Cyklistická bezdrátová sluchátka do 5000kč

132 nepřečtených
  • plysovykozisek

Chtěl bych poradit s výběrem cyklistických bezdrátových sluchátek, které budu mimo jiné používat k jízdě na kole- samozřejmě budu jezdit bezpečně. Cenový limit je 5000Kč s DPH a hlavní podmínky: iPhone kompaktibilní, co největší voděodolnost a vodotěsnost, co největší výdrž a solidní zvuk. Nějaká témata se tu řešila, ale jsou staršího data. Proto zakládám nové téma.

• Alojs01  

AfterShokz…

• jirkaRS  

Také mám Aftershockz, stálý 2000kč a jsou super. Mají handsfree a výdrž 6 hodin. Jsou lehká a hlavně bezpečná.

• BB  

Mám je jsou fajn, ale neumím si představit, jak se popasují s helmou ? Máš na to nějaký grif?

• onuce  

Tohle jsem kdys udělal pro malého. Šlo by i na kolo.

• Alojs01  

Nemam, mel jsem je pujcene a pouzival jen pri behu a na bruslich. Na kole hudbu neposloucham :-).

• jirkaRS  

Aftershockz je s helmou úplně napohodu, využívám je na běh a chůzi, na kole jen asi ken 3× na trasu přes 150km, ale bylo to úplně v pohodě. Na hlavě helma, brýle i Aftershockz a super, hlavně ten pocit bezpečí, že vše slyšíš! :-)

• Ujco  

iPhone kompatibilní je v podstatě cokoliv s modrozubem; do práce po stezce je vozim také; ale na trénink??? P......a !!

Njn každý si na to musí přijít sám :-), teda když to nebude náklaďák…

Teď mám aktuálně levné, ale velice dobře hrající Jays f-Five; déšť ani pot nevadí; s Jablotronem 100% OK

• doubleingram  

2k a jen SBC kodek teda nic moc.

• Ujco  

Ne je vidět ze jsi odborník, jestli není teda těch 6 taky málo co??? A rozdíl v kodeku zrovna při sportu je problém nejmenší v praxi, samozřejmě teoretický to mas zmaknute 

• Jirra  

Podle mého jezdit na kole se sluchátky je blbost, ale každý svého štěstí strůjce.

https://avmania.zive.cz/…tooth-kodeky#…

• mrazik01  

Nedám ti tip na konkrétní model, ale určitě si nekupuj něco ve stylu Airpods. Doporučuji bezdrátová sluchátka spojená kabelem k sobě a ideálně i s tou “ploutvičkou” která zapadne do ucha. Mnohem líp to drží v uchu a nikde to ze sebe nesetřepeš. Airpody jsou pak dobré třeba na procházku :)

• hoko25  

Sluchátka na kole ?

• enzzo69  

Dvakrát jsem viděl „cyklisty“ se sluchátky. To je na ranu, když se „hluchej“ motá v provozu a nevnímá klakson. Pro mě absolutně nepochopitelné.

• HonzaRez  

No já třeba k jízdě žádný klakson nepotřebuju, jedu jako člověk. V čem dělám chybu, když mě nezajímají klaksony?

• carlyno  

sluchátka na kole?,to jezdí jen sebevrazi!!!

• nzg  

Tak jedno sluchátko se vozí, ale neposloucháš hudbu, ale teamoveho direktora.

• BabbaJagga  

Mas pravdu, děje se tak na uzavřených komunikacích s vyloučením provozu. V případě tréninku s doprovodným vozidlem. To asi autor vlákna neplánuje, ze? Protože kdyby ano, sluchátka by nemusel shánět, vozil by ty od sponzora.

• plysovykozisek  

Týmového directora mít nebudu, jezdím sám

• ladys  

Lidi se sluchátkama jsou obecně v dopravě problém.

A je jedno zda je to chodec, běžec nebo cyklista..A na auta asi netřeba zapomínat.

Je běžná praxe i na stavbách, že jsou zakázaná rádia a sluchátka. Pokud nejde o ochranu sluchu..

