Brzda: Hayes Stroker Ryde nebo Shimano M486

23 nepřečtených
  • zihadlo

    Potřeboval bych poradit, která brzda je lepší (jak na ovládání tak na údržbu): Hayes Stroker Ryde nebo Shimano M486. Doporučil by někdo jinou?? Diky moc

    0 0
    • R4YNE8  

      Určitě Hayes Stroker Ryde ;-)

      0 0
    • o5majkl  

      newim jak klasický na krámě, ale OEM verze, který se montujou na kola stojí pěkně za ho*no… Vůbec jim neodskakujou pístky a bez totální repase jim nic nepomůže. Já sem pro Shimano, ale pořádně bych si zkontroloval, jestli někde nerosej…

      0 0
    • BigKarel2  

      Ani jedny… :D nějaký jiný za ty prachy…

      0 0
      • R4YNE8  

        Který ? :)

        0 0
        • BigKarel2  

          Třeba XTéčka vod šimána.

          0 0
          • R4YNE8  

            Docela si připlatí a také XT nejsou bezproblémová.

            Možná bych se podíval po Avid Elixir 5. Za tu cenu celkem luxus.

            0 0
            • BigKarel2  

              No jó…ja si všim u těch Hayesů jiný ceny…

              0 0
              • meri  

                rad bych si koupil i avidy 5 ale bohuzel nejsou many :(…taky moc toho nenajezdim,chtel bych vymenit hruzy Hayes MX3.Projel jsem se na kole s sh486 a no problem,ale je pravda,ze nemam s cim srovnavat.

                0 0
                • R4YNE8  

                  Těch Strokerů se vůbec neboj, sám je mám na jednom biku přes rok a jsem spokojenej. Brzdí dobře :)

                  0 0
                  • bukajcze  

                    Souhlasím… 180/160mm ubrzdí i mě… takovýho 118kilovýho drobka:)

                    0 0
                  • Swoby  

                    Ano, taky bych to zhodnotil dobře… možná i lépe (tak 2–3) Ale když vyměníš desky, hned to budeš cítit. Rozdíl k lepšímu je dost znatelnej ;)

                    0 0
                • BigKarel2  

                  Tak tak, taky je mam a sou OK…kór když su good koutuče a desky…pak je to úpa f cajk! Ale i seriový sou v pohodě..za ty prachy určitě :D

                  0 0
    • albion66  

      Měl jsem XT, ty byly neskutečně jedovatý, pak jsem přešel na 486, nikde nerosily, měly tzv. houbovitý chod, tedy velmi čitelné, sám jsem si je po zakoupení pro jistotu odvzdušnil (kdo to někdy dělal u auta či motorky je to úplně stejné) a chod se tím trochu přitvrdil, je to mnohem jednodužší než Hayesy, kotouče 180/160, vážím 100 a v pohodě mě ubrzdily. Nyní mám SLX, tak max. spokojenost. Na údržbu i funkčnost brzdy za necelých 1900,– jako jsou m-486 je dle mě dobrá volba.

      0 0
      • jIrI___  

        XT a jedovaté? :-O Tak to jsi měl asi nějaký odlišný kus, protože mě přišly hodně dobře čitelné. Třeba Elixiry R se mi zdají být ještě jedovatější.

        0 0
    • ememem  

      za man 486. mam ich na zimaku, neni to hmotnostne ani vykonovo nijaka spica ale je bezproblemova (este z rady tej az mytickej bezudrzbovej spolahlivej shimano klasiky), tu ich maju za 33E, na to na co ich podla popisu potrebujes su OK.

      voci hayes ako znacke som po hfx9 trocha predpojaty aj ked z okolia pocuvam ze strokery su vykonovo ok tak polovica ludi co ich ma pinda na kvalitu prevedenia. navyse si myslim(opat skusenost s Hfx9) ze aj pripadne nahradne diely (ak su vobec k dispozicii) budu u shimana trocha lacnejsie

      0 0
    • ememem  

      mimochodom male info http://www.mtbiker.sk/…er-ryde.html ked uz nad tymi hayesmi uvazujes

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.