• jakub.karasek

    Zdravím všechny,

    v cyklistice jsem naprostý začátečník, kolo mám od základní školy a loni jsem na něm najezdil cca 200km než se rozpadlo :) Chtěl bych se tomu ježdění letos věnovat trochu více a tak dělám výběrové řízení na nějaký solidní stroj, jezdím 95% po silnicích, zbytek lehký polňačky, rád bych tedy crossový kolo, strop jsem zvolil 15tis. Už jsem prošel spousty obchodů, jak kamenných, tak internetových, ale jediný, co mě vyloženě nadchlo, je http://pcshop.pells.cz/…_d22103.html

    Bohužel nyní již nedostupné.

    Proto se chci zeptat na nějaké alternativy, díky za odpovědi

    0 0
    • scalar  

      Na jakou to potřebuješ velikost? Mám na prodej krásného Pellse 19":

      http://www.cyklobazar.cz/…vidlice-nrx/

      0 0
      • jakub.karasek  

        Velikost 19 – 20"

        Raději bych koupil nové kolo

        Jak je to s řazením? Pokud mě informace neklamou, tak Alivio je řada pod Deore, já bych raději Deore.

        0 0
        • zichis  

          si nakašli, když nevíš co je dobrý. Nabídnout to nákolákům, utrhnou mu ruce.

          jedinej zádrhel kterej shledávám, že to má MTB tácy.

          0 0
          • jakub.karasek  

            Dekuji uzivateli zichis, ze mi umoznil ohodnotit uroven teto diskuze a cyklistu jako takovych.

            Jak jsem psal, jsem opravdu zacatecnik a skutecne nevim, co je dobry a co ne, proto jsem zalozil toto tema abych se dozvedel co nejvic. Pokud je odpoved na zcela normalni otazku ohledne razeni „si nakasli“, tak se radsi vyseru na kolo abych s vama nemel nic spolecnyho

            0 0
            • zichis  

              jak teď čtu tvý další reakce, musím bohužel říct že jsem tě, už jen z toho jak ses uved, odhad dobře. Fouňa, kterej ani nemá na to aby mohl fouňou bejt.

              0 0
              • jakub.karasek  

                Nastesti mi slova jako nakolak a founa nic nerikaji, takze me to neurazi. Priznavam, ze jsem zacatecnik, ale to snad neni duvod k tomu chovat se povysene a delat ze sebe prezidenta zemekoule

                0 0
              • jakub.karasek  

                Nastesti mi slova jako nakolak a founa nic nerikaji, takze me to neurazi. Priznavam, ze jsem zacatecnik, ale to snad neni duvod k tomu chovat se povysene a delat ze sebe prezidenta zemekoule

                0 0
        • scalar  

          Kolo je nové s plnou zárukou. Deore letos přechází na 10 sp. a nové řazení Alivio na 9 sp., což je u crossovného kola ideální. Takže toto řazení Alivio plně odpovídá minulému Deore, se starým Aliviem nemá nic společného.

          Mnohem důlěžitější jsou komponenty jako vidlice, a tuhle na kolech moc nenajdeš.

          0 0
          • scalar  

            Jinak řazení tam můžu klidně dát Deore, na hmotnosti a funkci nic nepoznáš a bude to o zbytečně vyhozené tři stovky dražší. Neadávno jsem srovnával nové Alivio a SLX (ještě nad Deore) a byla tam stejná hmotnost, ergonomie a funkčně jsem taky žádný rozdíl neobjevil.

            0 0
    • Bat1  

      Zdravím, pokud by jste měl zájem mohl bych Vám prodat mého 1rok starého Crossa Galaxy Meteor 2010.

      Vše má jak jste se zmínil od Deore.

      Před rokem stálo 14500 teď bych ho prodal za 6000. Pokud máte zájem napište na email. Poslal bych nějaké fotky.

      0 0
    • winter78  

      Daj si do hľadania na fóre slovo CROSS a nájdeš kopec tém ktoré sa tomu venovali.

      Daj si len pozor na veľkosť, ja mám 184 cm a predtým som jazdil na 20" MTB ktoré mi bolo hrozne malé,po jazde som mal problémy s chrbátom. Cross som kúpil 22 " a napriek „odborníkom“ ktorý hovorili že mi to bude hrozne veľké, som urobil dobre a vozí sa mi na tom vynikajúco. Asi toľko ;-).

      0 0
      • jakub.karasek  

        Ja mam 179cm, ta 20" bude podle me dostacujici.

        Informace si samozrejme vyhledat umim, ale uprimne… komu by se chtelo vyhledavat, jaka je dobra vidlice, jaky razeni, jaky brzdy, kdyz jsou tu diskuzni fora, kde se dozvim vse, co potrebuji. Ale diky za radu

        0 0
        • Bat1  

          Já mám pouze 175cm a 19" je víc než dost s rezervou(myslím tím Cross).

          0 0
        • maajkee  

          Kolo co ti nabízel Scalar je za tu cenu naprosto OK, nic lepšího za tu cenu asi neseženeš, jinak je to velikost 19" ale pells má rámy na crosse spíš delší, takže velikost by mohla plně vyhovovat na tvojí výšku.

          Kola od něj jsou nová se zárukou, každý ho tu zná, není naprosto čeho se obávat.

          0 0
          • Sitic  

            já měřím 179cm a mám pellse demona ve 22" a je mi dobře ;)

            0 0
            • scalar  

              Sorry, ale není :-(

              Tohle je navíc jiný úplně jiný rám Demon (Crono Demon).

              0 0
              • Sitic  

                no mě je, je fakt že já nemám crono ale čistýho demona ;))

                0 0
                • scalar  

                  Jasně, na zbytečně velkém rámu se jezdit dá, ale má to jenom nevýhody – vyšší hmotnost, nižší pevnost, překážející horní rámová trubka. Jedinou výhodou je, že až ho zrušíš, dostaneš za něj víc ve sběrných surovinách :-)

                  0 0
                  • Sitic  

                    :D to je možný ;) zatím bourat nehodlám (to musím zaťukat :D ) mě vyhovuje ;)

                    0 0
                    • Janes  

                      A navíc ještě porosteš, viď :-) a až budeš mít tak 190cm, bude to už v ažůru…

                      0 0
    • jakub.karasek  

      Budu rad i za dalsi tipy,

      verim, ze Scalar nabizi kvalitni kousek, ale rad bych nejaky vyber. treba z novych kousku, co jsou ted na trhu

      0 0
      • Azmir  

        Scalar ti nabízí nové kolo, s plnou zárukou, dobrou výbavou, kvalitní vidlicí za dobrou cenu. Já bych asi neváhal, protože to bys musel najít jo dobrý kousek aby si našel něco lepšího.

        0 0
        • jakub.karasek  

          To ja samozrejme nezpochybnuju, ze se jedna o kvalitni kolo. Ale ja jsem clovek, ktery da hodne i na vzhled a nevim jestli je to tema fotkama nebo je to skutecnost, ale prijde mi to jako cirkus na dvou kolech. Cerno – ruzova vidlice, sedo cerveno cerny ram s bilym napisem… Rad bych neco jednoliteho, maximalne dve hezky hrajici barvy. Je mi jasny, ze si ted vsichni budete klepat na celo, ale pokud mam moznost volby, tak chci byt uspokojen po vsech strankach. A bohuzel alespon z tech fotek uspokojen nejsem

          0 0
          • scalar  

            Tak teď jsi nasral i mne, nic Ti neprodám.

            Kolo je v jedné barvě, na sedle i na vidlici je červená barva jako na rámu + něco málo bílé. Na designu si dávám záležet.

