Brzda Tektro Auriga Comp, hydrauliká disková, 160mm

74 nepřečtených
  • Du.Lukas

    Jak to brzdí?

    0 0
    • kubad  

      podprůměrně

      0 0
    • StuntJ  

      nic moc :o). Lepší si koupit základ od Avidu či Shimana …

      0 0
    • marapara  

      Celkem mizerně na hydry. Z hyder co se dneska dělají asi nejhůř.

      0 0
      • winprog15  

        Tento test sa mi čím ďalej tým menej páči…Tektrá dostanú 3.5* a Elixiry CR iba 2.5*…Tým pádom hovoríme „Nekupuj Elixiry,kúp Tektrá“ :P Btw k téme,Aurigy som raz mal na nastavenie,ani po zábehu nebrzdili normálne,účinok slabý,slabší ako Včka…

        0 0
        • Smazaný účet  

          Kasli na hvezdicky..v tech bude imho obsazena i porizovaci cena. Hlavni jsou grafiky a tak jde videt, ze CRka brzdi proste lip;)

          0 0
        • PatrikL  

          je rozdiel auriga comp a auriga pro… Pro verziu asi nikto z vás ešte neskúšal (ani ja), takže počet hviezdičiek môže byť v poriadku…

          0 0
        • DaSnail  

          mne sa zas zdá že to testovanie brali celkom vážne a nameraným hodnotám by som veril možno viac, jak subjektívnym dojmom nejakého súdruha o ktorom ani neni jasné, v jakom stave tie brzdy má.

          že sa to tebe nepáči je tvoja vec, každému sa páči niečo iné.

          aurigy som skúšal len krátko, ale nijak tragicky na mňa rozhodne nepôsobili.

          0 0
          • pepino  

            Asi tak, měl jsem Shimano Deore, Hayes HFX9 a ted Aurigy, výsledek přibližně stejnej. Záleží taky na deskách.

            0 0
            • Vilém  

              Taky si myslim. Zkousel jsem je na servisovanym kole s Fastop deskama a neprislo mi to jako nic tragickyho.

              0 0
    • Frostty  

      S těmahle brzdama občas musím brzdit i očima..a to jsem lehká váha. Osobně být tebó vyberu jiné.

      0 0
    • Jakubek  

      spolubydla to ted koupil s nejakym mongoosem. NEBRAT! seridit se to skoro neda, predek mel mozna i krive zfrezovane ty plochky co maji kontakt s adapterem…

      0 0
      • Du.Lukas  

        Budu je mět na Gt ruckus UF 2009…

        Od kola očekávám skoky ale i něaké triky přes přední brzdu např. skoky na předním kole, otáčet se přes přední brzdu…

        Myslíte že teda brzdy toto neutáhnou?

        0 0
        • roud  

          Ani náhodou…

          0 0
          • Du.Lukas  

            aha a jaké jiné street kolo byste mi doporučili v této cenové kategorii do 15tisic korun?

            Ted sem jezdil na UMF merida hardy 4 tam mi prcla vydlice-v korunce… Byla to rst gila 100mm

            0 0
          • pepino  

            Já bych přesně tohle napsal o HFX9 s 203mm kotoučem, co jsem měl předtím.

            0 0
        • Frostty  

          Utáhnou, ale nebude to žádná hitparáda.

          0 0
        • Ruprt2  

          utáhnou v pohodně,

          ale neubrzdí.

          0 0
        • pepino  

          Utáhnou, mám 180mm kotouč.

          0 0
    • PatrikL  

      mal som ich 4000km minulý rok (a tento rok ešte zo 500), nikdy nesklamali, len občas bolo potrebné pridať ďalší prst do brzdenia :) Teraz mám Magura Louise a nejaký výrazný pokrok okrem ľahšieho chodu páčky nepociťujem :)

      0 0
      • kubad  

        hehe to si děláš srandu ne? asi bude něco špatně Luisy sou funkčně uplně jinde poznat bys to měl sakramentsky.

        0 0
        • PatrikL  

          …alebo dobré tektrá :) Louise sú v poriadku, skúšal som ich viacero :)

          0 0
          • kubad  

            názory na Tektra tu máš od iných uživatelů

            0 0
            • PatrikL  

              ja verím viac tomu čo sám skúsim ;) na 180mm kotúči nie sú tektro auriga zlé brzdy…

              0 0
            • pepino  

              Jak dlouho si jezdil ty Tektra a jak dlouho Luisy? Dík.

