• Otaaa

    Zdarec

    řeším koupi hydraulických kotoučovek a nemůžu se rozhodnout mezi Avid

    elixir 5 a Shimano deore 596 (model 2012)

    Poraďte prosím, nic jsem tu v historii podobného nenašel.

    Anketa: Jaké brzdy

    13x
    59%
    0 0
    • MirosPikos  

      Zkus líp hledat… já mam zkušenosti jen s Elixir 5, takže raději nebudu doporučovat. Problémy s nimi nemám po srovnání kotouče a vyladění třmenů, ale mnozí jistě namítnout, že by mohli mít větší vzdálenost destiček od kotouče, aby to sem tam nešouplo.

      Jinak, co se týká brzdného účinku, myslím že dostatečné, opět ale nemohu porovnat s jinými. Jezdím vepředu 185 (160 vzadu).

      0 0
    • couffy  

      Jezdím elixiry 5 a po výměně kotučů za XT bez problémů

      0 0
    • toram  

      taky uvažuju o elixirech 5 ale nevim..má cenu je vyměnit za juicy 3?

      0 0
      • jachymk  

        Jestli jsi s Juicynama spokojenej nevidím důvod měnit…

        0 0
        • toram  

          No ubrzdí mě..na moje ježdění stačej ale občas jedu s kámošem a to je spíš enduro než XC tak jeslti elixiry nebrzdí líp. jestli je to o hodně znát nebo to nemá cenu protože si zrovna nemůžu dovolit rozhazovat:)

          0 0
          • jachymk  

            Elixíry brzdí o trochu líp, ale pokud dáš do Juicyn něaké slušné desky, řek bych že to úplně propastný rozdíl k výměně nebude.

            0 0
            • Smazaný účet  

              sintrovy goldfren

              0 0
              • toram  

                Jo ty sem si koupil na předek a na 185 kotouči stejně nic moc mam teda skoro metrák no. ale nevim už…:D

                0 0
              • Atilla  

                Zrovna Goldfren mě moc nenadchl. Vlastně jsem vyzkoušel spoustu desek a nejlepší mi vždycky přišly avid sintry. Dobře brzdí a dlouho vydrží(jen řvou). Teď jsem je dal i do elixirů, tak jsem zvědav až se zajedou jaký bude rozdíl oproti avid organikám(ty jsem před tím nikdy neměl).

                0 0
                • Specík  

                  JJ není nad origo Avid sintr.

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  Nemam zkusenost s avid sintrem na juicy, ale kdyz jsem zkousel goldfren, byl podstatne lepsi nez origo desky-tusim organiky.

                  Origo sintr na elixirech je paradni.

                  0 0
                  • toram  

                    ahaa tak já koupil sintry od goldfren jak tu vychvalovalo spoustu lidi no tak este zkusim ty origo a když to bude OK tak se vyhazování nekoná.

                    0 0
                    • Specík  

                      Možná to bude tim, že sintr brzdí lépe zahřátý a nebudeš spokojený s nástupem brzd.. Vyřešilo by to spíš tohle http://www.axitbikes.eu/index.php…

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        kockopsy nebrat!

                        0 0
                        • toram  

                          tak se dohodněte sakra:D ty půl napůl se mi zdaj jako blbost no..

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Pri XC jezdeni asi budou fajn, ale jak nastoupi nejaky peklo sjezd, tak organika uz nebude stihat a sintru bude min-vice se bude pect. Za studena budou brzdit lip nez sintr bo organicka cast…ale mi se to proste nelibi…stejne jak se mi nelibi sendvicove brzdne kotouce:)

                            0 0
                            • toram  

                              takže sintr to jistí. Zkusim ty od avidu

                              0 0
                              • Atilla  

                                Jak máš ty juicy dlouho? oni brzdy po pár letech ztrácejí výkon, asi jak už jsou ty těsnění staré, nebo nevím proč. Za začátku mě brzdili krásně a po 3 letech po odvzdušnění i s novýma deskama nic moc.

                                0 0
                                • Specík  

                                  JJ vona i stará kapalina udělá svoje, můžou bejt i lehce zavzdušněný..

                                  0 0
                                  • Vilém  

                                    To se mu nemuze stat, kapalinu meni preventivne 2× rocne:)

                                    0 0
                                    • Atilla  

                                      nemluví o mě voe:)

                                      0 0
                                      • toram  

                                        no ty brzdy sou 2roky starý a tak rok a půl jetý. jen jednou odvzdušněný bez nový kapaliny. ale vrhnu se na to třeba to udělá velkej rozdíl nová kapalina +vyčištění a desky. no a sezonu snad vydrží:D

                                        0 0
        • Specík  

          No myslím si, že to bude nepatrnej rozdíl…

          Já osobně mám Elixír páky a třemeny Juicy – na druhém kole jsem jel Elixir 5 a kombinace Elixir+Juicy se mi zdá lepší (v nástupu brzd) ale jinak je to téměř stejný.

          Vyřešil bych to taky deskama.

          0 0
      • BigKarel2  

        Já bych je vyměnil…

        0 0
    • Luky11  

      Měl jsem 596 brzdí dobře, teď mám Elixir R a ten brzdí líp :) ta ostrost je tam znát oproti 596

      0 0
      • Evilcleaner  

        tyjo to jsi ty 596 jezdil tak měsíc maximálně dva, že jsi je stihl už vyměnit ne?:-)

        0 0
        • Luky11  

          Poslal jsem je na reklamaci a nakonec mi vrátili prachy tak jsem vzal ty Rka ;)

          0 0
    • bukajcze  

      Můžu porovnávat elixiry R a shimana 595.

      Shimanská houbovitost, ale dobrá dávkovatelnost. Ale co se týče brzdnýho účinku, tak elixiry. U nich „MI“ více seděl ten rychlej nástup.

      0 0
    • Atilla  

      Mám elixir 5 s XT kotoučema 203/180 a zatím jsem spokojený v čechách s nima nebude problém.

      0 0
    • maajkee  

      Co jsem tyhle Shimana zkoušel, tak oproti Elixirům to jsou hračky, ale tak nějak to člověka ubrzdí no :)

      0 0
      • nox159  

        ale maji oproti elixirum uplne luxusni paku :)

        0 0
        • maajkee  

          JJ, to souhlas, to je jediný co mě na elixirech trochu štve, i SLX co jsme měl dřív měly lepší ergonomii bych řekl.

          0 0
      • Luma  

        Za mě Shimana,lepší servis,lepší dávkovatelnos­t,škrtání kotoučů neznám.

        0 0
        • maajkee  

          Avid, servis jsem nepotřeboval, dávkovatelnost pro mě lepší, škrtání kotoučů neznám :)

          0 0
          • Luma  

            Když chci skrátit hadičky u odvzdušnit u avidu,tak to dám buď do servisu nebo si koupím za cca 1000,–odvzdušnovací sadu.Když chci udělat to samé u shimana tak mi stačí hadička od akvarka(ta co se používá u vzduchovacího motorku).To jenom ten servis.Jinak avidy mají rychlejší nástup a jsou jedovatější.Mě prostě vyhovují více shimana :-)

            0 0
          • nox159  

            jenze ty mas prece cannondale a to je kvalita co my kteri mame mekne ramy… ?

            0 0
        • hctr  

          presne jak rika Luma, mel jsem elixir Rka zkousel jsem asi 4ry kotouce a porad to cinkalo tak jsem to hodil do kose spolecne s nervama¨:D

          0 0
          • BigKarel2  

            já mam rka na XT kotoučích a úplně v pohodě a bez nějakýho sáhodlouhýho štelování…

            0 0
          • maajkee  

            Hele, co si budeme povídat, vždycky je to hlavně o tom mechanikovi ;)

            0 0
            • nox159  

              kdyby se nepocitala tuhost ramu a to ze jsou origo avidacke kotouce od vyroby krive ( jeste jsem nenarazil na zadny co by nehazel ) tak je nastaveni dobre odvzdusnenych avidu lepsi protoze nemusi resit jestli jsou rovne patky ramu…

              pokud ale beres beznou situaci tak se s nastavenim avidu je*u 3× dele nez s nastavenim shiman… :)

              0 0
    • Kubas.1  

      Měl sem Shimana 535, potom Juicy 3, teďkom Shimano 575…všechny brzdí slušně, ale chod těch avidů se mi zamlouval víc…Avid je prostě brzda, Shimana sou takový gumový :-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.