COOSPO počítače a příslušenství

26 nepřečtených
  • otilrak

    Zdravím, pořídil jsem si cyklopočítač značky Coospo a rád bych zde založil o této značce téma, protože na fóru chybí.

    Mám Coospo CS 500 objednaný z Aliexpresu za cca 1185 Kč. Na ofiko stránkách trochu dražší: https://coospo.com/…mputer-cs500. Přijde mi jako skvělá alternativa k počítačům Sigma, Bryton a podobným levnějším značkám. I když oproti nim toho za tu cenu umí neskutečně.

    Umí navigocat, což jsem dnes vyzkoušel a jfunguje na jedničku i v hlubším lese. Sice jenom slepá mapa s instrukcemi, ale není si na co stěžovat. K tomu má teploměr, výškoměr a zvládá všechny možné senzory – rychlost, wattmetry, kadenci, radary všech značek… Ovládání má naprosto intuitivní a jasné, aplikace jakbysmet. Za ty peníze není nic lepšího.

    Jinak mám ještě hrudní pás model H6 už skoro rok. Díky němu jsem na tuto značku narazil. Za pár stovek pás s přesným měřením a podporou bluetooth a ant+. Taky jsem s ním spokojený. Přesnost jsem tedy porovnával se starším pásem od garminu, ale zdálo se mi to stejné.

    Přidávám pár fotek z terénu. Kdyby něco, tak se ptejte.

    3 0
    • Qantip  

      Slyšel jsem že pro navigaci je upozornění na zatáčky dost náhodně, jakou máš s tím zkušenost?

      Zobrazuje notifikace z mobilu (SMS, volání, apod.)?

      Jaká je čitelnost displeje za jízdy? Vypadá že proti Garminům má mnohem méně kontrastní display a příliš lesklé sklíčko.

      Co všechno jde zobrazovat v grafech?

      0 0
      • otilrak  

        Asi stejnou jak píše Zdenek níže. Všude v pohodě, jen člověk u složitějších křižovatek musí dávat větší pozor. Kufr jsem hodil jen párkrát a vždy jsem na to přišel na prvních metrech. Je to něco za něco. Na mé bikepacking plány mi tohle bude bohatě stačit.

        Co se týká čitelnosti, na adaptivní jas je problém snad jen při přímém oslnění sluncem. Mám na displeji krycí sklo, to taky dělá své.

        V grafem snad jediné co jsem nenašel je výška, jinak asi vše. Ale moc jsem se v tom nehrabal. Nastavil jsem si své 3 obrazovky a zbytek vypnul.

        Ovládání mobilu bohužel nemohu sloužit. Nevím jak to s ním je. Snažím se užívat si jízdu bez vyrušování.

        0 0
    • zdenek  

      Mám tedy iGPSPORT, ale vypadá nápadně podobně vizuálně, funkčně i cenově. Na turn-by-turn navigaci se dá celkem zvyknout, ale občas některou křižovatku ignoruje. Samozřejmě nevidí odbočku s malým úhlem. Ale občas přijedu na T křižovatku a nehlásí ji. Hlásí v tu chvíli třeba až následující křižovatku. Naštěstí se to dá odhalit při zobrazení trasy. A taky v husté zástavbě občas ukazuje, že jsem pár metrů mimo trasu…

      Doufám, že k tomu máš lepší návod než já. Moc jsem se z něj nedozvěděl…

      0 0
      • otilrak  

        Ono to s tím igsportem bude skoro totožné. Já to bral hlavně proto, že v té ceně a vybavení ohledně snímačů, radarů a tak, prakticky nemá konkurenci. Igsport bude možná lepší s tím ovládáním mobilu, ale to mě netrápí, ten na kole nepoužívám (nebo co nejméně).

        Návod asi stejný. ????

        0 0
        • zdenek  

          Já ho původně vybral, protože byl na Kupkolo za zajímavou cenu, skladem a se zárukou. Ale poradit s výběrem mi tam moc nedokázali, tak jsem ho našel na Ali. Za podobnou cenu tam byl i se snímači, druhým držákem, pouzdrem a ochranným sklem.

          Dají se zobrazit notifikace z mobilu, ale taky to nepoužívám.

          0 0
    • HadVoe  

      dobry tip. muzes udelat fotky z boku? jak je vysoky na riditkach? a par screenu z apky – planovani trasy? slo by teoreticky provrtatcomputeru ten kulatej “drzak” a priathnout na rodla natvrda stahovaci paskou? tesim na dalsi zkusenosti :)

      0 0
      • otilrak  

        Základní držák drží klasicky gumičkami, ale páska by nebyl problém. Já osobně mám na předsazeném držáku v představci.

        Trasy plánuji na mapy.cz nebo Komoot. Stačí nahrát a upřímně nevím kolik jich tam může být. Já měl nejvíc tři. Ale omezení bude asi jen pamětí.

        Fotky z boku a apky až se k tomu dostanu.

        1 0
    • otilrak  

      Jen bych tady dodal, že po skoro roce užívání nemám Coospo CS500 co vytknout. Denní používání na jedničku, už přišla 2× i aktualizace firmware (možná víckrát, ale přes zimu jsem nejezdil, tak nevím) a jeho výdrž je neskutečná. Třeba minulý týden jsem s ním odnavigoval Labskou stezku z Cuxhavenu do Drážďan a ještě den před ní z domova na vlak a z vlaku do kempu. Celkem 770 km, 36h 43m a stále zbývalo 10 % baterie. Neskutečné, nevěřil bych, kdybych sám nevyzkoušel.

      Změna trasy jednoduchá. Buď na mapy.com nebo Komoot udělám novou trasu, vyexportuji gpx a přes bluetooth za pár sekund nahraji. Dělal jsem 2× v průběhu cesty, když jsem zjistil, že původní plány přes počítač nebyly nejlepší.

      Kdybych měl koupit znovu, tak hned beru.

      3 0
    • mika24  

      Nemate nekdo zkusenost, jak to umi s radarem? Tez premyslim, ze bych ho poridil, pripadne tu novejsi cs600 barevnou verzi s dotykovou obrazovkou.

      0 0
      • otilrak  

        Podle recenzí i ofiko fotek obrazovek naprosto bez problémů. Coospo má nově i svůj vlastní radar. A teď nově i wattmeter. Ani jedno jsem nezkoušel. Teď mám nově objednaný tepák na paži HW9, tak jsem zvědavý. Hruďák H6 mám už roky, tak zkusím upgrade.

        0 0
        • Sinpa  

          Jaké jsou zkušenosti s tím HW9 tepákem?

          0 0
          • gollum  

            S hodinkami suunto ambit3 peak (tzn. asi 11roků starý model) moc dobře nefungoval, spároval se ale po chvíli měření přestal… (asi nějáká úsporná funkce, kvůli které se odpojil)

            S hodinkami coros nomad (a s mobilem, cyklopočítačem wahoo elemnt bolt 2) funguje bezproblému.

            Mám ho už nějakou dobu, ale ze začátku jsem ho používal méně (nedal se používat s hodinkami co jsem jediné měl).

            Jen se mi zdá nějak nízká výdrž oproti papírovím, nevím jestli za to mohu já (jestli se mi někdy vybil a já jsem ho dlouho potom nenabil), nebo jestli je chyba někde jinde…

            0 0
          • otilrak  

            Já jsem maximálně spokojený. S mými Amazfit Balance 1 spolupracuje náramek skvěle. V pátek jsem ho poprvé nabíjel od pořízení na začátku února a stále měl asi ještě 30 % baterie. Používám ho tak 5 až 6 hodin týdně. Takže dal minimálně 55 hodin tréninku (podle aplikace od hodinek) a zbývalo ještě hodně hodin. Můžu jen doporučit.

            0 0
    • gersa  

      Vozí někdo Coospo radar? Chci pořídit něco juniorovi a tohle vypadá na dobrý poměr cena/výkon. Apokud by fungoval stejně dobře jako třeba Sigma, tak je to fajn volba

      0 0
      • aristo  

        Funguje spolehlivě a i baterie vydrží dlouho.

        3 0
      • HadVoe  

        testy snad všech radarů: https://www.cyclistshub.com/…tr70-review/

        dnes bych místo do igpsport sr mini šel do toho coospo.. pár planých hlášení rozhodně vyváží výdrž baterky.

        1 0
        • jirkous3  

          V některé recenzi bylo, že jsou dvě verze. Ta novější už planá hlášení nemá. Ale poznají se jen podle štítku. Osobně mi ta hlášení navíc nevadí, alespoň vždy zpozorním

          1 0
          • gersa  

            Tady..... otázka je, co mají na kupkole skladem

            0 0
            • Esi  

              Mam radar z kupkola asi mesic, plany poplach za tech asi 400km zatím jeden, funguje uplne spolehlivě a vydrž baterky neskutečná, pres 30 hodin je úplně reálný. Jezdím s nim na biku. Většinou používám režim radar + brzdové světlo , bliká jen když detekuje auto a svítí při brzdění

              2 0
              • gersa  

                Kolega má čerstvě z Kupkola new verzi, takže mám vyřešeno :)

                1 0
            • gersa  

              Zapomněl jsem přidat odkaz

              https://www.youtube.com/watch?…

              0 0
              • xtonda  

                Pod tím videem je v komentáři vyjádření Coospo, že ty radary jsou HW identické a že i ty dříve prodané dostanou aktualizaci softwaru na v1.0.8.

                Zároveň z videa od GP Lama to chápu tak, že s tím novým SW už je to použitelné. RTL515 je aktuálně za 3100 Kč, TR70 je za 1300 Kč, takže ekonomická stránka věci je jasná

                2 0
    • Selektus  

      Pořídil jsem radar Coospo TR70, zlákala mě ta cena 1300,–. Teď ještě k tomu pořídit nějaký computer a přemýšlím jestli zase Coospo.

      Jakou máte zkušenost při používání radaru Coospo s cyklopočítačem jiné značky?

      Na Kupkolo.cz je tabulka kompatibility radaru TR70 s jinými computery a ty funkce vypadají celkem očesaně. Je taková kombinace opravdu omezující?

      0 0
      • jirkous3  

        S brytonem i s binavi air úplně v pohodě. On si tr70 žije tak nějak vlastním životem. Sám se vypne, sám zapne, pamatuje si poslední nastavení, takže bez problémů. Až když svítí červená kontrolka, tak ho dám nabít.

        1 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.