Důvod je úplně stejný a to bezpečnost.

Jednou jsem si vzal sluchátka za dne na běhání a už to zkoušet nebudu.

Vozím na kole i zvonek a stejně občas nastává problém.

Každý si to musí vyhodnotit sám, a nést podle toho zodpovědnost…

• MatS  

Se vším souhlas, až na ty rádia. Na většině staveb si nosí dělníci dnes již takové ty stavební rádia od Makity a podobných značek. Sluchátka jsou samozřejmě blbost a bylo by to porušení BOZP.

• fargo.  

Hlavně, že nám vadí, že inlajnisti jezdí „zašpuntovaní“. Dvojí metr? Pokrytectví?

• Georrge  

Klasika dvoji metr, protoze „tohle je neco jineho“ nebo „on se nebude motat a jezdit bezpece“ :)

• snas89  

Me vadi i bruslari a dokonce v nejakych mistech i bezci…

Zadny dvoji metr nepozoruju…:)

• JachymP  

A ty jezdci na elektrickejch jednokolkách. Sluchátka v kombinaci se schopností na pětníku otočit směr o 90 stupňů jsou smrtící :(

• MirkoCarver  

U inlajnistů je problém, že jsou pomalí a bez problémů zaberou celou cyklostezku. Běžce, chodce, i cyklistu předjedu bezpečně i bez toho, aby o mě věděl. Bruslaře musím upozornit, že ho chci předjet a to je problém, když neslyší. :-)

Používám tyto sluchátka: Aftershokz Aeropex, u nich zůstává zvukovod ucha zcela volný a je slyšet jako bez nich.

• Jarunak  

Take uvazuji o Aftershokz, chtel bych se zeptat jak hrajou basy. Neni ten zvuk jak z tranzistoraku?

• Archer  

Včera jsem si koupil Aeropex, a docela me překvapilo, že basy tam skutečně jsou.

• JakeF  

Když máš nulový očekávání, může tě všechno překvapit jen pozitivně :)).

• onuce  

Není to drahé, tak je to špatné ;)

• Archer  

No mam s cim porovnat – Airpods, DT880 :)

• JakeF  

B&O H8i, Sony WF 1000 XM3, když chceš soutěžit :)).

Aftershokz jsou jako sex s kondomem. Lepší než nic, ale na kvalitě požitku to nepřidá. A taky zní podobně, jak kdybys přes sluchátka ten kondom natáhnul :)).

• Archer  

Nechci soutěžit :) Airpods mam spíš k praci, na Webex, Teams… DT880 mam na poslech, jsou 250 ohm, mam k nim USB zvukovku se zesilovačem. A je to takový kompromis, co dobře sedí na hlavě a neteče mi z toho krev z uši :)))

Aftershokz beru jako sluchátka na sport – podcasty, radio, audioknihy, nenáročná hudba. Uvidím, zda bude stačit.

• Drobeczech  

Ty Sony mají sice dobrý zvuk ale konektivita dost vypadává a NC občas šumí. Za mě lepší Earbuds od Samsungu, a to mají velké plus že narozdíl od Sobě jsou dobré i na sport.

• JakeF  

To máš zas moudra z netu, co? :)) S iPhonem mi konektivita nevypadává a ANC šumí sledovatelně akorát v úplně tichým prostředí, když máš vyplou hudbu. A v takový situaci nepotřebuješ nejenom ANC, ale ani sluchátka :)).

Na sport si je nikdo soudnej nekupuje.

• Drobeczech  

Tomu se říká praxe :)

• JakeF  

Říkáš, že ty sluchátka vlastníš a denně používáš? :)

• Drobeczech  

Ne už je nevlastním. Byly vráceny ve 14 denní lhůtě a pořízené byly Galaxy buds+

• JakeF  

Takže já je mám, ty sis je chvíli zkusil, a chceš mi povídat o praxi? :)) Ty jsi fakt komik…

Ale je možný, že jsi v tom měl nějakej prastarej firmware a konektivita ti vypadávala kvůli tý čínský sračce, ke který jsi to zrovna připojoval.

