CUBE LTD Race nebo SUP XP 920 ???

25 nepřečtených
  • rkolombo

    Zdravím všechny, prosím zkušenější bikery o radu. Rozhoduji se mezi SUPem XP 920 a CUBEm LTD Race. Obě kola mi přijdou pro mé potřeby ( najedu do 2 tis. ) výborná. Budu rád i za jiné typy v podobné ceně. 

    http://www.maxsport.cz/…ce-3994.html

    http://www.superior.cz/…fi/bike.html?…

    A ještě jedna otázka. Doposud jsem používal V brzdy a od kotoučovek mě odrazuje, že bez servisu je neopravím a jejich náročnost na údržbu resp. servis v průběhu sezóny. Nechali byste V namontovat na tyto kola a jde to vůbec ?

    díky předem za vaše názory

    rk

     
    0 0
    • Wojtek  

      cube

      0 0
    • vikicek  

      Jaká náročnost na údržbu prosimtě. Povolíš 2 imbusy, stiskneš brzdu, zase je zašroubuješ, popř trochu hejbneš se třmenem do požadovaný polohy a utáhneš. To je celý seřizování. Jedině to odvzdušňování, ale nemyslim si, že si zajet jednou(jestli vůbec) za sezonu do servisu je taková pakárna :o) .. Jinak já bych asi bral Cube, reba … :)

      0 0
      • vikicek  

        A Včka by tam ani nešly, jak rám, tak vidle nemaj čepy a taky bys musel mít jiný ráfky.

        0 0
      • rkolombo  

        díky za reakci, ty pochybnosti jsem nakoupil v hospodě u kámošů, že zůstali v lese bez brzd a že opravu oproti Včkům si sám neuděláš, měj se

        0 0
        • vikicek  

          Hele jestli ti brzda třeba vyteče, tak to je jasný, že si to sám neopravíš :)) .. záleží, jakej druh „opravy“ maj kámoši na mysli.

          0 0
    • Miklo  

      Volil bych CUBE, byl to i můj favorit. Na toho SUPa jsem taky koukal, ale tam mě odradila vidle.

      0 0
    • Miklo  

      Volil bych CUBE, byl to i můj favorit. Na toho SUPa jsem taky koukal, ale tam mě odradila vidle.

      0 0
    • Miklo  

      Volil bych CUBE, byl to i můj favorit. Na toho SUPa jsem taky koukal, ale tam mě odradila vidle.

      0 0
      • Marccoo  

        kolikrát to ještě napíšeš

        0 0
        • Miklo  

          Koukám, ze se te to dotklo. Kousnul se me komp, tak je to tu víckrát. Není to schválně!!

          0 0
    • pajan  

      Vzal bych Kubíka, ale na to že najedeš „jen“ 2k ročně do toho dáváš „moc“ peněz né? ;-)

      0 0
      • Marccoo  

        když je má,proč by nedal.

        0 0
        • pajan  

          Mno tak jasný :-) já mu to nevyčítám ani nerozmlouvám :-D jen mě to malinko překvapilo ;-)

          0 0
          • Marccoo  

            já toho taky moc nenajezdím a nějakou tu tisícovku jsem za kolo dal :)

            0 0
    • Marccoo  

      To je těžký.Kvůli vidli cube,ale celkově bych šel do Supa,řešení je jedno,sundal tu těžkou marušu hned a dát rebu,sida,R7 nebo foxe.Třeba se dohodneš a prohodí ti jí přímo v obchodě za nějaký ten doplateček.Nebo sundat a prodat někde sám.S jinou vidlí je celkově SUp lepší,prostě raketa,pak zaleží jaký styl chceš jezdit a jakou potřebuješ geometrii.

      0 0
    • Marccoo  

      ještě bych zkusil tohle a foto

      0 0
      • kubad  

        už sem ti to tuším jednou psal – jsou dávno vyprodané:-)

        0 0
    • yoggi  

      ako uz bolo napisane cube ma lepsiu vidlu, zmenit to na supe a nie je co riesit. toto je tazka volba. ale tato cenova hranica je asi tvoj strop. lebo napr. uz sup xp 930 je desingom uplne inde a aj vybava je lepsia ale zase aj cena.

      nuz nezavidim ti vyber je to tazke.

      0 0
      • Miklo  

        Jak ti radí, že u SUPa aby jsi se domluvil s prodejcem na výměně vidle, tak tě jen chci upozornit, že spíš k tomu svolný nebude. To je alespon moje zkusenost. Takže radím si určit priority, který jsou důležitý. Pro mě to je rám, vidle a brzdy. Ostatní je spotřebák a stejně to po čase vyměníš a koupíš si dle vlastního gusta. Takže, jak jsem již psal, bral bych CUBE. To je můj názor.

        0 0
    • rkolombo  

      zdarec, všem díky za názory ! a jak to dopadlo ? dneska jsem dotáhnul z krámu CUBE LTD CC Messe. Rozdíl oproti Racu je, že SLX je komplet nahrazeno XT, cena úplně stejná. Kupoval jsem v Jablonci v Bikeservisu. Zítra to půjdu prubnout !

      0 0
      • spartakcz  

        Uplně stejně jsem to vyřešil i já a naprostá spokojenost (šel jsem pro race, dovezl jsem si bílej messe model)! Jen malinko problém s rebou, ale prodejce mi ji teď mění, tak snad brzy opět budu pojízdnej…:-)

        0 0
    • kuca  

      Taky jsem se pred 2 mesicama rozhodoval mezi CUBE LTD a SUP XP920. Vybral jsem si SUPa. Mozna to bude komicke, ale hlavne proto, ze jsem chtel dat prednost ceske provenienci :-) Osazeni, komponenty…v pod­state stejna uroven u obou. Zatim jsem najel cca 1k a konstatuji, ze krome vidle je to paradni kolecko. Bohuzel, jak uz je tu napsano, vidle stoji za radny shit. To jsem ale nevedel. Kdybych to vedel, tak jedu do CUBE a kaslu na patriotismus :-) V Superioru proste udelali silenou botu, kdyz do tak celkove solidni sestavy a na dobry ram osadili tenhle kram. Ta vidla je absolutne nedostacujici pro podminky, pro ktere je urceno cele kolo, tj. cokoliv mimo asfaltovou cyklostezku. V terenu pracuje asi tak jak moje stara vytlucena RST zpred 4–5 let. Nechapu, jak mohli v SUPERIORU udelat takovou kravinu. Ted mi nezbyva nic jineho, nez si odkladat na FOXe anebo REBU, abych si aspon trochu kvalitne zajezdil :-( 

       

      Takze moje rada…jdi do CUBE. Jestli teda nehodlas investovat dalsich 10 tisic do vidlice…

      Doufam, ze si tyhle fora obcas ctou taky lidi od SUPu, aby si uvedomili, ze pred osazenim je treba taky vyzkouset… Jinak kdyby byla XP920 osazena treba tou REBOU, tak je bezkonkurencni ve sve kategorii…bohuzel tomu tak neni… 

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.