  

                        stačí mě jméno, najdu si komunikaci a uvidíme

                        0 0
                        • onuce  

                          Uvidíme? Uvidíme co? Proč ten zájem najednou, když již je dávno pozdě? Však tehdy jste dobře čerpal informace z bikefora, že jsem ji zavzdušnil úmyslně…

                          0 0
                          • roman 3D  

                            což se nakonec nepotvrdilo i když to „skoro“ celé bf tvrdilo:-)

                            0 0
                            • onuce  

                              Ano! A díky skvělému přístupu dovozce.

                              0 0
                          • kubad  

                            kdyby ses dokopal a vidlici poslal, jak ti tady většina fora radila, tak by se zjistilo, že není problém v tlumiči, jak s tvrdil, ale v druhé noze v negativní pružině, jak bylo nakonec v BP lumen zjištěno a opraveno.

                            0 0
                            • onuce  

                              Není tomu tak. Ale to není podstatné.

                              0 0
                              • kubad  

                                je to tak , a souhlas není to podstatné

                                0 0
                                • onuce  

                                  Měl jsem to u dovozce dvakrát. Pokaždé ochotně a nezištně řešili. Díky tomu vím, kde byl, a je problém. Sám jsem se teď rozhodl obětovat skvělou funkci vidlice pro již málo znatelné cinkání. Ale vím, že udělali maximum a vidlice není vadná.

                                  0 0
                                  • kubad  

                                    no a kdyby s poslal jednou do TT místo breku na BF mohlo být vyřešeno mnohem dřív a dokonce na jedno poslání :D

                                    0 0
                                    • maajkee  

                                      Kde bereš ještě tu sílu vůbec se mu snažit něco vysvětlit. To je jako mluvit do zdi. On je uplně mimo :)

                                      0 0
                                      • onuce  

                                        A Vy byste měl chuť něco posílat na reklamaci tam, kde Vám předem sdělí, že jste si to zničil sám?

                                        0 0
                                        • kubad  

                                          ale v textu mejlu je jasně napsáno, že se ta vidle musí poslat na posouzení :D

                                          0 0
                                          • onuce  

                                            Ale již s tím vědomím, že vina je na mé straně, tedy bych veškeré opravy cáloval já, a to se mi u zcela nové vidlice, plus cena za tuning, vůbec nechtělo.

                                            0 0
                                            • kubad  

                                              nezkusíš nevíš, zase jen domněnky a výmluvy.

                                              0 0
                                            • milan1  

                                              Tak už konečně uveď jméno a přidáme tu korespondenci, která ti tolik moc ublížila.

                                              0 0
                                        • maajkee  

                                          To není především o chuti. Prostě mám pocit, že to nefunguje. Balím a posílám na reklamaci.

                                          0 0
                                      • kubad  

                                        sám nevím , jen se divím že roman je ticho :D

                                        0 0
                                  •  

                                    Presne tak, dovozce se zachoval jako frajer a byt jim, tak bych si pro budoucno lepe vybiral prodejce nebo tzv stavitele :) kol a uz vubec ne ty, co se prezentuji na BF. Urcite dovozce nema zapotrebi brat kazdeho …

                                    0 0
                                    • milan1  

                                      Neměl by si vybrat tebe? Nějak málo toho víš a zaujímáš dost divná stanoviska bez znalosti věci.

                                      0 0
                            • Nikovlas  

                              Hele nevím, jak to bylo u Onuce, nicméně moji vidli pan Slanec v ruce měl, rozebral a následně tvrdil, že jsem ji úmyslně poškodil tím, že jsem do pozitivky dostal vodu tím, že jsem ji foukal kompresorem… Takže přicházím o záruku na těsnění. To stojí v jeho oficiálním vyjádření. Původní Onuceho vlákna mi připadala fakt absurdní, nicméně po vlastní zkušenosti už začínám věřit i hodně divokým historkám s vidlicema z TT.

                              0 0
                              • maajkee  

                                Vidlici jsi foukal kompresorem??

                                0 0
                              • roman 3D  

                                kupuji sedmičku dobrého červeného a popcorn na večer:-)

                                0 0
                              • milan1  

                                Nikovlas ty si nedáš pokoj, nestačilo ti vysvětlení ve tvém vláknu, stále budeš předkládat své fabulace?

                                Chybu, kterou jsem u tebe udělal bylo, že jsem ti věřil, že u tebe a jenom u tebe nastalo takové dření, které zastavovalo vidlici v chodu. Na místě jsem zjistil jenom bezproblémový chod a proto jsem použil jediné možné vysvětlení. Nakonec ve tvém vláknu jsi ukázal podstatu problému a to je tvé zcela nereálné zkoušení. Opakuji, že chybou bylo to, že jsem ti uvěřil a hledal chybu ve vidlici.

                                To, že jsi měl vše vyřešeno během jednoho týdne a že jsi mě za to osobně nadával do lhářů a to i přes vše co bylo uděláno je odměnou, kterou jsi mě dal. Pardon, dáváš odměny stále, pomlouváš, jak to jenom tvé překrucování dovolí.

                                0 0
                      • kubad  

                        hodil bych se do klidu, vidlici stačilo zabalit a poslat, ale to byl dlouho neřešitelný problém

                        0 0
                        • roman 3D  

                          pokus se pamatuji tak ji neměl komu poslat, byla diagnostikovaná závada na dálku že to není na reklamaci

                          0 0
                          • kubad  

                            od kdy se diagnostikuje a reklamuje na dálku a ještě přes BF?

                            nebo máš k dispozici jejich případnou komunikaci přes e-mail?

                            nebo jen chceš zase vyvolávat flame, jak to máš v oblibě?

                            0 0
                            • onuce  

                              Ano, kdys jsem tu mailovou komunikaci na žádost zde dával.

                              0 0
                              • kubad  

                                mejlovou nebo BF komunikaci?

                                pokud vím problém byl nakonec v negativní pružině, takže nakonec úplně jinde :D

                                0 0
                                • onuce  

                                  Mailovou. Problém byl v patroně.

                                  0 0
                                    • kubad  

                                      pane vy asi neumíte číst?

                                      cituji z textu: Jakákoliv vidlice, která je ke s tímhle problémem mě poslaná vždy řeším, posoudím a dokážu rozhodnout, jestli je to řešitelné a nebo je to v mezích funkce. Cvakání je totiž dané konstrukcí, kdy kovový tlumič rozvádí velmi úspěšně zvuky planžetek. Jiné vidlice mají mnohdy plast namísto kovu. Kdysi se vysmívalo méně kvalitním vidlicím, že plast tam nepatří. Někdy zase taky může cvakat negativka

                                      takže stačilo poslat

                                      0 0
                                      • onuce  

                                        Vytrženo z kontextu…

                                        Úmyslné zavzdušnění je přímo v popisu v povídání potvrzeno.

                                        a když navíc někdo úmyslně zavzdušní systém anepřizná si to

                                        0 0
                                      • milan1  

                                        prosím tě, já to napíšu pod tebe, konečně jsem mohl najít tu komunikaci s onucem.

                                        Jediné, čím mě oslovil bylo tohle

                                        Dobrý den. Jen prosím, zda byste mohl posoudit reálnost níže uvedeného způsobu opravy cvakání vidlice Aion. Děkuji

                                        https://www.bike-forum.cz/…uron-vs-aion#…

                                        Tohle byla jediná komunikace ohledně problému s onucem, tímhle jsem se provinil, on založil vlákno a potom mě k němu pozval, nic víc, nic míň. Takhle se komunikuje s prodejcem ohledně problému vidlice dle onuceho.

                                        0 0
                                        • onuce  

                                          Také jsem Vám volal…

                                          0 0
                                        • onuce  

                                          No ale hlavě jste mi ještě mailem napsal, viz výše, že jsem si úmyslně zavzdušnil vidlici… Je to dost ponižující, připadal jsem si jako zlé dítě, jež si úmyslně zničí novou hračku.

                                          0 0
                                          • roman 3D  

                                            asi budeš muset dojet na lehániště a ze zakopanýho sudu ten mail vyndat a předložit jako důkaz

                                            0 0
                                            • milan1  

                                              existují názory, za kterými si čestný člověk stojí, protože jim věnoval spoustu svých sil. Ty jsi zde známý veliký bojovník proti citlivosti vidlic, které myslím nazýváš houpacími koňmi. Předložím ti jednoho excelentního vidíka, je to RS se svým debon airem představ si oni vylepšují citlivost. Tak ti držím palce, jak proti nim rozjedeš tady velkou kampaň. Věřím, že tě tohle nemůže nenecht chladným to se přeci nesmí a ty jsi borcem pevných přesvědčení a zásad.

                                              0 0
                                          • milan1  

                                            špatně jsem dole zařadil, jak zněl ten mail ?

                                            0 0
                                            • kubad  

                                              ne 2.5.2018 v 14:45 Stan napsal(a):

                                              Děkuji. Nicméně pochybuji, že by někdo úmyslně zavzdušnil…

                                              ---------- Původní e-mail ----------

                                              Od: obchod@tuning-test.cz <obchod@tuning-test.cz>

                                              Komu: Stan <cza@email.cz>

                                              Datum: 2. 5. 2018 14:40:52

                                              Předmět: Re: Potvrzení objednávky číslo 021501483 od Tuning-test.cz v celkové výši 8650,00 Kč

                                              Dobrý den,

                                              nevím, kdo je onuce ale nebudu už řešit jakékoliv věci na fórech,

                                              dotyčný, než aby řešil se mnou rozebírá doslova nesmysly a vlastní

                                              poškozování vidlice an netu, tohle je neřešitelné.

                                              Každá vidlice může cvakat, jak moc a jak intenzivně nejde z diskuze

                                              posoudit, projeví se to i během provozu kydž vidlice odesílám nemají

                                              tenhle problém. Jakákoliv vidlice, která je ke s tímhle problémem mě

                                              poslaná vžyd řeším, posoudím a dokážu rozhodnout, jestli je to řešitelné

                                              a nebo je to v mezích funkce. Cvakání je totiž dané konstrukcí, kdy

                                              kovový tlumič rozvádí velmi úspěšně zvuky planžetek. Jiné vidlice mají

                                              mnohdy plast namísto kovu. Kdysi se vysmívalo méně kvalitním vidlicím,

                                              že plast tam nepatří. Někdy zase taky může cvakat negativka, dělal to

                                              daleko výrazněji Fox, málokdo ale na něj nadával, posoudit rozdíly, jak

                                              nepříjemné to bylo u Foxu a jak nižší u Suntouru, to znám a je to v

                                              neprospěch předchozích Foxů ale takovou smršť o Foxech jsem na fórech

                                              nikde nečetl. Vše jde rešit ale jenom a vždy na konkrétním kousku a ne

                                              obecně na netu.

                                              Kdo nechce řešit a hledá své cesty musí se spoléhat na své poznatky,

                                              které odpovídají znalosti na jedné vidlici. Není vždy jedno jediné

                                              cvakání a jedna jediná příčina, jsou jenom podmínky, které vše zhoršují

                                              a to je kovová konstrukce a když navíc někdo úmyslně zavzdušní systém a

                                              nepřizná si to, tak nepozná ani jednu příčinu, která může pomoci.

                                              Milan Slanec

                                              Dne 2.5.2018 v 10:58 Stan napsal(a):

                                              Dobrý den. Jen prosím, zda byste mohl posoudit reálnost níže uvedeného

                                              způsobu opravy cvakání vidlice Aion. Děkuji

                                              https://www.bike-forum.cz/…uron-vs-aion#…

                                              0 0
                                            • onuce  

                                              Zde jsem již uváděl pane…

                                              https://www.bike-forum.cz/…mm-svepomoci#…

                                              Celé znění je jak odkazoval p. Kubad.

                                              0 0
                                              • milan1  

                                                a co je na tomhle ponižujícího?

                                                0 0
                                                • onuce  

                                                  No víte, těšil jsem se na novou a navíc vytuněnou, tedy odzkoušenou vidlici, ne nějaký anonymní seriový kus… Místo toho zklamání a neustálé otravné cvakání za jízdy. Volal jsem Vám, řekl jste mi, že to není vada, ale vlastnost. Když jsem hledal řešení na foru a pak i u Vás, ještě jste mě zpražil obviněním, že jsem to vlastně úmyslně zavinil sám. To není o pomoci zákazníkovi, ale o zřeknutí se zodpovědnosti.

                                                  0 0
                                                  • milan1  

                                                    Možná už mohlo dojít, že tohle je do určité míry vlastnost. poté, co vyměnil dovozce tlumič za jiný, tak následovalo cvakání i nadále. Toto se zde dočítám.

                                                    Takže si to shrneme, do určité míry je to vlastnost a kdo vyzkoušel i řešení s výměnou tlumiče by tohle měl už poznat. není to chybou tuningu. Je to vlastnost základu vidlice kde výrobce je Suntour a má zde svého dovozce. Já pracuji sám za sebe na nápravách jakýchkoliv vidlic které prodám a kde mě dá kupující prostor to řešit. Mimochodem, protože mě tady podobní lidé neodpustí naprosto nic, tak se stačí podívat co vše mě tady vyčetl takový Nikovlas. Bylo toho hodně a jako perličku doporučím si všimnout, že cvakání vidlice to nebylo, kdyby měl jenom náznak, tak už by toho tady bylo plno. To jsou divné věci, co?

                                                    0 0
                                  • kubad  

                                    nebylo to cinkání náhodou z negativní pružiny?

                                    0 0
                                    • onuce  

                                      Bohužel nakonec nebylo. Problém je v tom, že při jízdě po nerovnostech se olej v patroně nestačí vracet a vznikne bublinka, pak vzniká známé cinkání kov na kov.

                                      0 0
                                      • milan1  

                                        jak zněl ten mail?

                                        0 0
                                        • kubad  

                                          ne 2.5.2018 v 14:45 Stan napsal(a):

                                          Děkuji. Nicméně pochybuji, že by někdo úmyslně zavzdušnil…

                                          ---------- Původní e-mail ----------

                                          Od: obchod@tuning-test.cz <obchod@tuning-test.cz>

                                          Komu: Stan <cza@email.cz>

                                          Datum: 2. 5. 2018 14:40:52

                                          Předmět: Re: Potvrzení objednávky číslo 021501483 od Tuning-test.cz v celkové výši 8650,00 Kč

                                          Dobrý den,

                                          nevím, kdo je onuce ale nebudu už řešit jakékoliv věci na fórech,

                                          dotyčný, než aby řešil se mnou rozebírá doslova nesmysly a vlastní

                                          poškozování vidlice an netu, tohle je neřešitelné.

                                          Každá vidlice může cvakat, jak moc a jak intenzivně nejde z diskuze

                                          posoudit, projeví se to i během provozu kydž vidlice odesílám nemají

                                          tenhle problém. Jakákoliv vidlice, která je ke s tímhle problémem mě

                                          poslaná vžyd řeším, posoudím a dokážu rozhodnout, jestli je to řešitelné

                                          a nebo je to v mezích funkce. Cvakání je totiž dané konstrukcí, kdy

                                          kovový tlumič rozvádí velmi úspěšně zvuky planžetek. Jiné vidlice mají

                                          mnohdy plast namísto kovu. Kdysi se vysmívalo méně kvalitním vidlicím,

                                          že plast tam nepatří. Někdy zase taky může cvakat negativka, dělal to

                                          daleko výrazněji Fox, málokdo ale na něj nadával, posoudit rozdíly, jak

                                          nepříjemné to bylo u Foxu a jak nižší u Suntouru, to znám a je to v

                                          neprospěch předchozích Foxů ale takovou smršť o Foxech jsem na fórech

                                          nikde nečetl. Vše jde rešit ale jenom a vždy na konkrétním kousku a ne

                                          obecně na netu.

