• smizo

    Snažím se si sehnat nové brýle na kolo tak do 2500,– a vůbec nevím po kterých mám sáhnout.Co sem tak koukal,tak například ADIDAS EVIL EYE nebo AGILIS.Měl jsem od BBB WINNER TEAM spokojenost byla dokud se neobjevil škrábanec přes celé sklo na jedné čočce zevnitř. Nebo jiné značky? Prosím o radu a zkušenosti s jakýmikoli brýlemi.

    0 0
    • vocho  

      Podívej se na http://www.trinnity.cz/Default.asp… Mají tam docela pěkné ceny na brýle RudyProject.

      0 0
    • Lowrider  

      Za 2500 lze sehnat pěkné Oakleye. Třeba Flak Jacket a bůh ví co ještě.

      0 0
    • jIrI___  

      Mrkni na Spešly . Sám je vozím a nemám si na co stěžovat.

      0 0
      • Kubiczech  

        Souhlas, taktéž mám Spešly a taktéž si nestěžuji. Nicméně do fotochromatického modelu bych příště nešel a radši šetřil peníze.

        0 0
        • Ricci  

          Ja som zase s adaptlite technologiou od speslov maximalne spokojny…

          0 0
          • jIrI___  

            Taky tak. Já bych už nejspíš naopak nešel do obyčejných skel.

            0 0
            • Ricci  

              absolutny suhlas

              0 0
            • XC-biker1  

              Hele poznáváš nějak viditelně změnu ?

              Mám sice silniční model http://www.specialized.com/…qProduct.jsp?…

              ale používám je na bajku, a vůbec nejak nepocituju změnu odstínů :D

              0 0
              • Ricci  

                Mam Arcterra ,prave o tom to je,ze nemas pocitovat zmenu svetla,ktore ti prichadza do oka,ovsem v tych cestnych by som po lese nechcel jazdit hlavne v tomto obdobi,ked je taka tma :-(

                0 0
              • jIrI___  

                Nemáš šanci okem tu změnu zaznamenat. Tak to má být :). Jinak jak píše Ricci, ty tmavší silniční by pro mě už asi nebyly ideál.

                0 0
                • XC-biker1  

                  Ok… mě ty silniční v lese nevadí, zas tak tmavé mi nepříjdou… dříve jsem vozil pořád žluté skla, a když jsem přešel na tydle tak se mi zdály ještě světlejší

                  0 0
            • Lister  

              Jak moc se zesvětlují – dá se s nimi jezdit i v noci?? Uvažuju o nějakém MTB modelu, silniční jsou pro mě moc tmavé – dávám přednost jen decentnímu zatmavení.

              EDIT: aha tak níže už je odpověď, příště budu číst až do konce.

              Tak ještě jeden dotaz – firemní materiály uvádí, že jsou skoro nezničitelné – opravdu mají takovou odolnost proti poškrábání – údajně jde o materiál, který se používá v bojových helikoptérách na skla kokpitu ??

              0 0
              • jIrI___  

                Mám je 3/4 roku, používám je jak na kolo, tak do civilu a zatím na skle nemají ani jeden škrábanec. Jinak ty skla jsou až nezvykle tlusté, ale přesto lehké :).

                Na obrázku máš vyfocené to minimální zatmavení.

                0 0
                • Lister  

                  Díky, na noční ježdění to nebude, ale jako nouzovka na dojetí po silnici, když někde zatím to snad půjde.

                  0 0
                  • Ricci  

                    Na nocne jazdenie to nie je,to som uz odskusal,ale na dojazd ich das proste dole :-)

                    0 0
          • Kubiczech  

            Já v podstatě také. Točím ale více brýlí a nikdo mi nevymluví, že kvalitní cyklistické brýle s vhodně zvolenými skly udělají stejnou službu a to vše za menší peníz. Asi holt nejsem takový fajnšmekr a dostatečně tu „změnu“ neocením.

            0 0
            • Ricci  

              Takze nosis vsetky so sebou a menis za jazdy ? :-)

              0 0
              • Kubiczech  

                Ano, zkouším, jestli měním rychleji já nebo Specialized. (: Mám to speciálně pro tebe upřesnit? (: Dobrá tedy – jedny brýle s vhodnými skly udělají stejnou službu…

                0 0
      • Dalas  

        dají se používat i za tmy? nebo jen max při šeru a v lese? jinak odkaz jsem u nás našel jen tady http://eshop.kola-radotin.cz/…specialized/

        0 0
        • Ricci  

          Za tmy sa nedaju pouzivat(na tmu mam Clear Uvexy ) a ja som ich kupoval z e-shopu,ktory uvadzas,ale predava to viac shopov,ale tu bola najlepsia cena…

          0 0
        • kubad  

          Zadne bryle ktere nejsou cire se za tmy pouzivat nedaji

          0 0
          • camlost  

            za tmy nelze pouzit ani cira skla :-)

            jinak vozim silnicni spesly a v lese mi nevadi. predtim jsem jezdil pouze s tmavymi. hodne tmavymi. jasne svetlo mi vadi, boli me z nej oci.

            0 0
            • Lister  

              za tmy nelze pouzit ani cira skla :-)

              Ale dají a v létě je to doslova nutnost, protože jinak za chvíli kvůli muškám v oku nevidíš vůbec nic.

              0 0
            • Dalas  

              v létě za tmy čirá skla používám normálně-jak kvůli těm muškám, tak i vítr žejo..

              0 0
              • camlost  

                tak to asi jeste neni tma :-)

                resp. pouzivat je lze, ale neni pres ne nic videt.

                0 0
                • Lister  

                  A co dioptrické?

                  Když to tak čtu, tak bych v noci neměl sednout za volant auta – zatmavené skla a na nose bezbarvé brýle – kupodivu vidím poměrně slušně :-)

                  0 0
                  • Ricci  

                    For je v tom,ze aj gelove sosovky su vzdy jemne tonovane,takze tiez nemaju 100 perc. priepustnost a vidim v nich v noci v pohode :-)

                    0 0
                  • camlost  

                    ok, uznavam, ze ten pokus o zertik nevysel.

                    Vy mate na mysli takovou uroven osvetleni, pri ktere je jeste neco videt.

                    tou tmou jsem mel na mysli situaci, v niz je okem zpracovavano tak male mnozstvi svetla, ze se jiz na sitnici nepromitne zadny obraz.

                    konec threadu. :-)

                    0 0
                    • Ricci  

                      Na tieto situacie mame na bajkoch predsa Aurory :-)))

                      0 0
                • Dalas  

                  v noci není tma?? :D

                  0 0
    • prvniodkonce  

      Třeba toto

      0 0
    • smizo  

      tak teď se rozhoduju hlavně asi mezi ADIDAS AGILIS nebo RUDY PROJECT EKYNOX SX..

      0 0
      • jIrI___  

        Ty Adidas mi moc vhodné na kolo zrovna nepřipadají a značka celkově mi není moc sympatická. Ale záleží, které ti líp sedí na hlavě. Pokud sedí Adidasy, bral bych je :)

        0 0
    • mároš1  

      SportOptik v Praze na Nuselský. Tam sem si skvěle vybral Rudy Projecty a můžu jen doporučit. Adidasy seděly taky skvěle, ale Rudy to je styl.

      0 0
    • LM.Cinda  

      Ahoj..

      nedávno jsem náhodou narazila na nově otevřenou sportovní optiku, která se specializuje mimo jiné taky na sportovní dioptrické brýle.

      Já jako brejlovec jsem odcházela naprosto spokojená (hlavně jsem nemusela čekat na oční vyšetření u doktora) fakt dělají full servis..Můžu vřele doporučit..

      www.sportoptik.cz

      0 0
    •  

      Zdravíme Ječňáka!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.