• Drobeczech  

Tak čínská sračka to byla, jmenovala se Iphone Xr.

• JakeF  

Ty máš iPhone? :)) Ten jsi určitě taky vrátil ve 14 dnech, co? :))

Tipoval bych tě na typickýho Apple hatera.

• Drobeczech  

Ne nemám, prodal jsem ho na začátku roku. Ano měl jsem dva dokonce dva, když počítám služební SE.

• Archer  

Porovnáni Aeropex s předchozími Air: https://youtu.be/hW3s0cWKLZ8?…

Změřeno na „plastové hlavě“.

• plysovykozisek  

Samozřejmě, kde je provoz sluchátka používat nebudu.

• Jezevec70  

Ale dneska už je provoz všude.

• Radek Broz  

Já teda na trailech moc aut nepotkávám.

• USPS  

Provoz nedělají jenom auta…

• Jezevec70  

Můžeš potkat pěšáky. A dost ti pomůže, když předtím uslyšíš třeba volání na děti nebo na psa.

• kandik psi zub  

na trailu muzes slyset toho rychlejsiho za sebou, ze.....

nevim, asi tu moderni spolecnost prestavam chapat, ale kurva kdyz jsem v prirode, proc si mam prat do hlavy jeste muziku? to je ten les sam o sobe malo?

A aby nebylo omylu muziku konzumuju celej den, ale u kompu v praci. Ne v lese…

• mrazik01  

Pokud někdo bydlí někde v paneláku tak je pro něho ten les asi zázrak…pro nás co v něm jsou každý den ani ne..

• plysovykozisek  

Já jsem kolikrát neslyšel ty před sebou ani třeba za sebou, až když kolem mě projeli. Vítr nefoukal, nechápu to. Hudba s rozumnou hlasitostí nemůže škodit.

• mrazik01  

Jediná věc kde to může škodit je to, že to člověka “nabudí” a jede bez nějakého většího přemýšlení

• easton  

Vyzkoušel jsem jich velkou spoustu a nic lepšího než Aftershokz Aeropex jsem neměl. Doporučuju.

• jirkaRS  

Přesně, kdo nevyzkouší, neví o čem je řeč :-)

• HoneyPablo  

Tiež používam a môžem odporučiť.

Hovorené slovo (podcasty, audioknihy) myslím, že je stále aj dostatočne bezpečné. Okolitá premávka je bez problémov počuť.

• plysovykozisek  

Taky mě padly do oka, počkám na jiné tipy.

• xtonda  

To vypadá zajímavě, až na tu cenu. Pecky nesnesu a špunty mi přijdou nechutný. Sou i další sluchátka s tímto způsobem přenosu přes kost, pokud možno levnější, klidně i drátový? Bral bych něco takového i na doma, pecky nesnesu, špunty mi přijdou nechutný a on ear a over ear sluchátka mi po delší době vadí kvůli brýlím.

• BabbaJagga  

Hned v prvním souvětí máš chybu. Zde něco málo pro inspiraci ohledně bezpečné jízdy:

https://www.lidovky.cz/…-doprava_zdp

• plysovykozisek  

Co říkáte na tyto: https://www.datart.cz/…prtrblk.html

Akorát jsem nenašel jestli jsou iPhone kompaktibilní

• JakeF  

Mas nejakej iPhone bez bluetooth nebo proc by nemely bejt kompatibilni?

• plysovykozisek  

Ještě mě napadlo máte někdo zkušenosti s něčím takovým. Myslím s kvalitou příjmu vodotěsností atd.?

https://www.conrad.cz/…brna-1093177

• mikš  

Opět diskuze ukazující ůpadek bf.Borec se ptá na sluchátka na kolo,a aniž by trolové věděli,kde chce s nima jezdit,spustí mravokárné poučování .

Já je vozím.jen mimo asfaltové veřejné cesty,tam kudy neprojedou auta,a pěší potkám spíš vyjímečně.(já vím,teď se ozvou chytráci,že ohružuji srnky a jeleny)

Za jízdy s nima vyřídím spoustu pracovních i soukromých hovorů,občas rádio,hlavně ale rytmická tvrdá hudba.

