• die.catana

    Zdarec, plánuji v červenci vyrazit busem do Cortina d'Ampezza a odtamtud se vydat kolmo na Lago di Gardu. Lago di Gardu znám, ale v Cortina d'Ampezzo sem ještě nikdy nebyl. Cortina d'Ampezzo jsem vybral proto, že mi tam staví bus a je to nejblíž LdG.

    Byli ste tam někdo?

    0 0
    • tonda  

      Byl, ale už v 98. Bylo to tam vynikající. Jezdila tam Adventura. Bezva alpský enduro. Bohužel je prý zavřený pro biky údolí Travenanzes.To bylo úplně nejlepší. Strávili jsme tam týden a zdaleka jsme všechno neprojeli.

      0 0
    • Silas  

      Byl jsem tam minuly rok. Co potrebujes vedet?? Velmi dobra je trasa Fenes-Senes, skoda, ze jsme ji tenkrat nestihli celou… Snad priste.

      0 0
      • die.catana  

        No plánuji se přepravit kolmo z Cortina d'Ampezzo do Lago di Gardy. Dá se to, nebo sou tam jen šílené silnice s tunelama? Nebo je lepší zůstat někde v Cortina d'Ampezzo a prozkoumávat okolí??

        0 0
    • biker007  

      Okolo sou mraky tras…predpokladam ze budes chit ject smerem na jih, popr. jihozapad (smerem na Lago). to me napada vyjezd do sedla Forcela Ambrizzola (cca 2200m,kolem toho jezera, nevim ted jak se jmenuje:) a pak pokracovat dale na jih…jestli chces dalsi info tak az budu mit mapu v ruce..

      0 0
    • lendl  

      Je tam hezky, ale po tom co som tento rok navstivil Albansko, tak zapadna Europa je pre mna len jedna velka nuda.

      0 0
      • Palo TT  

        Uz som pocul take chyry, ze v Albansku si bol dokonca ochotny prisposobit sa kolektivu :)))

        0 0
    • Martin  

      V Cortině jsem byl letos. Je tam cca 6 hodně zajímajevch tras. Ale jestli můžu doporučit, vybodni se Cortinu, vybodni se na Gardu a jeď do Trenta. Na Gardu je to kousek a je to bajkerský ráj.

      0 0
    • vinca  

      Kterej bus ? A bere kolo? Já jen , že sem četl někde na netu něčí nářky , že při zpáteční cestě jim nechtěli vzít kolo , se slovy – já vím , že je to zabalený , ale nejsem tak blbej , abych nepoznal, že to je kolo, a to nepřepravujem , … nakonec ho tada ukecali . Ale dost opruz :-(

      0 0
      • biker007  

        co já sem hledal na netu, tak sem našel www.cajenda.cz/index_.html .ale cesta s kolem vyjde dost draho… do cortiny s kolem je zpáteční za 2400… i kdyz pominu ze je odjezd z brna (pro me hooodne z ruky), tak tam autem dojedu levneji:)

        0 0
        • die.catana  

          JJ jedu s Jendou, loni jel do Trenta, ale letos bohužel jede do Cortiny a to je nejbližší zastávka k Lago di Gardě. 200km horami není zas tak strašné číslo, ne? Jedem tam na 14dní jen tak pod stan a na LdG do kempu. Snažím se naplánovat cestu tak aby byla pokud možno bez aut pěknou krajinou. Může být i terén, ale takový aby se dal zvládnout s brašnami. Jo a tunelům se snažím taky vyhnout. Nevíte o nějaké dobré mapě. Zatím sem se díval na Earta od Gogola, ale tam nejsou značený tunely.

          0 0
          • Palo TT  

            Ja by som urcite nespekuloval nad presunom na Gardu. Na cestach je tam dost husto a teren je zase obtiazny na bike s batozinou. Ja sa na bike s batozinou nemozem ani pozriet :) Ale mozno si viac cykloturisticky orientovany…

            Radsej sa vyber len na 6–7 dni a ostan len v Cortine. (pomerne popularny je kemp www.campingolympiacortina.it) Za 7 dni tam pobehas akurat vsetky pekne trasy.

            Btw. skus vyhladat Cortina v historii. Urcite sa tu uz nieco popisalo.

            0 0
    • die.catana  

      Tak prázdniny se blíží a já ještě pořád netuším, co budu v té šílené Cortině dělat. Byli jste tam někdo? Uvažuji, že fakt pojedu odtamtud na Lago di Gardu, protože mi strašně chybí to čisté krásné jezero pár metrů od kempu. Z Cortiny plánuji vyjet na sedlo Passo di Falzarego a odtamtud vyrazit přímou cestou do Trenta, dá se to ujet, nebo nás tam uválcují auta?

      0 0
      • DyEm  

        no co by jsi dělal:)? Vezmeš silniční kolo a týden tam budeš jezdit po krásných sedlech. Můžeme skočit na pizzu :). Budu tam tak od 3.7 – koho z fóra tam potkám? Cestou tam se stavuju na Kitzbüheler Horn a Weisssee

        0 0
      • Puamik  

        jedeme v prvním červencovém týdnu do Colfosca, to je přes průsmyk z Cortiny, směrem na západ. Máme volná místa, jedeme dvě auta, ubytování zajištěno v apartmánu za 17 EUR, nechceš jet s námi?

        0 0
        • DyEm  

          díky, ale po cestě se stavujeme na dalších místech, navíc jedu určitě do kempu a těch 7eur raději prožeru v pizze :). Přítelkyně tam bude řádit natěžko

          0 0
          • Puamik  

            já dám radeji 7 EUR za teplou sprchu, za postel, za sednuti si ke stolu s jidlem atd.....

            0 0
            • DyEm  

              teplá voda v kempu je, židličku si vezu vlastní:). Letos asi popojedu na dva/tři dny trochu na jih a západ. Passo falzarego znám nazpaměť :)

              0 0
          • Puamik  

            a navic kdyz si vezmu, ze auto v kempu muze stat 4 EUR, tak ten rozdil neni zas tak moc velky

            0 0
      • die.catana  

        Hallo Znáte někdo cestu z Cortiny na Passo di Falzarego a dál na Trento? Je to sjízdný, nebo je tam megalomanskej provoz? Podle mapy se to tak nějak nedá poznat :(

        0 0
        • DyEm  

          sjízdý to je, akorát počítej, teda pokud to budeš brát na Pordoi s tlupama turistů na vršku. Pamatuji si, že místama to bylo dost zasekaný v městech a městečkách. Pojedeš to na kole nebo autem?. (pokud na kole, bacha, je tam pár tunelů, ty raději vem po starší cestě) :)

          0 0
          • die.catana  

            JJ beru to na kole, díky za rady, nerad bych chcípl v nějakým tunelu:)

            0 0
        • blue  

          provozu z Cortiny na Falzarego se bat nemusis, jezdi tam sice spousta motorek, sem tam nejaky auto a nakladak nebo autobus, ale nikdo ti tam nic neudela, z druhy strany Falzarega to bude podobny, zbytek trasy neznam

          0 0
    • die.catana  

      Mrkli byste na foto letmého plánu trasy? Myslíte, že je to správně zvolená cesta z Cortiny na Lago di gardu? Nebo by to bylo lepší vzít někudy jinudy? (na bikovi s brašnami) Díky moc za každou radu.

      0 0
      • die.catana  

        .

        0 0
        • die.catana  

          No, trochu blbě jsem to ořízl:( Každopádně vpravo dole je Cortina Vlevo nahoře ten modrej flek je Lago di Garda Z Trenta cestu na LdG znám, ale v Cortině jsem ještě nebyl.

          0 0
          • die.catana  

            Lidi, to nemyslíte vážně, že to tam nikdo neznáte. Vždyť to přece není tak moc vzdálené a neznámé místo:(((((

            0 0
            • biker007  

              no si myslim ze vetsina lidi tam jede bikovat nebo objizdet na silnickach okolni sedla. jet natezko z cortiny nekam dal, to asi moc lidi provozovat nebude:)

              0 0
              • die.catana  

                No, to máš asi pravdu, ale třeba to někdo jel autem a tak, ale snad to nějak zvládnu podle mapy :)

                0 0
    • DaveBury  

      Sakra … Cortina d'Ampezzo Ja tam byl pred par lety v lete … Ne na biku, ale na pesi turistiku …

      Celou dobu modra obloha .. bylo tam fakt krasne.. Hned bych jel znovu..

      0 0
    • stan.zak  

      … a nezkusil´s www.viamichelin.com dá se tam nastavit i druh komunikace i dopravní prostředek – kolo.? Když pak tu mapu budeš zvětšovat a zvětšovat, uvidíš i okresky, o které ti nejspíš jde. Vlastní zkušenost mám jen autem, a ne celou tebou zamýšlenou trasu. (Do Campitello di Fassa, Canazei jezdíme poletovat , jak říkáme na Marmošku…) V MapSource mi to vychází takhle:

      0 0
      • die.catana  

        No, to vypadá dobře, díky. Zítra vyrážím, počasí nic moc, ale snad tam bude rozumně :)

        0 0
        • scret  

          nevim jestli se to tu uz resilo,ale mohlo by ti pomoct ohledne pocasi tohle…

          www.dolomitisuperski.com po pravy strane je LIVECAM a najed si na Cortinu…

          0 0
        • stan.zak  

          Jojo, užíj si to, pane! Po scret ovi přidám i já jeden odkaz na PŘEDPOVĚĎ počasí www.meteoweb.cz/ když si to prolezeš, je tam informací hafo.

          0 0
        • Meesha  

          taky zitra vyrazim. Sice o kousek vejs, ale napadlo me, ze bych si zitra na biku udelal do Cortiny vejlet. uvidim.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.