Canyon Lux CF 7.9 2015 vs Canyon Nerve CF 9.0 2014

18 nepřečtených
  • Podu

    Ahoj,

    mám 6 let starýho Stumpjumpera FSR, na kterém se mi nejezdilo vůbec špatně, ovšem čas letí a tak uvažuji o koupi nového bajku. Chtěl bych něco trochu víc XC než je ten Stumpjumper, protože na zas tak drsný terény co on zvládne já už se necítím, a na druhou stranu ocením, když kolo víc pojede:-)

    Velice se mi zalíbila nabídka Canyonu, jen mám dilema, jakej model vybrat a tak bych vás chtěl pořádat o fundované porovnání.

    Nejvíce uvažuji o 29" Canyonu Lux CF 7.9 z jejich nové nabídky 2015 (http://www.canyon.com/…es/bike.html?…)

    Na druhou stranu mají teď slevy na letošní modely, kde se mi dost zamlouvá 26" Nerve CF 9.0 (http://www.canyon.com/…es/bike.html?…)

    Případně kdybych se chtěl hodně plácnout přes kapsu, tak by připadal v úvahu i Canyon Lux CF 8.9 2015 (http://www.canyon.com/…es/bike.html?…), ale u něj nějak nevídím v čem je ten 15 tisícovej rozdíl oproti Lux CF 7.9, zda to má smysl.

    Díky moc za názory.

    S pozdravem,

    Honza

    0 0
    • Mysee  

      Pokud si s 26" spokojen tak ten Nerve, super výbava za ty prachy. Jinak pokud máš takový prachy tak by to asi chtělo si to někde otestovat, ať víš do čeho jdeš, takže si počkat na nějaký test festy a podobné. Lux 8.9 má Kashimu jak na tlumiči tak vidli, to bych bral jako velkej plus, XT brzdy a XT kazeta taky určitě pomůžou a kola budou o dost lehčí. Většinou u Canyonu ty příplatky za to celkem stojí. 10,7 vs 11,3 kg.

      0 0
    • tomxxx  

      Tak hlavní a zásadní rozdíl je kashima na tlumiči a vidlici a lehčí kola…o dost lehčí. Jen je to novej model zápletů a neni o nich moc info, nebo sem nic nenašel. Podle mě to budou záplety jakou jsou Spline XR 1501,jen nebudou mít přímé dráty, ale to fakt hádám, třeba někdo ví víc. Jinak ty asi potřebuješ něco menšího než je XL, že?

      0 0
      • Podu  

        Myslel jsem si, že rozdíl bude asi v těch kolech. Bohužel se mezi jejich typy moc neorientuju. Uvažoval jsem tak, že bych teď koupil ten levnější 7.9 model a pak třeba za 2 roky našetřil na nový lepší kola, třeba nějaký pěkný Crossmaxy…

        Ohledně velikosti. Měřím 188cm, dle Canyon měřáku to vychází na velikost L.

        Pořád váhám mezi tou 26 a 29. 26" mám a přijde mi v pohodě, ale na druhou stranu 29" jsem nikdy pořádně nejel a třeba by mi sedla víc.

        Škoda, že ten Canyon se nedá v ČR jednoduše pučit na test…

        Každopádně díky za názory.

        Honza

        0 0
        • oldaka  

          U tvé výšky bacha na velikost. Jsi na pomezí mezi L, XL … Mám 187 cm a mám XL, hodně lidí ale na tuto výšku vozí L … bohužel jen z výšky se to špatně odhaduje …

          0 0
        • Gabbo  

          Myslim, ze ta tuhle vysku je L ok, pokud nemas nejak extremne kratke ci dlouhe koncetiny..

          Me pri 186 hazelo M a to kvuli noham, stacilo pridat centak nebo 2 a skocilo tam L… XL by bylo asi velke..

          Je to docela velka investice, tak bych byt tebou vyzkousel alespon 29" jinych znacek at mas alespon predstavu jak vetsi kola jezdi..

          0 0
          • oldaka  

            Koukni do mého profilu, vyfocené kolo je XL a je nastavené na moji výšku … myslím, že by mně L bylo malé. Nohy tuším 87 cm.

            0 0
            • tonik666  

              Totiž ta kola jsou dost rozdílná co do velikost. Srovnané je to takto

              Lux L < Nerve L < Lux XL < Nerve XL

              Podle mě Lux v L ti bude malý, Nerve v L bude ok. Lux v XL ok, a Nerve v XL bude moc velký, i když asi by to šlo.

              Odpověď je pro zakládajícího Podu a jeho 188cm. Soudím dle svých 187cm a 90,5cm nohou.

              0 0
              • tomxxx  

                No jestli by se nacpal na XL, pak by mohl vybírat z letošních modelů a tam by klidně stačila i 7.9 s nebo se plácnout přes kapsu a 9.9.

                0 0
              • 01carbon  

                Měřím 185cm, jak mam dlouhé nohy jsem neměřil, sedlo posunuté dozadu o 2cm. Mám Lux L 2014 a je mi OK.

                0 0
    • Skama  

      Máme sezonu odjetou na tomhle LUX CF 8.9. 2014 http://www.canyon.com/…es/bike.html?…. Jede skvěle a zatím spokojenost. Co se týká velikosti mám L při 185 cm a sedí dobře. Jenom mi nevyhovovala ta přímá sedlovka, tak jsem ji vyměnil za sedlovku s ofsetem.

      0 0
    • Podu  

      Tak to jste mi s tou správnou velikostí docela zamotali hlavu:-)

      Jako můj starej Stumpjumper je XLko, ale to je úplně jiný kolo, takže těžko porovnávat.

      Moje míry jsou: výška 188cm, délka nohou 90cm, délka trupu 62cm, délka rukou 66cm. Dle Canyon measure systému to vychází na velikost L. Ještě to s nima prokonzultuju telefonicky.

      Je pravda, že asi v rámci té jejich 30denní záruky by se to v nejhoršim dalo vrátit a vyměnit za jinou velikost, ne? Jakou s tím máte zkušenost?

      Je pravda, že pokud bych měl velikost XL, tak ten jejich model 2014 Lux CF 9.9 (http://www.canyon.com/…es/bike.html?…) za stejnou cenu jako Lux CF 8.9 2015 vypadá hodně lákavě.

      Když už jsme u porovnávání s letošním modelem.

      Jak hodnotíte vidli od RockShoxu? Není ten Fox s Kashimou lepší? Já měl až dosud jen Foxe a velká spokojenost…

      Díky za názory,

      Honza

      0 0
      • pedro89  

        Jednoznačně XL. Canyony jsou poměrně krátký.

        A RockShox nebo Fox to je o preferencích a sympatiích k jedné či druhé značce. Oboje chodí dobře, když se o to trochu staráš.

        0 0
      • 01carbon  

        napis nekam email

        0 0
      • tomxxx  

        Fox s kashimou a SID jsou srovnatelný, jak píše pedro, je to o sympatiích. Jen sid bude krapet lehčí, navíc 9.9 má blackbox a osobně se mi líbí, že nemá dole díru na korunce, takže se tam nechytá bordel. Krapet nestandartní věc je grip shift, ale ač sem byl jeho odpůrce, tak ho na kole taky mám a je to super, už bych neměnil. Jedině jsou debilní X0 brzdy.

        0 0
      • oldaka  

        XL

        0 0
    • Podu  

      Ahoj,

      díky moc za názory.

      Teď to vidím na Canyon Lux 8.9 2015 velikost XL (http://www.canyon.com/…es/bike.html?…) Nějak se mi ty nový modely líbí víc vzhledově a ty komponenty u 8.9 mi přijdou supr.

      U té velikosti XL jsem se trochu bál, protože mám po operaci lokte trochu omezenou hybnost a nemůžu ruku úplně natáhnout, takže mi trošku víc vzpřímený posed vyhovuje, nechtěl bych se za řídítky extrémně natahovat. Ale on asi ten rozdíl v délce kola mezi sedlem a řídítky nebude u L a XL zas tak velký, že?

      Délka nohou je v pohodě.

      mail: podu@volny.cz

      Díky a těším se třeba někdy na projížďce naviděnou:-)

      Honza

      0 0
      • oldaka  

        Obávám se, že rozdíl bude velký, jen když si porovnáš délky horní trubky… je to kolo určené zejména na závody, určitě se nebude jednat o nějaký extra vzpřímený posed…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.