EPICON LOD 120mm - lze snížit zdvih na 80mm?

23 nepřečtených
  • tomtt1

    Ahoj všem!

    Mám dotaz ohledně vidlice SUNTOUR EPICON LOD 120mm, model 2008.

    Lze tuto vidlici upravit na zdvih 80mm?

    Ze 100mm to u těchto vidlic není problém, jen nevím jestli tento typ to umožňuje: http://www.kupkolo.cz/…acit_z90564/

    0 0
    • Luma  

      Je to model 2008 a starší,tam jsou spacery-měli by jít nastavit 80–140mm po 20mm.

      0 0
      • pstasek  

        A spacery si budeš muset buď sehnat, nebo vyrobit. Čím nižší zdvih, tím víc spacerů je potřeba.

        0 0
        • tomtt1  

          Ty spacery jsou nějaké distanční sloupky (válečky)?

          Jak je to vlastně s výškou vidlice, tedy délkou? Po úpravě na 80mm bude její max. zanoření o 40mm nižší, ale v nezatíženém stavu bude stejně dlouhá jako při 120mm? Chci ji totiž na starý rám(původní vidle 50mm) , takže 80mm je pro mě max. hranice.

          0 0
          • Lišák  

            Když dáš spacery na 80mm, bude mít nezatížená 80mm. zdvih. Spacery se dávají mezi pístek a negativku.

            0 0
            • tomtt1  

              Takže jestli jsem to dobře pochopil, tak se vidlice po úpravě „sníží“.

              0 0
              • kubad  

                samozřejmě, prostě bude vyjetá místo 120mm jen 80mm

                0 0
              • Lišák  

                Ano. Mám teď na bahňákovi vidlici, kterou jsem měl původně na FS. Tam byla na 120, na bahňákovi ji mám na 80mm.

                80

                120

                0 0
                • tomtt1  

                  Super, díky!

                  Ještě poslední dotaz ohledně hlavového složení: Na kole mám teď A-Head, rozměr nevím, měřil jsem vnější průměr spodní misky co je v rámu – ten je 45mm. Pokud se mi ze staré vidlice nepodaří sundat kroužek, seženu ho zvlášť, nebo je nutné koupit celé hlavové složení nové?

                  0 0
                  • maajkee  

                    Neboj, kroužek jde vždycky sundat, stačí trocha trpělivosti.

                    0 0
                  • Lišák  

                    Pokud nebudou spacery v balení vidlice, budeš je muset sehnat někde v servisu, nebo nechat vytočit na soustruhu. Jsou to jen plastové trubičky. Na kupkole se zkus zeptat, jestli by Ti dva neposlali s vidlicí.

                    0 0
                    • oddie  

                      Na tom KK spacery přímo nabízejí, akorát k RS, otázka je, jak moc se liší.

                      0 0
      • Patar  

        Spacery nemusí být po 20mm , můžeš je mít třeba po 1 mm. Jinak pro tazatele, může použít 1 Spacer 60mm a 20-ti mm vyndat, nebo doplnit 40mm. Jinak já je vyrábím odstupňované po 5 mm.

        0 0
        • Luma  

          Jasné,spacer si můžeš udělat jaký chceš,ale většinou jsou po 2cm.Taky mám Epicona rok 09 a mám ho na 130mm-stačilo navrtat jednu dírku navíc :-)

          0 0
        • TomasWR  

          Ahoj, mohl by jsi mi poslat rozměry Spaceru(průměry), potřeboval bych snížit epicon o 30mm (musí tam být to malé osazení) díky

          0 0
          • Vilém  

            A to mas tak stareho, ze tam jsou spacery?

            0 0
            • TomasWR  

              prý 3.r. stará zdvih 140mm potřebuju 110mm epicon na rychloupínák a osku 9mm

              0 0
              • šlapatko  

                Tady spacery nejsou. V noze kde je vzduchová komora, najdeš tyčku. Na tyčce pružiny. Pružiny stáhni, na tyčce zůstane černý bazmek a vněm malá tyčinka. Na tyčce jsou dohromady čtyři díry. Máš nadstaveno na 140. To je krajní poloha, každá další díra znamená o 20mm menší zdvih. 110 nelze nadstavit. Běžně bývá 80–100–120–140. Zdvihu 110 lze dosáhnout dovrtání díry. Někteří dokonce navyšovali zdvih u Epicona až k 160mm :-)

                Možná to není srozumitelné, ale po rozdělání vidlice pochopíš. Malou tyčinku opatrně vylisuj. Jde použít svěrák.

                Po pár sklenkách vína se dobře datluje :-)

                0 0
                • kyl  

                  Jj,mám to stále na 160mm a funguje.

                  0 0
                • TomasWR  

                  tak dík za info. zkusím to rozdělat a uvidím

                  0 0
                  • TomasWR  

                    ahoj takže jsem zjistil že to chce spacer, vnitřní průměr je jasný 10mm ale vnější.. musí tam být to osazení?.. pisněte mi někdo rozměry. udělal bych to z plastu. dik

                    0 0
    • Luk02  

      Na stránkách Suntouru jsou video návody pěkné srozumitelné – kdyby si to nenašel napiš mi maila odkaz dohledám…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.