• KAPLIS

  Ahoj. Zvažujeme pro seriál bikrosových závodů pořídit cílovou kameru s příslušenstvím. Kamera s vysokou snímkovou frekvencí plus optika, která schopně zaměří vzdálenost asi 1–7m. Stabilní stativ. Asi noťas a nějaký soft, který by uměl dané video pouštět po snímcích. Projektor, který by uměl pouštět záznam „divákům“ je už asi trošku velký luxus :-). Začínám to teprve řešit, takže každý nápad dobrý. V ČR jeden systém už funguje v jiném seriálu, ale chtěl bych zjistit další možnosti nebo vylepšení, tak se ptám, co na to specialisté z BF.

  • JendaH  

   Spousta kamer umí 60 FPS, to je při 30 km/h 14 cm. To je málo?

   a nějaký soft, který by uměl dané video pouštět po snímcích

   To snad taky umí každý rozumný přehrávač (třeba mplayer…)

  • wladeq  

   https://www.idtvision.com/…ies-cameras/ …model Y7 s 12300 fps by mohl stačit ne? Největší metál je, že na 64gb kartu se vejde 7 sekund :-)

   • Doomek  

    Tak to už bude pořádné slowmo chápu to správně že natočíš 7s videa v reálném čase ale po zpomalení budeš mít ve výsledku půl hodiny ne? :-D

    • Bubaaak  

     tak tak, kolik snímků kamera udělá za jednu vteřinu

     Takže kdyby si z te jedné natočené vteřiny koukal na každý snímek jednu sekundu, tak na to budeš koukat 205 minut

     • Vrci  

      Právě proto nedělá cílová kamera několik snímků za vteřinu ale jeden hooodně dlouhý snímek několik vteřin. Nebo přesněji snímek široký několik pixelů a hned vedle něj stejně široký snímek stejného místa.

      • Bubaaak  

       nikoliv, cílová kamera musí být co nejrychlejší, aby dokazala zaznamenat každou setinu.

       Kdyby dělala jeden dlouhý záběr, pak je video rozmazané a nečitelné… Kamera je vlastně foťák, jen má zapnutý kontinuální snímání s frekvencí od 25snímků/s (fps) (to i oko vidí že se to trhá) až po nesmysli, který se většinou zpomalují pro „slow motion“, čím rychlejší snímkování, tak je obraz plynulejší…

       Řiká se od 60 fps už oko nevidí rozdíl, ale když jsem hrál CS:S, tak s 60fps to nešlo hrát, od 120 to začlo být ok :)

       • Sindy  

        Ale houby, kolem 40 fps už jsou hry úplně v pohodě hratelný. Kdyby nestačilo 60fps, tak by sis nějaký náročnější hry vůbec nezahrál. Tam ses někdy rád za 40. CSko je nenáročný, to se rozjede i na „kalkulačce“. ;)

        • TheJD  

         Ovsem u her typu CS je dulezite mit hodne fps, protoze jinak ma souper (pokud mu hra nebezi stejne „pomalu“) znatelnou vyhodu. Pri 60 fps je doba pocitani jednoho snimku 16.66 ms, ovsem treba pri 240 to je jen 4.16. Hodne zalezi i na monitoru, presneji jeho obnovovaci frekvenci, ale tyto rozdily v fps jsou zcela patrne i na klasickych monitorech s frekvenci 60 Hz.

         Tohle ale nepatri do tohoto tematu, tak konec. :D

       • JendaH  

        ale když jsem hrál CS:S, tak s 60fps to nešlo hrát, od 120 to začlo být ok :)

        Neměl jsi rozbitou vertikální synchronizaci?

