Brzdy na bikepark a trail pro váhovou kategorii 110+

17 nepřečtených
  • FOTOBIKER

    Nazdárek bikeři. Prosím o radu s výběrem vhodných kotoučovek pro bikeparky a traily. Při mé šílené hmotnosti cca 110kg a momentálním osazení SRAM LEVEL T uvažuji o náhradě za něco odolnějšího vyšší zátěži. Minulý týden jsem je na pekláku v České třebové trochu upekl.

    Kotouče jezdím vpředu i vzadu 200 a se zadní brzdou neustále řeším nějaké rezonance. Zkusil jsem už ledacos a vždy po pár km na trailech zase silně rezonují. ( rám Thomeus Oberrider Carbon, vidle RS Domain ). Desky na těch LEVEL T jsou původní origa. Dík za názory.

    0 0
    • mrazik01  

      Shimano Zee/Saint, Magura MT7/MT8, Sram Code RSC

      0 0
    • novas752  

      Level T nemá s brzdou nic společnýho.

      Normálně nějaký 4 pístkový Shimana (Zee, Saint ale i XTR 9120, XT 8120, SLX 7120 atd.) A kvalitní kotouče na unašeči

      0 0
      • stoRmjE  

        SLX mám a nepřijdou mi nějak kvalitní, taky přemýšlím, že si koupím lepší

        0 0
        • TK75  

          A kotouče velikost máš jaké? Unašeč taky pomůže dost, bez něj jsem měl při dlouhém sjezdu problém.

          0 0
        • Auditor  

          Na SLX jsem jezdil posledni cca 2roky, 180mm kotouče, vaha s vecma kolem 110kg, v pohode.

          0 0
          • Breakpain  

            na sjezdovce?

            0 0
            • Auditor  

              Vsude mozne, sjezdy (DH) nejezdim …

              0 0
              • kejda  

                Ptal se na sjezdovku, tedy sjezd…

                0 0
                • Auditor  

                  Takk to o Peklaku jsem nejak prehlid, precet sem si trail a bikeparky… Nicmene, ja se dost bojim a brzdim… a SLX v pohode prezily pode mnou treba Saalbach. Se Zee/Saint chybu neudela.

                  0 0
            • kejda  

              Tímto dotazem by měly začít všechny otázky… bohužel sem vloží odpověď kdekdo bez toho, aby si aspoň trochu přečetl zadání )))

              Odpovědi typu, mám Deore a brzdí perfektně, akorát teda jezdím jenom stezku, jsou prakticky i teoreticky úplně na houno

              0 0
        • aquilas  

          Mám SLX 7120, 110 kg plus kolo a nemám s nim a žádný problém. Brzdí slušně. 203 a 180 kotouče. Za mě dobrá volba za dobré peníze.

          0 0
    • RomSva  

      zdravím,

      pise se tu hodně o pákách, třmenech a kotoučích.

      mozna by bylo dobré nezapomenout na desky. Galfer je celkem chvalený.

      jinak jak píšou co největší kotouče už z důvodu tepelné kapacity a teplosmenne plochy pro chlazení. Takže asi radši velký kotouč a klidne slabší brzdu.

      Osobně jsem „prebržděnost“ zadní brzdy řešil dvoupistkem a ve předu mám čtyřpistek.(Shigura XTR trail)

      A nutno dodat, že jsem nadšený. To tam mám zatím ještě starý výplet a na něm skoro nejlevnější Shimano kotouč

      0 0
    • Goob  

      Se stejnou váhou ve výstroji a výzbroji mám Code RSC, vpředu 203 vzadu 180 – kotouče i desky Galfer. Zatím jsem to neuvařil :D.

      0 0
    • Nitroglycerin  

      Já metrák, e-full 24 kilo, mám tam čtyřpísty SHIMANO BR-MT520, 203/203 mm a ujde to

      0 0
    • X-biker  

      shimano 4pist a 200mm kotouce a si v klidu…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.