• Janexiss

    Mám dotaz .. Co se týče kola Dexter 29 ,ale model roku 2013 . Co si myslíte že to kolo zvládne , co se týče terénu . Mám na mysli jak náročný terén a jestli by s tím byl problém se projet dolů z kopečka lesem . Děkuju btw. Poprosil bych bez nadávek na 29" s mou veloikostí je mi 29" daleko pohodlnější co se týče jízdy :)

    0 0
    • pedro89  

      Je to super kolo, bež do něho. A z kopce bude excelovat – čím těžší, tím lepší.

      0 0
    • Erknold  

      Limity jsou asi vždy v jezdci, ne v kole. Kam to kolo pustíš, tam sjede. Nebude to sice tak pohodlné, nebo rychlé, ale dolu se to dostane.

      A časem se ukáže kvalita kol, vidlice a brzd :)

      0 0
    • witcherrr  

      Mám sice model 2012 a zatím jsem projel skoro celé beskydy v terénu a vše vydržel s přehledem. Samozřejmě o rychlosti, popř komfortu vidlice se netřeba bavit.

      0 0
    • Janexiss  

      Mám mnohem radši HT ne Full proto sem si vybral toho dextra a přijde mi to jako vcelku dobré kolo na to kolik stojí :) a jinak děkuju za názory

      0 0
      • Krejca  

        Promin,ale nestálo by za to 2–3 přihodit?

        0 0
        • Janexiss  

          už tohle je poměrně velká cena na tohle kolo bych i tak dřel celé prázdniny ;) dát navrch 2–3 tisíce za věci ve kterých člověk pomalu ani nepozná rozdíl :)

          0 0
          • Krejca  

            Nevím no já bych na tvým místě s tímhle rozpočtem kouk po bazaru.

            0 0
          • Krejca  

            A nebo toto když řešíš kačky a ne váhu atd. a 4 si ušetři třeba na vidlici a kilo je dole :-) http://www.cyklobazar.cz/…op-nabidka-/

            0 0
            • Vilém  

              Tak zrovna tato nabidka mi neprijde jako dobrej kauf.

              0 0
              • Krejca  

                No tak za 10 proti tomu Dextrovi?

                0 0
                • Vilém  

                  To nerikam, ale verim, ze kdejaky obchodnik by ti jej nechal za stejnou cenu a mel by je fungl nove.

                  0 0
                  • Krejca  

                    Pokud nelže tak je nové a v záruce.

                    0 0
                    • Janexiss  

                      Jde o to že Dextra mám s nabídkou od známeho s Garančkou a zárukou a se vším :) je udělaná cena 12000 + nějaké drobné

                      0 0
                      • Janexiss  

                        Samozřejmě myslím nové a ne jeté :)

                        0 0
                        • Krejca  

                          No je to ale těžkej hrob,ale jak chceš jsou to tvoje kačky.

                          0 0
                          • Janexiss  

                            Nechci příliš lehké kolo protože já vážím jen 72KG a lehké kolo mi hrozně odstřeluje a hopsá a mi to vadí . Proto mám radši tu těžkou variantu :)

                            0 0
                            • JakeF  

                              Tohle je ovšem dobrej nesmysl :).

                              Co se týče původního dotazu, tak na ježdění DHčkovejch tratí to nebude, ale něco to vydrží. Když to budeš z kopců hodně prasit, tak občas něco odepíšeš na jakýmkoliv kole, s tím je prostě potřeba počítat…

                              0 0
                              • Janexiss  

                                To je mi jasné že DH to nebude myslím trošku náročnější cross country , tím pádem hlína, les sem tam kořen či výmol .

                                0 0
                                • JakeF  

                                  Trošku náročnější cross country je enduro… Takže 2m dropy, dvojáky a podobně? :) To si minimálně zadní ráfky nakup rovnou do zásoby…

                                  0 0
                                  • Janexiss  

                                    Pod je mi známo v XC dropy nejsou a je to přírodní jízda bez umělích překážek . :)

                                    0 0
                                    • JakeF  

                                      Je ti známo blbě. Na XC se dropy objevujou a v poslední době celkem často i menší dvojáky…

                                      Každopádně v tom případě na tom plánuješ jezdit úplně normálně, na co je to kolo stavěný, takže bych se nebál. Samozřejmě pořád platí to, že v terénu občas něco odepíšeš na jakýmkoliv kole a je třeba s tím počítat.

                                      0 0
                                      • Janexiss  

                                        Aha tak to sem nevěděl můj kamarád ze třídy jezdí XC profesionálně ale Dropy sem na jeho závodech nikdy neviděl… to je mi jasné dřív sem jezdíval DH ale už mám strach po tom co sem si roztříštit skoro celou ruku nevyjímaje klíční kost .

                                        0 0
                                        • JakeF  

                                          Zajímavý, kdo je tvůj kamarád ze třídy? Počítám ho znám… Akorát je zajímavý, že když profesionálně, že se s tím nesetkal… Na svěťáku je to běžný a i na republikový úrovni se s tím dá setkat .

                                          Tak to jo, když si jezdil DH, tak už chápu, že potřebuješ těžkej hardtail, aby ti neodskakoval :D.

                                          0 0
                                          • Janexiss  

                                            jmenuje se Michal Macek :) Tk kdyby mi to odskakovalo a měl bych strach tak se rozbiju jak prase :D

                                            0 0
                                            • JakeF  

                                              Tak ten opravdu profesionálně nejezdí ani zdaleka…

                                              Jestli ti odskakuje kolo, tak to není vina lehkýho kola. Prostě a jednoduše s ním neumíš pracovat, naopak se s těžším kolem daleko hůř manévruje… Ale to přeci z DH dávno musíš vědět :D.

                                              0 0
                                              • Janexiss  

                                                Při DH ne já myslel při XC ;) Kolo je větší tudíš se hůř ovládá spodek kola to by měl biker jako ty určitě vědět ;)

                                                0 0
                                                • JakeF  

                                                  A teda jakože když budeš mít těžší kolo, tak se bude ovládat líp? :D

                                                  0 0
                                                  • Mysee  

                                                    Asi si půjdu koupit nějaký cihly a nosič a dát je na kolo, ať to drží!

                                                    0 0
                                                  • Janexiss  
                                                    Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                                                    0 0
                            • Krejca  

                              To nemyslíš vážně :-)

                              0 0
                          • JakeF  

                            Za 12 litrů sotva vymyslí něco lehkýho…

                            0 0
    • Krejca  

      Proč skoro 15ti kilové kolo? Jinak souhlasím s ostatními,z kopce to je hlavně o kebuli :-P

      0 0
    • Edwin  

      Hele, já mám kolem 95 kg a kupoval jsem Tractiona 2010, což asi bude ještě o fous lepší než ten dexter a i tak jsem se na vrcholu svých sil s tím přetěžkým kolem neskutečně trápil.

      Chápu, že řešíš peníze, o to víc bych se spolehl na zdejší rady a poohlédl se po bazaru.

      Jinak teda by mě zajímalo, kolik v 16 měříš, že musíš mít 29er?

      0 0
      • Janexiss  

        meřím bez mála 190cm :)

        0 0
      • Spathodus  

        Já měl Tractiona ve velikosti 26, poté co mi ho ukradli mám toho Dextra ve 29 a jezdí se mi na tom líp (187 cm, 85 kg). Dal jsem jen lehčí pláště a časem plánuju ještě vidli, čímž ušetřím ca. 1 kg. To že je to kolo těžký ale poznám hlavně když ho tahám domů po schodech :-)

        0 0
    • hozein  

      Ahoj!

      Dextra můžu vřele doporučit!

      Sám jsem si jej pořídil v dubnu tohoto roku (model 2014) a odjel na něm pár závodů. Připadá mi jako takové poctivé a pevné kolo. Je sice těžší a ta vidlice není žádný zázrak (obzvlášť do těžšího terénu), ale při mých 95 kg a 193cm se na něm cítím spokojeně a jízdu si užívam.

      Jinak kdyby jsi měl zájem, tak jsem nedávno přesedlal na trošku vyšší třídu a můj Dexter 29 2014 o velikosti 21" s 20 měsíci záruky je na prodej za nějakou rozumnou cenu.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.