• Seky

    Tak na mtbs.cz nám už ukázali fotky části nových sad Shimano 2012. Já si nemůžu pomoct, mě se to prostě nelíbí, hlavně ty brzdový páky. Co se mi docela líbí je nová Acera, kliky josu fakt pěkný. Co vy jaký máte názor na nové Shimano?

    0 0
    • scalar  

      Acera vypadá pěkně a funkčně, otázkou bude cena.

      Docela by mne zajímala hmotnost Deorkové 10 sp. kazety 11–36 (doufám, že to stlačili pod půl kila :-) ).

      0 0
    • Georrge  

      zajímavé vydat řadu 2012 v únoru/břez­nu… jinak ty nové brzdy se mi nelíbí, doufal jsem že všichni výrobci časem přejdou na radiální pístky, ale jak vidím, tak se někteří vrací zpět. Škoda

      0 0
    • mr.antik  

      Mě se to líbí. Nevim jak v reálu bude ta expanzka vystouplá a veliká, ale na fotkách to docela jde.

      0 0
    • Singlespeed  

      Mně se to líbí hodně. Nové Deore, DynaSys za pár korun, znamená definitivní odchod devítkových sad do historie.

      0 0
    • jan 2  

      Kdyby normální člověk tyhle věci sledoval a něco si z toho dělala, tak se z toho posere !

      0 0
      • Jaroslávek  

        Maňas

        0 0
      • ememem  

        to mas pravdu nicmenej prechod z 3*9 na 3*10 je pomerne dost zasadna zmena a z mojho pohladu ani nahodou k nieocmu lepsiemu. takztiez u tych brzd bych bol opatrny lebo ak prebrali od xtr ten kompozitovy kotuc(co mi z clanku neni celkom jasne ze ci hej) tak to asi bude trpiet rovnakymi muchami (volakde sme sa uz o tom bavili). takze ja bych bol nanajvys opatrny a ososbne pevne verim ze 3*10 skonci ako dualshift.

        0 0
    • Vilém  

      Nic.

      0 0
    • Evilcleaner  

      dost mě mrzí že zabili 9sp a tím že už je i deore na desítce tak je jasné, že s 9sp počítajjí už jenom pro největší low end. jsem zvědavý jak dlouho budou dostupné komponenty pro devítku ve vyšších sadách, jestli třeba za tři roky nebudeme muset přejít všichni na 3*10 nebo 2*10.

      0 0
      • RomanH  

        Vzhledem k tomu, ze se porad da sehnat 8cka, tak snad nebude tak zle

        0 0
        • oddie  

          Jak co, řazení už ne, běžně dostupné je jen Alivio.

          0 0
          • Vilém  

            Pak X.7 do Sramu a taky Shimano pro fitness kola, vychazejici ze starsiho LX.

            0 0
            • oddie  

              Sram nechci a to druhý nemá index na převodníky, už se tu probíralo mnohokrát…

              0 0
              • Vilém  

                Ano probiralo, mozna prevazne moji vinou, jezdim je, takze jsem je tu popisoval.

                Jinak ten index tam je, ale s mezipolohama. Coz osobne semtam vyuziju, kdyz jezdim 2 pily a hodne krizim.

                0 0
      • Singlespeed  

        Proč se, Jindro, té desítky tak pořád bojíš? V Shimaňáckém podání je bezesporu dokonalá.

        0 0
        • ememem  

          pretoze 3*10 je totalna marketingova a nicim rozumnym neodovodnitelna chujina. celkovo tazsie, vyrazne menej vydrzi (na zaklade skusenosti s desinou na silnicke), najtazsi ako aj najlahsi prevod su horsie ako pri 3*9. tak o com to je?

          0 0
          • Ricci  

            Zivotnost je to posledne, co by dnes vyrobcovia riesili,to dnes nikoho nezaujima,prave naopak,cim nizsia zivotnost,tym lepsi kseft a potencial na buduci vyvoj…

            0 0
            • ememem  

              to je uchvatne ze „ich“ a „nikoho“ to nezaujima ale mna to zaujima. ako menit retaz po par sto km sa mi fakt nechce uz len ciste z pohodlnosti.

              0 0
              • Ricci  

                Zmier sa s tym, zivotnost produktov vseobecne klesa,aby vdaka tomu isiel vyvoj dopredu,vyrobky su uz dopredu pripravovane na nizsiu zivotnost ako kedysi,najma u aut je to az nechutne prekalkulovane…

                0 0
                • ememem  

                  to ze je to tak viem, zmiereny s tym celkom nie som aj ked nenarobim nic, ci to urcyhluje vyvoj som si isty neni a preco bych k tomu mal dobrovlne prispievat tiez neviem.

                  0 0
                • madcat  

                  Přemýšlím, jak jde tenhle trend dohromady se stále se tenčícíma zásobama nerostných surovin na Zemi. Napadají mě samý škaredý věci :-/

                  0 0
          • Singlespeed  

            Malá placka 22 zubů stojí asi 150 Kč, takže v tom problém není. A velká placka 42 zubů může být málo pouze tak pro malou skupinu nabouchaných závodníků. Vždyť já mám na silničním zimákovi pouze jednu placku 42 zubů a jezdím se silničáři tréninky průměrem klidně i 34 km/h! Tak to asi v těch zubech nebude… (42/11, kadence 90 ot/min = 43 km/h).

            0 0
            • Evilcleaner  

              já občas když nemusím tak točím velmi pomalu na ten převod 44*11 a vyhovuje mi to. nejsem žádná kadenční fretka když jedu na pohodu a přece jenom těch závodů je zlomek najetých km. ted mám na zimákovi 42*11 a je to docela otravné.

              0 0
            • MlokCZ  

              43km/h je přeci ale hodně malá rychlost. Občas šlapu i na fullu v rychlostech 50km/h+. Nutně bych samozřejmě nemusel, ale někdy se mi chce a baví mi to si přišlápnout přes 50km/h v trochu rozbitém terénu (o občasném asfaltu ani nemluvě). Takže to není vůbec o nabušenosti, nejde tu o průměry, ale o tu možnost si ve sjezdech přišlápnout.

              24/32/42 převodníky jsou prostě nesmysl a krok zpět.

              Já teď dlouho zůstanu u Sram 9-tky a teď ji budu dávat s 10-tkovou Dynasys přehazkou. Takže aspoň k něčemu je 10tka Shimana dobrá.

              0 0
        • Evilcleaner  

          přijde mi to úplně zbytečné, odstupnování devítky mi přijde docela dobré, rozsah je paradoxně větší u devítky než u desítky. vždyť ty taky jezdíš docela silově, mi ten nejtěžší převod bude chybět. navíc jde ještě nahoru váha. to jsou myslím docela objektivní důvody, potom u mě ale jde o to že jezdím rád dualy.

          no a k tomu se ještě přičte nižší životnost řetězu, nižší životnost převodníku a kazety. nenapadá mě jediná dobrá věc vyjma změny poměru řazení u shimana kterou desítka přinesla.

          0 0
          • ememem  

            v podtate si potvrdil to co ja vyssie a este bych k tomu dodal ze to jemnejsie rozprevodovanie je imho u mtb na rozdiel od silnicky skor na zavadu jak uzitok, uz beztak sa mi dost casto stava ze radim cez dve pripadne rovno na placke. proste teren je teren z prudkymi zmenami atd.

            0 0
    • Luk02  

      Proboha, proč zas měněj brzdy…:-/ Se jim určitě dobře prodávali deorka tak je museli takhle „zhnusnit“…

      0 0
    • Blade  

      Shimano už je dávno passé.. Posrali to s převodníky 42–32–24 a vynecháním 12z pastorku.

      0 0
      • Singlespeed  

        A co tedy? Nový SRAM je o třídu ne-li dvě, co se řazení týče, horší. Podělali to kluci pěkně.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Kolik ti ty rybáři dali? To je hrozný, jak furt Dyna-Sys vychvaluješ :-)

          0 0
          • Singlespeed  

            Mám totiž oboje doma na kolech. Desítka mě zaujala, tak jsem si ji pořídil ve třech provedeních už minulý rok na podzim (staré Shimano R770, nové DynaSys a SRAM X7). Tož můžu vesele porovnávat. SRAM prozatím skončil na starém trekingu na kterém jezdím do obchodu a R770 zůstalo na biku hlavně proto, že stálo nekřesťanské prachy a vypadá zajímavě :-)

            0 0
            • Martin  

              hned jak budou penízky, pořizuju XT DynaSys a jsem těžce zvědav :-)

              0 0
        • DAWE25  

          Přesně, Sram šel do háje tím jejich řadícím poměrem, proto bych o něm momentálně neuvažoval, kor při ceně Shimana a toho, že Shimano přešlo na poměr 1:1, který je ozkoušený a řadí bezchybně. Osobně se mi nejvíce momentálně zamlouvá poměrem cena/výkon sada SLX, s případným vylepšením XT kazetou. Škoda že v této sadě ještě není 2×10.

          0 0
          • JakeF  

            Bože, to je keců o ničem, Sramáckej poměr je 1:1 velmi blízkej a pokud si nevezmeš šupléru na posun lanka, tak to nemáš šanci poznat.

            Jinak souhlas s Bladem, chybějící 12z pastorek mi přijde jako největší průšvih. Jestli ho má Sram 1070 netušim, ale u toho ani nevidim verzi 11–36, dobrý odstupňování má teda akorát X-0 a ta je v háji cenou… Takže zatim na 9ce zuby nehty, akorát možná kliky na dvojplacku, kde má zase Sram atyp rozteče, fakt neuvěřitelný, co předvedli…

            0 0
            • MlokCZ  

              PG 1070 je 11/12/14…/36

              http://bicyclewarehouse.com/…219-qc30.htm

              12tku ale jako nějaký průšvih nepovažuju. U 10tky ji vynechaly zbytečně to ano, odstupňování ve středu kazety je naopak jemné moc. Ale, že by na biku tak chyběla 12tka, to říct nemůžu.

              Zůstávám u 9-tky 11/34 (s 22/32/44) a to v klidu bez 12tky :-)

              0 0
              • JakeF  

                Tak to situaci alespoň částečně zachraňuje. Já bych 11–13 asi jezdit nemoh, občas už i těch 11–12 je docela nepříjemně velkej skok :).

                0 0
      • Joseph de Sax  

        už několik let jezdím 10z a jsem v poho…

        0 0
        • JakeF  

          No tak, alespoň 5 výhod a 10 podvýhod, nenech se prosit…

          0 0
    • jIrI___  

      Ty SLX páky vypadají super!!!

      0 0
      • DAWE25  

        Mě se také SLX zalíbilo.Jsem zvědav jak to bude brzdit.Kdyby to bylo srovnatelné s Avidem R, tak je to paráda.

        0 0
      • str8czek  

        Jo, přidávám se. Taky se mi líbí.

        0 0
      • Kubiczech  

        Taky tak. Vidím to jako vzhledový kompromis mezi ošklivou Xtr brzdou a ošklivými Elixíry. Proč to jen nemůže být celé černé.

        0 0
    • hirwils  

      Ked uz chceli nieco vylepsovat tak mohli spravit 9 speed s prevodovym pomerom 1:1.

      Zas budeme castejsie menit retaze a vsetko bude drahsie…klasika

      0 0
    • Jenda  

      celkem se mi liby ty novy pedaly ala letosni XTR – vaha sice zadnej zazrak, no uvidim jaka bude cena.

      0 0
    • Radek Broz  

      Řazení asi nemá cenu řešit, Sram je prostě jinde. Což jsem nerad uznal jako bývalej zarytej Shimanista;)

      A to, že pravděpodobně u všech sad otočili pístek na páce, se mi nelíbí vůbec, je to krok zpět.

      0 0
    • Smazaný účet  

      deore brzdy vypadaji skoro jako xtr.. super koupim si deorka :)

      0 0
      • Evilcleaner  

        no podle mě páka současných deorek byla hezčí, jsem zvědav na to kolik budou vážit a hlavně to podle slx brzd vypadá, že si někdo uvědomil, že je divné, když je slx těžší než deore.

        0 0
      • zipoman  

        Taky kolik nasaděj na začátku cenu, si snad koupim model 2010 a nebudu čekat na 2012.

        0 0
    • thesecond96  

      Deorečko vypadá dobře, ale z SLX třmenů je mi na blití

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.