• Pepe72

    Na brzdách m615 mám desky metal s chladičem při sjezdu vrčí, je to norm ? Brzdí parádně a nepřehřívají se.

    0 0
    • mirorek2  

      kup místo těch force kotoučů origo sh a vrčet to nebude, na 99% :-)

      taky nepíšeš, jestli přední, nebo zadní

      0 0
    • tigermoth  

      Mě to na Hayes kotoučích slabě vrčí taky, ale žádné vibrace, jenom zvuk. Stejné desky. Možná to dělají ty šikmé ďury v kotoučích, jsou si dost podobné.

      0 0
      • Pepe72  

        jj, vrčí bez vibrací. Ty desky mám nové a brzdy jsem pořádně vyzkoušel až včera proto se ptám až ted.

        0 0
        • petyn  

          Mne vrci na predku XT 785 na kotouci XT RT 86. Desky polymer s chladicem. Vycentrovane to mam jen vrci nevibruji a brzdi normalne. Kotouc 180 mm.

          0 0
    • Tomcat  

      Když koukám na to smontování

      • dosedací plochy vidlice > redukce > třmen jsou začištěný a zarovnaný ?
      • není ten třmen křivě?
      • oba pístky se vysunují stejně, neohýbají moc kotouč k jedný straně?
      0 0
    • jaykay  

      Uz jsem vyzkousel nekolik brzd a kotoucu (Tektro, Shimano, Formula, ted Magura MTS) a predni vrci na vsech).

      0 0
    • Pepe72  

      Dosedaci plochy jsou pouze zbaveny barvy.Třmen je rovnĕ, ale na jedne stranĕ je bliž kotouče. Špatnĕ zařazeno.

      0 0
      • Tomcat  
        • takže bych dosedaci plochy zafrezoval / je na o přípravek

        Např: http://www.parktool.com/…g-set-dt-5-2?…

        • na jedné straně kotouče může znamenat ohýbání kotouče při brždění viz ten můj náčrt.
        0 0
        • Pepe72  

          Zkusim se na to usazeni mrknout. Mimochodem kdyz jsem si daval kolo do servisu a po nich sundal brzdy byla na styčnych plochach origo barva :-)

          0 0
        • Pepe72  

          Jo a nemam ho šuro ale mikro bokem a zaroven s kotoučem.

          0 0
    • Pepe72  

      Díky všem. Brzdy jsem došteloval napřesno a pístky se dotýkají kotouče současně. Už to budu takhle dělat vždy. Jestli vrčí ještě nepoznám ale napíšu.

      0 0
    • THORX  

      Mám XT 2016 kotouč 86 180mm a přední vrčí a a vibruje co stím? Třmen bude vycentrovan dobře kotouč nikdy neškrtá.

      0 0
      • Pentaroth  

        Zkusit srazit hrany na deskach.

        0 0
        • THORX  

          Jak srazit

          0 0
          • Smazaný účet  

            Klackem? :)

            0 0
          • danielh  

            Proste se musis s nekym srazit na kole, nejlepe v protismeru a pri vetsi rychlosti :-) jo a hlavne tim prednim kolem kde to dela problemy.

            0 0
          • novas752  

            Pilníkem na železo zabrousit „náběžnou“ hranu destičky o pár stupňů (úhel mezi kotoučem a sraženim)

            0 0
            • THORX  

              Díky ;-)

              0 0
            •  

              Lepší je srazit to na kotoučové brusce na cca 30° . Otázka pár vteřin, pilnikem to jde samozřejmě taky, ale bruska je bruska :-D Jo a ještě, ty náběžné hrany jsou na desce celkem 2.

              0 0
      • Pepe72  

        vzhledem k tomu že Ti to i vibruje zkontroloval bych vše podle – Tomcat

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.