Edge 130, ROX11 nebo něco jiného?

26 nepřečtených
  • Johny_r

    Ahoj,

    poohlížím se po GPS tachometru. Mělo by to kromě standardních funkcí tacha (rychlost, čas, vzdálenost, průměr…) umět:

    • navigovat po trase importované do zařízení ideálně z mapy.cz
    • ukazovat výšku a výškový profil (asi nejradši barometricky bez složité kalibrace)
    • logovat trasu (ideálně s rychlostmi v jednotlivých místech)
    • zobrazit uloženou trasu v mobilu
    • plně fungovat bez potřeby nějakého programu v PC (často mám po ruce jen telefon)
    • fajn by bylo real-time srovnání s minulou jízdou po stejné trase (ghost race)

    Co nepotřebuju/nechci:

    • v tomto momentě neplánuju použití nějakých senzorů (možná jen rychlost, kdyby to přes GPS někde v lese nechodilo dostatečně dobře), ale do budoucna možná ano
    • velké/drahé zařízení s mapami apod. (ty mám v telefonu, který s sebou stejně vozím).
    • funkce pro plánování tréningu apod.

    Pročetl jsem fóra k výše zmíněným dvěma a moc nevím. Sigma má zjevně hodně softwarových a komunikačních problémů, u Garmina si zase lidi stěžují na malou výdrž baterky. Jsou nějaké další možnosti, které se vyrovnají těmto dvěma a které jsem přehlédl?

    Díky

    0 0
    • Johny_r  

      Přidávám do výběru Lezyne Mega XL GPS, kde se mi líbí ta preloadovaná mapa místo čáry se šipkou. Netuším ale, jak to bude fungovat někde na lesních cestách. Po silnicích moc jezdit neplánuju.

      0 0
    • Tydlii  

      Ahoj mám Rox 11. Pár poznatků ti dám, doporučit/ne doporučit si netroufnu…

      • výdrž baterie zcela dostatečná (310km jízda se všemi senzory – 10h čistého času jízdy, zbylo 40% baterie
      • navigace na silnici ano s výhradami – složitější křižovatky problém
      • navigace v terénu – nouzovka
      • PROČ: pouze černá čára se sipkou – ještě by to šlo, ale computer nenaviguje po čáře plynule – posuny po několika sekundách – porůznu se to otáčí aby to bylo furt směr jízdy v ose a mění se rozlišení (myslím tím vzdálenost – 1cm čáry je různé dlouhá vzdálenost v reálu podle toho jak to zrovna zobrazí – neovlivnitelne) – posuny a otáčení jsou zpomalene a trefit odbočku když jsou 4 v úhlu podle zahrnutí čáry, nebo výjezd z kruhace chce cvik. V terénu pro plynulou navigaci nepoužitelný.
      • konektivita/pro­blémy:
      • s PC vše super – program na PC je skvělé, dobré udělané, má vše potřebný – propojení kabelem přes Micro USB je funkční rychlý…
      • s Androidem – spojení přes BT – funkční, ale app nestabilní, spojení nestabilní, někdy stažení trasy až na ně kolikátý pokus, app nutno restartovat, synchronizace s cloudem běží hladce, sama, na pozadí. Samotné stažení trasy trvá zoufale dlouho – prostě objem dat přes BT (tady jasně + pro garmin s WiFi – 100× rychlejší)
      • s iOS – stabilní app, stabilnější propojení, vse na první dobrou, v životě mi app nespadla, ALE – rychlost stahování trasy ještě cca 3× pomalejší než na Androidu – naprosto nesnesitelný + synchronizace s cloudem ******* – i když zapnut automatická a app má vše v nast. systémů povoleno, tak neběží – při ruční synchronizaci musíš ručně držet rozsvícení display – cumet na něj nebo klepat, protoze zhasne jako normálně když odloží mobil a jak zhasne tak se synchronizace přeruší (RETARDACE)

      Suma sumárum – umí vše potřebné, delší výdrž než garminy, pro mě osobně přívětivější ovládání než garminy, sw podpora ale dost napicu. Krom výše zmíněného vyšla aktualizace kvůli který nešlo stahovat data jinak než kabelem dokud to zase neopravili v další aktualizaci.

      0 0
    • Espen  

      Trochu se ti tady příživím jestli nevadí.

      Mě zaujal Bryton 41 https://www.decathlon.cz/…8541321.html?….

      Ale moc jsem toho o něm tady taky nenašel.

      0 0
    • algor  

      Já zas mám Garmin 130. Umí to fakt spoustu věcí, ale to si můžeš dohledat v recenzích. Proti vyšším řadám to nemá mapové podklady a tréninkové funkce. Taky se teda pokusím shrnout svoje dojmy po 3 týdnech používání.

