• dedasurovec

    Chtěl bych si koupit na podzim nebo v zimě nové crossové kolo, současný Kellys Axis už mi nestačí.

    Požadavky jsou hydraulické kotoučové brzdy a vzduchová vidilce a XP popř sram přehazovačka.

    Vážím nějaký 75kg a mám skoro dva metry, takže 21rám.

    Cena sem si stanovil do 25000CZK.

    Zatím se mi zamnouvá kellys definite http://www.kellys-bicycles.com/index.php?… .

    Nikde sem nenašel žádné ohlasy takže by mě zajímalo co mi doporučuje popř nějaké vady na definity.

    Předem dik za odpovědi

    0 0
    • dedasurovec  

      přehazovačka je XT, jsem se sekl:-D

      0 0
    • pajan  

      Mno tady ti moc lidi asi neporadi pas tady berou vsichni nabuseny XC :->

      0 0
      • dedasurovec  

        taky už jsem si všiml, že taky převahuje BTM ale třeba se najde nějaká dobrá duše, která je příznivcem crossových kol:-)

        0 0
        • dancing dog  

          Já jsem velkým příznivcem crossů, na crossu jsem toho najezdil více než na MTB nebo silničce, po roce na bajku v okně po prodeji starého a dodělání nového MTB jsem se zase nyní ke krosu vrátil…

          myslím, že za tyto peníze seženeš dobrý kolo a co se týče osazení, bude více méně podobné a jde spíš o pocit, chce si to kolo prostě zkusit, u crossů jsou velký rozdíly v posedu, hlavně jeho délce…najít to, co Ti bude vyhovovat…

          mě osobně sedí kola/crossy od 2 značek, vůči kterým je tu někdy až hysterická fobie- Merida a Author/který sám jinak ani moc nemusim/, hlavně myslim fobii vůči Authoru..jezdím už 6 let authora airline, v té době top model, krom výměny opotřebovaných komponent  ani jediná porucha, snad jen 1×prdlej drát…a to jsem vážně těžká váha…vyhovojumi jejich, na crossy, delší posed…

          klidně bych teda já osobně šel do současného top modelu od nich- synergy, ale asi se seženou za stejný peníze s trocha lepším osazením u jinejch značek, myslím hlavně brzdy..

          ikdyž můj osobní názor je ten, že na crosse nejsou kotouče třeba, pokud teda jezdíš to, na co je cross určenej, ale to je jen můj pohled…

          Taky sem nedávno seděl na top modelu crosse od meridy, jméno si nepamatuju, s kotoučema, mě vyhovoval moc..ale to je dost individuální…

          takže- projel bych net, a to co by se mě zaujmulo bych našel v krámě a zkusil to a až pak podle toho vybral… asi rada na prd,, co?

          tak good luck!

          0 0
        • t29  

          Já jsem „upgrade“ crossu vyřešil nákupem MTB 29" (stejný rozměr ráfku jako cross) a dokoupením silničních pláštů, které měním podle toho, kam vyrážím. Záleží, jak často se s crossem chceš podívat do terénu.

          0 0
          • dancing dog  

            Já to vyřešil pořízením novejch kol…na jedněch cross.pláště klasika, na  druhých silniční úzký slajtky…přeci jenom se mi rychleji mění kola  než pláště…

            0 0
            • t29  

              Taky měním celé kola, na principu to nic nemění. Jaké rozměry kombinuješ?

              0 0
    • Skater  

      a co treba Gary Fisher Utopia?

      0 0
    • Janes  

      Kámoši mají Sportstery od Scottu a spokojenost, slušný i v lehčím terenu, cenově odpovídá  http://www.cykloexpert.cz/…ster-p2-2008 nebo přitlačit za P1.

      0 0
    • dedasurovec  

      29palcový kola mě taky lákají, ale  bude to plnohodnétné crossové kolo? jako je převod, dostatečně velký atd…?

      A koutoučové brdy, protože mi moc V nevydrčí, destičky se rychle opotřebují, plus musím často seštelovávat kvůli drhnutí o ráfek.

      0 0
      • Bafoon  

        doporučuju návštěvu vlákna o výhodách 29" kol  ale obecně ti jejich užití můžu jen doporučit a´t už Garym F. či superiorem začínaje či vlastní stavbou konče – je to plnohodnotné až moc :-) jinými slovy kdyby byly 29" levnější a povědomí o nich větší měl by je skoro každý – můj názor. Jinak krosům s skoro 29" geometrii fandím (kvůli své výšce a váze) a jestli mohu něco doporučit do tvého fin stropu tak Apach Wakan na kupkolu lonský model – kompletní LX tuším za 20,5tis- lépe by jsi ho snad ani nepostavil :-)

        držím palec

        0 0
        • dedasurovec  

          vlákno jsem již pročetl ale pouze čistě o BTM, o crossovém provedení nic:-(

          Jinak mám strach o pláště protože měním skoro dvakrát za sezonu a neustále složitě schánět se mi nechce 29palcové.

          0 0
          • Žulda  

            Na netu je koupíš v pohodě, ne?

            Jinak toho Wakana má kamarád a je super, vidlice na crosse slušná, na svoje kolo jsem si jí pořídil taky.

            0 0
          • vikicek  

            Hele dědo, už minimálně podruhý píšeš BTM … nech toho nebo se mi splašej kladiva :D . Je to MTB – „mountain bike“ a žádný BTM :)

            0 0
            • dedasurovec  

              jj, prostě se mi to plete:-D ale „bike to mountain“ by to taky mohl být:-D:-D

              0 0
          • t29  

            Crossy jsou na zdejším fóru na okraji zájmu, a 29" MTB si lidé pořizují hlavně ze dvou důvodů – buď pro lepší průchodnost terénem, nebo jsou čahouni a na 26" MTB vypadají jako na dětském kole. Proto vlákno o 29" MTB řeší jenom terén.

            Proti crossu mají 29" MTB rozdílné pouze pláště (proto vnější průměr kola 29" a ne 28"), rámy a vidlice (aby se ty objemné pláště vešly + robustní konstrukce rámu i vidlice pro jízdu v terénu) a převodníky (MTB 44–32–22, cross 48–36–26 zubů, rozdíl je 9% u nejtěžšího převodu a 18% u nejlehčího).

            Naopak crossy a 29" MTB mají stejné ráfky (rozměr 622 mm) a ostatní komponenty.

            Takže když koupíš MTB s 29" kolama, v obchodě si necháš namontovat crossové kliky s převodníky 48–36–26, sundáš terénní pláště 29×2,25" a nasadíš crossové pláště 700×35C (neboli 622×35), budeš mít plnokrevný cross s robustní konstrukcí horského kola. Nemusíš si lámat hlavu s dostupností 29" plášťů – když budeš devětadvacítku obouvat jako cross, můžeš kupovat stejné pláště, jako na Axise.

            0 0
            • t29  

              Ovšem když vezmu tohle všechno a přidám tvoje požadavky na výbavu a cenu, tak se nevlezu.

              S hydraulickýma kotoučovkama, vzduchovou vidlí a XT/Sram vychází Superior 929, "Gary Fisher X-Caliber ":http://www.garyfisher.cz/index.php?… nebo Kona Kula 2–9 a všechny překračují tvůj cenový strop.

              Cesta kompromisů je Superior 829 a Gary Fisher Cobia – Sup 829 má pouze pružinovou vidlici a GF Cobia pouze mechanické kotoučovky.

              Pak záleží, jak bude pasovat rám – u mě to „na tři šlápnutí“ vyhrála Cobia proti Superioru 829.

              0 0
    • dedasurovec  

      wakan vypadá opravdu dobře ale stejně raději zůstavám u kellys definite, které májí ve měste za 23 000.

      0 0
      • Wakan  

        jj, vypadam dobre :), i na Wakanovi se da dobre drandit…

        0 0
      • Vevoda  

        Do Wakana dáš v pohodě pláště široky 2,1, na kellyse max 1,7. A to pro případ , že se rozhodneš vyzkoušet fest terén. Já jezdím taky crossa, do doby než postavým 29"

        0 0
        • dedasurovec  

          teď mám 35mm a jsem spokojen, míň už asi ne bo to už bych po horší cestě vůbec neprojel, teď to nějak pomalu prokocrdám:-)

          0 0
          • dedasurovec  

            jinak kolik je max, min šířka plášťů, které jse dají sehnat a dát na 28palcové kolo?

            0 0
            • Vevoda  

              Vozím pláště šářka  47 Black jack,  45 Kenda no name

              35 je málo „skoro galuska“

              širší jak těch 47mm ti stěží proleze zadní stavbou.

              0 0
            • Bafoon  

              mno…jestli se nepletu tak:

              • míťo (že já ho pořád zmiňuju:-) ) dal na svoji 29" tuším slicky hodně podobné nebo mi to aspon z fotek přišlo jak žiletka – takže nejuzší pláště jsou až snad ne nepodobné silničkám a nejširší pláště co se dají běžně sehnat – myslím uplně běžně běžně :-) je rozměr 42C (nejlepší mi přijdou wormdrive od maxxisu 350kč/ks) ale tady u nás na „vesnickém“ krámku měly i jakési kendy 47C (150kč/ks) se solidním drapákem – nezkoušel jsem a ta 47 sem někde četl že se vejde do většiny kol – seriových, wakan je právě na tohle super že se tam vejde jak uzký plášt tak i 2,1 dejme tomu třeba crossmarky :-) (ty mám ted na 29")
              • 28" kola jsou základem všem 29" bikům (jen mám pocit že to nevíš – kdyžtak pardoon) rozdíl je jen v tloušce pláště který právě přidává ten palec navíc – proto jsem tě odkazoval na tu diskuzi bo 29" podle toho jak ji ustrojíš máš bud hodně solidního krose (to je sice drsně zjednodušené) nebo čupr horáka (to už je fakt) převážný rozdíl je v geometrii rámu jež ale z tvého zadání-krose nemusíš nijak řešit (při koupi 29" to je jen plus) a u lepších 29" jiným typem vidle – silnější,odolnější konstrukcí (tora, reba, rstm29, minute,…)
              0 0
              • dedasurovec  

                takže ráfek je vždy 28palcový. A pouze se prodájí 29palcové pláště, které jsou prostě o 2,5cm tlustší než klasické 28palcové pláště,

                Chápu to správně?

                0 0
                • Bafoon  

                  ano ano naprosto správně – tak jest :-)

                  vzadu mám ráfek mavic a317d (wakan)

                  vepředu dtswiss x470 28"

                  0 0
                  • dedasurovec  

                    vydrží alespoň déle 29palcový plášť nebo je to nastejno?

                    0 0
                    • Vevoda  

                      Silniční plášt na silnic, teréní do lesa, obráceně se to moc sjíždí, nebo  to nejede.

                      0 0
                    • Bafoon  

                      jak říká vevoda sjedeš jak plášť za tísíc jak za stovku záleží co a jak jezdíš a kolik foukáš atd atd

                      0 0
                • Bafoon  

                  oni ty 29" pláště jsou jako objemnější vyšší na přiložených obrázkách je kros přítelkyně obutý na 42C wormdrive a srovnání s 35C-původním pláštěm

                  0 0
                  • dedasurovec  

                    nějak moc záblacený:-D.

                    jinak todle už se mi zdá mooc široký,

                    mě spíš vyhovují 35mm, sice mi vydrží tak pulroku a defektů už mám taky požehnaně letos cca. 10. Ale než jet někde po cestě na traktorech tak to raději zajdu jednou za pulroku do krámu pro nové plaště(mám obyč za 200CZK) a vozím sebou náhradní duši a pumpu:-D

                    0 0
                    • Vevoda  

                      širší pláště můžou být i bez drapáků, využiješ pak objem ve svůj prospěch, bude ti to lepši tlumit  nárazi. Výsledek =  nebudou ti odcházet špice a ráfky.

                      0 0
                      • Bafoon  

                        :-))) tak jo tak ho hlídej – odpovídej já du do vany a spat :-))

                        0 0
                      • dedasurovec  

                        a nebudou náchylnější k píchnutí na šotolině než tenké pláště?

                        0 0
                    • Bafoon  

                      sestra měla stejný požadavky a našli jsem 42c se silničním vzorkem de facto to jsou jen vetší balonky ale vzorek je vysloveně silniční, taky pořád dělala háďata :-)

                      a to nevidíš co z toho krosa nakonec je :-) taková laciná 29" :-) deorkové kliky22–32–42 vzadu 9 deore 11–34 lx přehazka xt páčky :-) – to sou ty pokus/omyly :-))

                      proto to bláto – jezdí se mnou a já jsem špína

                      0 0
              • jIrI___  

                Trochu se tu přiživím. Vejdou se 28" kola s co nejužšíma slickama do obyčejného rámu stavěného pro 26"?

                0 0
            • Žulda  

              Vozím Schwalbe Land Cruiser 700×47, na silnici tiché a jedou, v terénu také není problém. A cena super:

              http://www.cykloexpert.cz/…nd-cruiser--?…

              0 0
              • Vevoda  

                Schwalbáky jsou dost nachylný na defekty, loni 4×. Za to kenda 0× a cena byla cca do 200,–

                0 0
                • Žulda  

                  Kenda Kwick 700–42 jsem tam měl od výrobce, ale zadní se totálně sjel po 1800 km. Land Cruisery jedouo na silnici výrazně líp a tiše.

                  0 0
      • Bafoon  

        bane pane wakan/kelly – já bych radil wakana :-)

        ten kelík mi přijde tak jako zajímavě dělanej xt řazení a kotoučovky 485 stejně tak náboje deorkové to ten wakan je sice taky taková směska ale zas docela rozumná není tam žádný takový výkyv ale už mlčím já do všeho šťourám sorry

        0 0
        • dedasurovec  

          jj ale kellys má kousek od mě krámek, takže u nich vidím skvělou výhodu v tom, když se něco opotřebuje nebo pos*re. Což je podle mě veliká výhoda, když tam zajdu a hned to vyřeší než když ho obědnám buhví odkud a pak to složitě řešit:-)

          0 0
          • Bafoon  

            to jo to chápu já tu věci řeším seřizuju pokus/omyl zatím na to mám nervy i čas :-)

            0 0
            • dedasurovec  

              a za kolik bych přibližně mohl prodat starého axise? Nebo už to nemá smysl?

              Nový stojí 10500CZK. Mam na něm nové pláště, před rokem vypletené zadní kolo, nové ocelové lanka, boudeny, nové kvalitní destičky atd…

              Kolo je v dobrém stavu jen přední vidlice už je trochu opotřebovaná a chtělo by to přední kolo přeplést.

              0 0
              • Bafoon  

                mno jestli nové stojí 10,5 tak když hodně dobře prodáš tak bych  počítal tak z polovinou? (děs já vím) investice do starého nikdo nezaplatí budou tě tlačit dolů – ale jak říkám můžeš prodat i líp je to o kupci a nevim jak je tvoje staré – staré? atd atd ta poloviční cena je + –

                0 0
                • dedasurovec  

                  nebo jak velký problém by byl předělat staré kolo na MTB? Stačilo by koupit pořádné pláště do terénu, bo jsem z Beskid takže v okolí je dost terénu.

                  0 0
                  • Bafoon  

                    hmm tak to nevím – co by si žádalo „update“ nebo prostou funkční výměnu výš ty – to se podívej na ceny na kupkolu- orientačně

                    jinak základem BTM je rám vidle a kola zobecním-li to jen tak aby jsi měl představu tak z komponent kliky(22–32–42(44)) osmi-devítikolečko 11–34(11–32) a pláště dle šířky zadní stavby – netuším jak je na tom kelly ALE (!!!) to je předělaný kros to není 29" :-) podívej se na kolo mé přítelkyně „luci liu“ ta to má tak zpřeházené na krose

                    hmm a tak chceš širší pláště nebo ne? vždyť jsi tvrdil že 35 ti bohatě stačí širší nechceš? se přestávám orientovat po čem vlastně toužíš :-)

                    0 0
                    • dedasurovec  

                      stále toužím po novém crossovém kole s 35mm pláštěma.

                      Ale napadlo mě než prodávat staré kolo za 4,5 tisíc tak si ho raději nechám a koupím na něj pořádné(široké pláště). Bo jsem s Beskid a tam je dost špatných cest po kterých bych to mohl občas využít:-)

                      0 0
                      • Bafoon  

                        tak snad ty 47 by se mohli vejít ale spíš ať ti to odzkouší v servisu a nějaké alivia kliky za 600 ať to utočíš v terénu :-) ale mít doma dva krosy to je luxus… :-)))

                        0 0
    • NITRO  

      Tak na to, že máš  skoro 2 metry jako já, tak se divím, že si chceš kupovat 21 '' rám !?!?!?

      Jsem měl původně krosa s 22'' rámem a byl malý… moc vysoko sedlovka… atd…

      Teď jsem si pořídil rám 24'' a je to paráda… Pošilhával jsem i po 25 '' velikosti… Se zeptej kohokoliv tady na foru nebo v shopu a kazdy Ti rekne, ze 21'' na Tvou postavu je ukrutně málo.

      0 0
      • dedasurovec  

        tak standartně se dělá jen do 21palců, pak už bych musel někde speciálně schánět, skládat adt.. to mi za ty starosti nestojí. To si raději dám výš sedlo

        0 0
      • Bafoon  

        hmmm tak sice nemám 2metry ale rám na tvojí velikost by měl být spíš dlouhej než velikej…25" jsi nabral hodně materiálu tam kde ho vlastně nepotřebuješ tedy tak to aspon vidím já – kamarád má reflexe 24" a já xl garyho 29" a jeho posez je prostě krátky zatímco můj de facto 21" (nechce se mi to počítat) je uplně čupr (oba měříme přesně 194cm)

        0 0
        • dedasurovec  

          jj dlouhý by měl být, ať se dá dobře zapřít rukama, což teď mi umožňují pouze rohy. Ale ani malé by nemělo být bo je to celkem nepříjemný pocit, když se podívám dolu a rám kola je defakto půl metru podemnou.

          0 0
          • Bafoon  

            tak tak :-) takhle vypadá 194cm na XL Garym F

            0 0
            • dedasurovec  

              se mi zdá trochu malý ale možná na MTB to nevadí, bo na dělší trasu po cestě to musí být nepříjemné

              0 0
              • Bafoon  

                šumava byla stovka (terénem?) a po asfaltě jsem jel asi 65km a „necítil“ jsem je oproti authorovi 26" ve velikosti 23" …to bylo jiné těsto au au posezem počínaje a sedlem samotným konče :-)

                0 0
    • Patar  

      Koko (i crossové) pro 2 m člověka se nekupuje komerční, ale staví se na zakázku!

      0 0
      • NITRO  

        Trek dělá 25'' rámy na krose a Merida 24'', takže si myslím, že se na zakázku dělat nemusí.

         Ale kupovat si 21 '' ?

        Kellys dělá kola jen pro trpaslíky :-)

        0 0
      • NITRO  

        A znáš firmu, která dělá rámy na zakázku nebo máš na mysli už hotové?

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.