Brzdy Avid Juice 3 a brzdy Shimano 575 hydraulic disc

35 nepřečtených
  • KWP-Tomi

    Dobry den

    Nehnevajte sa ak sa tu náhodou tato tem už rozoberala ale idem kupovať bajk a potreboval by som súrne no súrne zase až tak to nesúri ale potreboval by som vedieť ktoré brzdy sú lepšie

    Brzdy Avid Juice 3 alebo brzdy Shimano 575 DEORE hydraulic disc

    Ten čo ma DEOREcka 575 je trochu drahší prosím poradne mi nech potom neľutujem jedny chvália AVID a jedny DEOREcka poraďte prosím

    0 0
    • miche  

      Mám oboje brzdy, můžu hodnotit.

      Avid, lepší páka (líp se mi drží), měl jsem je na HT a bohužel si s rámem nerozuměly (zadní stavba vibrovala, nezabralo nic) a musely na zimáka, tam je to už lepší.

      Shimano, páka nic moc (mě teda sedí míň), dělená objímka podle mě strašně udělaná, ty šrouby mi vadí při řazení (mám to prostě tak nastavený :-) Ale brzdí pěkně a hlavně, zadní stavba kola už je snáší :-)

      Celkově, Shimano mi sedí líp co se brždění týká, ale Avid mi sedí designem a zpracováním páky ..

      0 0
    • LáďaH  

      Avidy mají kratší a ostřejší chod páky, zatímco Shimano má delší krok a působí houbovitěji. Výkonností to jsou ± stejné brzdy. Osobně bych volil Avidy. Mám přímé srovnáni Juicy3 x M595.

      0 0
      • KWP-Tomi  

        jooo dakujem pekne za odpoved kazda odpoved mi je dobra na zvaženie a tak celkovo DEOREcka nie su vadne nekazia sa? lebo sem tam som cital ze su nejake problemy

        0 0
        • LáďaH  

          Já je mám 3/4 roku bez jediného problému. Jen si dej pozor na kotouče, se špatnými kotouči nemají moc dobrý účinnek. Ale to bude asi u všech brzd. Nevíš náhodou, co tam je za kotouče?

          0 0
    • BigKarel2  

      M575 nejsou Deore, Deore jsou M595.

      0 0
      • LáďaH  

        M575 jsou předchůdci M595, starší Deore. ;-)

        0 0
        • BigKarel2  

          Nó jesi myslíš taky ty na obrázku jako já, tak to jsou brzdy mino sérii…vždycky byly, a né žádný Deore :)

          0 0
          • KWP-Tomi  

            mimo serii znamena to že su ako o ničom?

            0 0
            • BigKarel2  

              Né…ale že to není ani SLX nebo XT…že maj prostě jen číslo, a nejsou zařazeny v nějaké řadě komponentů…

              0 0
              • KWP-Tomi  

                a ha už chapem a keby si mal na vyber zobral by si tIe 575 ci tie AVID

                0 0
                • BigKarel2  

                  Vzal by sem Deore M595, mam doma i Deore a i ty M575…a nový stojej -+ stejně…Vzaly bych M595tky… jinak z těch dvou co vybíráš ty…nevim…myslim že je to podobný

                  0 0
                  • KWP-Tomi  

                    či ze da sa povedat že je to asi tak 50 na 50 nie? pri bežnom bicyklovani po chodnikoch asi stačia aj tie Avid Juice 3 nie? nechcem to na žiadne zjazdy ani nic proste normalne bajkovanie po uliciach

                    0 0
                    • BigKarel2  

                      To asi jó…s dobrejma deskama akotoučema budou brzdit pěkně…ikdyž nechápu proč nevzat ty Deorka..ty už jsou lepšejší a stojej stejně?…

                      0 0
                      • KWP-Tomi  

                        No neviem to zhodnotit ci su alebo nie su lepsie prave preto som napisal na forum aby sa vydarili k tomu iny co uz maju skusenost

                        Je pravda ze ten bajk co ma tie brzdy 575 je drahsi

                        A nakoniec sam si pisal ze to nie su DEORE ale len seriove označenie

                        0 0
                        • felix.org  

                          Spíš nám řekni, co to je za kola, mezi kterýma vybíráš, protože na kole nejsou jenom brzdy ;-)

                          0 0
                        • BigKarel2  

                          Jo, já myslel že vybáráš samotný brzdy…tak to spíš ukaž přímo kola který chceš koupit…

                          0 0
                          • KWP-Tomi  

                            tu je ten co stoji viac

                            http://www.trek-bikes.cz/…0/trek-6500/

                            a tu je ten lacnejsi ale tiez OK

                            http://www.trek-bikes.cz/…0/trek-6300/

                            0 0
                            • BigKarel2  

                              Tak z těhle je lepší ten vyšší model pochopiteleně…tak jesi si rozhodnutý pro jedno z těh kol, tak bych vzal to s těma Shimanama…

                              0 0
                              • KWP-Tomi  

                                A co ma este lepsie ten drahsi ak brzdy teraz vynechame ?

                                Ale ten druhy lacnejsi tiez postacuje tiez nie je najhorsi nie?

                                Ja som vlastne preto chcel vediet ktore brzdy su lepsie pretoze mne stacia aj tie komponenty na tom lacnejsom tiez tam je TORA vidla je tam XT cko deore vybava na tom lacnejsom preto mi teraz islo len o brzdy

                                0 0
                                • BigKarel2  

                                  kliky, vidlici…

                                  0 0
                                  • KWP-Tomi  

                                    ale ani TORA nie je špatna keby na tom lacnejsom bola DART 3 ta uz by som pozeral na ten drahsi ale ked je tam tora ani ta nie je na zahodenie je to vidla oblubena

                                    0 0
                              • KWP-Tomi  

                                ja sa len bojim ze by som siel do tych Brzdy Avid Juice 3 a ze budem sklamany ze potom budem okolo toho rozpravat ze som mohol dolozit a zobrat tie shimano 575 aj ked predavaci hovorili ze Brzdy Avid Juice 3 su bez porblemove a bol som vo viacerych obchodoch a kazdy chvalil Brzdy Avid

                                0 0
                            • Azmir  

                              Můžu se zeptat za jakou cenu ty kola kupuješ? protože za 27k se dá sehnat si myslím lepší kolo než trek na deorku.

                              0 0
                              • KWP-Tomi  

                                cena uz nie je taka ako je tam uvedena je to akcia preto mi celkom zavonal ten drahsi stoji 21 a ten lacnejsi 18

                                0 0
          • KWP-Tomi  

            ta že su o ničom

            0 0
      • KWP-Tomi  

        Takže radšej brat tie AVID ?

        0 0
        • bikEpo  

          ja som za Avid,príjemná páka,pekné spracovanie,dáv­kovateånosť a dostatočný účinok…

          mal som možnosť porovnať Deore 595 x Juicy 3,Deorečka sú také plastové,ako hračka,nepasovala mi ani páka a sú moc kusavé

          Shimano 575 som ani nevidel,ale čo čítam na nete,sú nič moc,ďaleko zaostávajú za oboma vyššie popísanými

          0 0
          • KWP-Tomi  

            Dik moc aj predavači mi hovorili ze vraj Avid Juice 3 su bez poroblemove brzdy ze su take tuhšie a pevnejšie ako shimano ale aj tak som chcel vediet nazor uživatelov nakolko predavač povie hoci čo aby predal vyrobok

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.