• mzvarik

  Byl jsem dělat BG Fit Geometry ve Specialized.

  Místo 4 hodinového měření se stalo 4 hodinové povídaní.

  Nic neupravili, ani posez, ani kufry, protože to mám nastaveno ideálně.

  Prej ukázkovej fit..

  Všechny úhly odpovídaly.

  Zároveň úžasné a zároveň to nechápu, protože na kole mám max. 100 km a nastavil sem si ho během jedné jízdy.

  Tak aspoň mám potvrzeno, že to je ok, ale čekal jsem víc.

  Nejdřív zjistili jakou mám ohebnost, jak daleko dám koleno k hrudníku, pak se dotknout rukama k nohám, takovej standard.

  Následně jsem si sednul na kolo a změřili mě úhly a vzdálenosti.

  Kufry se neřešily, protože to od pohledu bylo ok a zda mám mít nohy více u sebe nebo dále, bylo opět ponecháno na mé osobní preferenci.

  Pak změřili šířku ramen, říditka jsou ok.

  A ještě v rychlosti měření při pozici v dropu.

  Prej super :D

  Takže… asi bych doporučil zjistit si tyhle informace na netu a udělat si to doma sám.

  Udělat si zdarma měření těch vložek, možná měření sedla, pokud ještě nemáte to svoje ideální, a následně poprosit druhou osobu, která Vám změří úhly při posedu na kole, a vzdálenosti mezi sedlem řídítky atp.

  Další poznatky:

  • Vložky do bot jsou 3 typy (A, AA, AAA), měření správné vložky je součást BG Fit, ale samostatně vám to změří zdarma kdekoliv ve Specialized, a vložky se dávaj proto, aby se klenba nebortila při záběru a tudíž koleno zůstalo v rovině. To, že vám to nahrajou při měření BG Fit na kameru je k ničemu a neřeší se to.
  • Měření sedla je také součástí BG Fit, a to vám taky udělaji zdarma ve Specialized. Jinak tohle měření je z vlastní zkušenosti k ničemu, protože mě doporučené sedlo Romin Pro vel. 155 bylo nejhorší sedlo, které jsem kdy měl, bolela mě prdel tak, že jsem nemohl sedět. Na Selle Italia měření mě řekli, že mám mít nejužší sedlo 130mm a to mi vyhovuje dokonale.
  • Namísto kratšího představce lze koupit i kratší řídítka (u silničky), jsem netušil.
  • milan.v  

   To by mě celkem zajímalo…

   Mám za sebou 2 samostatná měření – výběr sedla (na pokračování) a oporu klenby vložkami do treter.

   To jsi tam přijel se svým kolem, změřili tě na tom speciálním, srovnali s tvým a jel jsi domů?

   • mzvarik  

    Normálně se svým kolem jsem tam byl. Zjistili, že mi to sedí, tak nic neměnili. Jinak měli k dispozici třeba nastavitelný jiný představec, který by na to kolo dočasně dali atp.

  • Luigi1  

   Očividně to byl někdo, kdo byl ma jejich rychlokurzu … Zrovna poloha treter je nejdůležitější, kvůli kolenům apod. Mně to teda všechno nastavoval na milimetry. Je fakt, že to byl zároveň fyzioterapeut, takže už od pohledu viděl, jaký mám „defekty“ :-) U mě to bylo 4 hodiny nastavování. To sedlo mám taky 155. Měl ti ale vysvětlit, proč tě ten zadek bolí a kde a jestli je to ok

   • bochov  

    Proboha nehte těch blbin a řidte se citem.

   • milan.v  

    No, nechtěl jsem to napsat na plnou hubu, ale skoro mi to tak přišlo, že se ten člověk „zaučoval“, protože jinak není možné, aby to bylo takto jednoduché a bez zásadních úkonů ..

    Na druhou stranu musí mít určitě nějakou certifikaci a budu doufat, že ji nedostane jen tak někdo … Pokud tomu tak není, má celý ten zázrační program vážné trhliny a potom by si to mohli nabouchat do trenek …

   • mzvarik  

    To jsem si taky myslel… ale nevím no… byl jsem v Olomouci ve Specialized (2900 Kč). A podle mě to jsou odborníci. Minulý rok přes 100+ měření.

    Taky jsem se ptal kamaráda, ten byl v Ostravě ve Specialized (tam chtěli 5000 Kč) a tomu taky nic neměnili říkal, prej měl perfektní fit. Ale nemám od něj podrobnosti. Kupoval si vložky a byl spokojen.

