• Enduro.petr

  Zdravím. Bydlím na Ostravsku a kvůli trnům které jsou, kde jedu bych rad vyzkoušel bezduše. Nemám však TCS ráfky a tak bych se rád zeptal. Našel jsem v ceníku servisu bagbike a mikebike položku nehození bezdrátového pláště, předpokládám, že tedy neudělali, to, že mi zalepi špice tou páskou (pokud teda zalepi, prosím napište a zanesu to tam). Rád bych se tady zeptal, zda je tady někdo, kdo by byl schopný mi za nějakou rozumnou cenu, třeba 600?, když mu prinesu kola, ventily a pláště, nalepit tam nějakou solidní pásku co bude držet, nějaký mliko a náhodí to, někdy přes týden po práci, nemam problém dojet. Troufl bych si na to i sám, ale pásky i mliko den většinou prodávají ve velkých balení co proste nevyužiju a investic jsem teď měl až až. Pokud to třeba v mikebike udělají, dejte prosím vědět. Stejně tak pokud by to mohl udělat někdo z vás budu rád a samozřejmě zaplatím. Díky moc a krásný víkend všem.

  • Venca991  

   Koupil bych celou láhev No tubes, stejně budeš potřebovat mléko na dolévání nebo v případě defektu a došel bych si s ráfky do nějakého cykloshopu at ti tam za cca 200–250 kč nalepí bezdušovou pásku měly by jí mít a pak si to doma udělal sám, návodů na netu je spousta. Nezdá se to, ale na 2 kola spotřebuješ dost pásky a někdo doporučuje dávat 2 vrsty což je skoro celé balení.

   • Enduro.petr  

    Mliko koupim časem, když se to osvědčí, myslíš ze teda, když tam je položka instalace bezdrátového pláště, nalepi mi tam i pásku?

    • Venca991  

     To netuším, prostě bych tam zašel a že chceš jenom nalepit pásku a udělal bych si to prostě doma sám pokud chceš ušetřit. A tu bezduš. pásku by ti měli nalepit v každém lepším cykloshopu. Ale to mléko bych koupil rovnou nějaké menší balení, vyjde tě levněji, nežd když ti ho naúčtují někde v servise.

     • Enduro.petr  

      Nechám si klidně i nalít mlíko ať s tím nemam práci. O peníze nejde, jde o to aby to bylo.

      • Venca991  

       No taky další věc co ti do toho nalijí a kolik v téhle věci bych asi servisu nevěřil. Já už bych si do kola nic jiného než No tubes mléko nedal. Ještě doporučují Finish line. Když ti tam nalejí nějakou sra… paky ty bezduše ztrácejí smysl.

  • adam1  

   To mlíko ale využiješ /budeš potřebovat musíš tak cca co 2měsíce dolít.Důležité je jaké máš ráfky a hlavně gumy .Dobrou zkušenost mám s maxxis ikon /rafek dt x392 např.,za těch 600 za práci ti to udělají asi všude ?ale odvíjí se to od viz.výše jo a je sezóna/čas?

   V Ostravě zkus mojekolo,hupna­kolo,bezvakolo

   Osobně do toho nejdu:)nemám čas a bojím že budeš furt otravovat?:)))

   • Enduro.petr  

    Mliko koupim časem, když se to osvědčí, chci to teď vyzkoušet a časem se vybavím, doufám, že teda nalepi i pásku. Jo klidně priplatim, chtěl bych to do konce týdne, kdyby se ti to hodilo, řekni si cenu, hodím kola pláště a až zavoláš přijdu. Tohle jsem zvažoval, protože na to nechci zase 2 týdny čekat :/ kdyby jsi si to rozmyslel kdyžtak napiš do zpráv…

    O nějakém nejvytíženem servise nevíš?

  • jIrI___  

   Především doporučuju koupit TLR ráfky. Pokud má člověk obyčejné, je jednak opruz nahození pláště a především je pak riziko vyzutí pláště za jízdy. Mám obavy, že toto si žádný rozumný servis na triko nevezme.

   • Enduro.petr  

    Ráfky mám solidní – montpaky se při nahrazování pláštu lámou, jen tam není páska no. Myslíš, že to nikde neudělají?

    • jIrI___  

     Ono ani tak nejde o lámání montpák, ale spíš o to, jaký profil má ráfek. Některé si s bezdušemi rozumí lépe, jiné naopak vůbec. Co konkrétně za ráfky to máš?

    • krabica  

     Osobně bych předělával na bezduše jen ráfky k tomu určené.

   • freerider159  

    :D Tak hlavně jak se vyznáš

    • jIrI___  

     Pokud jsem ten tvůj výkřik do tmy správně pochopil, s čím konkrétně nesouhlasíš?

     • freerider159  

      Tak asi se všemi těmi bláboly. Složitost nahození plášťů zavisí na tom co má. Jedny jdou dobře a jedny zase ne a je jedno jestli máš takové nebo makové ráfky. Proč by se měly pláště vyzout za jízdy? Snad jedině když budeš propalovat klopky s 1bar v gumě. Bezdušáky se dneska dělají na normálních ráfkách standardně v každém servise, tak nevím proč by si to někdo nevzal na triko nebo co… :D

      Ráfek, který tady ukazuje půjde úplně bez problémů…

  • Enduro.petr  

   Pořad platí, kdo by si to chtěl udělat u sebe v dílně/ kdo dela v servise a mohl by to do konce týdne mít. Kola donesu a až zavolas, přijdu si i s penězma. Vyhovuje mi to, protože nebudu muset běhat do servisu. Jinak víte o nějakém servise že to 100pro dela včetně pásky? Díky za super reakce!

  • freerider159  

   Tak paska stojí 350 a mliko 475ml kolem 450kč(NoTube). Pásku na dvě kola spotřebuješ skoro celou a mlika ti zbyde pulka což je ideální na doplnění. Udělej si to sám a ušetříš. Pásku nalepit dokola v ráfku snad zvládne každý…

   • lukas aka mitro  

    Pásku nalepit dokola v ráfku snad zvládne každý……trefa do cernyho…a pak poradne dotahnout ventilek, az to bude kolem nej fucet ..

  • PavlikXSS  

   Hupnakolo ti to udělá :-) teda já bych to udělal když jsem tam dělal a myslím si ze i dnes s tím nebudou mít problém no a další obchody mě taky napadají, záleží z jaké části Ostravy jsi.

  • Enduro.petr  

   Dnes se poptam v servisech, stále však platí, že kdyby někdo měl zájem to udělat, nabízím za to slušný peníze.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse