• NoEntry

    Ahoj všichni,

    potřeboval bych poradit, zdali má někdo zkušenost s brzdami Shimano XT M785 (http://www.mastersports.cz/…logy-predni/#1) a na co si popř. dát pozor. Můžete navrhnout i nějakou jinou variantu. Doposud jsem měl Avid Juicy 3, což byl děs a hrůza, takže hledám něco, co ubrzdí nějaký all mountain či enduro vyblbnutí (strop na brzdu je bohužel 2k). Ještě bych k tomu bral XTčkovej kotouč.

    0 0
    • Endurossta  

      u týhle brzdy neni co řešit. Jistota. Jdi do ní.

      0 0
    • blackboy007  

      kup si je já je mám a super po najetí více jak 200 km brzdí výborně a mám 160 mm kotouče

      0 0
    • Smazaný účet  

      pokud nemáš nějaký vyšší důvod pro XT vzal by SLX, za ušetřený peníze koupíš lepší kotouč..

      0 0
      • Vilém  

        XT kotouc je spatnej?

        0 0
        • Smazaný účet  

          xt kotouč je dost obecný pojem..

          0 0
          • Vilém  

            Tak kdyz uvazuje o 785kach, tak me jako prvni napadne XT na duralovem unaseci. I stary XT, jeste celoplechovy byly OK. Tak ktery XT se ti nepozdava?

            0 0
            • Smazaný účet  

              nikde nepíšu, že se mi XT kotouč nepozdává, ale než koupit „obyč“ Xt může za ušetřený peníze koupit XT s ICE..

              0 0
              • Vilém  

                Tak to ano. Ja k tem brzdam ICE koutoce povazoval jaksi za standard.

                0 0
    • metr-x  

      Lepší brzdy jsem neměl, fakt nemají chybu.

      0 0
      • jIrI___  

        Ale mají :). Kdyby nebyla citelná hranka Servo Wave z počátku chodu, tak by mi to vůbec nevadilo.

        0 0
        • lukysheck  

          Jak se projevuje to servo wave? Znamena to ze jsou jakoby s rychlym nastupem jako Avidy?

          0 0
          • dEvilPS3  

            spis naopak, je to takovy jemnejsi, v porovnani s mrzama mlady bez servrowave, ty to brzdi jakoby rychle a tvrde, kdezto s SW mi to prijde takovy pohodlny a citelnejsi, nevim jak to lip vysvetlit :) Ne ze brzdi min, to ne, ale nastupujou tak jakoby z lehka a viditelnejs.

            0 0
        • dEvilPS3  

          tak to jsem rad ze to nemaj jen SLX, protoze jsem si chtel nadavat ze jsem si nepriplatil za XT.

          0 0
      • had_zachau  

        Mam deorka 596, skoro 100 kg a brzdi to krasne, nemam zadny problem. Kotouce SLX 180 (ale asi dam 160)/160

        0 0
    • Dorsiflex  

      Ahoj všichni, potřebuji trochu poradit:

      právě jsem si přivezl bika s novými brzdami (M785) a zaráží mě jejich dlouhý krok. Zkoušel jsem poštelovat pomocí Free Strokeru, ale nepoznal jsem žádný rozdíl. Jinak dlouhý chod dělá velká vzdálenost brzdových destiček od kotouče (ne mrtvý chod jako takový). Jo to normální? Jak znatelná je činnost Free Strokeru při jeho maximálním povolení a utažení?

      Možná že plaším – brzdy jsou úplně nové.

      Díky za odpovědi.

      0 0
      • Evilcleaner  

        pokud je chod dlouhý tak odvzdušnit.

        0 0
        • Dorsiflex  

          Zavzdušněná není. Prostě brzdové destičky musí urazit velkou vzdálenost než se dotknou kotouče. Třeba si to sedne až to projedu.

          0 0
      • figur  

        Ty brzdy jezdím a zatím jsem moc neseřizoval, protože chodí, jak mají. Ale vím, že ,že kromě toho šroubu na celkový chod je tam z boku šroubek na křížovej šroubovák a tím se ladí ta délka pracovního chodu. Zkus ; http://si.shimano.com/… ; BR-M785 ;DM-GN001–08 ;str.72.Kopírovat odkaz přímo mně nešlo.

        0 0
        • Smazaný účet  

          0 0
          • Dorsiflex  

            Jo jo, píšu tam o tom – jmenuje se to Free Stroke. Jenže při jeho použití jsem nezaznamenal sebemenší změnu. U nových brzd byl úplně utaženej – zkusil jsem ho na zkoušku povolit (měl by se prodloužit mrtvý chod), ale nic. Nevím, třeba se, po zajetí, chytne.

            0 0
            • siskin  

              mám ty brzdy taky, asi půl roku ,freestroke jsem zkoušel štelovat několikrát ,ale mezi krajníma polohama je minimální těžko postřehnutelnej rozdíl. Tohle se soudruhům ze shimana úplne nepovedlo ,vědět to dřív tak jsem vzal slx..

              0 0
              • jIrI___  

                A přitom tu jsou o free stroke kurvítku napsány kilometry textu :)

                0 0
              • Dorsiflex  

                Jo, kdybych přesně tohle věděl, šel bych taky do SLX. XT jsem si kupoval hlavně kvůli němu. Moc si mě nepotěšil, ale už alespoň vím, na čem jsem.

                Díky.

                0 0
              • Dorsiflex  

                Ještě mě napadlo – pravděpodobně to funguje na změně objemu hydraulického obvodu. Možná by pomohlo odvzdušnění u úplně povoleným Free Strokerem. Do obvodu by se dostalo malinko víc oleje a při zašroubování by pohyb pístků mohl být patrnější.

                Jinak v jiném vlákně někdo psal, že pomocí FS sjednocuje chod přední a zadní brzdy. Buď se mu to tedy jenom zdálo nebo mu to funguje lépe.

                0 0
                • Mr.Duck  

                  Funguje tak, ze jak sroubujes sroub dovnitr, dalo by se rict ze primackavas paku. Je tam desticka, na kterou tlaci ten sroub, a na ktery je i chycenej kloub co vede od paky.

                  0 0
          • figur  

            No tak u mě to funguje tak, že tím velkým kolečkem se zvětšuje celkový krok páky (±) a současně i pracovní krok (volný krok se nemění) – nastavení dle velikosti ruky. Pokud se má změnit rozsah volného kroku, na to je ten malý šroub dle obrázku. Když se zmenší volný krok, zvětší se pracovní krok, protože celkový krok (chod) zůstane stejný. Vzájemným nastavením těch dvou šroub můžu dosáhnout polohy přesně podle mé potřeby.

            0 0
        • Vilém  

          Psal, ze mu freestroke nereaguje.

          0 0
    • VIP3R  

      Pořídíl jsem si tyto brzdy jako náhradu za původní M396, ale nějak nejsem spokojený s jejich výkonem.

      Zatím mám najeto cca 100 km a všiml jsem si, že kotouče nejsou obrzděné po celé šířce na přední i zadní brzdě (tak 1/3 je netknutá).

      Je to tak normální (a časem si to sedne pořádně) nebo tam je něco špatně?

      Kotouče jsou SM-RT68 180 mm, adaptéry originál Shimano…

      0 0
      • tonik666  

        Podivej se, zda ti kotouc chodi po cele plose desticky. Pokud ano, je to ok.

        Na kotouci to vypada divne, tipoval bych ze je trmen moc vysoko.

        0 0
      • Evilcleaner  

        tyto kotouče mají brzdnou plochu širší než je šířka destiček. setup máš asi správně, pokud desky nezasahují nad kotouč, tak je to ok.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.