                                          Kdo nechce řešit a hledá své cesty musí se spoléhat na své poznatky,

                                          které odpovídají znalosti na jedné vidlici. Není vždy jedno jediné

                                          cvakání a jedna jediná příčina, jsou jenom podmínky, které vše zhoršují

                                          a to je kovová konstrukce a když navíc někdo úmyslně zavzdušní systém a

                                          nepřizná si to, tak nepozná ani jednu příčinu, která může pomoci.

                                          Milan Slanec

                                          Dne 2.5.2018 v 10:58 Stan napsal(a):

                                          Dobrý den. Jen prosím, zda byste mohl posoudit reálnost níže uvedeného

                                          způsobu opravy cvakání vidlice Aion. Děkuji

                                          https://www.bike-forum.cz/…uron-vs-aion#…

                                          0 0
                                          • milan1  

                                            Díky promiň, já jsem tohle špatně uvedl pod tebe.

                                            Jinak ale jsem ho tímhle opravdu musel rozezlít, že?

                                            0 0
                                          • onuce  

                                            Ano, jen musím podotknout k tomu úmyslnému zavzdušnění, že jsem novou vidlici nijak nerozebíral, ani do ní nazasahoval. A svoji RST F1 jsem tedy úmyslně zavzdušňoval osm let…

                                            0 0
                                            • milan1  

                                              myslím, že zde reaguji na text, který byl v té době na stránkách bike fora, informace jsem čerpal z odkazu a na to jsem reagoval, informaci o zavzdušnění jsem si nevymyslel, byla jistě uváděna právě zde.

                                              Jinak zavzdušnění jde způsobit třeba přepravou vzhůru nohama a potom je třeba načerpat olej zpět, tohle je platné pro všechny systémy s podobným proncipem tedy i First a je to první, co jde poradit aby se vidlice mohla ihned bez problémů zprovoznit.

                                              0 0
                                              • onuce  

                                                I kdyby to tak bylo, tak přec nemůžete myslet vážně, že bych to udělal úmyslně! Snad jedině z neznalosti. Ale jak říkám, stejným způsobem jsem vždy otáčel RST First a nikdy žádný problém. A psali i jiní, že to tak před jízdou dělají.

                                                0 0
                                                • milan1  

                                                  jenom jsem nahlédl do toho okazu na který jsem tehdy reagoval, bude toho tam více podobného ale tohle stojí za citaci

                                                  "onuce 2.5.2018 15:24

                                                  jinak to zapružení při otočení jsem celá léta dělal u vidlice RST FirstAir, aby se promazala, předělal jsem ji na olej. pokud se i zavzdušnila, jízdou se zas velice rychle odvzdušnila a chodila vždy naprosto tiše. Nevěděl jsem tedy, že u Aionu toto nesmím. Nikde na to neupozorňují a teď si připadám jako malé hloupé dítě."

                                                  toto je příčina onoho zavzdušnění o kterém je řeč a samozřejmě propružením na místě a nebo jízdou se napraví. Nejdříve ale nastává cvakání a dobré je tohle pochopit jako možnou příčinu. Jinak je to přesně stejná příčina jako vysvětlení, jaké je použito, že se jízdou vytvoří bublinka, toto je naprosto stejná příčina cvakání.

                                                  0 0
                                                  • onuce  

                                                    Děkuji, však toto vše již dávno vím. Škoda, že jste nebyl stejně sdílný tehdy… Ale co to „úmyslné zavzdušnění“? Na tom trváte?

                                                    V každém případě jsem moc rád, že jste se zde ozval a mohli jsme si to oboustranně vyříkat.

                                                    0 0
                                                  • milan1  

                                                    Nijak jsi mě nepomohl, cíleně jsi mě tady pomlouval a to dlouhodobě, jak jsem ti odmítl reklamaci a podobné nesmysly, což je už samo o sobě dost závažná lež.

                                                    Takže ten tvůj dotaz nedotaz, pokud tomu konečně porozumíš, tak bylo od osoby, kterou jsem mohl idnrifikovat jako svého zákazníka ale byl to jenom odkaz na anonymní na dění na bike foru co že tomu řeknu? Zde na foru bylo vidět, že rozjíždí pomluvy nějaký onuce kterého neidentifikuji. Jak jsem ti mohl pomoci v tomhle zmatku? Tys žádal o nějakou pomoc? Tohle považuješ za normální jednání? Pokud jsi to nepochopil, tak se znovu podívej, jak jsem ti odpovídal

                                                    „nevím, kdo je onuce ale nebudu už řešit jakékoliv věci na fórech“

                                                    Možná to nerozlišuješ ale vyjadřuju se především k anonymnímu onucemu a konkrétnímu tehdejšímu dění na bike-foru a to v mailu, který zde konečně uvádíš a který tě nemohl v žádném případě nijak urazit a kde dokonce ani nežádáš o jakékoliv řešení.

                                                    Vyvodit z tohoto, že jsem ti odmítl reklamaci a v tomto duchu mě tady pomlouvat je na pováženou.

                                                    Jinak obrátit vidlici vzhůru nohama propružovat je samozřejmě úmyslné zavzdušnění a některé tlumiče jsou na následný zvukový projev citlivější.

                                                    Myslím, že pokud jsi opravdu pochopil měl by ses řádně omluvit, máš k tomu pádné důvody..

                                                    0 0
                                                  • milan1  

                                                    A kdyby sis myslel, že ty jsi vlastně nic neudělal, tak se podívej dolů, takový scottaspect se na tebe již odvolává, že jsi měl se mnou problémy také. Jaké to byly problémy a kdo je stvořil už neřeší.

