• Drobas

  Ahoj, potřeboval by jsem poradit, loni jsem koupil ženě elektrokolo a teď za ní vlaju jak hadr.Mám kolo od KTM straý asi 15 let, tak chci pořídit něco novýho.Určitě chci něco na 29"palcích a něco od Cubu.Mám tám možnost na jedno kolo 40procentní slevy.

  Co se mě líbí je toto, odkaz níže:

  https://www.cube.eu/…orange-2019/

  S čím mám problém je, že se obávám, že když najedu na rovinu (asfalt, cyklostezka) a budu potřebovat jet trošku rychleji, tak to jednokolečko vepředu (přijde mi hrozně malý, oproti mýmu 3kolečku na starým kole), zkrátka , že budu šlapat jak pitomec a nevymáčknuto z toho „nic“.

  P.S. Včera jsem měl možnost si potěžkat Hardtail od Cubu z kevlaru a mám taky brouka v hlavě.

  https://www.cube.eu/…orange-2019/

  Prosím o Vaše názory , postřehy.Díky

  • Gwaihir  

   30 zubů na převodníku a 11na pastorku asi fakt nechceš na cyklostezku a už vůbec ne na rovný asfalt. Budeš šlapat jak magor a rychlost žádná. Ten ht má 36 zubů a to už je docela rozdíl.

   Nacvakej si to sem: http://gears.mtbcrosscountry.com/

   • 2. Bóďa  

    30 zubů se mi u 120mm zdvihu nějak nezdá. I na té fotce je 32z převodník a kazeta je GX 10–50, tak 32×10 už není proti 36×11 rozdíl.

    Ale převodník se dá přehodit vždycky. Spíš se rozhodnout pro využití kola – HT/full.

    • Gwaihir  

     Sram Stylo Eagle™ DUB 30T, Boost, 175mm

     Jestli to dobře chápu, tak 30T znamená 30 zubů, ne?

     A na pastorcich je 10–50 zubů.

     • 2. Bóďa  

      Jj, je to tak. Jako u 160mm zdvihu bych to chápal, ale tady mi to přijde málo, tak jestli to není překlep. Na fotce kola je 32 zubů.

      • doubeq  

       Foto může být pouze ilustrativní…a jinak na rovinách v polabí vozim 38z a 11z (myslím) na 26" a jede to i 35km/h, takže 36z vpředu bude dostačující.

    • Drobas  

     Právě to sem se chtěl zeptat, jestli se dá přehodit převodmík z větším počtem zubů.Je to kolo už za nějakej peníz a nerad bych z toho udělal nějakej paskvil.

  • pavlik6022  

   Cube z kevlaru to bych chtěl!

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.