• Krejza

    Povedlo se mi sehnat karbonový rám pro střed BB386Evo. Nicméně mám v plánu nasadit na něj kliky D-A R9000, tedy 24mm osu. Možností by bylo více, reálné jsou asi jen dvě:

    1. Ložiska v miskách s tunelem/bez tunelu
    2. Ložiska v miskách se šroubovacím tunelem. Oproti 1. možnosti se nalisují samy dotažením.

    Co jsme našel u nás, k dostání jsou varianty od firem Mortop a Sting. Obě nabízejí hliníkový domek. Raději bych plastový, když jde domak přímo do karbonu.

    Otázky:

    1. Má smysl řešit plast/hliník v materiálu domku?
    2. Máte zkušenosti s těmito firmami, má smysl to koupit nebo se vyhnout obloukem?
    3. Víte o jiných výrobcích v lepší kvalitě, ceně atd.?

    Vím, že by byla možnost řešit to přes adaptéry (mám k rámu střed FSA pro BB30 kliky – jedno ložiško dře), ale to úplně nechci. Dle zkušenosti ostatních – více dílů znamená více vrzání.

    0 0
      • Krejza  

        To mi moc nepomůže, když to má dělané systémem přes redukci z ložiska 6806 (30mm) na 24mm osu. To si můžu redukci pořídit rovnou.

        0 0
        • Chlebovnik  

          A co je špatného na redukci ložisko-osa? Výhoda toho středu spočívá jinde…

          0 0
          • Krejza  

            Další potencionální místo pro vniknutí bordelu a vrzání. Řešení je stejné, co jsem schopen vytvořit.

            Chápu výhodu Hambiniho domku. Nicméně dle výkresu se vkládá z jedné strany a není zajištěn jinak než odporem materiálu/lepidlem. To ve mě nevzbuzuje moc důvěry.

            A cena 4500,– za normální/6000,– za race variantu už je někde, kde nechci být.

            U nás lze sehnat redukceza 400,–, ložiska NTN za 700,–,SKF za1400,–. I kdybych si nechal domek vytočit na soustruhu, pochybuji, že za to dám 4000,–.

            Edit: Navíc nemá skladem, takže by stejně musel vyrábět.

            0 0
            • Chlebovnik  

              Když jsem včera dával odkaz, tak skladem byl.

              Njn, bude tam dávat kliky DA, ale je mu líto pustit chlup za střed a uvažuje o Sting/Mortop. To mi smysl nedává.

              0 1
    • milan.v  

      Ano, známe, Praxis Works střed, tento dává například Specialized na svá kola přímo z výroby…

      0 0
      • Krejza  

        Konkrétní typ? Na jejich stránkách jsem tuhle možnost nenašel.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Tak tam dej BB386 kliky, chápu, tady je FSA nadávka, ale mně sloužily dobře, někdo vymyslí tlustou osu, ale většina to má stejně zredukovaný.

      0 0
    • Coural  

      Proč nezkusíš něco takového: Meroca ?

      Buď to bude fungovat, nebo přijdeš jen o pár korun.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.