       • Vrci  

        Cílová kamera dělá hodně fotek za vteřinu, ale každá fotografie je široká několik pixelů v šíři cílové čáry. Proto jsou fotografie z ní zkreslené. Na cílové fotografii (ne fotografiích) je zachyceno jen jedno místo a to pořád vedle sebe.

        https://www.coloradocycling.org/…check-em-out

        • wladeq  

         Co to meles? Ta kamera dela uplne normalni fotky, zadny prouzek, to ze je to zdeformovane, je vysledek principu fungovani te kamery…zavirani zaverky. Cilova fotografie je jeden z tech 12300 snimku…jsi mi­mo

          • Vrci  

           http://petapixel.com/…sh-olympics/

           Cílová kamera od omegy zabírá 6 mm a ty pak skládá. Šířka proužku se dle výrobce liší, dle produktu se liší i dodávaná časová stopa na fotografii. Není u silniční cyklistiky (potřeba je vedet pořadí a ne čas) ale třeba na dráze nebo v atletice má funkci časomíry, protože každému proužku patři určitá časová stopa.

           • Bubaaak  

            at 10,000 scans per second to create highly detailed time slices. I

            kolik místa zabírá je věc objektivu a u toho prvního odkazu vysvětlují i kameru na kolejích kde jede vedle cyklistů, to znamená že může využít „panningu“, tohle ale bohužel nejde využít vždy a všude.

           • Vrci  

            Je smutné, ale bohužel časté, ze frázi „Co to meleš?“, neboj vulgárnější používá ten kdo, ví o určitě věci úplné ho…, pardon méně než základy.

            Nikdy Ti nepřišlo divné, že na cílové fotografii neni pozadí ale jen vodorovné čáry?

            • wladeq  

             Ale já se bavím o té Y7, což je high speed kamera, proto je to ve vlákně pod ní, že jo…to jsou i ty na kolejích. Ty o kterých mluvíš ty, jsou statické, a nedělají vlastně fotku, ale časový snímek

             • Vrci  

              Ale vysokorychlostní kamera, která dělá fotky 3:4 nebo 16:9 není pro dojezd trvající i několik desítek vteřin to pravé. Potřebuješ jeden obrázek ze kterého je vidět kdo byl první, druhý, … čtvrtý … šestý. Ne krásnou fotografii granátu v okamžiku exploze jednu tisícinu vteřiny po druhé.

              • wladeq  

               Ale to o čem mluvíš je taky vysokorychlostní kamera, akorát zabírá, a ukládá jen proužek (pixel). Tenhle časový řez uděláš i z videa natočeného třeba mobilem. Je to věc softu. Ale beru, a neuvědomil jsem si, že tohle bude nejpoužívanější metoda ;-)

          • wladeq  

           No a četl si to třeba?

       • kyl  

        Program v telce ti běží okolo 25snímků/s a trhá se ti obraz??

        • Bubaaak  

         Na TV koukám minimálně, ale ano seká se i tady v práci na tom LG s 400hz která dopočítává snímky a rozkládá je pro větší plynulost… Pustit si Blueray, tak je to podstatně lepší a plynulejší.

         • kubad  

          Budeš asi hooodne náročný :(

          • Bubaaak  

           Nejsem, ale když si zvykneš na lepší, pak si zas musíš zvyknout na horší :)

           Jak na kole, koupíš si Ukrajinu, jede to, koupíš pak obchoďak za 6 a ono to jede trošku líp, pak řeší 105, nebo duru, „žádný rozdíl tam není, oboje řadí líp jak obchoďak za 6“… Koupíš teda duru, jezdíš na tom 3 roky, pak ti někdo půjčí 105 a říkáš si proboha, jak jsem někdy mohl říct že to je stejný jak Dura :)

           Když na to koukám, je mi to jedno, ale když se na to zaměřím, tak se to kouše. Ale na TV koukám spíš na půl oka když už, tak mi je to jedno :)

           V cs:s mi to jedno nebylo, pod 100 fps byla prostě smůla.....

  • kyl  

   Tohle by mohlo stačit ne,jen ho sehnat.

   https://www.megapixel.cz/casio-exilim-f1

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse