Cvakání vidlice Rockshox SID RL

4 nepřečtené
 • Maijkl

  Čau mám dotaz, mám vidlici Rockshox SID RL 2019 je zánovní ale tohle dělá už od koupě kola (2měsíce) když není zatížená tak jakoby v horní poloze něco cvaka nebo klepe spíš, např. přes kořeny to je nejvíc slyšet. Setkal jste se někdo už s tím? Nějaký tip než jí rozeberu a zrepásnu?

  • novas752  

   Může to dělat vazelínou ucpaný přepouštěcí kanálek = prázdná negativní komora. Vidlici vracející se ze zdvihu pak brzdí jen tlumení a to na to nemusí stačit. Nezdá se ti vidlice tupá – málo citlivá? To by bylo dalšim příznakem tohohle problému.

   • Maijkl  

    Jo přijde mi málo citlivá , co jsem měl xc32 Air tak mi přišla citlivější :-( teď mě akorát zaráží že nemám negativní komoru. Mám pouze jeden ventilek. Hlavně jsem v tutom amatér jo :-D

    • novas752  

     Tak to je skoro jasný no. Nejdřív bych zlkusil vidlici vyfouknout a po menších krocích (30psi třeba) nafukovat a mezi tím propružovat, případně sednout na přední kolo a uměle vidlici zklusit víc roztáhnout tlakem zespoda na řídítka. Měl by si slyšet sykání jak se vzduch přepouští do negativní komory. A minimálně spodní nohy bych taky sundal, všechny RocShoxy jsou z výroby téměř suchý, takže aspoň odrazit spodní nohy a dírama doplnit mazací olej.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.