Doporučení kola pro rekreační cyklistiku

10 nepřečtených
 • kokli2

  Ahoj, chtěla bych poradit s výběrem kola pro manžela. Kolo je bráno na vyjížďky se synem – spíš cyklostezka a upravené cesty, na hory to nebude. vyjíždí velmi občasně a moc toho nenajedou za rok, max. délka jedné jázdy je do 25km. Viděla bych to na trekové/krosové kolo, ale cenová relace je do 10tis. Vím, že to není moc, ale přijde nám zbytečné kupovat extremně drahý kolo na to naše ježdění. Máte nějaké tipy?

  • Prazak0  

   Já bych koupil v Decathlonu nejlevnější silniční kolo, stojí tam 6500kč. Nekupoval bych s odpruženou vidlicí, ty silniční kola jsou taková univerzální, jde tam dát docela široká plášť, takže by to šlo označit spíš jako gravel kolo. Samozřejmě, je to plečka, ale za dané peníze tu je relativně slušné kolo, pár lidí zde si ho pochvalovalo.

   Já bych koupil asi o stupen lepší, taky silniční, za něcelých 13 tisc, je vybavenější. Ale pokud někdo najede na kole za rok pár set kilometrů, tak chápu, že ne každý chce investovat. Kola mají ve verzi se zahnutými i rovnými řidítky

   • jIrI___  

    Pro začátečníka s nájezdem pár stovek km ročně by silnička/gravel mohl být velice dobrý způsob, jak ho od cyklistiky úplně odradit…

    • vsudenakole  

     +1

    • Prazak0  

     Tak ono to žádná pořádná silnička ani gravel není, je to levné kolo za 6.5 tisíce. Asi něco jako favorit dřív. těm se dřív říkalo sportovní kola, což bylo lepší označení než kolo závodní.

     Proč to doporučuju? Nebude tam mizerná odpružená vidlice, co přidává leda váhu a pořádně nepruží. Jinak široké pneu umožní jezdit docela pohodlně. Zkrátka univerzální kolo co nepřesně označují za silniční. Jsou tam dvě varianty, s rovnými nebo zahnutými řidítky.

  • kokli2  

   dnes jsem si ještě objela pár obchodů a dali mi tato doporučení:

   https://www.bikero.cz/…019-p410221/#… – ale vyměnily by se pláště za užší

   https://www.bikebook.cz/…y-10-v-2017/

   https://www.bikebook.cz/…yellow-2017/

   https://www.bikebook.cz/…ompact-2016/

   pak jsem si vyzkoušela i tohle a bylo fajn na posed https://www.bikebook.cz/…c-blue-2017/

   • Lišák  

    Na tom prvním bych ty pláště nechal. Užší Tě příliš neurychlí, zato přijdeš o pohodlí.

    • kokli2  

     a nebude to problém při převažující jízdě na cyklostezkách ??

     • Lišák  

      Pokud jsou to ty, co jsou na fotce, tak mají jezdivý dezén. Problém nebude. Moje osmiletá dcera má na předním kole taky 2,1" (vzadu 1,85, ale jen proto, že ten plášť je lehký a měl jsem ho doma).

  • Pajinuk  

   ..

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.