• Teofilix

  Zakoupil jsem cyklotrenažer Elite Qubo Digital Smart B+ a teď nevím zda je v pořádku zda kolo po upevnění není úplně fixované, je v pořádku pokud se v trenažeru trochu hýbe? Jsem dost těžká váha a tak mám strach aby se mi to nějak brzy nevykloktalo a váhám zda je to tak správně a nebo mám třeba jen kolo špatně zachycené. Máte někdo trenažer od elite a je to mírné kloktání v pořádku nebo má být zcela pevně držet?

  • bagr84  

   Trochu hýbe… to je jak moc trochu? Pár mm normální. V manuálu je popsaný, jak moc má být pravá strana uchycení vyšroubovaná, respektive v jaké poloze má být při dotahování páka, když se dotkne rámu. Máš to podle toho?

  • MarinD  

   Nazdar. Je súčasťou balenia aj ovládacia konzola (teda ten „cyklopočítač“) alebo ten sa dokupuje zvlášť?

   Kúpil som tento trenažér a v balení nie je konzola a teraz neviem, kde sa stala chyba.

   • beranek666  

    v balení žádný počítač není, brzdná jednotka se ti spáruje třeba s tvým mobilem

    •  jarek1  

     Prrosím, pomozte mi někdo s informací, odkud ( z jakého čidla) bere QUOBO Digital Smart + údaj o kadenci, když nemám na klikách čidlo a vše (výkon, rychlost, atd.. včetně kadence vidím na Garminu správně. Začne blbnout jenom tehdy, když např. při rychlosti 20 km/hod přeřadím rychle na mnohem lehčí převod a točím klikami rychle naprázdno. Jakoby vyhodnocoval silové rázy při nerovnoměrném šlapání. Zná někdo odpověď?

     • MavasH  

      Nevím, jak Qubo, ale předpokldám, že to bude stejné jak u Rampy – kadenci to bere z „průběhu“ šlapání. Síla vyvinutá na kliky/kazetu/zadní kolo není v rámci jedné otáčky klik konstantní, ale kolísá a vzhledem k tomu, že trenažér tu sílu zná přesně, dokáže z toho zjistit tu kadenci. Nevýhoda je pak v situacích, jak popisuješ – když šlapeš „naprázdno“, trenažér nedostane správné informace o síle a je „zmatený“. U Rampy je možnost připojit drátové čidlo kadence (funguje stejně, jako u „drátových“ cyclocomputerů).

    • Mig_all  

     Rozumím tomu dobře, že regulovat zátěž během jízdy lze na tomto trenažeru pouze přes aplikaci v mobilu (placenou)?

     • Mig_all  

      ?

      • Mig_all  

       ??

       •  jarek1  

        regulaci možno provádět z libovolné tréninkové free aplikace pod platformou ios nebo android nebo třeba i windows, ale tam je asi potřeba v pc usb dongle. Nebo je možno použít třeba Garmin 820, snad taky 830 a jiné. Tam je možno nastavit odpor zátěže v menu přístroje. Ale abys využil všechny možnosti trenažeru, bude jistě zábavnější si na podzim připlatit u tebou vybrané aplikace za rozšířené Premium možnosti, t.j. třeba virtuální závody, porovnání výkonu, realistická videa z rozšířenou realitou, budování vyššího levelu FTP…

        • Mig_all  

         Nakonec jsem pořídil „hloupý“ elite qubo s mechanickou regulací, ale jen tak pro zajimavost, např. jakou android free aplikaci je možno k regulaci zátěže použít? Nějaké tipy? (Táta s těmi aplikacemi stále bojuje, tak bych mu poradil.) Sportovní sociální sítě a všechny fičury s tím spojené konkrétně mě moc nebaví, je k tomu potřeba hafo nákladného doplňkového hardwaru a softwaru a jako bonus ještě časově omezené bakšišné pro vývojáře. Snad někdy v budoucnu až někdo napíše opravdu jednoduchou a opravdu přehlednou free aplikaci, která bude kompatibilní s vetšinou free hardwaru a nebude požadovat milion hesel, registrací, připojení a jiných omezení, ale teď to pro mě není na pořadu dne.

  • Petr.VF  

   Ahoj Využiji tento příspěvek pro debatu o nastavení tohoto trenažeru a hodinek.

   Pokud použiji aplikaci elite jsou přenášená data do smartphone korektní a vše je OK. Já jej ale chci používat s Garmin Fenix3 a tam nastává maličký problém. Senzory se všechny spárují, ale hodnota rychlosti pak ukazuje nesmysl. Hledal jsem a našel že hodnota Circumference (obvodu „kola“) je pro trenažér 94,2 – nikde to není v žádném manuálu, až v aplikaci pro smartphone to lze najít.

   Potom když chci tuto hodnotu nastavit v Garmin fenix 3 tak narazím, protože nejmenší možná hodnota nastavitelná v hodinkách je 100. Ten rozdíl není velký (6mm) a při rychlosti 30km/h to pak kecá cca o 1,5–2km/h – což není pro indoor trenink nijak zásadní. Tam přecejen používám spíš hodnotu Watty a Tepy.

   Tak to jen kdyby někdo řešil podobný problém, tak aby to někde mohl najít. Já se s tím zabýval snad 3dny než jsem to alespoň nějak vyřešil.

   P.S.: Napsal jsem garminu aby do dalšího FW opravily možnost zadání menší než 100 – tak uvidíme jestli mé přání vyslyší :-)

  • aussy  

   Ahoj, využiju toto vlákno k dotazu.

   Jaký je rozdíl, samozřejmě ne cenový mezi:

   Elite Qubo Digital Smart B+ a Elite Aleno co prodává Decathlon?

   V decathlonu odpověď neznají a na stránkách Elite, trenažer Aleno není, to by mohlo znamenat, že je to typ prodávaný jen v decathlonu, Ale ačkoliv je ALENO smart, tak ho např. Zwift nezná

   Díky za názory. Honza

   •  jarek1  

    Aleno není plně Smart, řídí zátěž od rodel, ne přes appku.

    • niro125  

     a jaký je rozdíl toho modelu Aleno oproti Elite Qubo Power Mag Smart B+ ? To mám za to, že je fakticky to samé až na konstrukci rámu … ?

     • niro125  

      A ještě jeden dotaz pokud někdo bude vědět – jak se instaluje snímač rychlosti Musuro B+ do trenažeru Elite Qubo Power Fluid ? Ten model by to měl podporovat, ale nikde jsem nenašel kam se dává magnet … nebo se tam nalepí jen to čidlo a víc není třeba jek správně krabičku nakonfigurovat ?

    • aussy  

     Díky, za reakci, nějak v tom tápu a skoro nikdo se v tom neorientuje, a taky si nechci koupit blbost, takže je určitě lepší přidat tisíc a koupit Qubo Digital smart, že?

  • jIrI___  

   Je normální, že při změně zátěž motorek regulátoru odporu nahlas píská?

  • Iamx  

   Prosím spolupracuje trenazer elite quobo smart B+ s aplikací Tacx training? Děkuji

   Nejde mi propojit

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.