• KRAJIC

  Byl jsem požádán o přepostování infa o tomto rodícím se projektu pro uživatele bikefora, kteří neprovozují facebook. Níže nakopíruju text jehož tvůrcem nejsem, informace o kmenové postavě, kontak na ni + linky na FB budou obsaženy v textu.

  • KRAJIC  

   Ahoj bajkeři , dobrý den příznivci cyklistiky,

   protože ne všichni z Vás mají Facebook nebo jsou aktivní na sociálních sítích, tak bychom Vás rádi touto cestou seznámili s nově se rodícím projektem bikeparku v Ostravě z názvem BIKE OVA!!! ARÉNA.

   Rádi bychom zasvětili všechny bajkery a cyklisty v Ostravě, okolí, ale i vzdálenějších oblastí a vytvořili tak zázemí pro progresivně se rozvíjející odvětví cyklistiky.

   Máme zájem vybudovat na přilehlém kopci vedle haldy EMA (Slezská Ostrava), několik trailů (ŽLUTÝ, MODRÝ, ČERVENÝ, ZELENÝ popřípadě ČERNÝ) a zázemí v podobě Pumptracku, Skillcentra, řady skoků a odpočinkovou zónu.

   Jako stěžejní považujeme vybudování MODRÉho trailu, který by měl být oblíbeným tzv. Flow-trailem vhodným pro různě zkušené jezdce. Našim záměrem je trail v budoucnu prodloužit Trojickým údolím až k ostravskému hradu, respektive čerpací stanici Shell. Na takto vytvořenou spojnici Zoo a centra města navazuje výjezdový ŽLUTÝ trail. Dále následuje trail ČERVENÝ, který bude pokračovat ve smyslu flow-trail. Bude možné si zde skočit, ale samozřejmě překážku i přejet. Pro příznivce delších vyjížděk připravujeme trail ZELENÝ, který kombinuje technickou jízdu, výjezd i sjezd a spojuje různá zákoutí haldy EMA a přilehlého okolí.

   Touto cestou Vás žádáme o podporu, nápady a připomínky, protože jsme si dobře vědomi, že každý jezdíme trochu něco jiného a máme zájem se stát pomyslným „trychtýřem“ Vašich nápadů, které pak můžeme zastupovat při jednáních.

   Troufám si říct že za 15 let co se aktivně zajímám o cyklistické dění v Ostravě přichází opravdu první možnost, jak vybudovat ježdění pro všechny z Vás a to doslova v centru města.

   Pokud Vás projekt zaujal a chtěli by jste se dozvědět více, můžete nás „zatím“ navštívit na otevřené skupině BIKE OVA!!! ARÉNA na facebooku. Další z možností jak se s projektem lépe seznámit je možnost stáhnout si PDF soubor s návrhem projektu.

   Případně mě můžete kontaktovat emailem na jakub.baran@seznam.cz

   Děkuji Vám za Váš čas a budeme se těšit na Vaše nápady

   Jakub Baran (Bari)

   FB stránka

  • krabica  

   Traily kousek od práce, to se vždycky hodí… :-)

  • goofy  

   Ne, že bych byl lehce skeptický, ale uvidíme, no… :-)

   • wego1991  

    Vidím to podobně. Za mě trailcentrum na menším kopci než 800m moc nedává smysl. Tak uvidíme.. nebo přispat trochu hlušiny :)

    • oretone  

     Prave to je potencial toho kopce. Bude malo prisypeme. :)

     • Crazym  

      Jasně a mohou využít toho, že Emu vedle mají v plánu rozebrat a sanovat, protože svým hořením způsobuje hodně velký zdroj znečištění. Takže co nehoří můžou nasypat na kopec vedle :DD

      A mohlo by vzniknout něco jako Zábavní park Tivoli co byl v centru Ostravy za první republiky a byl dost velký. A kdyby ti chuji nezbourali všudypřítomné lanovky tak typické pro Ostravu, mohli je využít :DD

      • AussigBiker  

       Tyhle lanovky jsme tu taky meli. Jako malyho me naprosto fascinovaly, kdyz me tam tata bral se podivat :) Uz nevim co vozily a kde tu presne byly…

      • Treeper  

       O te sanaci máš nějaké info?

       • Crazym  

        Ne, nemám, zatím jsem jen něco zaslechl z druhé ruky. Ale dává to logiku, mají plnou hubu keců o ekologii a nechají skoro v centru Ostravy hořet haldu co produkuje hafo emisí? Každopádně technologii už si zkoušejí na haldě v Heřmanicích , ta byla zřejmě větší problém a je lépe přístupná.

  • Crazym  

   Zmíněné PDF na Uložto pro ty co se nemohou / nechtějí přihlásit na FB.

  • jIrI___  

   A dokonce traily vypadají legálně, není možné. Minimálně za pozornost to stojí, jsem zvědavý na situaci za rok…

  • p@X  

   Čím víc umělých pi*ovin, tím blíž k zákazu lesů.

  • Crazym  

   Hele je mi někdo schopen říct kolik je na tom FB v té skupině lidí?

   • krabica  

    249

    • Crazym  

     Dík, tak před 5 dny kdy jsem to tu poprvé zveřejňoval jich bylo 213, tak doufám, že jsme trochu pomohli, o to jde aby tam měl co nejvíc lidí a tím nějaký argument při jednání :-)

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.