      • Líbí se mi, jak je to malé a lehké. Zvažoval jsem i hodinky, ale kvůli barometru, navigaci a protože neběhám jsem šel do cyklopočítače.
      • Výdrž na baterku nemile překvapila. Když jeseš bez navigace, tak se to dá. Jakmile se ale necháš navigovat po předem nahrané trase, vydrží to „jen“ 6–7 hod. Na celodenní výlet je to málo. Jedině s powerbankou.
      • Navigace se dá použít na silnici i v terénu, ale je to kompromisní řešení. Je to slepá mapa bez podkladů. Trefit správnou odbočku na složitější křižovatce je občas trochu o náhodě. Ale upozorní tě, když zahneš špatně a odchyluješ se od plánované trasy. Takže zajížďka nebývá dlouhá. Je dobré, pokud tyšíš, kudy jedeš nebo pokud si zapamatuješ složitější odbočky když tvoříš trasu. Umí hlásit blížící se odbočku, případně ostrou zatáčku – je to po něj totéž xD Můžeš si nastavit měřítko a posun mapy (kde na displeji je šipka – veprostřed nebo při spodní hraně displeje). Po čáře to naviguje plynule, ani v lese jsem nezaznamenal problémy.
      • Synchronizace s mobilem je fajn. Ukazuje to, když ti někdo volá a kdo volá (takže ženě to zvedneš, ale šéfovi nemusíš ;-)). Když ukončíš vyjížďku, hned se to přes bluetooth nahraje do mobilu a odtud do G. Connect nebo na Stravu.
      • Umí to segmenty. A to jak ty na Stravě, tak Garminovské. „Ghost race“ ti udělá Strava, pokud segment=trasa. Ale asi jen v placené verzi. Případně na to asi bude jiná aplikace.
      • V mobilní aplikaci i v té webové pak najdeš trasy i spoustu grafů. Záleží na tom kolik máš senzorů ;-)
      • Nahrání mapy do Garmina by mohlo být snazší, to je pravda. Ale jednou se naučíš, kam je potřeba kliknout a dá se to. Potřebuješ k tomu desktopovou verzi webové aplikace Garmin Connect. Na mapy.cz si uděláš trasu, stáhneš jako gpx, importuješ to mezi trasy ve webové aplikaci (jde to i na mobilu), to se synchronizuje s apkou v mobilu a ta se nakonec synchronizuje přes BT s G 130. Spuštění navigace v G 130 je otázka několika kliknutí. Uživatelské rozhraní je podle mě přehledné a rychlé.

      Požadavky jsem měl podobné jako ty a osobně jsem s Garminem 130 spokojený

      0 0
      • Johny_r  

        Díky

        0 0
        • Tydlii  

          ještě doplním k ROXině:

          • ghost ride funguje přímo v computeru – vybereš trasu co už jsi jel a je to – pouze uložené trasy (50h záznamu na 1 sec. – nejjemnější) ,
          • nahrání trasy – při tvorbě gpx v mapy cz nahraješ do app na pc, to se synchronizuje s cloudem a pak můžeš nahrávat i v mobilu, ale nejde v mobilu nahrát gpx do app.
          • výše zmiňovaná výdrž byla nejen při připojení všech senzorů, nejjemnějším záznamu 1 sec. ale taky se zapnutou navigací celou cestu
          • BT propojení a notifikace (někdo volá) to má taky – super věc! – funguje mi s iOS uplně automaticky, s androidem jsem to nikdy nezkoušel tak nevím (měl jsem BT primárně vypnutý, na jablku mám vše zapnutý.
          • taky to umí segmenty – ze stravy – pokud máš premium na stravě (to je ale vlastnost segmentů na stravě, nikoliv zařízení nebo jeho app.
          • vše potřebné v app najdeš, ale na pc je to podrobnější (grafy apod. věcičky)
          0 0
      • prito  

        Lze tam nahrát trasu i bez internetového připojeni? Tedy například mám v mobilu offline mapy.cz, udělám si trasu a export do gpx souboru, soubor uploadnu do Garmin Connect v telefonu a pak přes bluetooth pošlu do navigace?

        0 0
        • zdsamct  

          Jestli nepotřebuješ net na vytvoření trasy, gpx nahrání do conectu tak to jde.. jen connect synchronizujes a jedes

          0 0
          • algor  

            Fakt to jde? Jak se dá importovat gpx do G130 offline pouze s mobilní apkou G. Connect na Androidu? Jde tvořit trasu přímo v GC (ale ta mapa i algoritmus je použitelná možná tak na silnici), ale jak udělat import gpx, na to jsem nepřišel.

            Stejně tak nevím jak udělat export gpx z apky mapy.cz…

            0 0
            • milan.v  

              Je to tu popsané na několika místech, třeba ve vlákně k mapy.cz.

              0 0
            • prito  

              S tou appkou mapy.cz jsem dal asi blbý příklad, nenašel jsem to taky, myslel jsem proste něco co umí export do gpx i offline. Já používám Locus a tam lze exportovat.

              0 0
              • milan.v  

                … aneb jak ve vlákně k výběru GPS zařízení probrat všechno a nic…

                Chlapi, je tu spousty různých informací v příslušných vláknech, v tomto k výběru vám někdo poradit může, ale nemusí… Ne každý vleze do vlákna k ROX 11, aby se dočetl, že někomu nefunguje export z mapy.cz…

                0 0
            • jirkous3  

              Import gpx uděláš v mobilu snadno. Stačí se do GC přihlásit přes webový prohlížeč.

              0 0
              • algor  

                Už jsem na to přišel. Není to úplně intuitivní, ale jde to. Dík

                0 0
      • milan.v  

        Škoda, že to nedáš do vlákna přímo je Garminu 130…

        https://www.bike-forum.cz/…min-edge-130

        0 0
      • jirkous3  

        Jen dodám že k Ghost race nic nepotřebuješ. Stačí spustit navigaci podle už jeté trasy. Mělo by se ukazovat srovnání. Stejně tak pokud jedeš podle trasy vytvořené třeba v Mapy.cz můžeš jí v GC určit tempo. To se pak zobrazuje při navigaci jako virtuální partner.

        0 0
    • Johny_r  

      Nakonec přidám do výběru ještě Garmina 520 Plus. Myslel jsem, že mapovka bude mimo finanční limit, ale tahle starší verze stojí skoro stejně. 530 už je fakt moc peněz, vzhledem k tomu, co potřebuju. V čem je lepší, je jasné, zajímalo by mě, v čem je případně horší než výše uvedené (především Lezyne).

      Díky

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.