Brzdy Avid Juicy 3 vs. Shimano BL-M445

29 nepřečtených
  • snowflake

    Ahoj, rád bych vás poprosil o zkušenosti a názory k uvedeným brzdám – kterým byste dali přednost na novém kole. Oboje v použití se 185 kotoučem vpředu a 160 kotoučem vzadu.

    Sám Juicy 3 mám, ale nemohu je porovnat.

    Předem díky

    Anketa: Kterým brzdám byste dali přednost?

    17x
    65%
    0 0
    • kubad  

      445 ani náhodou, pokud shimano tak 595

      0 0
      • Manzak  

        A procpak ne?

        0 0
        • kubad  

          protože je to replika brzd, vhodná maximálně na trekové kola

          0 0
          • Manzak  

            Aha, uz jsem myslel, ze mas nejaky vazny duvod :D

            Tedy, zrovna minuly tyden jsem dostavel svuj novy HT, jedna z veci na kterych bylo to kolo „osizeno“ byly zrovna tyhle Shimano brzdy. Na starym HT jsem mel prave juicy 3, proto me zajimalo srovnani. chtel jsem si pristi mesic poridit elixir R, protoze jsem zvykly na Avid, jenze po par vyjizdkach jsem usoudil, ze na to pecu, ze tam neni zadny podstatny rozdil. „Jedovatost“ a houbovitost" Shimano a Avid beru jako B-F latinu, mozna musim tu paku primacknout o 1 cm vic nez Avid, ale jak radi rikaji politici, je to pod moje rozlisovaci schopnosti, neresim to. Prsty me po jizde neboli, takze i paky mi nejspis vyhovuji, jestli nechytnou vakl, nebo se nebudou hnojit, tak si je nejspis ponecham.

            K cemu ale mam vyhrady jsou kotouce, ty vypadaji dost subtilne, jako nejaka umelohmotna poutovka, navic se mi nelibi design, takze je asi vymenim, jenze to se samotnyma brzdama az tak moc nesouvisi.

            0 0
            • kubad  

              pokud ti vyhovují proč ne, ale máš teda dost malou rozlišovací schopnost :D

              pokud se řeší nákup tak ten malý příplatek za 595 se rozhodně vyplatí,

              0 0
              • Manzak  

                Jasne. To asi mam :)

                Ty deore je patrne dobra volba jak ctu zdejsi nazory, ale protoze o nich nic nepise, tak zrejme resi nakup noveho kola kde uz jsou osazeny ty J3 nebo M445.

                0 0
                • kubad  

                  jasný ale většinou se dá domluvit v prodejně na výměně u nového kola, a pokud z těchto dvou tak určitě J3

                  0 0
                  • snowflake  

                    Přesně proto se ptám. Po tvém příspěvku vyvstává nová otázka, jestli nechtít místo J3 spíš ty Deore 595, které by třeba neměly ten virbl :) a navíc by měly i lepší páčky/čelisti (spekulace).

                    0 0
                    • Manzak  

                      Jakou vlastne mas moznost vyberu?

                      0 0
                      • snowflake  

                        Prodejce zatím jen vyjádřil vůli vyměnit mi je za J3 bez příplatku. Ty 595ky nejsou o moc dražší, tak možná zkusit poptat ty.

                        0 0
                        • Manzak  

                          Podle me je to jedno. Tady na foru ale ma Avid velkou reputaci. Treba i ja jsem ted mel jasnou ideu, ze koupim kolo, a M445 pujdou hned do bedny, ze to budou nejaky nehorazny plivy. Ted k tomu ale nevidim duvod.

                          0 0
              • snowflake  

                Mě právě ty „Šťavnatý trojky“ celkem vyhovují (až na ten zvukový doprovod), ale je pravda, že si i na ně dost lidí stěžuje. To je ale často ve srovnání s dražšími 5kami, Elixir Hayes a Hope.

                0 0
    • snowflake  

      Od Shimana jsem zkusil jen brzdy Alivio a ty jsou oproti Juicy 3 takové gumové. Možná by mi pomohlo subjektivní porovnání Alivio a těch BL-M445, pokud by měl někdo takovou zkušenost.

      Co jsem se ale dočetl a sám zakouším skoro každý den, je vibrace kotoučů od Avidu. Přední mi při 20km/h rychlosti cinká o destičky a zadní při zhruba 1/3 síle stisku přenáší vibraci do zadní stavby rámu – to může být ale způsobeno i patkou nebo měkčí zadní stavbou.

      0 0
      • Manzak  

        Ty M445 by snad melo byt nove Alivio jestli se nepletu.

        Me teda ty Juicy nevibrovaly, jen vydavali takovy zvuk podobny tichemu prdeni, asi jak prejizdely desticky pres ty ovalny diry.

        0 0
        • snowflake  

          Pokud ano, tak mám zkušenost s předchozí verzí Alivio, které jsou subjektivně o třídu horší než Juicy 3.

          0 0
          • Manzak  

            Predchozi verze je neco jinyho, Shimano inovuje kazdy rok jednu radu, loni to bylo deore, letos to budou tyhle brzdy. A zrovna ty deore si tady udelali za tu chvili velice dobre jmeno, pocitam ze s temahle to bude podobny.

            Koukni spis na ty kotouce, ty me moc nepresvedcuji o kvalite.

            0 0
            • snowflake  

              Konstrukčně vypadají Deore 595 a Alivio 445 úplně stejně. Rozdíl čekám v hmotnosti a možná destičkách. Pak by šlo usuzovat, že ty 445ky fakt nebudou k úplnému zahození.

              Nečekal bych, že na ně bude na internetu tak těžké najít recenzi :(

              0 0
    • Tommy_O2  

      Ja Shimano M445 mam, cakal som nic moc brzdy, ale prijemne ma prekvapili. Ucinok slusny, davkovanie super a su tiche. Predtym som mal M486 a je to rozdiel triedy. Inak vo Vele ich chvalili zatial na kazdom testovanom bicykli a dokonca ich za tie peniaze doporucili ako aj kupu zvlast komponentu. Za tie peniaze pohoda (a to mam cez 90 kg).

      0 0
    • AleZ80  

      Ty Shimana jsem nezkoušel, ale s Juicy 3 mám zatím dobrou zkušenost. Dal jsem k nim Hope kotouče + SwissStop destičky a brzdí to krásně jedním prstem a necinká to ( zatím, snad to vydrží ).

      0 0
    • StuntJ  

      Jezdím J3 a bezproblémové brzdy, pokud se v nich člověk nešťourá … Brzdný výkon dost závisí na deskách a odvzdušnění, které je však velice jednoduché a doma proveditelné …

      0 0
      • Smith10  

        …jediné s čím nesouhlasím je „pokud se v nich člověk nešťourá“ – tam jde asi hodně i o to, jaký má člověk ruce :-) Já měl ty svoje J3 už několikrát komplet rozebrané a stále jsou 100% funkční, navzdory tomuto povšechnému názoru zde na fóru, že jakmile do nich člověk šáhne tak je může rovnou vyhodit!:-)

        0 0
        • StuntJ  

          Já jsem je taky několikrát rozebral a zjistil jsem že fungují naprosto stejně, jako když si jich člověk nevšímá a mění pouze desky …

          0 0
          • Smith10  

            …s tím také souhlasím :-) …já jen poukazoval na to, že ikdyž se do nich šáhne,tak to neznamená,že jsou pak na vyhození!

            0 0
        • c0d3r  

          hele a nemas nejaky dobry tipy na „udrzbu“ ?? mam doma taky juicy a prijde mi ze by mohly byt trochu zavzdusneny… nemas neco na netu kde bych si to mohl nastudovat primo na AJ3 ? nebo nenapsal bys mi (nejlepe asi na mail) nejakej postup? moc diky :-) nechce se mi to davat hned do servisu..

          P.

          0 0
      • nalim63  

        Nemáš návod na to jednoduché odvzdušnění? Zatím co jsem viděl návody na odvzdušnění, tak mi to moc jednoduchý nepřipadalo.

        0 0
    • snowflake  

      Nakonec jsem našel jedinou recenzi zde:

      http://www.freerider.ro/…w-14027.html

      Ve které přímo tvrdí, že nedosahuje kvality Juicy 3.

      Nutno použít google translator z Rumunštiny :D

      0 0
      • AleZ80  

        Do Rumunska už taky dorazily kotoučovky? No jo, Evropská Unie vlastně.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.