Vystřídal jsem spoustu MP3,a sluchátek,pos­ledních deset let jen špunty bt,přes který mám přes uši čelenku,abych je neztratil.

Momentálně vozím intezze B100,hrajou obstojně,ale hlavně vydrží hrát 7 hodin,a připojuji je k telefonu.Vozil jsem kdysi i zvukově kvalitnější(Klip­ch,Seny,aj.) a Flac Covon,ale ty byly s kabelem,na kolo zbytečný.

Jakmile se přiblížím k civilizaci,hudbu vypínám.

• plysovykozisek  

+++1

• scalar  

Kdo vozí sluchátka, jezdí pod svoje možnosti.

• BabbaJagga  

Ba že tak, kdo neposlouchá s námi, poslouchá proti nám a je automaticky troll. Soudruzi by měli radost, jak ti to zamlada do hlavičky natloukli. Btw, kde v Česku jsi daleko od civilizace?

• Alojs01  

Me je vcelku sumak, co kdo kde posloucha, ale je mi lito lidi, kteri se diky svemu pocitu nepostradatelnosti stali se otrokem sveho mobilniho telefonu a musi vyrizovat behem vyjizdky spoutu soukromych a pracovnich hovoru…:-))

• black.horse  

Ač jsem uživatel Androidu, tak na sport se mi osvědčili obyčejné Apple Airpods, na kolo, běh, turistiku, brusle prostě všechno, už pár let a fungují a hodně mi vyhovuje jejich tvar a dobře sedí a hlavně propouští zvuky z okolí…

• mrazik01  

To si nedokáżu s airpody představit že bych s Aipody jel na mtb nebo po rozbité cestě a to mi docela sedí v uchu…

• black.horse  

Asi jako u všech sluchátek, loterie na tvar uší… ale obecně když si dobře vyberu pecky, nikdy nevypadnou, pokud si je sám třeba při přetahováním trička přes hlavu nějak nevyhodím…

• Drobeczech  

Je fakt že někomu sedí dost dobře a někomu prostě vadí. Jsem v druhé kategorii.

• plysovykozisek  

Já taky ne.

• Barak  

Kdyz jde o chlast na kole, s tim jsou vsichni v pohode. Jakmile si ale nekdo strci v lese do ucha sluchatka, vyroji se tady mraky moralistu. Klasicky B-F.:-)

• vasek80  

Já si dříve vůbec nedovedl představit jezdit asfaltové švihy kolem 4 hodin bez sluchátek. První půl hodinu jsem neposlouchal nic a pak jsem se začal nudit a zbytek času pořád vozil špunty. Nechápu v čem někteří vidí problém. Hlasitost jsem měl nastavenou tak, že jsem auto za sebou slyšel. Beztak ať auto slyším na 20 metrů nebo na 200 tak své chování na kole neměním, jedu kousek od krajnice až na krajnici dle šíře vozovky a sluchátka na tom nic němění. Takto jsem najezdil stovky hodin a jediný problém byl ten, že jsem měl všechny své oblíbené interprety natolik ohrané, že jsem hudbu jinde než na kole neposlouchal.

• Giacomo  

Napsal jsi to úplně přesně.

• Drobeczech  

Tak já jezdil že jsem měl sluchátko jen v pravém uchu. V lese v obou. Odjel jsem tak i aimtec race a plzeňskou padesátku.

Na silničce se pak na trasy 100km+ sluchátka hodí.

• onuce  

Vozím tyto:

https://www.alza.cz/…d5621603.htm?…

Výborné!

• kiwaf  

Aftershokz, nic jineho bych uz nechtel.

• easton  

Přesně tak. Kdo si nechá poradit ušetří spousty a spousty zkoušení, otravného padání z uší, tahání kabelu, kterým jsou spojená některá BT sluchátka za všehno možné atd. atd.

Nevím jak ostatní modely, ale konkrétně Aeropex navíc fakt hrají i velmi dobře. A ten pocit úplně volných uší je k nezaplacení.

