• marek969

    Idem si vyskladat bike zaklad bude specialized epic marathon 2010,bude na to vhodna vidla rock shox reba sl 2008,100mm ?,mozem upravit zdvih na 115mm? nebude problem s geometriou ?Dakujem za odpovede a rady.

    0 0
    • mr.antik  

      Když Epic, tak jedině Epicon :-)

      0 0
    • potápěč  

      minulej tejden jsem koupil stejný rám a mám na něm taky rebu race se zdvihem 100 a bez problému. Až koupíš ten rám a budeš ho mět doma neustrojenej tak ho jen pro info zvaž. Na netu píšou že je to nejlehčí hliníkovej rám na světě. Tak by mě zajímalo kolik váží. Já ze samé radosti jsem ho oblékl a nezvážil.

      0 0
      • marek969  

        ram uz je doma,vazil som ho zatial len na osobnej vahe,tam to ukazuje na 2,7kg,velkost xl.neskor ho zvazim na kuchynskej ,len ju este nemam,moja ex si ju vzala so sebou…na kolko mam fukat tlmic,pri vahe 85–87kg? ,pripadne ako nastavit brain? dakujem.

        0 0
        • v POHODÌ klokan  

          2,7 kg nevypadá na nejlehčí full rám na světě :-)

          0 0
          • scret  

            :))

            0 0
          • roud  

            mno pořád je lehčí jak merida 96 která v XL má víc jak 3 kila xD xD xD u toho epika to dělá velikost třeba spark v Lku s tlumičem v hlíně je kolem 2,5 a až carbony se blížej dvoum a pod dva pokud znáte někdo jinej hliníkovej rám kterej je v XL lehčí sem s ním rád se poučím :O)

            0 0
          • McBlacky  

            v XLku se to dá. To bude cca 2,55 v Lku. Srovnatelný s Anthemem

            na hliník to je pěkný – záleží s čím ho vážil /hlavko, patka, upínka, kryt řetězu)

            0 0
            • jIrI___  

              2,55 kg v L mi na chrta nějak moc extra nepřipadá. Když to porovnám s Fuelem EX, který má 2,69 kg ve velikosti 19,5"/18,5" s tlumičem RP2 včetně zadní prodloužené osy s RU (70 g), obyčejné sedlové objímky s RU a klasického hlavka. Ale jak píšeš, záleží s čím vším je to váženo.

              0 0
              • roud  

                na hlínu je váha kolem 2,5 super ani spousta carbonů nemá pod 2 kila…

                0 0
          • jaja.k1  

            Nedávno se tady všichni smáli z mého Authora A-ray. Jeho rám má 2.5 Kg.

            :)

            0 0
        • marpp  

          Na tvoju váhu má byť tlmič nafúknutý podľa manuálu na 200 PSI. Treba sa potom po nafúkaní zľahka pár metrov previesť v plne cyklovýbave a skontrolovať sag, mal by si tam mať niekde sagmeter. Videonávod na nadstavenie brainu nájdeš aj na webstránke spešlu.

          0 0
          • potápěč  

            v knížce kterou si dostal k tomu rámu je tabulka na kolik foukat ten tlumič. Já jsem byl v prodejně kde mi pán prodavač ten tlumič nafoukal a ten tlumič musel být dole na braienu otevřený. Tím modrým kolečkem jako na největší odpružení. Potom vytáhl takovou tu slzičku kterou si dostal k tomu rámu a upnul mi kolo do držáku. Opatrně jsem na kolo vlezl sedl si a zase jsem slezl dolů. Poté vzal tu slzičku a změřil sag ten by měl být cca 25% ponoření na té slzičce je takovej zářez do který ti zapadne ta gumička co je na tlumiči.

            Tady najdeš video jak to naladit je to video 09 Epic/Era sag setup. Doufám že ti to pomůže :o)

            http://www.specialized.com/…up/main.html?x=y

            0 0
    • kubad  

      Reba je OK 115mm to taky snese

      0 0
    • McBlacky  

      mám na starším epicu 110 a v pohodě.

      Rebu si dej na 115 a když to bude moc, přefoukni neg komoru (vice než poz), zdvih se ti sníží a jako bonus budeš mít vyšší citlivost.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.