• Ralan

  Zdravím, už nějakou dobu se snažíme vybudovat v areálu Zašovské skály bikepark a protože se postupně rozvíjíme, dovolím si založit vlastní vlákno. Jednou už jsem tady přidával několik fotek, teď bude taková rekapitulace, protože máme možnost získat finanční podporu v rámci O2 Smart Up.

  Co se týče historie, celá trať se nachází v obci Zašová, v blízkosti Rožnova pod Radhoštěm / Valašského Meziříčí v areálu, kde se již léta jezdí motokros, ale dostali jsme možnost kopnout si taky do hroudy. Začali jsme stavět přibližně před rokem, a do této doby máme hotovou prakticky jednu trať a dřevěný drop. Areál je celkem malý, tudíž délku trati moc nenaženeme ale tu kterou máme, má 8 skoků a právě letos by jsme chtěli něco zvětšit, postavit druhou lajnu a dole u hospody pumptrack. Za ty roky je areál místy zarostlý, takže práce je moc a pomocných ruk málo, ale možností kde stavět je taky dost.

  Uvidíme, kam to letos posuneme, v hlavě mám i nějaký malý závod, ale chtělo by to dopilovat trať. Teď by byla i možnost dostat nějaké finance od O2, tak pokud bych Vás tímto mohl požádat o hlas v anketě, bylo by super něco dostat a posunout to zase o kus dál. Díky za případné hlasy.

  Odkaz na hlasování

  Facebook bikeparku

  • Ralan  

   Přidám nějaké nové info. Komise nás vybrala a dotaci na stavbu dostaneme. Nyní už se čeká na poslední povolení od obce, které by mělo být zítra a posuneme to zas dál. Na řadě bude pomalu pumptrack. Kdyby někdo z místních chtěl pomoct se stavbou nebo přijít jen tak zajezdit, všichni jsou vítáni :)

   A zde několik aktuálních fotek z úprav stávající lajny.

   • babicak  

    To bude motokros zrušený?

    • Ralan  

     Bohužel to tak jednou dopadne, ale ne kvůli nám. Vedle na louce stojí novostavby, několik domů ještě vyroste a i když je už tak ten motokros omezený (jednou týdně 2 hod trénink) + letos asi jen dva závody, tak i tak se pořád někomu něco nelíbí. Uvidíme, jak dlouho se to bude ještě držet, ale do budoucna aspoň biky.

  • Ralan  

   Tak nějaké nové info, co se děje. Vozí se hlína, pomalu se bagruje, lopatuje, nahoře vyrostou větší skoky, dole už se rýsuje pumptrack. Kdyby měl někdo z okolí chuť si přijít zaházet lopatou, přijde to jen vhod :)

  • Ralan  

   Pokud by se někdo našel, kdo si rád hodí lopatou a je z okolí Valmezu, dejte vědět :) Podařilo se nám získat další dotaci, takže park dále poroste. Bagr bude tak na týden v kuse, na podzim jsme nechali navozit materiál, v plánu jsou lávky, nové tři lajny, rozjezd, doladí se detaily viz fotka s pumpem…všecko možné…Ale ti lidi chybí…

   Video 2016

  • Ralan  

   Přikládám nějaké shrnutí našeho působení k počtení :)

   http://dolekop.com/…dhuri-beskyd

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.