deore CSM5100 11st, rozsah 11-50 a použití XT RDM8000 sgs

20 nepřečtených
  • duri80

    lze toto zkombinovat? kazety na trhu jsou, ale s příslušnými šaltry deore je to horší. někde jsem našel názor, že to zkombinovat nejde. jinde, že ano. Ten padesátkový pastorek se mi líbí, ale celé bych to překopávat nechtěl…Má tedy někdo další zkušenost? a jakou?

    0 0
    • xtonda  

      Tady vidím několik prodejců skladem

      https://www.zbozi.cz/hledani/?…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Sám sice zcela bez problémů vozím přehazovačku XT8000 s dlouhým ramínkem v kombinaci s kazetou 11–50z, ale kdybych měl dnes kupovat novou přehazovačkou, použiju Deore 5100, případně dvanáctkovou 6100 nebo SLX7100. Přece jen jejich pohyb kopíruje tvar velkých kazet podstatně lépe.

      0 0
      • MadMaf  

        jakou kazetu (značku) prosím používáš? jak poznáš jestli XT8000 má dlouhé ramínko?

        0 0
      • Mr.Duck  

        A ty 12s hazky s 11s fungujou bez problemu? Mam doma M8100 a M5100 a kdyz jsem je porovnaval, ta paka kde taha lanko je na 11s o dost mensi pritom ostatni cepy vypadaji ze jsou umistene stejne, tak bych cekal ze to bude mit jiny chod nebo nema?

        0 0
        • JanKoumar  

          Tohle by mě taky zajímalo..

          0 0
          • Metalcane  

            Bez problémů vozím XTR 11s řazení s 12s XTR GS šaltrem a 11s SRAM 10–42z kazetou.

            0 0
          • Smazaný účet  

            Jo, kolega z práce vozí dvanáctkovou přehazovačku SLX7100, jedenáctkovou páčku XT8000 a jedenáctkovou kazetu Deore 5100. A chodí mu to úplně luxusně.

            0 0
            • krepa1  

              A slo by to i naopak? Treba 11s razeni a kazeta a 10s hazka? Rozsah kazety by zustal stejny, jen jemnejsi odstupnovani......

              0 0
              • Heatly  

                To asi ne. Jiný chod přehazovačky a řazení. U 11 a 12 je chod co jsem pochopil stejný.

                0 0
              • hs74  

                Vozim 11sp Deore hazku a 10sp řazení na 10sp kazetě a chodí to velmi dobře.

                0 0
              • Tomas_82  

                Nové přehazovačky Shimano uvádí jako 10 i 11s takže by to chodit mělo.

                0 0
    • juricmir  

      Ahoj, podobně jako Carpathia jsem to tak na Canyonu vozil. Kupodivu to fungovalo i s vodítkem GS, ale chod se zlepšíl s výměnou na SGS. Kazetu jsem vozil Sunrace 11sp 11–50. V dnešní době, podobně jak je napsáno výše bych volil 12sp šlatr, právě kvůli lepšímu kopírování kazety.

      0 0
      • Lachtis  

        Ahoj, zetám se… Kdybych si pořídil ke svému 11s XT M8000 řazení šaltr 12s XT (nebo SLX) M8100 SGS a k tomu Garbaruk kazetu 10–50z 11s., tak by to asi mělo fungovat?

        Na youtube jsem nikoho, kdo by to vozil nenašel, ale 11s systémy s jejich 11s kazetou fungovaly, jen se prodlužovalo vodítko. Což bych pořešil právě 12s šaltrem…

        0 0
        • Venda  

          Podobně to mám vymyšlené i já. Garbaruk kazeta 11s (11–50) a k tomu 12s saltr a 11s razeni sram. Takze jestli nekdo máte neco k funkčnosti, tak me to tez velmi zajímá.

          0 0
          • Lachtis  

            :-D tak je nás víc. já našel na youtube video, kde to krásně fachalo, ale se sunrace 11–46 kazetou…

            Pak jsem našel video u fatbiku, kde týpek psal a říkal, že to řadí precizně, ale měl kazetu Deore 11s 11–51, k tomu řazení Shimano 11s a 12s Shimano hazku.

            Co se týče „spolupráce“ řazení 11s a šaltru 12s, tak pochyby nemám, i Vojta Bláha to vozil, ale měl Shimano 11s kazetu 11–46z, a bude otázkou, jak to bude fachat s kazetou 10(11)-50 Garbaruk?

            0 0
    • jerrymouse  

      No je to trochu taky rám od rámu. Na Giant Trance 2017 mi to makalo dobře (SGS), na Stumpjumperu 2016 to nešlo vyladit ke spokojenosti… Nakonec jsem koupil Deore a mam klid.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.