                                                    Takže tvé nyní již prokázané lži už nabývají na účinnosti proto zdůrazním potřebu omluvy!

                                                    0 0
                                                  • onuce  

                                                    Ach pane, nikde jsem přec nepsal, že jste mi odmítl reklamaci. Že jsem neměl vůbec chuti vidlici k Vám posílat je pravda. Nu, nedivte se, když jste psal o tom úmyslném… A před tím říkal, že cvakání není vada… Ale pokud jsem se Vás nějak v období svojí bezradnosti nespravedlivě dotkl, omlouvám se.

                                                    0 0
                                                  • milan1  

                                                    Vtip vypadá jinak a omluva také, nesměju se a ani ty by ses neměl smát.

                                                    0 0
                                                  • onuce  

                                                    Mně je spíše smutno. Jak chcete abych se přesně omluvil? Udělám to.

                                                    0 0
                                                  • milan1  

                                                    zhruba tak aby bylo tvé řádění zde vyváženo. Prostě co jsi zde stvořil byla lež a bylo to osobní.

                                                    0 0
                                                  • onuce  

                                                    Omlouvám se, netušil jsem jak to všechno je.

                                                    0 0
                                                  • ScottAspect  

                                                    Já do toho nevidím, začali jste se tady přít a můj pohled je subjektivní. Jen jsem si všiml, že onuce má jakousi negativní zkušenost.

                                                    0 0
                                                  • milan1  

                                                    jakou?

                                                    0 0
                                                  • ScottAspect  

                                                    To je na mě? No napadal tady nějakou reklamaci či co. Nic z toho nevyvozuji, netýká se mě to. Všechny příspěvky jsem nečetl. Předtím jsem ho uvedl jako někoho, kdo neopěvuje TT v souvislosti, když jsem psal, že zkušenosti jsou jak pozitivní, tak negativní, což mi přijde docela normální. Nejde se zavděčit všem.

                                                    0 0
                                                  • milan1  

                                                    Ty si nedokážeš přečíst vlákno? A ani jeho část kousek nad sebou? Přesto vyvozuješ obvinění, která se dokonce ukázala jako nepravdivá?

                                                    A dokonce i když vidíš, že se nakonec Onuce omlouvá, tak to nepřesvědčí?

                                                    0 0
                                                  • ScottAspect  

                                                    Ano, nečetl jsem to, neboť je to věc mezi vámi. Upřímně mi ani do ní nic není a mj. žádná obvinění nevyvozuji a ani nevytvářím, což jsem tu několikrát psal.

                                                    Z časových razítek je patrné, že jsem to napsal ještě dříve, než jste si to vyříkali. O nic snad nejde.

                                                    0 0
                                                  • roman 3D  

                                                    to fakt neděláš dobře Vladimíre :-)

                                                    0 0
            • ScottAspect  

              Mistře, že jsem se zamotal ve tvém textu na webu snad lze odpustit. Přiznejme si, že na první dobrou, když si ho někdo přečte, tak nepobere, jaké vidlice si může nechat upravit a jaké ne, zkrátka, je v tom trochu zmatek.

              Není mi zřejmé, proč je takový problém upravit po domluvě vidlici nabízenou TT, jen v jiném rozměru, pakliže se na SR specializujete, jakožto TT. Rád bych si koupil Epixona rovnou ze stránek TT, ale 26" již nebyl k dispozici. Proto jsem vidli koupil novou a chtěl ji nechat předělat, abych teď nemusel řešit reklamace, aby byla spolehlivá a funkční.

              Záruku vnímám zcela jasně. Zásahu do vidle se samo trochu bojím, ale jestliže by byl zákrok proveden odborníkem, tak pravděpodobnost, že pak nebude fungovat je nižší. Také není problém např. upsat se na lejstro, že TT neručí za případné problémy atd. Všechno se dá řešit. Proč ale ani záruka na tuning?

              Nic nepřekrucuji. Jen jsem dostal pel mel informace a musel jsem si je utřídit (web TT, mail). Proto jsem se tu ptal i na názory a zkušenosti ostatních. Jak vidno, jsou pozitivní i negativní.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Treba se mu nechce to lejstro resit a uz vubec se mu neche resit, zda pripadna porucha na vidli je porucha na castech „tunenych“ nebo na castech netunenych a dohadovat se s majitelem, ze vidlice se pokazila sama, nebo ji pokazil tunenim.

                Jedinec muze byt chytry, lidi jsou hloupi.

                Chytry jedinec by do TT napsal nebo zavolal a poptal se jak to resit…popripade by vzal 27.5" vidli a nechal udelat zdvih 110mm…treeeeeba

                0 0
              • milan1  

                Tady přesně na tomhle vyjádření je nejlépe vidět, že slova nestačí, opravdu je to jenom doklad, že takovýmto „řešením“ je nejlépe se vyhnout, když se nevnímají podmínky a vyhodnocuje se výhradně dle svých výkladů.

                Kdokoliv si chce nechat upravit vidlici přečte si jistě podmínky a hned druhý bod jsem zde citoval. Zárka na tuning a na původní materiál je v praxi těžko rozlišitelná a kydž už nastávají problémy jenom s výkladem jasných formulací, jaké problémy by nastaly následně?

                0 0
                • ScottAspect  

                  To si pořád nerozumíme. Já mluvím o tom, že by nemusel být problém se vyloženě domluvit u konkrétní vidle dopředu, napsat náležitosti a pak vidli případně vzít na tuning. V tomto případě by byl vyjímečným důvodem fakt, že 26" Epixona již TT nenabízí.

                  Tohle je totiž vytrženo trošíčku z kontextu. Problémy s výkladem formulací jsou v důsledku nešťastně sepsané textace v úvodu TT. Pak by nemuseli být nesrovnalosti. Co se týče záruky, tak ano, to jsem pochopil a proto jsem napsal „Také není problém např. upsat se na lejstro, že TT neručí za případné problémy atd.“

                  0 0
                  • kubad  

                    nějak nechápu, proč by to měl dělat?

                    0 0
                    • ScottAspect  

                      Protože se údajně jedná o jakési know-how, dost uživatelů vidlice TT opěvuje a protože SR jsou v základu docela děs, myslel jsem, že i přestože vidle byla koupena jinde a je součástí TT, mohli bychom se ne úpravě domluvit.

                      0 0
                      • kubad  

                        tak ono je lepší si vše domluvit předem, než nakoupit a pak zjistit, že každý myslí trochu jinak :)

                        0 0
                        • ScottAspect  

                          Jako souhlas, ale tlačil mě tehdy čas, byl jsem bez vidle :-/

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            A ted jsi bez tuningu,. pesek:)

                            0 0
                            • kubad  

                              si zlý :)

                              0 0
                            • roman 3D  

                              nakonec bude rád, ti dva by se totiž nikdy nedokázali dohodnout:-)

                              0 0
                              • kubad  

                                máš pravdu :D

                                0 0
                              • ScottAspect  

                                Tak jako my jsme se dohodli na tom, že se nedohodneme a já to dál nepitvám, jen jsem to tady podotkl výše jako důvod, proč vozím Epixona v sérii. Nevím, jak ostatní. Za mě byla komunikace bez problému a ve vší slušnosti. Důvod, proč jsme se nedohodli na výjimce úpravy 26" Epixona nevím. Dostal jsem informaci, že pro mě TT nemá nabídku, jakou požaduji, ale to se ostatních netýká, nebudu sem dávat snad maily – nic na nich špatně není, co se způsobu a slušnosti týče.

                                0 0
                            • ScottAspect  

                              :-(

                              0 0
                  • milan1  

                    N astránkách je to formulováno zcela přesně, týká se to celé řady značky Suntour a to jednoznačně, buď chcete upravenou vidlici a koupíte ode mne a nebo neupravenou ale tu si musíte řešit pouze se svým prodejcem.

                    Možná to z Vaší strany vypadá jinak ale jsem tady vláčen stále za viníka čehokoliv za co prý můžu.

                    Nezanamenal jsem, že by byl nějaký jiný prodejce stejně zodpovědný za problémy Suntouru. Nikdo nikdy si zde nestěžoval na vidlice Suntour od jiného prodejce. A proto zde máme ty hodné prodejce, kteří ale vlastně za nic neručí, protože problémy za ně bude řešit nakonec tuning. Je třeba si představit, že ti hodní prodejci vlastně nemají vůbec žádné starosti, tady se postaráte o to aby vše padlo na mě. To je lehce ověřitelný fakt právě na tomto fóru.

                    Takže znovu a správně. S koupí vidlice si každý kupuje i servis, který prodejce dokáže nabídnout. tanto servis si prostě nákupem vidlice u něho zaplatil a patří to k ceně. Není vůbec slušné vyžadovat po někom jiném, kdo k produktu nabízí více aby musel řešit věci za někoho jiného a aby zde navíc snášel příval mnoha obvinění a osobního napadání.

                    0 0
                    • ScottAspect  

                      Nechci to moc rozpitvávat. Ve zkratce. Já po nikom nic nevyžaduji a ani nikoho nenapadám. V podstatě jsem napsal poptávku a nebylo mi vyhověno. Takto jsem to konstatoval výše, bez jakýchkoliv příkras a tak to beru. Jen jsem si dovolil pronést poznámku, že úvodní text na TT mi na začátku přijde trochu rozporuplný s následujícími informacemi níže (patrně změny v průběhu času), ale to snad není vnímáno jako napadení.

                      Nevím, jak kdo řeší nefunkční vidle od jinud. Nevím, jaké máš zkušenosti, ale myslím, že je vše o rozumné domluvě. Když bych přišel s cizí vidlí, dozvěděl bych se, že zásahem přijdu o záruku a sám bych se rozhodl, že to riziko podstoupím, tak pak je vše jasné a nemohou nastat problémy.

                      To, že pak někdo vypere „špinavé prádlo“ na veřejnosti samozřejmě neschvaluji, ale to je holt riziko podnikání.

                      Onuce nahoře tvrdí, že vidlici koupil rovnou v TT. Nikdo neví, co se stalo, ale ten zjevně záruku měl a přesto působí dost rozhozeně. Vše je o lidech a komunikaci. Ale pořád nelze říci, že jeden je chudák a druhý ho napadá.

                      Já děkuji za objasnění a více to již zde neřešme.

                      0 0
    • ScottAspect  

      Ještě jedna otázka na spokojené majitele Reby. Jak je na tom od výrobce, nelítá nasucho? Je třeba přimazat nebo počkat až na servis po sezoně? Já jen, abych ji kdyžtak rozhodil ještě než ji namontuji.

      0 0
      • petyn  

        Rozhoď ji. Teď jsem dělal 2 nové a v obou bylo max 2 ml oleje a téměř suché horní molitany.

        0 0
        • ScottAspect  

          Hm, trochu jsem to čekal. Díky za zprávu.

          0 0
        • ScottAspect  

          Možná ještě, jsem trochu perfekcionista, ale jaké jsou u Reby utahovací momenty? Nevím, jestli to bude v nějaké příbalové listině, ale nebudu na to mít moc času a nemůžu pak moc laborovat.

          0 0
          • petyn  

            Já to dotahuji podle citu, abych něco nepodělal .

            0 0
    • MaroshCZ  

      Ahoj,

      mám vidlici SR Axon a všimnul jsem si, že při rychlém stlačení občas něco jakoby cvakne či co.. Je možné, že to dělají kabely nebo je chyba ve vidlici? Bohužel se mi teda ještě nedávno stalo, že jsem si vidlici locknul, zapomněl na to a následně jsem zkoušel jak pruží… :(

      0 0
      • ScottAspect  

        To mi dělal předchozí Epixon, ale jinak chodil normálně a na lock jsem zapomněl jednu i vícekrát během vyjížďky. Co to je, nevím, to musí napsat někdo kovaný. Já měl za to, že mi lítal nasucho.

        0 0
        • MaroshCZ  

          To doufám, že ne. Jedná se o nové kolo a mám najeto lehce přes 100km. Dle návodu od SR po každé jízdě hadříkem odstraním z vidle prach. Co jsem četl tak po 50h jízdy, se mají měnit olejový stěrky a po 80h výměna oleje.

          0 0
          • ScottAspect  

            To mi přijde brzy, ale jestli je nová a na servisu nebyla, tak už bych tam klusal.

            0 0
    • ScottAspect  

      milan1 vs onuce

      Mistři, já myslím, že se tady stejně nedohodnete. Je to již stará věc, jsou na ni 2 vlákna, navíc jsem myslel, že tohle vlákno zůstane spíše informativní pro někdejší kolemsurfující. Nemá to smysl, navíc tady na foru.

      0 0
      • milan1  

        Promiň ale myslím, že právě ve tvém vláknu se konečně ukázalo, jak vyrábí onuce své pomluvy. Shrnu podstatné, mailem mě jako můj zákazník upozornil na vlákno, které zde rozjel onuce. Že on je onuce se nezmínil a požádal mě o vyjádření se. Vyjádřil jsem se k tomu osobním mailem který je zde konečně uveden a který není nijak urážlivý a více jsem z majitelem vidlice tedy onucem nekomunikoval, protože mě již více pod svým pravým jménem neoslovil. Že by chtěl řešit vidlici reklamací nikde ani zmínka ani jediný pokus, toť vše.

        Jak tohle dokáže stvořit takové podivnosti zde na netu je otázkou. Dokonce i ty zde převezmeš jeho obviňování, které sám a uvedeš odkaz, že již on měl se mnou problémy a následně přiznáš, že v komunikaci se mnou jsi osobně žádné neměl. Není tohle opravdu divné, když se to takhle nakonec rozpelte?

        Takže díky za pomoc s tímhle onuce řešením.

        0 0
        • ScottAspect  

          Dobře, tak ok. Já už si říkal, jestli to má konce.

          0 0
        • Archer  

          Nějak tak to funguje :)

          • Poslechnou, Kohn, jak u nás byli včera se Sárou na večeři, když potom odešli a my jsme si přepočítali ty stříbrné lžičky, tak tři chyběly!
          • No to nemyslej vážně, že já bych jim kradl na návštěvě lžičky, to je úplný nesmysl, co to tady naznačujou?
          • Ale ne, my jsme je potom nakonec našli v šuplíku, ale já jen, že přece jen to podezření už jaksi zůstalo.
          0 0
          • Goob  

            ROFL! Ten jsem neznal.

            0 0
        • ScottAspect  

          Jak tohle dokáže stvořit takové podivnosti zde na netu je otázkou. Dokonce i ty zde převezmeš jeho obviňování, které sám a uvedeš odkaz, že již on měl se mnou problémy a následně přiznáš, že v komunikaci se mnou jsi osobně žádné neměl. Není tohle opravdu divné, když se to takhle nakonec rozpelte?

          Tady jsem si ještě všiml jedné věci. Já říkám, že jsou zde jak pozitivní, tak i negativní zkušenosti s TT. To je čistě fakt.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Jestli se dají tvoje a onuceho výrony prudké inteligence zde na BF považovat za negativní zkušenosti, tak je na tom Milan pořád dobře.

            Vysírači jako vy dva, jsou zhmotnělým zlým snem každého slušného živnostníka.

            0 0
            • ScottAspect  

              Jací vysírači? Jaká inteligence? Co vy o tom víte, jasnovědče? Tyhle perly BF zbožnuji. Vždycky se objeví někdo, kdo úplně zbytečně napíše stupidní výrok, vytržený ze souvislostí a mimo a začne obhajovat něco, do čeho třeba ani nevidí.

              Prolezte si laskavě historii v souvislosti s TT a pak tu něco pište, chytráku. Jasně jsem napsal, že jsem si minimálně já s Milanem S. psal zcela normálně a ve vší slušnosti. Že jsme se nedohodli je věc druhá a mimo tohle (někdo má problém to pochopit a rozlišit).

              Pakliže vnímáte normální diskuzi či domluvu poptávky jako vysíračství, pak nejste normální. Nikdo není andílek, ani Milan S. Znám osobně lidí, kteří mají jeho vidle a jsou spokojeni. Pak znám slovy dva lidi, kteří už by od Milana nic nevzali. Tzn. je zcela běžné, že někdo je s jeho službami spokojen a někdo zase ne, to je holý fakt, nikoliv prostor k diskuzi a ať si o tom myslí kdo chce co chce.

              0 0
              • Smazaný účet  

                amen ;-)

                0 0
              • roman 3D  

                pak se divím že jsi měl dobrovolně zájem o houpacího koně a tragickou komunikaci

                0 0
                • ScottAspect  

                  Cože to?

                  0 0
                  • kubad  

                    To je místní vysirac ignoruj,

                    0 0
                    • ScottAspect  

                      Jakože já nebo roman 3D?

                      0 0
                      • Bubaaak  

                        Roman :)

                        0 0
                        • ScottAspect  

                          Tak to jo, za chvíli abych to tu skoro zamknul…

                          0 0
                          • Bubaaak  

                            Stalo se tady z toho hrozný vlákno a docela bych asi požádal i o smazání…

                            Člověk to otevře v dobré víře a zjistí že ty všem nadáváš, si hrozný perfekcionista a zároveň nejhorší zákazník. Milan je ukřivděný chudák, zároveň strašný lempl a příšerný obchodník a onuce je prostě onuce…

                            Takže špína kam se podíváš, pravda nikde, informace taky nikde :(

                            Hrozně se to zde zvrhlo

                            0 0
                  •  

                    O extremne zivou vidli kde uprava umocnuje cvakani planzet a komunikaci poměrné tomu HK.

                    0 0
              • milan1  

                Pokusim se ti napovedet. Tezko mě obvinis, že do toho nevidim. Zde na konci se dozvidame, ze jsem s tebou vedl slušnou komunikaci. Kolik slušnosti jsem se ale dockal od tebe, který vedes toto vlákno s nadpisem, jak jsem tě prý vyfakoval. Opiras se ještě i na konci o zkusenosti onuce které jsou podobně vylhane a prekroucene jako tve zpravy. Diky za pochopení objektivity. A další zkusenosti? Mužu pridat další podobná vlákna z posledni doby, která, kdybych nezasahoval a neukazal skutečnou verzi by byla jen další podrobnou špínou zde vytvorenou. Dekuji, tuhle objektivitu si klidne obdivuj i nadále, muj obdiv nemáš.

                0 0
                • ScottAspect  

                  Nevím, co mi chceš napovídat. Nechápu dále, co pořád řešíš? Kde tě jakým způsobem obviňuji?

                  Na fóru nejednám na úrovni jako v mailu. Napsal jsem vyfakoval – myšleno „vyfakoval“ = nedomluvili jsme se.

                  O nic se neopírám a nemíním to již opakovat. Jakýsi spor, který jste vedli je pouze vaše věc a je mi srdečně ukradený – nic mi do toho není, nevidím do toho, jen jsem si všiml nespokojeného onuce (neznám ho osobně, není to ten, kterého jsem výše zmínil). Teď si klidně dovolíš mě napadnout, že lžu? Jakým právem a na základě čeho? To, co jsem tady uvedl v souvislosti s TT jednak není nic špatného, je to pravda a za tím si stojím. Snad to nesouvisí s tím, že jsem napsal, že osobně znám pár cyklistů, kteří tvé vidle jezdí a jsou spokojeni a pak skutečně slovy dva, kteří jsou opačně velmi nespokojeni? Bylo to úsměvné. Navíc, ať děláš s vidlemi co chce dle svého nejlepšího svědomí a vědomí – věřím, že tomu tak je, tak se zkrátka nikdy, opravdu nikdy nemůžeš zavděčit všem.

                  O žádný obdiv mi nejde, vůbec nerozumím, o co ti jde. Nechci se přít, jen jsem napsal fakta. Přijde mi, že jsi moc vztahovačný. Věřím, že jsi se setkal s ledasčím, ale když si znova přečteš mé příspěvky, tak uvidíš, že tě nikde nenapadám a o žádné zkušenosti nikoho se neopírám.

                  Pakliže teď řešíš, co jsme spolu řešili a pořád máš dojem, že tě nějak (ne)obviňuji, neboť není proč, tak mrkni do mailu a hledej zprávu s předmětem „Dotaz ohledně úpravy vidlice“ z 10.7.2018. To jsem řešil, ještě předchozího Epixona, už je to zcela neaktuální, takže jen pro představu.

                  Budu rád, když nebudeš napadat ty mě, že lžu. Ještě jednou zdůrazňuji, že sloveso „vyfakoval“, které jsem zde na fóru použil pro zjednodušení, že jsem se zkrátka nedomluvili, nemá žádný hlubší kontext a výše jsem to nepřímo popsal, co se naší komunikace týče.

                  Děkuji

                  0 0
                • ScottAspect  

                  Teď ještě čtu, že jsi to možná pochopil jinak. Bylo to myšleno tak, že já do vašeho sporu 100% nevidím a ani o to nemám zájem. Nemám tudíž možnost objektivně posoudit, kdo z vás má pravdu a ani bych si to nedovolil jako např. někteří zde na fóru. Nemám čas se tu prodírat vlákny s několika tisíci příspěvků.

                  0 0
    • ScottAspect  

      Tak už toho tady bylo dost ;-)

      Výjimečně zamykám. Za smysluplné rady, typy a zkušenosti děkuji.

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce