• Vajgy

    Chtěl bych poradit, jakyma brzdama nahradit shimano M315. Dost sem četl ze brzdy rychle vadnou a pri me vaze 95kg by to asi nebylo uplně nejlepsi. jednalo by se o trailovy ježdení a kolo Trek Roscoe 8. a s cenou abych se vesel max. do 4 tis. Dík všem za radu

    0 0
    • danis7  

      Deore M615

      0 0
    • Vajgy  

      dik za info. byly to jedny z prvnich ktery me zaujaly.

      0 0
    • simonplanicka  

      Deore M615 jsou v pohodě. Mám je na svém krosovém kole. V předu 180mm kotouč s lepšími destičkami, vzadu 160mm a destičkami Shimano. V delších sjezdech jsem s nimi nikdy problém neměl, brzdí pěkně.

      Letos jsem pořídil Trek Rescoe 8 právě na traily, ale nechal jsem ho hned na prodejně osadit brzdami Shimano XT s destičkami s chlazením s tím, že původní bzdy mi prodejce odkoupil a zbytek ceny jsem doplatil.

      0 0
      • simonplanicka  

        PS: ještě jsem tam teda dal XT kotouče 180/160

        0 0
      • Vajgy  

        dik za zkusenost. tohle kolo byla moje posledni moznost z vybranych ale dost me odrazovaly po recenzich ty brzdy. Mam v plánu ho kupovat příští mesic a prave chci taky hned vymenit brzdy. tak doufám že se mi taky zadaří odkup puvodnich at na tom aspon nejakou kačku ušetřím.

        0 0
      • Vajgy  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
      • Vajgy  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
    • mr.garisson  

      M8000 už by byly přes rozpočet?

      0 0
    • pavelmisar  

      Já bych šel do SLX. V porovnání s XT téměr stejný brzdný výkon.

      0 0
    • Vajgy  

      ty by se taky jeste pri vetsim zapatrani daly sehnat do 4 tis. jen nevim co je na tom kole v zakladnim osazeni za kotouce a jestli pripadne nevymenit i je.

      0 0
      • simonplanicka  

        Myslím že tam jsou Shimano SM-RT26. Úplný základ, který jsem vyměnil.

        0 0
      • mr.garisson  

        Kotouče můžeš dát klidně HS1, nejsou dráhé, nekroutí se a hmotnostně taky dobrý.

        0 0
    • Vajgy  

      a kdyz uz sem u toho v pripade vymeny za SLX a pripadny vymeny kotoucu, brat i kotouce SLX?

      0 0
      • simonplanicka  

        SLX, Deore nebo jiný výrobce. To už záleží na tobě kolik budeš chtít investovat

        0 0
      • danielh  

        Sm-RT 76, pripadne slepovanky 86 ale do tech bych osobne nesel.

        0 0
    • Vajgy  

      tak vam děkuju za informace a snad to nějak šikovně zkombinuju 

      0 0
    • Metrick  

      SLX s destičkama s chlazením šly ještě min týden sehnat na cyclology (set- před i zad, desky) sintrované za cca 3.500. Třeba je ještě mají k dispozici za tuhle cenu.

      0 0
    • apaccer  

      Kup XT, teď jsem je bral na KUPKOLO za 3990,– viz. odkaz (https://www.kupkolo.cz/…adni_z96838/).

      0 0
      • Vilém  

        Tak to bych radsi litr usetril a koupil SLX, XT neprinese nic navic.

        0 0
        • pavelmisar  

          Přesně tak

          0 0
        • vylizplech  

          Navíc přeci jen něco přinesou a to označení XT místo SLX :-)

          0 0
        • xtonda  

          A co přináší SLX navíc oproti Deore?

          0 0
        • Mildee  

          Free stroke + štelování páčky. Sám jsem si myslel, že to nikdy nepoužiju, ale celkem se to hodí. Moja má deorečka a samo jsou chodem relativně srovnatelné, ale nenastavíš dohromady nic.

          0 0
          • Vilém  

            Nastaveni paky bez imbusu je stejne, freestroke, ktery jsem osobne u svych XT nikdy nepouzil, jde i u SLX dodelat, kdyz po nem clovek touzi, stejne tak jak sroubek misto zavlacky v trmeni.

            0 0
          • Nostromo  

            Co je to na brzdach to Free stroke?

            0 0
            • ToMášMarný  

              Délka mrtvého chodu páky. Fičura na vyladění, aby obě páky začly zabírat ve stejné poloze.

              0 0
    • 3bike  

      Brzdy od Deore výše…takže dle financí Deore, SLX případně XT, ale to je asi zbytečný..(615,6000,7­000, 765 a 775 asi už neseženeš…)

      315 je základ- Acera tuším, ale hodně výrobců to cpe i na kola osazené SLX nebo XT v ceně přes 30 tis.

      0 0
    • Turemi  

      Cau, také zvažuju výměnu M315, máte nějaké dopručení po čem koukat? Deore M615 už se neprodávají.

      Zamlouvá se mi Shimano XT BT-M8000, jaký byste k tomu doporučili kotouče? Děkuju

      Jinak Budu je dávát na kolo Trek X Caliber 8, váha okolo 100kg

      0 0
      • Jakobo  

        Prvni co me napadlo, kdyz jsem videl ty kotouce v nasich bajcich. To jsou myslim uplne ty nejlevnejsi za 100 Kc. Koupil bych SLX, dopredu 180 pokud tam mas od vyrobce 160. Mozna uz toto dost pomuze a nove brzdy nebudou potreba. Jinak XT bych na to kolo asi nedaval. Radeji nejake Deore rady 6000, udelaji stejnou sluzbu a budou odpovidat tomu osazeni.

        0 0
        • Turemi  

          Díky, jsem v tomhle úplná lama, tak se radši zeptám, ok začneme kotoucema( stejně bych je měnil) díky za radu

          0 0
      • xtonda  

        Kolo co má M315 bude něco levnějšího, dávat na to XT mi přijde overkill a škoda peněz, dal bych M6000 a kotouče RT64 nebo RT70.

        0 0
    • jozkablack  

      Všechny zdravím. Předem upozorňuji, že jsem v cyklistice naprostý nováček a proto se omlouvám, pokud se budu třeba špatně vyjadřovat. Kolo jsem koupil, abych se začal hýbat. Nechci zatěžovat moc klouby, protože mám váhu 115kg a plavání mě nebaví. Kolo byla jasná volba. Někam se podívám a ještě se hýbu. Kolo je absolutní základ. Amulet Start 29, 14tis. Nevěděl jsem jestli mě to bude vůbec bavit a proto jsem nechtěl utrácet. Zatím jsem spokojený a nemůžu si na nic stěžovat. Tedy krom toho že na tom člověk musí šlapat. Nikdy jsem neměl hydraulické brzdy na kole a tady jsou nějaký základy Shimano M315. Letos díky Koronaviru jsem už druhý měsíc doma, tak se snažím jezdit a zatím jsem na kole ujel něco přes 800km. Výlety mezi 30–50km spíš asfalt, ale rád si vjedu do lesa a na polní cestu. No konečně se dostanu k otázce. Kolik vydrží brzdové destičky? Až se vrátím do práce, určitě už tolik jezdit nebudu, ale myslím že bych stejně za sezónu mohl těch 1500 – 2000km dát. Asi bych po sezoně řešil něco kvalitnějšího, ale teď na to není dost financí. Vydrží ty destičky aspoň tu jednu sezónu? Děkuji za reakce.

      0 0
      • xtonda  

        To záleží jak moc to máš z kopce, jak moc brzdíš a jak moc je tam prašno apod, rozdíl ve výdrži může být řádový jednomu vydrží 500, jinému můžou vydržet 5000.

        0 0
    • Markony  

      Podle stylu jízdy a kopců ja na nich tak dal a to jsem měl řadu M400 okolo 2 000 km .

      0 0
    • jozkablack  

      Moc děkuji za reakci. Zkusím naštudovat jak se do toho leze a budu raději průběžně kontrolovat. Na špalky bylo vidět, to bylo fajn.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.