• Mictian

    Ahoj,

    po delsi dobe nazral cas zas o neco vyladit Jekkyla, mnozi si asi reknu ze takovej kram nejde zachranit :) , ale slouzi mi poctive od roku 2004 (je to teda rocnik 2003) a nebyt drobnych oprav jako vymena plastu a vymena sedlovky kvuli me vysce, nedal bych do nej od koupe ani korunu…jenze samozrejme nic nevydrzi vecne a tak bych chtel nakoupit leccos. nejlip sem asi napsat cim je to osazeny a pokracovat :

    Vidle : Lefty Ti

    Brzdy : Magura Marta

    Prehaz : XTR

    Presmyk : LX

    Razeni : LX

    Sedlo : Fizik Plateau Ti

    Kliky : Shimano Hollowtech

    Rafky : Mavic x3.01

    Pedaly : Shimano M324

    Toliko asi ke komponentum k vymene nebo komponentum s nima souvisejici. Co jeste dodam, kolo je silne ladene do cerne barvy, takze stribrne komponenty nepripadaji v uvahu :D

    Chtel bych vymenit predevsim riditka, brzdy, komplet razeni, kliky, kola a pedaly :D sedlo po tech letech uz odchazi,ale jeste nejaky cas asi vydrzi…

    v tehle chvili resim nejvic brzdy, protoze pri mych promenlivych 90–95 kilech podle situace sice magury stihaji a dohromady k nim nemam vyhrady, ale kotouce se prehrivaji a krouti, takze si rikam ze by nebylo od veci to vymenit nejlepe za Hope, koukal jsem na nejake ty X2 Race, akorat me zajima jestli brzdi ok, nebo aspon srovnatelne jako Magury, nemam rad uplne jedovate brzdy, takze spis neco co to slusne ubrzdi a predpokladam taky zvysenou tuhost kotoucu prave vlivem stredove casti.

    Dal bych chtel kola, asi mavic crossmax slr, akorat zase jsou takovy moc kriklavy, cili mozna starsi, tady by me spis zajimalo co mi to prinese krom vahoveho ubytku kola a vetsi tuhosti, samozrejme jsem je zkousel, ale nikdy na svem kole :(

    razeni bych xtr, ale to porad jeste nedelaji cerne, takze si pockam na dalsi rocnik :)

    co je trochu kriticke, jsou kliky, ty by potrebovaly vymenu jak koza drbani, akorat ze opet xtr nejsou cerne, cannondale SI jsou trochu drazsi, ale hlavne nevim jestli bych je vubec do ty trubky dostal, je snad nejaka serie kterou delala FSA, ale zas nevim jestli tam pasujou :(

    no a na zaver pedaly, tyhle byly tak trochu znouzecnost, ale ocenuju moznost se prehodit na druhou stranu a jet bez naslapu, co je ale horsi, je ze jsou teda tezky, ale jeste ta mechanika drzi botu fakt zle, takze i kdyz jsou hodne utazeny, tak tam clovek cvachta nahoru a dolu a to me pochopitelne dost vadi…

    uvazoval jsem o nejakych lehkych, ale zase aby vydrzely, tady moc favorita nemam, tak budu rad za kazdou radu…

    jinac k memu stylu jezdeni je to takove XC az FR, spis delsi pojezdy po krajine, nez vylozene sjezdovani…to uvadim spis kvuli tem brzdam, abyste si udelali predstavu :)

    doufam ze jsem to nedal do spatny sekce, ale je to snad vic o komponentech nez nakupovani, na zaver bych jeste dodal ze me u komponent nijak moc nesvazuje cena, na co nemam, na to nasetrim potom, ale chtel bych mit jasno na co mam teda setrit :)

    jeste jsem uvazoval ze bych koupil stareho Jekylla nebo Scalpela a odstrojil je, byt mi v hlave vrta jestli bych nemel prejit spis na toho scalpela uplne, tata ho driv mival a bylo to famozni kolo, navic posledni dobou uz tech drticek ubyva a jezdim spis prasne cesty, polnacky a vseobecne uz ne tak razantne…zase na jekyllu jezdim leta a jsem s tim opravdu spokojen, jeste me btw napada, mate nekdo tip na kolik hustit tu Lefty? Delavali mi to servisu, ale ted se s tim hrabu spis sam a nejak nemuzu najit optimum, u tlumice je to kolem 200PSI, jelikoz moc vzduch nedrzi, tak pred kazdou projizdkou dohustuju, ale to se da prezit…

    stat zakoncim dikem vsem kteri nejak poradi!

    0 0
    • mr.antik  

      tak zachránit to jde, ale jestli to pro tebe má cenu – na jednu stranu chceš šetřit peníze a na druhou to chceš stavět na top komponentech, který ti vydrží třeba dalších pět let (nevim kolik najedeš)

      Nemám k tomu ten citový vztah, ale asi bych tam nacpal nějaký Deore/SLX aby to ještě chvilku vydrželo a pak šetřil na nový. Ale je to otázka priorit. V každým případě si sečti, kolik do toho narveš – a pořád budeš mít retro rám a před každou jízdou dohušťovat tlumič :-)

      0 0
    • Mictian  

      no tak ja moc penize setrit nechci, popravde je mi to celkem jedno kolik to bude stat, kdyz jsem si tohle kupoval, tak jsem puvodne chtel nejakou konu, nakonec mi tohle uhranulo a tak jsem na to proste dosetril, ani to moc casu nezabralo…ale zase ten scalpel ktery by me vyhovoval stoji rekneme 100000,–- lehce jetej a to zas nemam :D

      problem je spis v tom, ze novej jekyll je uz moc FR a nad scalpelem porad dumam…a kazdopadne nechci nic jinyho nez cannondale, at si o tom mysli kdo chce co chce, me ty kola sedej jak vzhledem, tak hlavne pocitem z nich…

      ono kdyz to vezmu objektivne, tak tady do toho neni treba dat ani korunu, to ze mi ted zlobi brzdy je spis vysledkem toho ze kolo nebylo dve sezony na serizeni atp :D

      kazdopadne jsem se chtel zeptat na dve veci, ted jsem si dal jeste mensi vyjezd – takrka kuryrskej, a rikam si ze bych potreboval pedaly ktery by byly delsi, jakoby dal od osy kola, ptze temer skrtam o zadni stavbu a este mi na tom noha sedi nejak divne…mam dost siroky chodidlo..

      a dalsi vec je ze se mi pomerne casto rozhazuje predni a asi i zadni kolo, da se to nejak resit i vymenou dratu, nebo jen cely kola? Je mi teda jasny ze pri mych kilech je problem spis v tom, ale i kdyz treba trenuju hodne, tak mam porad 90, byt ve svalech :)

      je otazka, jestli je ten ram opravdu tak prekonanej, jak z vasich odpovedi citim…mel jsem pujceny kdeco a ten pocit jsem z toho nemel…no a kdyby teda, tak co byste doporucili? novy scalpel se mi moc nezamlouva, mel jsem rad puvodni stavbu :)

      posledni dva roky tolik nejezdim, protoze delam triatlon a potrebuju zlepsovat hlavne behani, pricemz kilometry z kola se v nohach tak nejak porad drzi, cili to je i presto ze uz tolik nejezdim, nejsilnejsi stranka v zavodu…jinak jsem za rok tech najezdil tak 5–8 tisic podle sezony…takze zase je trochu ujety dat ranec do novyho kola kdyz mi stavajici vyhovuje…

      pravda urcitym uplne top kolum se radsi vyhybam,abych neupadal v pokuseni :D

      jinac bych do toho nacpal asi o dost vic jak 20, kdyz si vezmu ze jen Hope stoji 10 nebo tak nejak…crossmaxy tak 10 z lonskyho roka, takze treba 30, ale postupne…

      spis to beru jako tak, co byste rekli na vyber komponent, nez jestli to ma cenu…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.