Dolomity Cortina provoz na silnicích

5 nepřečtených
 • szd

  Měl bych dotaz – v září plánujeme jezdit na silničních kolech v okolí Cortiny – máte někdo zkušenost, jak je to s hustotou silničního provozu v tomto období ?

  • JanITCZ  

   Nejvesi provoz je na SS 51 Dobbiaco-Cortina-a dolu na Longarone,temhle usek bych vynechal.Jinak obecne se da rict SR(strade regionali) vetsi provoz jak na SP(strade provinciali),osobne (v regione Friuli – FVG) preferuji SP a strade comunali.Behem tydne obvykle spicky rano 6–8,potom obed 12–14,odpoledne 17–19.

  • ememem1  

   strucne – velky. cesta toblach cortina je cista smrt,horsie jak jazdit po prahe a ani take akoze lokalne cesty nejsu nic moc. september hlavne prva polka je obdobie ked su este pootvarane vsetky horske chaty a polovina talianska a bavorsko maju este dovolenky.

   • dolomiti  

    Největší italská dovolená je vždycky jen srpen ;-) Potom už je to jen paběrkování :-)

  • Zbyněk  

   Září je lepší, než srpen, ale s nějakým malým provozem moc nepočítej. Ta SS 51 bude asi nejhorší, z horských silnic je nejvytíženější Sella Ronda. Na tu jsem loni rezignoval a raději šel na pěší túru. Giau ve všední dny OK, o víkendu bych se mu ale vyhnul (oblíbený kopec motorkářů). Falzarego frekventovanější ačkoliv loni jsme měli v tomto ohledu celkem štěstí. Vcelku poklidná sedla jsou Forcella Cibiana nebo Passo Duran. Málo aut jezdí přes průsmyky Manghen nebo Erbe, ale ty máte už z ruky.

  • theedge  

   Záleží taky kdy v září – první týden tam bude ještě husto na konci září už klid.

   Nevím jak to tam znáte – v okolí Cortiny tam moc žádné malé zapadlé silničky nejsou. Kolem jsou hory jako kráva a v těch málo místech kde šlo něco vůbec postavit jsou hlavní tahy. Jak už psali lidi přede mnou hlavní tah přes Cortinu od Toblachu dolů na jih je špatnej. Směrem na Misurinu toho zase moc není.

   Zajímavější je strana na západ -v Pocolu uhnout na passo Giau a vzít to přes Caprille pod Mrmoladu ( Lago di Fedaia ) a do Canazei. odtam okruhem třeba přes passo Gardena zpět. Musíte ale počítat s tím že v jednom okruhu se vám sejde několik přejezdů hodně vysokých sedel.

   Jezdí se tam známý závod Maratona dles Dolomites → https://www.maratona.it/en/

   Dobré pro inspiraci

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse