Bulls copperhead 3 vs. Superior XP 930

18 nepřečtených
  • Rifik

    Zdravím, rozhodl jsem se, že uzrál čas pořídit si, po několikaleté jízdě na trekovém kole author, MTB. Finance jsem si vyšetřil tak, že by to kolo mělo stát maximálně 30 tisíc. Měřím 174 cm a vážím lehce pod 80 kg. Představuji si buď 26er nebo 27,5er. Po pročítání zdejšího fora jsem zabrousil na stránky cyklo-němčík a prohlížel některá kola, než jsem se dočetl, že jsou to často paskvily složené z co výprodej dal a kolikrát tyto kola nedávají smysl. Jelikož kolům nerozumím, snažil jsem se zde co nejvíce načíst a pochytat moudra.

    Nakonec jsem se zasekl u těchto dvou kol a nevím, které z nich vybrat. Mohli byste mi pomoc s výběrem, případně navrhnout i jiná kola? Díky:)

    27,5er Bulls copperhead 3 2015

    http://www.7art.cz/…horske-kolo/

    a

    Superior XP 930 2013

    http://www.kola-online.cz/…0–2013/d6480

    0 0
    • jandys  

      Jediný co bych vytkl superioru je debilní vedení lanek k šaltru, který je hodně náchylný na prach a jinej bordel. I přes to u mě jednoznačně vede. Velikostně bych se nebál zkusit tu 16,5".

      0 0
      • Vilém  

        A mel jsi nekdy takovy vedeni lanek, ze tak jiste vis, ze je to debilni?

        0 0
        • jandys  

          Jezdil jsem asi rok na G7, tam bylo bowdenu minimum a nejvíc trpěl ten vedoucí k šaltru. A i kdyby ne, odhalenej bowden je zlo pro každýho kdo na tom bude opravdu jezdit.

          0 0
          • Vilém  

            Tak odhalenej bowden je skoro na kazdem kole, nejaky zvlastni obal jsem na nej nikdy nevidel.

            Odhalene lanko je uplne v pohode. Vedeni spodem je furt lepsi jak vedene po hornich trubkach zadni stavby, kdy maji sracky vetsi tendenci stekat do posledniho dilu bowdenu.

            Jediny problem ktery jsem kdy zaznamenal se spodnim vedenim, se zcela odkrytym lankem po cele delce, byl ten, ze to obces v zime melo tendenci zamrzat na te skluzavce pod stredem.

            0 0
            • Rifik  

              Takže výbavou vede Superior? :-) Díky za rady

              0 0
              • Vilém  

                No tezko rict. Zalezi co preferujes. Zda 2 nebo 3 pily. Osobne se mi vic osazenim libi Bulls.

                0 0
                • Erknold  

                  Ještě nevím, zda ten Superior nemá průmysly. Moc se mi o 370 nezdařilo najít. Ale jinak je to dost podobný.

                  0 0
                  • Vilém  

                    370 maji prumyslova loziska.

                    0 0
                    • Rifik  

                      A to je dobře nebo špatně?

                      0 0
                      • Vilém  

                        To uz je na tobe, co bys radsi.

                        0 0
                      • Erknold  

                        Kdyby to bylo jednoznačné, tak se nevyrábí oboje. Někdo nedá dopustit na jedno a druhý na druhý. Z seřizování mám raději průmyslová ložiska, jelikož ty fungují digitálně. Buď jsou v pohodě a nebo na vyhození :) Konus se dá štelovat, což pro dost lidí je zase pozitivum.

                        0 0
                • Bobin2  

                  A jak jsou na tom ty Magury MT4 oproti Shimanu XT?

                  0 0
                  • Vilém  

                    S temato magurama nemam zkusenost, ale shimano je jistota.

                    0 0
            • jandys  

              Já doufám že ta skluzavka už navždy zmizela ze světa. Když jsem měl superior (mělo to i MRX), tak sem pořád řešil nový bowdeny, pořád to neřadilo. Teď mám bowden v jednom kuse a po 3 měsících sem na to skoro nesáhl (krom napínání lanek).

              0 0
              • Vilém  

                Tak bowden v kuse je jistota o tom zadna.

                Ale jak rikam, jezdil jsem to par let na kole, ktere jezdilo celorocne, dnes a denne a nebyl problem, krom popisovaneho zamrzani.

                Kdyz se na zadni kousek bowdenu daji slusny utesneny koncovky (posledni dobou kupuju XTR radici sety), tak se nedostane nic ani do nej.

                0 0
            • ememem1  

              na mtb za mna jedznoznacne bowden v kuse a je po probleme.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.