            Navíc mám toto kolo na tomto rámu taky:-)

            0 0
            • jakub.karasek  

              Jeste jsem Te nezavrhl, na te vidlici to opravdu vypadalo jako regulerne ruzova barva. Pokud je stejne cervena jako ten pruh pod napisem, tak to se omlouvam za predchozi prispevek :) Stale o nem uvazuju, tak se nezlob ;)

              0 0
              • scalar  

                Sorry, ale Ty jsi člověk, který si koupí Authora nebo Leader Foxe s vidlicí RST a bude štastný jak blecha, že tam má XT přehazovačku.

                0 0
                • jakub.karasek  

                  Ja jsem clovek, kterymu je absolutne jedno, jestli ma odpruzenou vidlici. Ale kdyz uz si chci koupit kolo, tak uz bych chtel neco solidnejsiho aby me to motivovalo casteji jezdit.

                  Skoda, ze jsou pro me jizni cechy tak daleko, rad bych si kolo prohledl na vlastni oci

                  0 0
                  • maajkee  

                    Z vlastní zkušenosti vím, že jakýkoliv kolo nezajistí aby člověk víc jezdil, buď člověk jezdí hodně, nebo málo a je jedno jaký má kolo :)

                    0 0
                    • scalar  

                      Ono je to spíš obráceně, mizerné kolo, které nefunguje jak má, od ježdění odrazuje.

                      0 0
                  • scalar  

                    Teď si naprosto protiřečíš – pokud chceš něco solidního, musí to mít kvalitní vidlici, to je kromě rámu základ, i kolo se nejlepšími komponenty je bez kvalitní vidlice k ničemu.

                    0 0
                    • jakub.karasek  

                      Myslel jsem to tak, ze doted by mi bylo jedno, jestli mam odpruzenou vidlici, protoze jsem dosud na kole s odpruzenou vidlici nikdy nejel. Ale ted, kdyz uz chci do kola zainvestovat, tak bych byl rad, aby bylo solidnejsi. Neprisel jsem na toto forum, abych si nekoho rozhadal, jenom jsem ocekaval spoustu rad, pod co bych nemel jit, pripadne rovnou odkazy na nejaky kousky, ktere jsou v soucasnosti k mani. Ale zatim to vede k tomu, ze tu mam odkaz na jedno kolo, ktere kdyz si nekoupim, tak me komunita rozcupuje :-/

                      0 0
                      • maajkee  

                        přesně tak, protože to tady tak chodí, člověk chce kolo, nabídne se mu nejlepší varianta a on se pak za tejden ozve že stejně koupil něco jinýho a většinou uplně strašnou předraženou jebku.

                        Nikdo ti nedá jinej odkaz, protože těžko hledat něco lepšího za tu cenu a dávat odkazy na něco horšího je přeci nesmysl.

                        0 0
                        • scalar  

                          Trochu jinak, chceš koupit crossové kolo za rozumnou částku 15 tis. Sériová kola v této cenové relaci jsou většinou vybavena levnou vidlicí (typicky Suntour NCX).

                          Kolo s vidlicí NRX je jízdními vlastnostmi postatně výš. Ale naopak sériové kolo s touto vidlicí budeš hledat těžko. Ještě stavím kola na rámu Superior RX650, takže stejně vybavené kolo může být i na něm.

                          0 0
                          • jakub.karasek  

                            Priznavam, ze ty Superiory se mi libi velmi. Je mezi temi ramy Superior a Pells velky rozdil?

                            Odkud presne jsi?

                            Jelikoz jsem zatim opravdu nevidel lepsi nabidku, tak zcela vazne uvazuji o teto. Z Olomouce to mam do jiznich cech docela daleko, takze bych si musel naplanovat vikendovy vylet…

                            0 0
                            • scalar  

                              RX650 je top crossový rám od Superioru, Crono Demon od Pellsu. Pells je malinko lehčí (cca 200gr.) a s trochu sportovnější geometrií (o 1 cm delší horní rámová trubka), ale to jsou detaily, ani s jedním neuděláš chybu, je to v dané kategorii špička.

                              0 0
                              • Janes  

                                Prosímtě, nevíš jak je to s nosností těch rámů,který je vhodnější pro týpka, co má 115kg?

                                0 0
                                • scalar  

                                  Spíš ten Superior, je míň zeslabovaný a má nějaké speciální sváry s hustější kresbou (prý zvýšená životnost o 40%).

                                  Větší problém bude ale s vidlicí, to bude chtít pevnou nebo vzduchovou.

                                  0 0
    • Edis  

      co třeba tohle?

      http://www.kola-dema.cz/…00–2011.html

      0 0
    • Edis  

      co třeba tohle?

      http://www.kola-dema.cz/…00–2011.html

      0 0
      • maajkee  

        Dražší s horším vybavením než ten scalarův, v čem je tedy lepší? :)

        0 0
    • Azmir  

      Tak bys neřekl že ti každý cpe jenom scalarovy kola tak ti tu nějaké postnu:

      http://www.bradsky.cz/…-p-3169.html

      http://www.bradsky.cz/…-p-2421.html

      http://www.bradsky.cz/…-p-1960.html

      0 0
    • winter78  

      Však popozeraj aj iných výrobcov, crossy majú v ponuke asi všetci výrobcovia.

      http://velosprint.sk/…0a/pocet/100

      0 0
    • Kosta  

      Můžu mít otázku? Máš něco konkrétního proti Aliviu, nebo jsi podlehl trhu, viz. kola sice s podřadnou vidlí a ochuzené na dalších důležitých komponentech, ale zato s XTčkem vzadu?

      0 0
      • honza.b1  

        Zdravím, také teď budu kupovat nové krosové kolo, limit taktéž 15 tisíc. abych řekl pravdu, tak mám (měl jsem) vybráno:

        http://www.nevix.cz/…fox-paradox/

        po přečtení této velmi zajímavé diskuze jsem však více méně znejistěl. To, že mi někdo jako lajkovi řekne, že kolo je o rámu a vidlici věřit můžu nebo nemusím, ale stále nevím, proč to je o tom. Mohl by mi někdo tedy prosím vysvětlit, proč je nejdůležitější rám a vidlice a ne výbava?

        A konkrétně nějak rozumně a věcně zkritizovat toto kolo a vysvětlit mi, co je na tom scalarovém nebo tomto:

        http://www.bradsky.cz/…-p-1960.html

        jiné a lepší?

        Opravdu začínám být těžce ztracen.

        0 0
        • jakub.karasek  

          To jsem rad, ze v teto diskuzi nebudu proti te komunite sam. Je pravda, ze ja mam cca 100 kg, takze u me bude asi pevny ram a vidlice hodne dulezita polozka.

          To Kosta: Proti Aliviu nic nemam, ale co jsem tak delal pruzkum po kolech v me cenove kategorii, tak jich vetsina mela Deore, tak jsem nevidel zadny rozumny duvod, proc delat krok zpatky

          0 0
          • Sitic  

            no jo, ale ty o čem se bavíš je řazení, třeba moje matka má meridu crossway už asi 4 nebo 5 let (přesně nevím) řazení je na tom alivio a je spokojená. A když by ti „nějak“ nevyhovovalo, tak to řazení časem prodáš a koupíš si jiný ;)

            Já kdybych si nekoupil demona co mám doma tak bych šel do toho scalarovýho ;) ale je to jen názor, neber to špatně ;))

            0 0
            • scalar  

              Navíc staré Alivio 8 sp. se z novým 9 sp. nedá srovnávat, chod je úplně jiný, jak jsem psal, nerozeznáš od Deore.

              0 0
            • honny  

              Taky bych šel do scalarovýho. Koukám na to a líbí.

              0 0
          • scalar  

            100 kg zase trochu mění situaci na postu vidlice, určitě NRX, ale spíš ve vzduchové verzi, pružinová je z výroby osazená pružinou na nižší hmotnost a neplnila by svoji funkci. Ideální bude NRX RLD se zamykáním na řidítkách.

            0 0
            • jakub.karasek  

              A dalo by se postavit kolo na objednavku?

              Rekneme, ze bych byl rad za:

              ram Pells Demon,

              vzduchovou NRX RLD vidlici,

              vybaveni Deore (nebo nove Alivio)

              Vesel bych se jeste do tech 15tis?

              0 0
              • scalar  

                Ve stejné výbavě , jako ten Pells s inzerátu by to vyšlo lehce nad 15 tis. a bylo by to výborné a lehké kolo (bez pedálů určitě pod 11,5 kg) – pošlu Ti přesnou cenu do mailu.

                0 0
        • honza.b1  

          Ještě bych se tedy zeptal na toto kolo:

          http://www.bradsky.cz/…-p-3573.html

          0 0
        • scalar  

          Ten Leader Fox je skvělý příklad – kolo dělané ve stylu „hlavně ať to má XT přehazku a kotoučovky“.

          V této cenové relaci pak dochází nutně k ošizení jiných komponentů, bohužel těch základnícm (rám, vidlice, kliky) a výsledkem je trapná hmotnost 14,2 kg, tedy 2 kg nadváha. Asi je jasné i laikovi, že hmotnost kola značně ovlivňuje jeho jízdní vlastnosti. Když je přehazovačka dražší než vidlice, je něco špatně. Navíc pružinové vidlice RST jsou známé svou nefunkčností a značnou hmotností.

          Dalším ošizeným komponentem jsou kliky s osou – je zde použitý levný výběhový systém se čtyřhrannou osou, na kolo v této cenové relaci patří moderní lehký a tuhý systém s integrovanou dutou osou a vně uloženými ložisky (je ale dražší o cca 700,– Kč).

          Kolo má zdánlivou výhodu v kotoučových brzdách, ale… První problém je, že vidlice má proti horským slabší a delší nohy, které při namáhání kotoučovými brzdami budou vibrovat a vidlice bude mít malou životnost. Druhý problém je, že jejich brzdná síla se stejně nepřenese přes úzké crossové pláště na cestu.

          Takže když to shrnu, pokud použiješ levnější řazení Deore, ztratíš na váze pár gramů a na celkové fukčnosti tohoto typu kola se to neprojeví. Pokud použiješ levnější rám, vidlici, kliky, kolo bude těžké a s nefunkční vidlicí, což je zásadní problém.

          0 0
          • honza.b1  

            OK, asi chápu, díky za objasnění… a co teda soudíš o tom specialized?

            http://www.bradsky.cz/…-p-3573.html

            0 0
            • scalar  

              Dobrý rám, dobrá vidlice, ale ošizené kliky a náboje, zbytečné mechanické kotoučovky viz. výše.

              Vzhled rámu je otázkou vkusu.

              0 0
              • honza.b1  

                OK, díky, du k nám do shopu zkusit ukecat co půjde na tom specialized, pokud se tam nedohodnu, tak bych vzal to tvoje, pokud ještě není fuč…

                0 0
                • scalar  

                  měl jsem dvě, jedno dnes odesílám :-)

                  0 0
                  • honza.b1  

                    OK, dám ještě dneska vědět. Su z Brna, tak bych nejradši koupil něco tady, ale uvidíme, mám zapsano: zrušit kotouče, náboje deore?. Jaký mám chtít brzdy a kliky?

                    0 0
                    • honza.b1  

                      teď mě tak napadá, půjdou vůbec zrušit ty kotouče a dát místo nich normální véčka?

                      0 0
                    • scalar  

                      Na ten rám nejdou dát jiné než kotoučové brzdy, ale pokud nejsi moc těžký, tak s touto vidlicí to není až zas tak zásadní problém.

                      Kliky třeba Deore FC-M590 nebo FC-M543.

                      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.