    • MartyM  

     tak to je dobrá cena, sypnout pětec (2900) a dozvědět se, že jsem šikovný a zvládl jsem si nastavit dobře posed :-) Já myslel, že na něco takového normální smrtelník jde až v momentě kdy ho po ježdění něco bolí a už zkusil vše co se dalo ve vlastní režii, nebo samozřejmě kovaní socialized zákazníci co tam koupí nějaký ten sw za dvě kila a nechá si tam rovnou erudovaně nastavit posed. :-)

  • ˘Ö˘ Krab  

   Namísto kratšího představce lze koupit i kratší řídítka (u silničky).

   Jak to přesně myslíš?

   • mr.ricardo  

    kompakty

    • ˘Ö˘ Krab  

     Tak by to mohlo platit i opačně, třeba na padesátku rám s krátkým představcem by se daly 48 cm široké obří berany a tím by bylo kolo zvětšené pro dvoumetrového habána. Jenže ouha, kopal by si do řídítek koleny i v sedě, natožpak ze sedla.

     Zkrátka zapomněli soudruhovi říct, že je to tak na jemné doladění.

   • mzvarik  

    Nemyslím kompakty… to by měnilo drop.. řekli mi, že se daj sehnat prostě s kratší délkou a tím pádem bych nemusel kupovat kratší představec, což by měnilo charakteristiku zatáčení.

  • milan.v  

   Už jsem u svého kola v profilu psal k BG-Fitu Retul metodou dělaném v Cyklo69 na Praze 6, tak dám i sem:

   "Už při koupi jsem si dohodl BG-Fit, bohužel jsem prakticky měsíc čekal na volný termín, než jsem se dočkal, takže jsem něco málo absolvoval na kole nastaveném tak, jak jsem si ho pocitově v rychlosti nastavil.

   BG-Fit jsem zdárně absolvoval a mé původní natěšení vystřídaly smíšené pocity z toho, co všechno jsme odhalili a co všechno jsme museli během nastavování řešit.

   Díky zranění menisku způsobeném fotbalem mi vnitřní stehenní svalstvo na pravé noze pracuje na znatelně nižší výkon oproti noze levé. To byl pro mě šok, protože něco takového jsem vlastně ani nepociťoval.

   Zajímavá věc, snížili jsme o pár milimetrů sedlo oproti mému původnímu nastavení, posunuli ho o malý kousek dopředu, měnili polohu kufrů více dozadu a také jsem dostal podložky do přední části treter.

   Co bylo pro mě dalším šokem, i když jsem už předtím absolvoval v několika různých krámech při koupi sedel měření sedacích kostí a vždy jsem spadal do „střední kategorie“, zkušebním sedlem širokým 155mm se můj styl šlapání více zklidnil, osy kolen při šlapání se srovnaly a tím jsme dotáhli nejzásadnější problém celého nastavování. Jak prosté …

   Dostal jsem tedy doporučení na koupi širšího sedla, které jsem si následně pořídil a vyměnil stejný typ sedla za širší."

   Na novou sezónu jsem se dohodl na fittingu žiletky u Krabcycles na Praze 4, kde jsme jednak využili naměřených hodnot, jednak nastavení druhého kola a pak fittovali starými osvědčenými metodami.

   Došlo k posunu sedla dopředu, o malinký kousek zvedli sedlo vysunutím sedlovky, dávali jsme kratší představec a zvyšovali ho o kousek, což mě celkem překvapilo, posouvaly se kufry dozadu ze špičky, nebylo toho málo.

   Po prvních pár kilometrech to vypadá, že se nám to podařilo velmi dobře, posez mi je příjemný, přenos síly do pedálů se znatelně zlepšil, uvidíme na delších akcích… :o)

   • Namtos  

    Tak zřejmě lepší oddíl než u Bahrajn Merida – tam říkal Cink, že ho nejvíc překvapilo, že mu nikdo neměřil posed a nastavili mu ho od oka :)

    • Delkim  

     Bahrajn? To bude nějaký low_cost team, tam asi na pořádný fitting nejsou prachy :)))

  • Jugizz  

   sice to neni BG fit, ale byl jsem ve Scott Brno na nastavanei posedu a super pocity z toho mám.

   • milan.v  

    A výsledek, další informace?

    • obda  

     Tam jsou tajemný jak Hrad v Karpatech. To nejdůležitější, tedy kdo v Brně ten fitting dělá a jaké má profesionální zkušenosti a vzdělání, na webu nepíšou.

  • jiriga  

   nemate nekdo zkusenost s fittingem u SkiBIke Radotin? diky

   • milan.v  

    Také by mě to zajímalo…

    • Delkim  

     Tvl Radotín??? To jsou neumětelové, celá ta čtvrť je nějaká divná :)

     • jiriga  

      tak jsme nakonec byl v Alltrainingu…nas­taveno, vymeneno sedlo a musm rici – " nebe a dudy"..:-)

      • milan.v  

       Trochu se rozepiš… Takto to nikomu moc neřekne.. ;o)

       • jiriga  

        :-) ja myslim, ze to byl asi standardni proces , tak jak je mozne si precist pri predstavani teto metody. Premereni telesnych proporci, pruznosti a uhly, roztec na vybrani spravneho sedla a zjisteni jake mam subjektini potize pri jizde na kole.. Pote slapani na kole, uprava posedu a snimani kamerou , jendak slapani a zaroven i pohyb celehe tel z leve a pak z prave stany, pozdeji i zepredu. Behem teto doby se vse vyhodnocovalo(jak slapu (v ose), jak se kroutim, atd..) a upravoval posed az do uplneho (objektivniho i subjektivniho ) vyladeni:-) nakonec jsem obdrzel vystup kompletniho nastaveni. Vse trvalo tusim asi 2.5–3 hodky.

        Ted se tam planuji zastavit lpet, najel jsem cca 1500km mezitim , trosku doladit par veci, ale celkove jsem spokojen.

        Kazdopadne vse probihalo na mem kole, na tom „nastavovacim“ trenazeru jsem nesedel vubec. ALLTR jsem si vybral proto, ze tam chodim obcas na fyziio a prijde mi optimalni mit tyto veco spojene. pac to jsou spojene nadoby akdyz je potreba, daji se resit komplexne na miste. A uprimne se radeji sverim do pece radneho fyzioterapeuta nez vyskoleneho fittera (pokud je treba):-)

        • mr.garisson  

         Já jdu 20.8. na Retul ke Scott v Brně, tak sem hodím porovnání.

         • doubleingram  

          Na retulu jsme byli s pritelkyni a stejne furt laborujeme s posedem (hardtaily), kyzeny efekt „dokonalosti“ to teda urcite neprineslo.

          • mr.garisson  

           Uvidíme. Nemám přehnaná očekávání, ale nějaké zlepšení to snad přinese. Posed jsem zkoušel nastavit pocitově, ale není to ono, 3D snímání by mělo odhalit, kde je zádrhel.

           • jiriga  

            ja myslim, ze to pomuze;-)

            • jiriga  

             porizeni noveho kola-silnicky a navoc jsme si po cca mesici natahl podkolenni slachu. NAvic jsme byl vzdy tak nejak liny so zmerit roztec mych sedacich kosti, coz se negatoven projevovalo na brneni citlivych partii:-) takze tak nejak vse dohromady. bajka jsem si nevzal, ale zlusk vyzkouset stavajici sedlo. Bt ma z toho nocni muru, nebot se bojim ,ze si rozhodim posed na silnicce:-)

         • vpa007  

          Pak dej vědět co a jak… celkem o tom uvažuju, takže reference na brněnský měření by bodla… ;-)

        • plzakj  

         A jake jsi mel pred tim sedlo a problemy? Silnice nebo mtb?

         • jiriga  

          sorry, odpoved vedle:-)

          orizeni noveho kola-silnicky a navoc jsme si po cca mesici natahl podkolenni slachu. NAvic jsme byl vzdy tak nejak liny so zmerit roztec mych sedacich kosti, coz se negatoven projevovalo na brneni citlivych partii:-) takze tak nejak vse dohromady. bajka jsem si nevzal, ale zlusk vyzkouset stavajici sedlo. Bt ma z toho nocni muru, nebot se bojim ,ze si rozhodim posed na silnicce:-)

  • milan.v  

   Pěkné pokoukání, popis celého procesu i s fotodokumen­tací, tak jsem si to nemohl nechat pro sebe… :o)

   https://www.nevix.cz/…osportu-m41/?…

   • p@X  

    Škoda jen designu toho dresu, funguje jako maskovací fólie při testování nového auta…

   • plzakj  

    Nepatri to do bikerek? :-)

  • Barak  

   Podle mě je to dobrý, pokud si s posedem člověk vůbec neví rady. Jde-li ale o ladění optimálního posedu, kde se sedlo posunuje už třeba v rámci milimetrů, jsem k tomu ze zkušenosti skeptický, protože ti deset fitterů vyplodí deset různých variant.

  • milan.v  

   Někdo nějaké nové zkušenosti?

   • mr.garisson  

    Zatím nic, zrušili mi termín z důvodu úrazu fitera, na požadavek nového nereagují. Asi se na to vykvajznu, tohle se mi nelíbí…

  • Chipp  

   Dobrý den,stal jsem se štastným vlastníkem nového MTB kola.

   Chtěl bych ho seřídit(posed ,sedadlo ,tretry.....)přímo na mou postavu.

   Prosím máte nějaké zkušenosti s BG FIT Geometry na severní moravě(Ostrava,F-M,Havířov…).

   Kde jste byli nejvíc spokojeni????

   Děkuji.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.