              0 0
              • PatrikL  

                tektro: cca. 4300km

                magura: 585km

                0 0
                • pepino  

                  Já myslel kubada, ale dík:)

                  0 0
                  • PatrikL  

                    aha :) no nič, aj som niečo také tušil :)

                    0 0
                    • Ruprt2  

                      toš ve starém žigulíku taky do Prahy z Brna dojedeš, a nemusím ho mít, abych tvrdil, že v oktávce to bude o něčem jiném.

                      0 0
              • kubad  

                na Luisach Carbon 2007 mám dost km a to sou opravdu pořádné kotvy taky určení brzdy FR-AM je jasné.

                Na Aurigach Comp asi 350–400km koupil sem je dceři na kolo a nahodil na svoje na test, opravdu sem jim dal dost šance na zajetí, ale bohužel, letěly a dcera dostala BB7 které se slušnýma deskama s přehledem po všech stránkách lepší.

                jinak sem nepíšu nic jiného než osobní zkušenosti, a hydraliky vozím od 2001 a předtím pár let hydraulické V-čka od Magury

                0 0
    • Faan 20  

      Mám je nyní na GT Avalanch 2.Disc(2009).…brzdy teda nic moc. Na běžné xc ježdění to stačí, ale nějaký sjezdík nebo jak píšeš skákání a tím určitě i prudké brždění to teda není:-( budeš muset hooodně tahat za páčku:D;-)…teď otázka jaké budou mít třeba výsledky s jinčím kotoučem a destičkami??

      0 0
      • Frostty  

        Tož to jezdíme na stejném kole, též uvažuji aspoň o 180mm kotoučích,aspoň dopředu – tam je to tragikomedie.

        0 0
        • Faan 20  

          jj:-) kolo je to dobrý, ale ty brzdy:-( ty mě štvou. nejsem žádný odborník, ale myslím, že 180 mm kotouč tomu moc nepomůže – spíš jen při sjezdech že se bude líp chladit, ale tyhle brzdy stojí za prd i když nejsou přehřátý. si myslím, že víc by pomohlo nějaký dobrý kotouč + vhodné destičky…..nejlepší řešení celková výměna a je po problému:-)

          0 0
          • milan-z-brna1  

            přijde mi, že jste přehnaně kritičtí, kolik kol s jste předtim jezdili, kolik z nich s hydraulikama???

            0 0
            • Frostty  

              Myslím že nepotřebuju projezdit hromadu hydraulik abych mohl říct že mi tyto brzdy nevyhovují v jistých situacích.

              0 0
              • Mr.Duck  

                Mě v jistých situacích nevyhovuje SLX, a to jí v recenzích docela chválej :) Avid bysem taky nechtěl, tam mám furt pocit že přelítnu hrazdu, ono neni ideální nic, ale podle mě jich projezdit hromadu nebude od věci.

                0 0
                • Frostty  

                  To bezpochyby nebude. Nicméně na GT určitě sadu měnit nebudu – nemá to už význam. Bude nové bajk.

                  0 0
              • DaSnail  

                mohol by si skúsiť dať páky ďalej od gripov. máš ich imho moc blízko. nič za to nedáš a možno to pomôže.

                a väčší kotúč pomôže určite. v tom teste píšu, že každé 2cm na priemere sú 20% nárast výkonu.

                0 0
                • pepek  

                  Soudružka učitelka nám kdysi říkala, že je to 12,5% (11,1%)

                  0 0
                  • DaSnail  

                    soudružka mala samozrejme teoreticky pravdu, vzorčeky nepustia.

                    tí súdruhovia to skúšali v praxi a vyšlo im zhruba 20%. ale možno to je len nejaké celosvetové spiknutí výrobcov kotúčov…

                    0 0
          • Frostty  

            Já ti nevím, já mám právě problémy jen při cestě dolekopcom.

            0 0
            • milan-z-brna1  

              otázka je, jestli by ti třeba výěna za J3 přinesla pocit výrazného zlepšení. Já sám jsem vyměnil za LX a že bych si extra polepšil?? Jen mi víc vyhovuje tvar páky, a mají trochu čitelnější nástup

              0 0
              • milan-z-brna1  

                …výměna třeba za J3…

                0 0
              • Frostty  

                Nu a jsme u toho. Právě proto dám nové destičky, vetší kotouč a budu doufat že bude můj problém vyřešen.

                0 0
                • Faan 20  

                  přesně tak! neříkám, že jsou ty brzdy úplně k ničemu, ale při sériovém dodání kotouč + destičky = brzdný účinek není fakt nic moc:-(

                  0 0
    • milan-z-brna1  

      měl jsem je rok na GT AVA, 180 kotouč vpředu, vpředu zelený jagwire desky, brzdili v pohodě, na to že to byly hydry na kole za 15k v roce 2008. Asi takhle bych se ne ně díval. Mám pocit, že spousta lidí se tu zeptá na tyhle brzdy ještě před tím, než si kolo s nima koupí, přečtou si že brzdí blbě a pak k nim tak i přistupujou. Můj názor je, že brzdí úplně stejně jako základní modely jiných výrobců – líp než véčka a mechaniky, ale mají houbovitější chod páky, nezřetelný nástup a na brždění jedním prstem fakt zapomeň. Navíc třeba ty aurigy měly z mýho pohledu blbej tvar páky.

      0 0
      • kubad  

        no však to píšu hned na začátku vlákna, prostě podprůměrný brzdný výkon, jinak funkční brzdy.

        0 0
    • vsn  

      prijde mi ze v pohode … ale porovnaval jsem akorat s nakejma formulama na kterych jsem jel jen par km …

      jezdim obcas i prudky sjezdy a brzdi spolehlive (ale nebrzdim jednim prstem jak tu kazdy pise)

      vpredu mam desticky kool-stop a kotouce G3 (ale rozdil oproti puvodnim kotoucum asi neni v brzdnem ucinku bych rekl)

      0 0
    • Last Guardian  

      Pokud je necháš tak jak jsou, tak maji horší výkon než véčka. Vyhoď orig. desky, dej např fastop a dostaneš se cca na účinnost véček. Já, jelikož sem těžší (84kg), tak sem aplikoval ještě 203 kotouč a konečně jsou srovnatelný s „normálníma“ hydrama. Pokud seš lehčí, 180 mm by mělo stačit. Servis je samostatná kapitola : pístky se často nevrací (promazání pomůže jen na chvíli) a moje zadní je skutečně nerovně ofrézovaná na dosedacích plochách. Ale těsní, nepřehřívají se, se zavdušněním taky není problém, případné odvzdušnění jde lehce bez spešl nástrojů. A každopádně platí, čím míň se do toho hrabe, tak fungují líp, čili žádný oprašování, ale jezdit a jezdit… Sumasumárum žádná diskotéka, ale lepší než brzdit botama.

      0 0
      • Xibal  

        Tak ja mam 84kg a s veckami by som to moc nezrovnaval, urcite su lepsie a ked vezmem do uvahy aj to ze odpadaju tie bezne „problemy“ ako hlucnost a castejsie nastavovanie. S tym vracanim piestkov to je pravda, ja ich jazdim uz druhy rok a za ten cas mi v servise vymenili zadnu aj prednu brzdu, prednu dokonca dvakrat, ten novsi model pak sa zda byt o nieco kvalitnejsie prevedeny, co som si prve vsimol tak nemaju od novoty taky strasny vakel ako starsi model. Inak mam 160kotuce a jazdil som s nimi aj dost velku divocinu a za ten cas sa mi nejak viac zahriali asi len raz a to som v tedy brzdil naozaj zdatne, takze to tiez nevidim nejak katastrofalne. Ten nastup pri brzdeni je zo zaciatku dost slaby a je pravda ze treba pouzit aspon dva prsty, zatial to vzdy stacilo. A co sa tyka odvzdusnenia, na to vam staci velka striekacka z lekarne a kus hadicky, ale za tie dva roky s ami ich este zavzrusnit nepodarilo.

        Takze ja by som ich nejak vyslovene nezatracoval ako to robia poniektori ludia co ich mnohokrat ani neskusali len sa priklonili k nazoru ze su zle :)

        0 0
        • Du.Lukas  

          Taxe když to zhrnu tak Brzda Tektro Auriga Comp, hydrauliká disková, 160mm je na street,dirt ježdení nepoužitelná…

          0 0
          • Last Guardian  

            V případě dirtu bych to shrnul stejně. Leda upgradovat jak sem psal výše..

            0 0
            • Vilém  

              Na dirt urcite pouzitelna je. Tam brzdis jen po dopadu a kdyz clove kouka na dirtove stroje, tak prevazne je instalovana jen zadni brzda, vetsinou nevalne kvality.

              0 0
        • Last Guardian  

          Tak ano, pravda. Já s véčkama porovnával čistě účinnost. Jinak samo co se týče dávkování, seřízení atd. tak maji určitě nad V navrch. Ale to asi každá hydraulika.. Je to prostě třeba brát jako low end se všim co k tomu patří, včetně minimální ceny a to se taky počítá :)

          0 0
      • quaero  

        Ale prdlajs.

        0 0
    • Kubas.1  

      Má je na kole přítulka…přijde mi, že brzdí v pohodě. Jasně, není to žádná jedovatá extra účinná sjezdová brzda, ale prostě brzdí to. Na nějaký levnější kolo bych v tom neviděl problém. Navíc ty když píšeš že to chceš na skoky, kde se může stát, že to prostě občas položíš a něco urveš, tak bych to tam bez obav dal…

      btw – dřív sme jezdili všichni na mechanických véčkách, a taky to brzdilo ;-) Doteďka když sednu na svýho starýho artura, tak je sice potřeba větší síla než u hyder, ale brzdí to uplně v pohodě…

      0 0
      • COCO(t)  

        Mám je taky na GT AV a příští měsíc jdou pryč moje starý V-čka brzděj líp než toto – to nebrzdí, ale zpomaluje nějaký zašlápnutí ani omylem prostě fuj (ale je fakt že mam radši kousavé ostřejší brzdy s krátkým krokem): Ps: Vozím 2 roky

        0 0
        • Kubas.1  

          no je pravda že ty co píšu já sou v podstatě fungl nový, tak uvidím jak se vyvinou…

          0 0
    • DaveX  

      Mám je na GT Avalanche 1.0 a brzdí hodně dobře. Jedním prstem to v pohodě za píchnu. Na normální ježdění úplně dostačují a nebrzdí vůbec špatně. Na nějaké větší sjezdy a skoky není to moje kolo úplně dělané takže mi stačí v pohodě a zatím žádný problém.

      0 0
    • pačes  

      Párkrát jsem projel klukovo kolo s těmahle brzdama s origo destičkama v kombinaci s Avid G2 160mm a s mejma 94kg jsem neměl problém zastavit. Občas si samy škrtnou o kotouče, ale za ty peníze bych to nijak nezatracoval. Nevím jak s jinejma kotoučema.

      0 0
    • nobody  

      mám je taky (180/160 kotouče), původní desky jsem měnil za Fastopy. Můj názor je, že brzdí dobře (srovnával jsem s J3/5, LX), funkčně jsou taky bez problémů. Jezdím i s Trailgatorem, tzn. váha mě s kolem + druhé 16" kolo a syn = 120 –130 kg a když za ně zaberu (vždy brzdím jen jedním prstem), tak sundám prcka z kola :)

      0 0
    • Ossis  

      V tuhle chvíli mám na kole jak Aurigy, tak nový Deorka. U Shimana mě překvapila délka chodu páčky. Zatím jsem neměl čas na projížďku. Ostatně chci vymenit i tu druhou Aurigy.

      0 0
      • miro1  

        Mám je na GT Avalanche 2.0 09 a brzdí celkem dobře,zatím žádny problém.Uvidíme jak dlouho vydrží.

        Furt lepší jak klasický brzdy,které mi furt málo brzdily a museli se seřizovat.

        0 0
        • Ossis  

          Kdybych nemusel, tak si je tam necham, byl jsem s nima fakt spokojenej…

          0 0
    • kesu  

      mama je ma na kole a neprijde mi, ze by brzdily nejak spatne.

      Rekl bych lepe nez juicy co jsem mel..

      0 0
    • BigKarel2  

      Oproti konkurenci špatně…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.