• Kubiczech  

Dlužno podotknout, že někdo – třeba já – nedává ty vibrace. Zase na druhou stranu Aeropex vibrují o dost méně než Air, ale ani tak to na hlavě nesnesu, a že jsem to pár týdnů zkoušel. Ale jo, v kategorii bone conduction sluchátek hrají asi nejlíp.

• easton  

Jo, to je fakt, že to je asi dobré zmínit. Popravdě já na to zapomněl, protože absolutně žádné vibrace nevnímám. Vážně.

Jde asi o to, že používám hlasitost cca na polovině možného rozsahu a ty vibrace jsou podle mě cítit až s volume skoro naplno.

Měl jsem z toho taky trochu strach před koupí, ale u mě se to nepotvrdilo a vážně to vůbec nevnímám ani třeba po 3–4 hodinách nepřetržitého poslechu. Nekecal bych a klidně bych to přiznal. Nejsem dealer Aftershokz. ;)

• plysovykozisek  

Já si nechám poradit!

• Jarunak  

Dobra muzika samozrejme ke sportu patri jako hudba k dobremu filmu.

Zvysuje je to emocionalni zazitek a motivuje to k vetsimu vykonu.

Jako vsude, musi se to delat s rozumem.

V aute pokud zesilite neprimerene hudbu, tak take prestanemete vnimat urcite spektrum dopravy.

Zajimalo by me, kolik zde kritizujicich posluchani hudby na kole se nikdy nehrala s mobilem pri rizeni auta.

Ja jezdim s Apple Airpods s nizkou hlasitosti, tak abych vnimal okoli.

Nejsou spatne pokud jsi v praci 24hodin jako ja a chces vyrizovat pripadne telefonaty.

Taktez z nich vyjimecne pomoci hlasoveho prepisu mluveneho slova odpovidam na emaily, tak jak to delam obcas v aute prostrednictvim handfree.

Bohuzel na kole mne trosicku vyjizdi z ucha a je potreba je casem upravit, Taktez o ne obcas zavadim popruhem z helmy. Takze uvazuji o tech co se nestrkaji do ucha.

• drood  

A co nějaká typu bone conduction. Nedávají se do uší, takže slyšíš i okolí… Vodotěsnost zaručena, protože nemají reproduktory, značková v pohodě do 5k, na Ali široký výběr od cca 400 Kč…

• moncco  

Používám tyhle https://www.huramobil.cz/…rt/blog-603/, převážně na běhání a plná spokojenost (plusy a mínusy viz recenze).

• Drobeczech  

Já bral tyhle, mají i hlubší špunty takže nevypadnou. https://www.banggood.com/…1621093.html?… dají se sehnat i o něco levnější. Za mě mají hlavně dobrý zvuk, výdrž, konektivitu a jsou příjemně lehká.

Tyhle za mě taky byly fajn https://sluchatka.heureka.cz/…h-earphones/?… ale už jsou staršího data a je to znát.

Tyhle taky nejsou špatný a drží pěkně https://www.banggood.com/…1410522.html?… bohužel mi spadlo jedno a je KO.

Air Dots pro nedoporučuji, po půl roce KO.

Samsung Earbuds naopak top jak jedničky tak dvojky.

• hmm  

A to jsem byl za debila když jsem psal jestli se tu lidi během 300km švihu nenudí a nevozí sluchátka :-D U nás na stezce je vozí skoro všichni ale tajně.

• vasek80  

Tento týden mi přišly AKG N200 kdysi jsem na ně koukal v Electrowoldu a to stály 2000. Teď je vyprodávají za 1400. Ergonomie je fajn, zvuk zatím syrový ale nechávám je každou volnou chvilku rozehrát a zprvu nepříjemné výšky se velmi uklidnily a myslím, že zvukově to bude na danou cenu nadprůměr. Takový zvuk by mne nezklamal ani u klasických drátových sluchátek v ceně nad 1000.

https://www.datart.cz/…hahhfaa.html

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse