• Eddie11

    Dobrý den, konečně jsem zjistil jaký typ kola bych přesně potřeboval a zjistil jsem, že na něj nemám.(nebo aspoň jsem nic nenašel). Mohli by jste mi poradit jestli tedy EXISTUJE nějaké cyklokros kolo do 15000?

    0 0
    • tonik666  

      Jedno extra velký ze spolehlivého zdroje je na bazaru za 19.

      0 0
    • Rubi  

      uz jsem ti ho pred rokem vykoupil, stalo 15K, ram specialized crux 2012, ultegra, kola 105 :D ale jinak ten crux na bazaru nevypada zle, ram se mi zda povedeny :) asi nezbyva nez cekat nez se neco objevi, ono to tam obcas je, zalezi na velikosti, ten muj i ten na bazaru je XL, pokud chces neco mensiho tak to bude asi horsi

      0 0
    • Jezevec70  

      Nové asi těžko, nejlevnější je asi GT cx 2.0. Jednu dobu bylo za 18t, teď za 18 880,–.

      http://www.super-nakup.cz/…cx-2–0–2012/

      0 0
      • Jezevec70  

        Nebo zkusit koupit levný rám od Spyderu a sehnat bazarové součástky. Nebo koupit bazarovou silničku, použít většinu komponentů a zbytek ještě prodat (rám, brzdy).

        0 0
        • alinceb  

          To bude nejschůdnější cesta.

          0 0
        • pstasek  

          ze silničky použije tak kokpit, dualy, šaltr a přesmyk, možná kola. Schůdnější je spíš posehnat po dílech.

          0 0
    • alinceb  

      Tak mě napadá – když bys chtěl stavět z použitých dílů + rámu od Spyderu, tak bych ti možná mohl nějaké díly na silnici pustit. Mám tam (všechno jeté, ale funkční):

      • kola – středy Ritchey na průmyslech + ráfky Alexrims
      • dualy – Shimano RX100 8sp
      • šaltr – Shimano 105
      • smyk – Shimano 105 nebo 600 na navářku
      • řidítka – nějaká Scott neOS (25,4 nebo 26,0/440mm)
      • představec Kalloy + sedlovku taky najdu
      • silniční SPD PD-M515
      • sedlo (mám jich několik)

      Musel by sis sehnat:

      • rám + vidli (Spyder) + hlávko
      • Canti brzdy (ty bych možná i nějaké vyhrabal – staré Altusy)
      • kliky
      • pláště a duše
      • kazetu
      • omotávku
      0 0
      • wenda.simon  

        Případně kdyby jsi to chtěl na Campě tak tu mám komplet Veloce sundanou z novýho kola. Kola Campagnolo Khamsin…

        Spyder rám bych taky dokázal sehnat..

        0 0
    • alinceb  

      Jestli měříš kolem 170cm, tak neváhám a vezmu tohle – pak už to něčím dostrojíš a cenově budeš do 15k jako víno…;)

      0 0
      • Smazaný účet  

        Ráno bude před Habby bitka :)

        0 0
      • standoslav  

        Dobrá volba, já bych si také z nostalgie chtěl crossku pořídit, někdo prodává torzo kola Fav. z 80tých let, ale ta cena 9t. se mi zdá moc, když si vezmu, že je to přežité, olítané a vlastně takového speciála jsem měl před 25ti lety.

        0 0
    • Eddie11  

      Děkuju všem za rady, hlavně ten s tim rámem se mi vážně líbí. Jenom mi ještě poraďte jaký bych si měl k němu dokoupit ty ostatní komponenty.

      0 0
      • alinceb  

        Hlavne kup nejdriv ten ram a pak res zbytek…sadu nejakou starsi Shimano s dualama, kola idealne s klasickymi 32d vyplety, kliky compact 46/36 (FSA Gossamer, Truvativ Elita apod.), compaktni oblouky, carbonovou sedlovku, nejake Canti nebo miniV brzdy, plaste treba Conti Cyclocross…

        0 0
    • Eddie11  

      Čus, všechny ty nápady jsou fakt skvělý, ale nakonec jsem se rozhodl, že si koupim nejspíš silničku, jenom s trošku silnějšíma gumama(na český silnice:))

      vybral jsem si v obchodě tuhle http://www.tripsport.cz/…-880–16–2012

      co na ní říkáte?

      0 0
      • fousac  

        mě se nelíbí (vzhledově), ale to samozřejmě není vůbec důležitý… ;)

        a trocha teoretizovaní:

        • 25mm nejsou sirší gumy, to jsou normální.. ;) otázka, jestli tamprolezou třeba i 28mm… ale to je zas prd výběr, všichni výrobci se imhospikli a dělaj většinou jenom 23mm..
        • vidle vypadá jak alu, začni šetřit na karbon… ;)
        • Sora hazka a smyk žádnej zázrak, mě držely sezónu, pak to šlorapidně z kopce..

        naproti tomu, osobně mám slabost pro Alex ráfky, možná nejsou z nejlehčích, ale už sem ojezdil několikero různých na treku, krosu, biku i silničce a vydržely fakt hodně…

        0 0
      • standoslav  

        To potom nevím, z jaké kratochvíle jsi to crossové kolo chtěl, silničky v té relaci jsou normálka a řeší se denně.

        0 0
        • Eddie11  

          Ne, vážně bych cyklokrosový chtěl, ale nemám dovoleno koupit si něco z bazaru a nový cyklokrosky jsou moc drahý. A na tohle jsem náhodně narazil a zdá se mi fakt luxusní.

          0 0
          • fousac  

            http://www.wiggle.co.uk/boardman-race/

            to ma mnohem hezci kliky ;)

            (a je i o pul kila lehci a ma karbon vidli)

            0 0
          • fousac  

            entry-level kroska s jenom mirnou nadvahou ;)

            http://www.evanscycles.com/…ike-ec041504#…

            bohuzel to kazi 40GBP postovny.. :(

            0 0
            • standoslav  

              Podobně vybavené cykl. kola se dají koupit i u nás, já bych upřednostnoval nákup v prodejně, i postavit se ke kolu a schledat, že např. potřebuji o fous vyšší rám je jiný level, než nákup přez nett.

              0 0
              • fousac  

                Mě spíš přijde, že tady je všechno spíš až 20+ (Merida, Giant) a ani si nevybavuju, že bych nějaký někde v krámě viděl.

                Naopak si myslim, že v čecháh moc obecný povědomí o CX kolech ani neni. Většinou lidi na to moje divně koukaj a vůbec to neumí zařadit, až když řeknu, že to je cyklokroska, tak jim docvakne že vlastně v tv zahlídli v něděli před obědem nějaký pošuky, co běhaj ve sněhu s kolem na rameni.. ;)

                0 0
                • standoslav  

                  To máš pravdu, ta cena 15t je moc málo, mi se zdá, že Felt něco má a možná jiné, ale ve slevách když už se toho chtějí zbavit. Já bych si chtěl z nostalgie na staré roky nějaký pořídit, ale nejsou peníze a i kámoši mi to rozmlouvají (hlavně ty brzdy a jejich účinnost).

                  0 0
              • Eddie11  

                To je právě ono, tu silničku jsem viděl v prodejně a vážně se mi moc líbila. Už jsem se smířil, že za tu cenu asi cyklokrosku neseženu i když je to vážně škoda. Ale 15t je vážně málo.

                0 0
    • plevka  

      Ahojte,

      co říkáte na tuto cyklokrosku? Šli byste do toho?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.