CUBE LTD RACE nebo Merida matts HSF xc 1000-D

35 nepřečtených
  • dedík

    Ahoj, prosím o radu. Chci si „naježit“ nové kolo. Nemohu se rozhodnout mezi Cube ltd race black( 2010) a Meridou matts 1000-D (2OO9).Prosím o radu od zkušenějších. Dík Dedík.

    http://www.cube-bikes.de/…d_35846_.htm

    http://www.kolo-dily.cz/…56/vmcchk,1/

    0 0
    • siafu  

      Kvůli rámu by pro mě zvítězila Merida, kde je HFS. Cube LTD mi připadá spíš jako alternativa k Merida TFS, k Meridě HFS by za mě odpovídal až Cube Reaction.

      Taky koukni na geometrii, Cube LTD je v menších velikostech kratší než Merida, pokud potřebuješ vel. 20" apod., tak ani Merida není nijak dlouhá – tam by byl možná vhodnější Trek… tak to chce vyzkoušet toto.

      0 0
    • capis  

      Ahoj, měl jsem a mám Meridu Matts TFS D-500, tu první mě ukradli, mám dva roky novou a nemůžu si ji vynachválit, mám ještě i Amulet, ten mám dnes do práce. Merida- spolehlivé a vděčné kolo, hlavně pro nezávodní ježdění, co se týče Cube, tak to nemůžu sloužit, takže jen tento jednostranný názor.Měj se. Čapis

      0 0
    • dua  

      Ahoj, Meridu HFS 1000 D jezdím už zhruba rok. Jezdí se ní něm dobře, i když teď mám problém s rámem, stále se ozývá křupání od sedlové trubky, nepomáhá ani časté čištění a mazaní sedlovky. Doufám, že to je pouze problém konkrétního kusu. Co se týče zvolených komponent, vidlice je pouze 80 a nejde zvednout, což je docela nepříjemné. CUBE má stovkovou Rebu, která by ještě šla zvednout. Merida má lepší kliky a řazení XT , ale ono je hodně podobné s SLX. U Meridy jsou brzdy pouze M575 (Deore).

      Na závěr, kdybych nyní kupoval kolo, tak bych si ho složil, nebránil bych se rámu od Meridy, ale nyní uvažuji o Sup G7.

      0 0
      • dedík  

        Díky, Merida dlouho vedla, ale ta vidla , ta vidla .

        0 0
        • dua  

          To křupání to křupání :D

          0 0
          • dedík  

            To chápu,to je nepříjemné, zvuky pazvuky. Ale jinak kolo OK ne? Když si odmyslíš to křupání tak spokojenej? Škoda že u toho není 100 vidla REBA jinak bych už nelaboroval .

            0 0
            • dua  

              Jo, kolo to je parádní, a křupaní taky není permanentní, hlavně když to pořádně zaprasím a zacpe se to bordelem je klid :D. No už mám naplánovaný upgrade a trošku gramařiny, protože rám je lehký, tak proč toho nevyužít :)

              0 0
    • PatrikL  

      čo tak

      http://www.haibike.de/index.shtml…

      22500 kč

      http://www.haibike.de/index.shtml…

      23000kč

      http://www.haibike.de/index.shtml…

      27000kč

      • malo by sa dať pri každom aj zmeniť zdvih vidlice, fox na 100mm a rebamožno aj viac…
      0 0
      • dua  

        S těma haibike se roztrhl něják pytel

        0 0
      • dedík  

        Ne díky už jsem se rozhodl, že Meridu nebo Cube nic dalšího .

        0 0
    • Ivosh1  

      Jezdil jsem Cube LTD Race 1 sezonu.Pak jsem rám vyměnil za scandiovýho SUPa (já debil).Ten Cube je unikátní tou krátkou geometrií a těma vlastnostma veverky.Neposednej hbitej šplhavej skákavej,nervóz­nější ve sjezdech.

      SUP je sice rovážnej a dobře vede stopu, ale to je tak vše.Nudnej,ne­utrální,bez jiskry,požitku,lí­nej jak lejno,reakce na šlápnutí veškerá žádná = šlápnutí do ho..a.

      P.S.Pane Bože, ať ten rám dostanu zpátky!!!

      0 0
      • dedík  

        Díky za názor, chci jezdit vše dálky, sjezdy,terén,kopce. Potřebuji něco univerzálního, pevného a kvalitního .

        0 0
    • N-Dorfin  

      Kolo s rámem Merida jsem si složil letos v červenci .. podivte se mi kdyžtak na profil .. konečná cena byla 30000 Kč :) …

      0 0
      • dua  

        Paráda, není nad samo složené kolo :) Špica !! :)

        0 0
    • dedík  

      Tak Vám děkuji,po vyzkoušení půjdu do CUBE, rám má lepší Merida, ale vidlici CUBE, rozdíl v SLX a XT řazení přežiju,váhově je celkový rozdíl 0,5 kg, a ta popisovaná mrštnost v terénu mě také přesvědčila i když při delších trasách ( 100–150 KM)kdoví? Taky trochu to že Merida je všude vidět( něco jako Škodovka-dobrá ale má jí každej). Skládat kolo taky asi nebudu trochu jsem to počítal a s těmito komponenty( XT,REBA),atd. bych se do 30 tis. nevešel.

      TAKŽE VÍTĚZEM VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ SE STÁVÁ : CUBE LTD RACE.

      Kolu zdar DEDÍK .

      0 0
      • Vankelt  

        Dobrá volba.

        0 0
      • dua  

        Váhový rozdíl bych neřešil, bo pul kila se dá nahnat třeba na pláštích :) A myslím, že by se za ty prachy dalo to kolo poskládat..

        0 0
        • dedík  

          Možná, ale je to nejisté. Jak tam budeš chtít dát něco lepšího a to budeš tak se to zvrhne v půlce nakupování a bude to tak min. za 35 tis.( myslím tím XT kpl,REBA nebo FOX,atd.)Jenom rám MERIDA ( když už tak 3000D) stojí 6500+vidla REBA 8500–9000 a sada XT s brzdama kpl cca.160000 až 18000 a kde máš kola,pláště,se­dlo,sedlovku,před­stavec,řidítka at­d.

          Jestli todle umíš pod 30 tis, tak si rád nechám poradit a možná to ještě zvážím. Je jasný že se dá někde slevit z nároků, ale to sklouzneš k výbavě jakou mám u tohomhle kole i když relativně s „horším“ rámem . Dík Dedík

          0 0
          • dua  

            Pokud by jsi kupoval komponenty v jednom obchodě, určitě by se dalo dohodnout na ceně :) Taky třeba občas kouknout na bazar, bývají tam nové věci za dobré peníze.

            0 0
            • dedík  

              Tak to máš pravdu. Dík Dedík

              0 0
              • dua  

                Zrovna se koukám na cyklobazar.cz a XT sada 10.500 CZK třeba si to hlídat… :o

                0 0
          • PatrikL  

            áno za cca. 34000kč by sa to dalo – skoro komplet xt, fox f80 rlc…

            len to je stupídna možnosť, lebo by ti ostal jeden rám navyše – hej, myslím kúpu tohoto http://www.haibike.de/index.shtml… + ten rám merida aby si sa nemusel hanbiť za nápis haibike na ráme :)

            //nebrať veľmi vážne tento príspevok :)

            0 0
        • jIrI___  

          Skládat v téhle cenové hladině nemá smysl, vždycky to vyjde dráž než koupit kompletní bike.

          0 0
          • Evilcleaner  

            no myslím, že hnoj by tě dokázal vyvést z omylu:-)

            0 0
            • jIrI___  

              Ok, vyjímka potvrzující pravidlo :). Spíš jsem to skládání myslel takovým stylem, že člověk nakoupí na netu díly a sám doma v dílně si z nich postaví kolo.

              0 0
    • dedík  

      Zdar, děkuji všem za příspěvky vedoucí k mému rozhodnutí pro kolo CUBE ltd RACE. Včera jsem si ho z Trinnity přivezl a dnes ho vyzkoušel . PARÁDA !!!!!! To kolo je fakt boží,mrštné,rychlé a ta vidla REBA to je sen. Je to trochu subjektivní hodnocení, ale po dojmu z jízdy se není co divit . Všem doporučuji.Při­kládám pár fotek z dneška.

      Kolu zdar Dedík .

      PS: Moc děkuji za vstřícné jednání prodejcům z

      Trinnity Shop

      Vyšehradská 33

      12800 Praha 2

      www.trinnity.cz

      obzvláště p. Smičkovi za poskytnutou slevu.

      0 0
      • jIrI___  

        Po dlouhé době konečně nějaké kladné zkušenosti s Trinnity. Kolo ale parádní, ať jezdí! ;-)

        0 0
        • Marccoo  

          Ty jsi měl snima nějaký problém?Já nikdy!

          0 0
          • jIrI___  

            Pohledej tady v historii, nedávno to s nimi nevypadalo vůbec dobře. Já osobně jsem u Trinnity objednával jen jednou kdysi dávno a taky bez problémů :)

            0 0
      • dua  

        Krásný kolo, nechť ať slouží !

        0 0
      • Chef  

        Tak jsem si také pořídil v Trinnity kolo Cube LTD Race.

        S obchodem Trinnity jsem velmi spokojen, žádný problém jsem neregistroval.

        Kolo je super. Zřejmě nejlepší poměr cena/výkon u kol do 30k.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.